SEO Analyze alati - Imaju li smisla?

poruka: 3
|
čitano: 873
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
SEO Analyze alati - Imaju li smisla?

Pozdrav,

pomalo analiziram neke od svojih web stranica (sadržaj, meta tagove, brzinu, performanse itd) i sve su oko ili ispod nekog zadovoljavajućeg praga od maksimalnih 100 bodova.

I dok sam testirao svoje, padne mi na pamet da testiram i stranice za koje smatram i koje su PR 1, svjetski poznate, optimizirane i sve najbolje. Međutim i one imaju sličan rang u ocjenjivanju, ali šok iznenađenje je bilo kad sam  testirao google.com koji ima ocjenu 35/100, a čak ni W3C Validity ne prolazi...

Zanima me, postoji li ijedna stranica koja ima 100/100 bodova, imaju li smisla ovi alati jer ih očito "veliki" igrači ne koriste ili se varam, a isto tako vidim i neke funkcije koje mi baš nemaju puno smisla, tj ako webu kojeg skeniraš nije potrebna funkcija za npr printanje sadržaja, sustav uzima to u obzir na cjelokupno bodovanje čime rating pada.

Inače, besplatni alat za analizu stranice koji sam koristio je seolustro.com koji vam stvarno sve "pronjuška" :) i nije ograničen na 1 ili 2 analize kao većina, nakon čega morate plaćat.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.12.2015 17:30 (nibs).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
SEO Analyze alati - Imaju li smisla?

Nemoj se voditi za SEO analitičkim alatima.
Oni su samo pomoć pri SEO onPage "tehničkom poliranju", kako ja to volim zvati.
Služe samo tome da ti pokažu koji detalj treba još malo zašarafiti, ništa više.

 

Takvi alati ne mogu analizirati ofPage SEO, sve ono šta je napravljeno po pitanju
optimizacije prema van, kvaliteti i orginalnosti sadržaja i sl.

 

Općenito, onPage SEO, nakon svakog novog apdejta u G algoritmu sve više gubi
na značaju. Nije pretjerano reći da je onPage SEO mrtav (barem kao zasebna disciplina),
već nakon Pande i Pingvina.

 

Tražilice očekuju da sve te tehničke detalje ozbiljan sajt ima poštelane
ali važnost tih detalja za SERP je, sa vremenom, sve manja i manja.

 

OnPage SEO, tehničko poliranje je kao poliranje automobila prije prodaje.
Očekuje se, možda će se čak i lakše prodati - ali ne uvečava stvarnu vrjednost vozila.

 

Prema mom osobnom iskustvu i prema svim najnovijim izvorima
koji se bave SEO-om, uključujući i oficijalne Googleove izvore;
ključne stvari u cijeloj toj priči su svedene na:

 

1.) Zanimljiv, kvalitetan, unikatan sadržaj (izvor informacije).
2.) Novi standardi (trendovi) poput HTML5, mobile first, mikroformati, WAI-ARIA, schema.org...
3.) Brzina stranice, brzina servera, i opet brzina.
4.) Orijentacija prema krajnjem korisniku (ako te korisnici vole, vole te i tražilice).
5.) Tek na zadnjem mjestu treba voditi računa o onih 200 signala
o koijma svi pričaju a zapravo nitko ne zna ništa.

 

Spomenuo si PR, odnosno PR1 nekog jakog sajta?


Vjerojatno misliš na Page Rank. PR1 je malo (maksimalno je PR 10).
PR1 dobije skoro svaki sajt nakon cca godinu dana ako se malo radi na njemu.
Ali niti PR više ne igra neku važnu ulogu.

Free Cpanel Host
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
SEO Analyze alati - Imaju li smisla?

nisam očekicao ovako detaljan odgovor :D

 

Mislio sam na Page Rank točnije, konkretno na ovo što sam prethodno napisao da je jedan Google.com dobio samo 35/100 score, a svi znamo da u biti sam Google definira pravila, pa mi zvuči paradoksalno.

 

Nije baš da se nešto i vodim po SEO analytics alatima jer su neke od mojih testiranih stranica koje donose dosta zarade, na "oko" lijep design, mobile adapt i unikatan tekst ocijenjene puno manje nego neke koje su sve samo ne kvalitetne.... ali eto, može se ovo gledati kao školstvo u RH :D PS Ocjene su subjektivne :D

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice