Windows 7 ne želi se bootati prvi put

poruka: 19
|
čitano: 5.313
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Windows 7 ne želi se bootati prvi put

Pozdrav svima,

 

evo već 2 dana imam ovaj problem. Kada prvi put pokrenem računalo, ne želi se bootati, dođe do loading screen Windows 7, i zablokira se (ili ostane na slici u DOS-u koji generira moja matična). Tada ga samo isključim i uključim i radi normalno (nakon što odaberem "Start Windows Normally"). Bio sam probao i onaj system windows repair što je bila prva solucija, ali ništa, nije moglo naći zašto.

 

Nisam ništa instaliravao  kroz zadnjih par dana. Nije da mi smeta, samo moram komp pokrenuti dva puta, ali zašto se to dešava? Konfiguracija je pod Moj Komp.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Windows 7 ne želi se bootati prvi put

Ni drivere nisi instalirao u zadnja dva dana? Testiraj HDD i RAM.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 ne želi se bootati prvi put
igustin kaže...

"nije da me smeta" {#} Je, fakat je OK i sasvim prihvatljivo da računalo redovito butaš dva puta. "Dvaput je dvaput", to zna i Mujo. Bitnije je imati Win7, makar i s duplim bootom, nego XP s jednim. Issse... {#}

 

Smiri živce. Imam doma 2 računala i na njima je windows 7, dok u obrtu imam 4 i na njemu su windows xp. Ovakva sranja od postova nemoj pisati ljudima, jer te nisam s ničim uvrijedio.

 

Mile 74 kaže...

Ni drivere nisi instalirao u zadnja dva dana? Testiraj HDD i RAM.

 

Za RAM da koristim memtest86+ ili?

Što savjetuješ za OCZ da testiram?

 

Pustiti ću sada memtest86+ da se vrti nekih 6h, valjda će to biti dovoljno :)

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2012 12:54 (X-Plosiv).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 ne želi se bootati prvi put

Nedavno sličan problem, pomogla zamjena SATA porta na matičnoj.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Windows 7 ne želi se bootati prvi put

Memtest za testiranje RAM-a, HD Tune, Crystaldiskinfo za testiranje HDD/SSD. Možeš i sa Hirensboot, on ima hrpu programa za dijagnostiku. Ako imaš problema sa HDD/SSD-om, probaj zamjeniti kabal ili port u koji je ukopčan.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2012 13:55 (Mile 74).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows 7 ne želi se bootati prvi put

Memtest86+ se vrti već nekih sat vremena, trenutačno sam na poslu, prije posla prošao je prvih par testova i piše : Pass 1 da je bio ok.  Pustiti ću to danas do 20h kada mi završava smjena pa prođem doma.

 

Ako bude sve u redu, uzmem vremena sutra ili prekosutra da:

 

1) Zamijenim prvo kabel, a pustim isti port.

2) Ako 1) ne radi, onda ću pustiti isti kabel, ali promijeniti port.

 

 

P.S. Pitanje u svezi Memtest86+

 

Slika mi je ovakva (ovo je random slika s neta): http://www.memtest.org/pics/amd64-big.gif

 

Tu pored TEST gdje je PASS piše 1

 

ali dole piše nešto u smislu da je pass dobro završio, i da kliknem ESC da reebotam. Pošto svi govore da se pusti dosta vremena, ja sam ga pustio da on radi i dalje testove (do 20h).

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Windows 7 ne želi se bootati prvi put

Dobro da si ga ostavio da skenira, neka traži greške ako ih ima. Grešku nemožeš fulati jer će biti označene crvenom bojom (ako ih ima). Obavezno testiraj HDD/SSD.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows 7 ne želi se bootati prvi put

Znam kako će biti označeno, pogledao sam prije, nego nikada nisam imao potrebu memtest koristiti. Mislim da imam instaliran Crystaldiskinfo, pa pustim i tamo da skenira. Zna možda netko koliko to traje, tj. da li treba isto pustiti tako par sati ili?

 

Mrzim stvarno kada mi se tako random nešto dešava. Jedino što sam napravio u zadnjih tjedan dana jest premjestio računalo s jednog stola na drugi. Ali to ne bi smjelo ovakve probleme uzrokovati, jer je to bilo pomicanje od 1m, nisam ga udario ili tako nešto slično {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 7 ne želi se bootati prvi put
Imam jedan problem. Naime jucer sam cistio konfu te kad sam sve spojio isprve se nije htjela prikazati slika na monitoru. Ugasio sam ga i pokrenuo opet,doslo je do 'starting windows' i zamrznulo se. I tako svaki puta. U biosu sve normalno radi.. Imam windows 7 professional 32 bita. trenutno nemam instalaciju. Nabavit cu je tek sutra. Mogu li ikako pokrenuti windowse? Oprostite na greskama jer pisem na mobu
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 ne želi se bootati prvi put

Prošlo je par sati, ne moraš spammati. Anyway, i meni se to desilo jedno. Provjeri sve jumpere koje si spajao, moguće da negdje nisi stisnuo do kraja. Znači, prvo pogledaj sve da li je ukopčano i stisnuto kako treba biti, ako je, probaj odspojiti sve, pa opet spojiti. Možda se nešto dogodilo dok si čisto, da si slučajno orkznuo nešto.

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Windows 7 ne želi se bootati prvi put
Sry na spamu al sam napisao dal bi to mogao nekako danas rijesiti pa mi je kao hitno za danas. Hvala na savjetu , ici cu sad isprobat to pa ak ne uspije napisem vam.
11 godina
online
Windows 7 ne želi se bootati prvi put

Vjerovatno te RAM zeza. Izvadi ga očisti/izbriši (nediraj zlatne pinove prstima), ispuši dobro utore gdje su bili i vrati ih nazad, ali da dobro sjednu. Upotrebi snagu da ih gurneš sve dok se štipaljke nezatvore oko njih. Probaj upaliti komp sa samo jednom pločicom RAM-a, pa ako ide onda dodaješ jednu po jednu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2012 18:09 (Mile 74).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Windows 7 ne želi se bootati prvi put

Evo sredio sam, morao sam samo pričvrstiti kable i (očistiti) ram pločice. 

Hvala! :D

12 godina
neaktivan
offline
Windows 7 ne želi se bootati prvi put

Evo ja sam svoje "riješio".

 

Došao sam doma, nakon 7h Memtest86+ kaže da je sve u redu.

 

Nakon restarta kompa, ne mogu pokrenuti windowse nikako. Imam SSD + 1tb mehanički HDD.

 

Evo slijed događaja:

 

1. Kada se loada windows, mehanički HDD počne ispuštati čudne zvukove.

2. Kada iskopčam HDD, odmah se podiže sustav normalno (windows je na SSD).

3. Promijenim port, ali isti kabel == ista stvar, windows se ne diže, hard bruji.

4. Odem u BIOS, pošto ga tamo vidi, stavim EXTERNAL SATA SUPPORT NA ENABLED (bilo disabled). Promijenim port, stavim kabel od gigabyteove ploče koji imam i krene loading windows, i izbaci onaj checking za HDD, pustim ja da to napravi, uđe u widnows i pojavi mi se u donjem desnom kutu da je otkrio novi HDD, pa mi je sve particije (6 particija) nanovo otkrio kao da sam prvi put spojio HDD. Nakon toga sam 2x isključio i uključio komp, sve radi normalno.

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows 7 ne želi se bootati

Prijatelj se igrao sa laptopom (bacao ga po sobi)

 

Uglavnom evo video :D :

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 ne želi se bootati
hrca5 kaže...

Prijatelj se igrao sa laptopom (bacao ga po sobi)

 

Uglavnom evo video :D :

 

 

O čemu ti pričaš kakvo bacanje po sobi

11 godina
neaktivan
offline
Windows 7 ne želi se bootati prvi put

Neznam sta mu je bilo pa ga je bacao po sobi.

Sada se neće upaliti http://oi45.tinypic.com/2hozfb5.jpg

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows 7 ne želi se bootati prvi put
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.1.2013 21:43 (hrca5).
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 ne želi se bootati prvi put

Šta bumpaš , prije nekoliko sati si objavio zadnji post , i odmah bump ....

probaj ubaciti Cd od windowsa ,pa probaj Repair pokrenuti 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.1.2013 22:48 (Deep).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice