Elektroničke sheme

poruka: 155
|
čitano: 209.384
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Istosmjerna struja
11 godina
neaktivan
offline
Re: Elektroničke sheme

http://www.electronics-lab.com/projects/games/004/index.html evo ovaj čip ću i ja koristit ako ga nađem  chipoteki...Ma još nisam ništa razradio niti sam krenuo u realizaciju ali ako napravim shemu pošaljem ti je..

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Elektroničke sheme

Aha ok .šalji šemu kad je rješiš

14 godina
odjavljen
offline
Elektroničke sheme

Ne mogu ti povući preveliku struju, ne brini se oko toga. Tu je i otpronik koji to ograničava.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Elektroničke sheme

Znam ali opet treba bit siguran :)

BTW zna li itko shemu za testiranje nazivne snage servomotora?? Mislim može se to odradit preko čipa (digitalno) ali ja bi to rješio na dobri stari način :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Elektroničke sheme

meni bi trebala neka shema da napravit daljinsko zakjucavanje vozila dometa 50 100 metara

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.11.2012 22:10 (cicija95).
 
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Elektroničke sheme

Ekipa help. trazim po netu i non stop nalazim jedne te iste scheme.

Treba mi volume control sa trable controlom i bass controlom loudnes moze i ne mora.

naso sam sa chipom lm1036 ali tog nema kod nas ni u kronosu nit u holexu ni nigdlje xD

 

i da treba bit stereo pa ako moze help bio bi sretan da napokon zavrsim radit pojacalo i da ga siknem starom u glavu :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Elektroničke sheme

Bok !

TDA1524 , datasheet : http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/philips/TDA1524.pdf . Ima ju ga u elmatisu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.11.2012 9:20 (Maki.el).
14 godina
neaktivan
offline
Elektroničke sheme

jao evo pi*dim sa nasim electornic shopom u puli.

prije tjedan dana sam narucio tda 2040 nikako da im dode kao bar 2 dana il 3 dana jos.

i pitam za taj tda 1524 kazu imamo pitam cijenu 61KN a dok u holexu i elmatisu i svuda je 25kn -.- pa mislim stvarno zanima me koliko ce me onda oderat za tda 2040

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Elektroničke sheme

Dal si onda nasao rijesenje ? Nazalost ne znam za drugi IC al nasao sam ti jedno predpojacalo, tranzistorsko je i njie tesko za sastavit. Evo ti link : http://web.vip.hr/g.ivanevi.vip/pretpoja%E8alo.html

14 godina
neaktivan
offline
Elektroničke sheme

da stavio sam d2030 sasvim drugi amplifier na plocicu za tda xD

 

Moze neki help ima ko schemu za stabilizirani ispravljac 0-24v sa 15A :D

imam trafo doma od 24v i nekih 15A

i 4 komada 2n3771 ali treba mi mogucnost podesavanje struje i amperaze

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.11.2012 1:18 (Lacko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Elektroničke sheme
cicija95 kaže...

meni bi trebala neka shema da napravit daljinsko zakjucavanje vozila dometa 50 100 metara

Zašto jednostavno ne kupiš daljinsko zaključavanje? Koštat će te do 200 kuna što je za takvu stvar maksimalno isplativo. Još dobijes shemu spajanja, a pošto vidim da tražiš sheme za takve sklopove neće ti biti teško spojiti. Ako nešto ipak zapne javi na pp, radio sam to više puta...

Dj Chris Axe
12 godina
neaktivan
offline
Elektroničke sheme

http://www.instructables.com/id/Easy-AM-Transmitter/?ALLSTEPS moze samo pitanje, mislite da bi ovo radilo? Ne kuzim jel se to na kraju cuje na AM prijemniku ili ne?

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2013.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Elektroničke sheme

najbitnija ti je antena moglo bi radit da.

ja sam nekad brijo an fm bubice i napravio dvije i oba dvije nisu radile hahaha

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Elektroničke sheme

ja sam radio fm kao bubicu ali nisam mogel nikak zavojnicu dobro napraviti pa sam odustal:D 

 

EDIT: imate mozda neku shemu i tako tutorial sa slikama kako napraviti AM transmitter, cim jednostavnije, kao ova gore

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2013.
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2013 19:43 (Diplomirani pješak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Elektroničke sheme

Lijep pozdrav, imam zadatk u školi napraviti neki projekt ( ništa određeno ) .. pa ako netko ima neki prijedlog ili nekakvu shemu dobro bi mi dosla. Trenutno sam treci razred tehnicke skole. Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Elektroničke sheme

stabilizirani ispravljac sa regulacijom struje i napona.

audio pojacalo stereo

audio pojacalo za subwoofer sa regulacijom frekvencije i volume.

 

ja bi zadnje uzmes obican tda 2040 on je nekih 15W ili 20W zavisi o naponu. i moze bez frke pokretat subove od kucnih kina i regulacija ti je nekih 15kn znaci sveukupno ti dode matrijala manje od 100kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Elektroničke sheme

Hvala puno. Imaš li mozda kakvu shemu ili nešto kako to spojiti.

14 godina
neaktivan
offline
Elektroničke sheme

inace imas google.

ali evo

 

Datasheet za 2040

http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/stmicroelectronics/1460.pdf unutra imas schemu i plocicu jednostavna je tako da je bez beda mozes rucno sa markerom prenest na tiskanu plocicu.

radis fig 12 i fig 13 u datasheetu

na vi i masu spajas ulaz desni kanal il lijevi.

na rl i masu ti je zvucnik s tim da Rl ti je +

Sa druge strane valjda znas xD

 

i onda napravis ovo jos:

http://xtronic.org/circuit/amplifier/circuit-adjustable-bass-filter-from-50-hz-to-150-hz-ne5532-bass-filter-with-volume-control/ i onda u ovo spajas ulazni signal stereo i izlaz iz predpojacala spajas u pojacalo....

Samo upozorenje za ovaj tone control ti treba simetricno napajanje znaci + i - 12V

Tako da bilo bi ti pozljeno da onda i pojacalo sa tda 2040 radis sa simetricnim jer ces morat imat samo jedan trafo. simetricna schema za tda 2040 su ti one dvije iznad 11 i 10

il ako oces jednostavnije napravis dva tda 2040 pa imas samo stereo ali opet ti treba predpojacalo. mislim bilo bi pozlejno mozes iz moba pustat ali nije to to.

il ako oces pravu snagu i zelis napraviti nesto da ti ostane za vijeke vijekova napravi kvalitetno pojacalo sa jakom izlaznom snagom ali racunaj da ce ti trosak bit oko 600kn

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.2.2013 10:37 (Lacko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Elektroničke sheme

molio bi schemu -elektronični regler za altenator (altenator koristim za vjetrenjaću kojim punim akumulator imao sam prije mehanički pa mi stalno nešto šteka i neradi više dobro ba bi htio da napravim elektronićni (punjenje za 12 volti ) hvala franjo

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Elektroničke sheme

oces u auto dijelove i kupis od stojke :)

btw ne 12v nego moras imat minimalno 13.8 da ti napuni akumulator uvijek 10% vise od baterije se stavlja napon

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2013 17:01 (Lacko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Elektroničke sheme

eeee ali je kolega zaboravio na jednu bitnu stvar :) 

 

koja je vrsta pobude ? 

 

Ako je rotor motan, tj elektromagnet je i ako ima četkice i klizne kolute e onda dolazi u obzir regler iz auta jer on regulira napon tako da regulira struju uzbude alternatora

 

Ako su u rotoru permanentni magneti, što je danas čest slučaj, onda serijski ili shunt regulator koji su užasno neučinkoviti ili switching regulator koji ima širok raspon ulaznog napona, a izlazni je neki fiksni koji si ti predodredio. 

 

Naravno takav uređaj bi mogao poprilično koštati, ali kod takvih uređaja ti u toplinu odlazi svega 5 do 13% energije, a kod gore navedenih ti odlazi i 60% a znam da sigurno ne misliš grijat okolni zrak nego tu energiju upotrijebit za nešto drugo.

 

13.8V je napon punog 12V akumulatora (olovnog), a alternator puni sa 14.5V

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2013 11:08 (Gigabyte091).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Elektroničke sheme

tocno giga ali neznam koji alternator ima naravno ako ima od starijih autiju onda ima rijesenje.

a punjenje mu je do 14.8 maks preko ne jer ce unistit bateriju od 13.8 do 14.8 ispod il vise od tog ne valja

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Elektroničke sheme

aha, ja sam mislio da ima gotovo rješenje, a oni redovno imaju alternatore sa permanentnom uzbudom.

 

Ako je koristio normalan alternator, od automobila, onda bilo koji regler ti odgovara.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Elektroničke sheme

trebao bih pomoc trebam shemu sklopa koji salje signal releju koji potom aktivira drugi sklop
signal bi trebao biti kratak oko 1 mili sec

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Elektroničke sheme

nesto sa ne555 a da napravis elektornicki relej.

jer ako stalvjas klasicne releje onda ti treba bit barem minimalno 3v il vise da okine relej. a i mehanicki releji nisu brzi pogotovo za 1mS

predlozio bi da ides na elektronicki.

sa ne555 mozes si kontrolirat vrijeme okidanja.  to jest brzinu i trajanje.

a za relej stavis tristor.

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Elektroničke sheme

Može mi netko dati link,knjigu ili bilo što što bi mi pomoglo da uđem u elektroničke vode.Želio bih na početku naučiti osnovno o svakom elementu i shvatiti kako se čitaju sheme te kako ih mogu slagati na pločici.

10 godina
neaktivan
offline
RE: Elektroničke sheme

puno hvala ,. stranice su super.,

 

puno pozdrava

Marin Volaric

11 godina
neaktivan
offline
Elektroničke sheme

dali mi može netko poslati šemu za punjenje automobilskog akumulatora bez transfomatora da sam isključuje napunjenosti akumulatora 12v hvala

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Elektroničke sheme

Molim pomoć! Ako netko ima shemu oscilatora s Gunn ili IMPATT diodom i njezinu pojednostavljenu izvedbu da mi pošalje na mail: tweet.maric@gmail.com ili odg na ovu poruku. Bila bih jaaako zahvalna.

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Istosmjerna struja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice