Koju verziju joomle odabrati?

poruka: 11
|
čitano: 2.951
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Koju verziju joomle odabrati?

Može li mi netko reci koju verziju joomle bi trebao instalirati ako želim ovaj template http://www.templates.com/preview/joomla-templates/jt-1539.html (na stranici vidim da je potrebna joomla 1.7.2), s tim da bi mi na ovaj template trebao joomla dodatak http://extensions.joomla.org/extensions/ads-a-affiliates/classified-ads/12062 (koliko sam skužio dodatak je za joomlu 1.5.x)... Zanima me ako skinem Joomlu 1.7.2. za ovaj template, hoće li mi moći raditi ovaj dodatak i kako idu te verzije? Hvala! :-)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju verziju joomle odabrati?

64 dolara za tako loš template?

 

https://www.rockettheme.com/join-a-club

 

za 50 dolara dobiš pristup svim njihovim template-ovima i support za jednu stranicu na 3 mjeseca.

 

imaš i ostale klubove poput yootheme, joomlaxtc, joomlart.... jeftinije i puno puno bolje.

 

Ako želiš imati unikatan template ja radim custom template-ove.

 

nemožeš komponentu za 1.5 stavit na joomlu 1.7, mora biti za 1.7.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koju verziju joomle odabrati?
mantolic kaže...

 

nemožeš komponentu za 1.5 stavit na joomlu 1.7, mora biti za 1.7.

Ajd ne zbunjuj covjeka ako ne znas.

 

Mozes korsititi bilo koji plugin ili komponentu ako je kompatibilan. A to ti sve pise u opisu komponente koju skidas.

Pogledaj si ovdje i vidjet ces ovaj plugin koji sam naveo kao primjer, imas navedeno s kojim verzijama joomle je kompatibilan.

http://extensions.joomla.org/extensions/vertical-markets/booking-a-reservations/booking/19700

 

A u samom admin panelu na joomi u gornjem desnom cosku ti pise nesto tipa "legacy 1.6" ili nesto u tom stilu. Meni na jooml;i 1.5 je pisalo "legacy 1.0" to znaci da je u stanju iskoristiti joomla 1.0 komponente.

 

A ovo sto ti nudi da ce ti napraviti custom template, ja ne bih uzeo nekoga tko ne zna kako se koriste joomla komponente.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.3.2012 8:01 (Tyberius_Prime).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju verziju joomle odabrati?

Da se ispravim,

 

postoje malo komponenti koje su kompatibilne sa višestrukim verzijama joomle u jednom zipu, kao extplorer u kojem isti zip se koristi za sve verzije joomle, dok druge komponente koje su kompatibilne za više verzija u sebi imaju zip-ove za npr. 1.5 verziju i 1.7 verziju.

 

Legacy predstavlja veliki sigurnosni propust (potovo sa 1.5 na 1.0) i osim ako baš nemaš drugog izbora nemoj ga koristiti.

 

Ja ne bih slušao nekoga tko ne zna da je legacy veliki sigurnosni propust.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koju verziju joomle odabrati?
mantolic kaže...

Da se ispravim,

 

postoje malo komponenti koje su kompatibilne sa višestrukim verzijama joomle u jednom zipu, kao extplorer u kojem isti zip se koristi za sve verzije joomle, dok druge komponente koje su kompatibilne za više verzija u sebi imaju zip-ove za npr. 1.5 verziju i 1.7 verziju.

 

Legacy predstavlja veliki sigurnosni propust (potovo sa 1.5 na 1.0) i osim ako baš nemaš drugog izbora nemoj ga koristiti.

 

Ja ne bih slušao nekoga tko ne zna da je legacy veliki sigurnosni propust.

Pricas gluposti, koristio sam joomlu 1.5 skoro dvije  godine i preko legacy potpore 1.0 komponenete i nikad nisam imao niti jedan problem.

A to da ima malo komponenti koje su kompatibilne sa vise verzija je jedna od vecih gluposti koje sam cuo.

 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju verziju joomle odabrati?

Nisi imao problem jer ti nitko nije pokušao hakirat stranicu, a da je pokušao pisao bi tu po forumu šta da napraviš i kako da vratiš stranicu.

 

Izbroji sve komponente koje su tako kompatibilne i usporedi ih sa brojem ukupnih komponenata koji je oko 8000 pa ćeš vidjet da je to malo.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koju verziju joomle odabrati?
mantolic kaže...

Nisi imao problem jer ti nitko nije pokušao hakirat stranicu, a da je pokušao pisao bi tu po forumu šta da napraviš i kako da vratiš stranicu.

 

Izbroji sve komponente koje su tako kompatibilne i usporedi ih sa brojem ukupnih komponenata koji je oko 8000 pa ćeš vidjet da je to malo.

Jesi ti malo ogranicen ili nesto? Znas li ti uopce koliko verzija joomle ima? Ti ocekujes da netko tko je plugin napravio prije 4 godine danas taj plugin napravi kompatiblinim za joomla-u 2.5?

O cemu ti pricas covjece, znas li ti uopce koliko dugo joomla vec postoji i koliko ima 3'rd party plugina? U kojem ti svjetu zivis.

Znas li ti uopce zasto se legacy mode smatra prijetnjom za sigurnost? Ma znas vraga, negdje si na nekom forumu procitao da je legacy mod los i sad to ponavljas.

Legacy mod iskljucuje neke sigurnosne mjere i zato neki misle da je lose ukljucivati ga.

A te ugradjene sigurnosne mjere su toliko jadne da naj-jadniji anonymous prodje kroz njih kao da ih ni nema. Svatko tko je radio imalo ozbiljnu stranicu sa joomlom imao je kvalitetnu hosting firmu i platio je za zastitu tipa JomDefender is slicno.

Daj ajde vrati se citanju gluposti po drugim forumima i nemoj tu prosipat "pamet".

 

I evo t i pa se cudi koliko plugina novih imas a koji se rade sa podrskom za  joomla-u od 1.5  do 2.5

http://extensions.joomla.org/extensions/new

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.3.2012 10:44 (Tyberius_Prime).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju verziju joomle odabrati?

Ovim postom si ti dokazao da si ograničen...

 

@calamis Taj plugin je za joomla 1.5 tako da ti treba joomla1.5.

 

Toplo ti preporučam da uzmeš template nekog od tih klubova koje sam spomenuo (ako baš želiš taj plugin, radi na joomli 1.5).

 

Probaj pronaći sličnu ili možda čak i bolju komponentu za 2.5 za svoje potrebe pa ćeš moći i na joomli 2.5 raditi.

 

 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Koju verziju joomle odabrati?

Hvala vam na pomoći.

Ovaj dodatak mi je vrlo važan, al evo izgleda da će izaći za Joomlu 2.5. tako da ću morati pronaći drugi template.

@ mantolic, ne znam zašto ti je toliko loš template. Ja volim jednostavnost i zbog toga mi se sviđa, ne volim pretrpane stranice.

@ Tyberius Prime, izgleda da je "legacy mod" bio samo na Joomli 1.5., iako nisam 100% siguran.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju verziju joomle odabrati?

Više zbog funkcionalnosti, manje zbog dizajna.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koju verziju joomle odabrati?

ako ti treba funkcionalnost onda definitivno 2.5., a svaki dizajn koji ti se svidi za neku od predhodnih verzija da se prilagodit ili prepravit za noviju verziju samo to treba znat napravit{#}

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice