Kako tj imali li netko IR paljenje kompa?

poruka: 7
|
čitano: 3.818
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kako tj imali li netko IR paljenje kompa?

Da li netko mozda ima kakvu shemu za paljenje kompa preko daljinskoga ili neku drugu ideju ... mislim da postoji ona da se pali preko tipkovnice da li to uopce postoji ??? hvala puno svima 

nema gaaa...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako tj imali li netko IR paljenje kompa?

imaš u chipoteki kupiti ir remote i recriver

remote je daljenski s s 2 gumba, a recriver je baza s 2 releja

spojiš jedan relej na gumbić za paljenje kompa,i spojiš na napajanje, a daljenski staviš baterijui to je to

 

imaš isto i RF verzija (isto kao i IR samo radiovalovima pa ima veći domet i nemoraš imati taj recriver na otvorenom za prijamnik)

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako tj imali li netko IR paljenje kompa?
Comfort kaže...

Da li netko mozda ima kakvu shemu za paljenje kompa preko daljinskoga ili neku drugu ideju ... mislim da postoji ona da se pali preko tipkovnice da li to uopce postoji ??? hvala puno svima 

To s tipkovnicom se namjesta u biosu i podrzavao je cak moj prastari komp s pentium 200, potrazi malo nije tesko naci,
mozes cak i birati neke kombinacije tipki, ja sam neko vrijeme koristio opciju da se mora upisati sifra preko tipkovnice
da se komp upali, sto je jako zgodno.
 
Sto se tice paljenja preko daljinskog, to sam cuo da se moze s daljinskima kojima je
reciever spojen na usb, ali posto se moj spaja na com port nisam uspio jos probati..
All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
15 godina
odjavljen
offline
Kako tj imali li netko IR paljenje kompa?

Preko IR-a se ne može ukoliko sam prijemnik nema u sebi logiku za prepoznati naredbu za paljenje. Moglo bi se izvesti preko prijemnika na serijskom portu, ali bi onda okidao na sve što primi, ponekad i na smetnje.

USB prijemnici obično samo prosljeđuju signal programu koji se izvršava na PC-u.

MA78G-DS3G, Athlon64 X2 5000+, 2x2 GB DDR2 800 MHz, 8600 GT 256 DDR3, 2x160 GB SATA WD HDD
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako tj imali li netko IR paljenje kompa?

meni se idalje moje čini najjednostavnijim

 

IR daljenski ~~~ IR prijamnik = relej --- sklopka za paljenje

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako tj imali li netko IR paljenje kompa?

Sad me ovo malo pozanimalo... :)

 

A preko bluetootha se ne bi ništa moglo napraviti?

Jer onda bi to isto mogao raditi i preko mobitela (pomoću aplikacije daljenskog upravljanja)

Can't find a better Jam!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako tj imali li netko IR paljenje kompa?

na mojoj ploci ima kratkospojnik koji se prebaci ukoliko korisnik ima zelju paliti komp tipkovnicom ili daljinskim tako da bi trebao pogledati sto ti od opcija nudi ploca.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice