Wireless PCI kartica ne prepoznaje bežični signal

poruka: 20
|
čitano: 12.106
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Wireless PCI kartica ne prepoznaje bežični sig

Dakle ovako: danas sam instalirao Wireless karticu u desktop PC. Kartica je Airlive WT-2000PCI, a OS Windows 7. Instalirao sam drivere (Win 7 podržan) i nakon toga umetnuo karticu. Sve je to uredno prošlo, no kad kliknem na ikonu u kutu, uređaj ne pronalazi niti jednu bežičnu konekciju.

http://imageshack.us/photo/my-images/51/networknotconnected.jpg/

Wireless Router je T-Šrotov Thomson TG782, a na tu bežićnu konekciju se spajam već preko laptopa (laptop pronalazi i nekoliko drugih konekcija iz susjedstva). Enkripcija je WPA2.
Pokušao sam manualno napraviti konekciju na PC-u, odabrao enkripciju i upisao Network Key, ali i dalje se ne može spojiti.

Unaprijed zahvaljujem.

Ako netko zna gdje ima za uzeti podlogu CoolerMaster Dual-sided, nek javi na PP. Hvala!
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2012 16:47 (bjede).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless PCI kartica ne prepoznaje bežični sig
bjede kaže...

Dakle ovako: danas sam instalirao Wireless karticu u desktop PC. Kartica je Airlive WT-2000PCI, a OS Windows 7. Instalirao sam drivere (Win 7 podržan) i nakon toga umetnuo karticu. Sve je to uredno prošlo, no kad kliknem na ikonu u kutu, uređaj ne pronalazi niti jednu bežičnu konekciju.

http://imageshack.us/photo/my-images/51/networknotconnected.jpg/

Wireless Router je T-Šrotov Thomson TG782, a na tu bežićnu konekciju se spajam već preko laptopa (laptop pronalazi i nekoliko drugih konekcija iz susjedstva). Enkripcija je WPA2.
Pokušao sam manualno napraviti konekciju na PC-u, odabrao enkripciju i upisao Network Key, ali i dalje se ne može spojiti.

Unaprijed zahvaljujem.

Jesi li i ovo provjerio http://mobileoffice.about.com/gi/o.htm?zi=1/XJ&zTi=1&sdn=mobileoffice&cdn=gadgets&tm=144&f=00&su=p284.13.342.ip_p504.6.342.ip_&tt=3&bt=0&bts=0&zu=http%3A//windows.microsoft.com/en-us/windows7/Change-TCP-IP-settings

 

Kao i ažurirao drivere za mrežnu http://hr.airlive.com/support/support_3a.jsp?pdid=PD1217467003376

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2012 17:00 (Ikarus01).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless PCI kartica ne prepoznaje bežični sig

Drivere jesam, ovo drugo ne. Ali ovo se odnosi na konfiguriranje konekcije. A ja konekciju ne vidim!

Ako netko zna gdje ima za uzeti podlogu CoolerMaster Dual-sided, nek javi na PP. Hvala!
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2012 18:30 (bjede).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless PCI kartica ne prepoznaje bežični sig
bjede kaže...

Drivere jesam, ovo drugo ne. Ali ovo se odnosi na konfiguriranje konekcije. A ja konekciju ne vidim!

U start upiši Services.msc i stavi Network Connections(STARTED),Wireless zero configuration(AUTOMATIC).

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless PCI kartica ne prepoznaje bežični sig
Ikarus01 kaže...
bjede kaže...

Drivere jesam, ovo drugo ne. Ali ovo se odnosi na konfiguriranje konekcije. A ja konekciju ne vidim!

U start upiši Services.msc i stavi Network Connections(STARTED),Wireless zero configuration(AUTOMATIC).

Ovo je Windows 7, u njemu nema ove druge opcije.

 

Uspio sam nešto rješiti, ali samo djelomično.

Stavio sam nove (prvo sam bio instalirao ove s CD-a koji je došao s karticom) i sad pronalazi veze, ali je signal jaaako slab. Toliko da se svako malo sam disconecta. {#} Laptop na istom mjestu lovi signal na 80%, a kad sam tražio preporuke za wireless rješenje, rekli su mi da su PCI kartica i USB adapter u prosjeku jača za 15-20% u odnosu na wireles karticu u laptopu.
Da sam bar uzeo onu s odvojivom antenom...
Čudno mi je da je na ovako malu udaljenost (5-6 metara) signal tako loš (nekih 40%). Jer je i drugim konekcijama iz susjedstva koje pronalazi signal iste jačine, a ti su uređaji udaljeni 20-ak i više metara.
I šta sad? {#}

Inače, na samoj kartici blinka žuto svjetlo na ledici (valjda bi trebalo zeleno), ali samo povremeno, kod paljena i gašenja računala i za vrijeme spajanja na uvu moju weireless konekciju.

Ako netko zna gdje ima za uzeti podlogu CoolerMaster Dual-sided, nek javi na PP. Hvala!
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.6.2012 15:26 (bjede).
13 godina
neaktivan
offline
Wireless PCI kartica ne prepoznaje bežični signal

Možda je ovo glupa konstatacija ali možda ti je netko nakačen na mrežu..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Wireless PCI kartica ne prepoznaje bežični signal

Ubaci ju u drugi PCI slot.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless PCI kartica ne prepoznaje bežični sig
kule93 kaže...

Možda je ovo glupa konstatacija ali možda ti je netko nakačen na mrežu..

Sa WPA2 enkripcijom? Nikako. A i signal na laptopu je odličan.

 

Sum_of_all_fears kaže...

Ubaci ju u drugi PCI slot.

Ne znam što bi dobio s tim? A i problem je što mi u tom slučaju antena udara u DVI konektor monitora, tako da je prilično nepraktično.

Ako netko zna gdje ima za uzeti podlogu CoolerMaster Dual-sided, nek javi na PP. Hvala!
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2012 12:24 (bjede).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Wireless PCI kartica ne prepoznaje bežični sig
bjede kaže...
Ne znam što bi dobio s tim? A i problem je što mi u tom slučaju antena udara u DVI konektor monitora, tako da je prilično nepraktično.

Eliminirao bi mogućnost da PCI slot stvara probleme kao što je meni bio slučaj sa mrežnom - u jednom slotu "network cable disconnected" a u drugom sve radi ok. Zvučna u problematičnom slotu radi normalno.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
15 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless PCI kartica ne prepoznaje bežični sig
Sum_of_all_fears kaže...
bjede kaže...
Ne znam što bi dobio s tim? A i problem je što mi u tom slučaju antena udara u DVI konektor monitora, tako da je prilično nepraktično.

Eliminirao bi mogućnost da PCI slot stvara probleme kao što je meni bio slučaj sa mrežnom - u jednom slotu "network cable disconnected" a u drugom sve radi ok. Zvučna u problematičnom slotu radi normalno.

Da, ali ja hvatam signal i na ovom slotu, samo je slab (37%). Evo probao sam zamijeniti PCI slot no nema promjene, jednako je slab.

Proskenirao sam i "zagušenost" kanala na kojemu je ova konekcija i jedino je ona na tom kanalu. Stavio sam i nove drivere. I dalje ništa.

I što predlažete? Pomičnu antenu uzet?

Ne mogu vjerovati da imam ovoliko p****rija s ovako banalnom stvari. Kad sam tražio preporuke za karticu/USB adapter rekli su mi da je svjejedno jer će na ovako malu udaljenost svaka biti dobra. A izgleda da i nije baš tako...{#}

 

Ako netko zna gdje ima za uzeti podlogu CoolerMaster Dual-sided, nek javi na PP. Hvala!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Wireless PCI kartica ne prepoznaje bežični sig

Moguće da je sama kartica neispravna. Nosi ju na reklamaciju jer se stvarno nebi smjela tako ponašati (tako nizak signal).

 

I nedaj se smesti kod vraćanja, reci im da sa laptopom na istom mjestu imaš 90% signala.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
15 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless PCI kartica ne prepoznaje bežični sig
Sum_of_all_fears kaže...

Moguće da je sama kartica neispravna. Nosi ju na reklamaciju jer se stvarno nebi smjela tako ponašati (tako nizak signal).

 

I nedaj se smesti kod vraćanja, reci im da sa laptopom na istom mjestu imaš 90% signala.

A u k****. {#} Karticu mi je čovjek posalo iz ZG-a, ja sam na Braču. Uzeta je u ADM-a koji ima čudne jamstvene uvjete, piše da je za sve proizvode vrijednosti ispod 160 kn nema garancije!

U drugim trgovinama stoji 24 mjeseca.

Ako netko zna gdje ima za uzeti podlogu CoolerMaster Dual-sided, nek javi na PP. Hvala!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Wireless PCI kartica ne prepoznaje bežični sig

Ako proizvođač/uvoznik daje garanciju, onda je uređaj mora imati, neovisno o vrijednosti.

 

Gdje to piše da nema garancije i koji je točno model kartice? Baš me zanima. Ako je to točno, netko ide u Potrošački kod.

 

[edit] vidim napisao si model, sry

 

[edit] jbga, nemaš sreće. Jamstvo je samo tjedan dana na komponente do 150kn...

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_32&products_id=10644 - 2 godine jamstva, jeftinija od PCI verzije i D-Linkova (relativno ok)

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.6.2012 18:59 (Sum_of_all_fears).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless PCI kartica ne prepoznaje bežični sig
Sum_of_all_fears kaže...

Ako proizvođač/uvoznik daje garanciju, onda je uređaj mora imati, neovisno o vrijednosti.

 

Gdje to piše da nema garancije i koji je točno model kartice? Baš me zanima. Ako je to točno, netko ide u Potrošački kod.

 

[edit] vidim napisao si model, sry

 

[edit] jbga, nemaš sreće. Jamstvo je samo tjedan dana na komponente do 150kn...

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_32&products_id=10644 - 2 godine jamstva, jeftinija od PCI verzije i D-Linkova (relativno ok)

Kako jamstvo može biti tjedan dana pobogu?! Ako proizvođač daje 2 godine i taj isti proizvod ima u svim drugim trgovinama toliko jamstvo?

Gdje si vidim da ovaj USB ima 2 godine? A cijena mu je 75 kn! Tko je onda tu lud? {#}

Ako netko zna gdje ima za uzeti podlogu CoolerMaster Dual-sided, nek javi na PP. Hvala!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless PCI kartica ne prepoznaje bežični sig

Ako je ikako moguce prije svega posudi USB WiFi stick pa pokusaj istestirati, jer ako drugi uredjaj ima full signal na istom mjestu s PCI karticom nesto nije u redu.

Ima nekoliko rjesenja; 1. ako mozes "odsarafiti" antenu s PCI-WiFi kartice ukljuci "vecu" antenu, 2.ako je u konfiguraciji routera moguce "pojacaj" signal (mozda je sada na 25-50%) ili pokusaj promjeniti  kanal 3. (nije direktno rjesenje)  uzmi neku USB WiFi (kao iz posta iznad) s antenom i produznum USB kabelom kako bi micanjem uokolo dobio sto jaci signal).

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.6.2012 3:33 (Hardwhelper!!!).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Wireless PCI kartica ne prepoznaje bežični sig
bjede kaže...
Sum_of_all_fears kaže...
[edit] jbga, nemaš sreće. Jamstvo je samo tjedan dana na komponente do 150kn...

 

Gdje si vidim da ovaj USB ima 2 godine? A cijena mu je 75 kn! Tko je onda tu lud? {#}

D Link program : 24 mjeseci

 

Pogledaj link koji sam dao -.-

http://nighthawk-software.blogspot.com/
15 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless PCI kartica ne prepoznaje bežični sig
Hardwhelper!!! kaže...

Ako je ikako moguce prije svega posudi USB WiFi stick pa pokusaj istestirati, jer ako drugi uredjaj ima full signal na istom mjestu s PCI karticom nesto nije u redu.

Ima nekoliko rjesenja; 1. ako mozes "odsarafiti" antenu s PCI-WiFi kartice ukljuci "vecu" antenu, 2.ako je u konfiguraciji routera moguce "pojacaj" signal (mozda je sada na 25-50%) ili pokusaj promjeniti  kanal 3. (nije direktno rjesenje)  uzmi neku USB WiFi (kao iz posta iznad) s antenom i produznum USB kabelom kako bi micanjem uokolo dobio sto jaci signal).

Pokušat ću nać neki USB pa probat. Ovo za pojačavanje signala ne znam, možeš li mi reći gdje da to točno pogledam? I mogu li T-Šrotovci to pojačat?

Ako netko zna gdje ima za uzeti podlogu CoolerMaster Dual-sided, nek javi na PP. Hvala!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless PCI kartica ne prepoznaje bežični sig

Upute za tvoj router kazu da nema opciju za jacinu signala no to te ne treba zabrinjavati jer kako si naveo s laptopom na istom mjestu imas osjetno jaci signal, kako je receno pokusaj probati s USB WiFi karticom (ili laptopom ali stavi laptop sto blize kucistu s PCI karticom) i ako je signal na ISTOM mjestu visestruko jaci nesto nije u redu s PCI karticom.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.6.2012 12:17 (Hardwhelper!!!).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless PCI kartica ne prepoznaje bežični sig
Hardwhelper!!! kaže...

Upute za tvoj router kazu da nema opciju za jacinu signala no to te ne treba zabrinjavati jer kako si naveo s laptopom na istom mjestu imas osjetno jaci signal, kako je receno pokusaj probati s USB WiFi karticom (ili laptopom ali stavi laptop sto blize kucistu s PCI karticom) i ako je signal na ISTOM mjestu visestruko jaci nesto nije u redu s PCI karticom.

Evo sad sam probao laptop staviti na isto mjesto, "ugurati" ga pod stol do zida, točno d kućišta. {#}

I signal je i s laptopom loš! 2 ili 1 od 5 crtica. No iako je loš, ne prekida se, ne diskonetira se svako malo, i surfanje i otvaranje slika mi se čini nešto brže nego s istom jačinom signala s karticom.

Na stolu pola metra iznad laptop hvata 4 od 5 crtica!

 

Izgleda da karticu ipak j*** smještaj između kučišta, stola i zida. {#}

Ako netko zna gdje ima za uzeti podlogu CoolerMaster Dual-sided, nek javi na PP. Hvala!
11 godina
protjeran
offline
Re: Wireless PCI kartica ne prepoznaje bežični sig

To ti misliš WPA2 enkripcija slabo svaki koji koristi Backtrack 5 ili ...nije vazno ti se moze zakaciti na mrezu znam ih svojeg iskustva.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice