Smrzavanje firefox

poruka: 38
|
čitano: 12.056
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Smrzavanje firefox

Pozdrav, već mi dvaput smrznuo baš na ovome forumu kada klikam od nekoj temi i tu kad počinje učitavanje i baš pola puta zapinje tj smrzava firefox. A ostali programi sve normalno radi. Firefox je novije instaliran pre neki dan , verzija je 3.6.8  a i stari firefox isto događa i mislio sam da je do windowsa ali nije jer instaliran sve novije. Sada sam na Internet exploreru 8. U čemu je problem kod smrzavanja firefox?

Nenad
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Smrzavanje firefox

daj skini/instaliraj adblock addon i postavi easylist,a ovaj gore flash(reklamu) na forumu blokiraj,odnosno napravi filter
kursor na njega i block
taj addon će ti blokirati sve bannere,a ti još možeš stvotiti filtere za reklame u flashu gdje želiš,nemoj pretjerati
 
i pogledaj da li ti je pod  tools>options>advanced kvačica na use smooth scrolling,ako je makni ju i potvrdi
ništa pametnije mi ne pada na pamet..

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2010 11:40 (seneka).
Moj PC  
1 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
RE: Smrzavanje firefox
seneka kaže...

daj skini/instaliraj adblock addon i postavi easylist,a ovaj gore flash(reklamu) na forumu blokiraj,odnosno napravi filter
kursor na njega i block
taj addon će ti blokirati sve bannere,a ti još možeš stvotiti filtere za reklame u flashu gdje želiš,nemoj pretjerati
 
i pogledaj da li ti je pod  tools>options>advanced kvačica na use smooth scrolling,ako je makni ju i potvrdi
ništa pametnije mi ne pada na pamet..

Hvala na info. Kod kvačica nije postavljena  na use smoth scrolling koliko kužim na engleskom znači koristi uglađeno klizanje. Iako ja nerazumijem na engleski jezik jer mi je firefox na hrvatskom jeziku. Ako može pod žuto precrtano da prevediš na hrvatski jezik.Osmijeh

Nenad
15 godina
neaktivan
offline
Smrzavanje firefox

ma to je to alati-opcije-napredno- koristi glatko pomicanje
nemaš kvačicu,to je ok
jesi probao instalirati adblock?
da li se tebi u firefoxu stranica smrzne potpuno ili samo usporava otavaranje ili šta?
i samo na određenim stranicama ili nema pravila?

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2010 16:51 (seneka).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Smrzavanje firefox

Možda da pokušaš očistiti povijest pretraživanja i cache?

 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Smrzavanje firefox
seneka kaže...

ma to je to alati-opcije-napredno- koristi glatko pomicanje
nemaš kvačicu,to je ok
jesi probao instalirati adblock?
da li se tebi u firefoxu stranica smrzne potpuno ili samo usporava otavaranje ili šta?
i samo na određenim stranicama ili nema pravila?

Instalirao sam adblock. Samo kada dođem ovdje na forumu jer sam često tu i recimo da biram jednu temu i učitavanje poćinje i zapinje na pola puta, ne reagira ni gašenje firefoxa, samo pomaže kod Ctrl+ALt+Del i pojavi se Windows upravitelj zadatak i tamo gdje piše za firefox na njega završim zadatak i pojavi se list od errora. I ponovno upalim firefox i normalno radi. Nekad se događa nakon sat vremena ali ne često a jučer dvaput dogodilo i par dana sve redu i ono izneznada smrzne. Mislim ako sam dobro objasnio taj problem. Osmijeh

Nenad
14 godina
neaktivan
offline
RE: Smrzavanje firefox
GigaGirl kaže...

Možda da pokušaš očistiti povijest pretraživanja i cache?

Očistio sam i još odprije al svejedno iznenadno pojavi kod smrzavanja. I starija verzija isto događa.Nevinašce

Nenad
15 godina
neaktivan
offline
RE: Smrzavanje firefox
Nello kaže...

jel koristiš povremeno ccleaner?
da li ti je ovako podešen firefox?
i jel imaš još koji dodatak osim adblocka i wot-a?

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2010 17:10 (seneka).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Smrzavanje firefox
seneka kaže...
Nello kaže...

jel koristiš povremeno ccleaner?
da li ti je ovako podešen firefox?


CCleaner nije instaliran, ako su potrebni imam ga na DVD Bugu.  A kod podešenja jedino nije postavljena kvačica Clear history when Firefox closes u prijevodu: Očisti povijest pri zatvaranju Firefoxa sada postavljena kvačica. Kojim se programom screenshot da mogu staviti na forumu? Smijeh

 

EDIT: Danas sam postavio EHTip za dodatak firefoxa.

Nenad
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2010 17:16 (Nello).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Smrzavanje firefox
Nello kaže...

CCleaner nije instaliran, ako su potrebni imam ga na DVD Bugu.  A kod podešenja jedino nije postavljena kvačica Clear history when Firefox closes u prijevodu: Očisti povijest pri zatvaranju Firefoxa sada postavljena kvačica. Kojim se programom screenshot da mogu staviti na forumu? Smijeh

skini s linka koji sam ti stavio ccleaner,to je nešto sitno,podesi ga točno ovako kako vidiš na slici
kad staviš kvačicu na obriši povijest kod zatvaranja,imaš desno postavke omogućene
i reci koje dodatke sve imaš?
edit: ma pusti sad slikanje,inače imaš paint za to,ne treba ti posebni software

strart>all programs(svi programi)>accessories(pomagala)>paint(slikati)
otvoriš ga,prije tog stisneš tipku prnt/scrn
i u paintu>pod edit(uredi)>paste(zalijepi)

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2010 17:26 (seneka).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Smrzavanje firefox
seneka kaže...

skini s linka koji sam ti stavio ccleaner,to je nešto sitno,podesi ga točno ovako kako vidiš na slici
kad staviš kvačicu na obriši povijest kod zatvaranja,imaš desno postavke omogućene
i reci koje dodatke sve imaš?
edit: ma pusti sad slikanje,inače imaš paint za to,ne treba ti posebni software

Ok, dodatke na firefox za sada ima EHTip, WOT i Adblock plus. Instaliran CCleaner.Osmijeh

Nenad
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2010 17:27 (Nello).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Smrzavanje firefox
Nello kaže...

Ok, dodatke na firefox za sada ima EHTip, WOT i Adblock plus. Instaliran CCleaner.Osmijeh

gore sam ti napisao kako možeš slikat
napravi  si obično čiščenje diska s ccleanerom(pod options>settings stavi na hrvatski ako nisi)
ovi dodaci ne bi trebali raditi probleme,taj prevoditelj možeš isključit privremeno pa vidjeti
alati>dodaci>ehtip>sključi ili deinstaliraj

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2010 17:32 (seneka).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Smrzavanje firefox
seneka kaže...

gore sam ti napisao kako možeš slikat
napravi  si obično čiščenje diska s ccleanerom(pod options>settings stavi na hrvatski ako nisi)
ovi dodaci ne bi trebali raditi probleme,taj prevoditelj možeš isključit privremeno pa vidjeti
alati>dodaci>ehtip>sključi ili deinstaliraj

Ok. Ccleaner je na hrvatski i idem sad očistit.Namigiva

 

EDIT: Očišćeno i kod registra bila hrpe nepostojeće i sve očišćeno. Mislim jel sve ok zasada? Nevinašce

Nenad
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2010 17:46 (Nello).
13 godina
offline
RE: Smrzavanje firefox

Šta nisi stavio nove windowse? Ili sam ja nešto krivo shvatio?

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2010 17:47 (deadman).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Smrzavanje firefox
Nello kaže...

Ok. Ccleaner je na hrvatski i idem sad očistit.Namigiva

 

EDIT: Očišćeno i kod registra bila hrpe nepostojeće i sve očišćeno. islim jel sve ok zasada? Nevinašce

Coola ti si pomeo i registar?
za to je bolji glary ,odnosno njegov integrirani ccleaner, ali nema veze,povremeno si napravi obično čišćenje,za to je prvenstveno namijenjen
ajd sad malo vidi šta će se dešavat

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2010 17:51 (seneka).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Smrzavanje firefox
deadman kaže...

Šta nisi stavio nove windowse? Ili sam ja nešto krivo shvatio?

Jesam, rušio sam WIN XP i instalirao sve nove i radi od 05.08, nisi ništa krivo shvatio.Osmijeh

Nenad
13 godina
offline
RE: Smrzavanje firefox

Ako ti u Firefoxovom Safe Modu ne zamrzava znači da je problem u njemu.

Na ovoj stranici provjeri da li su dodaci koje trenutno imaš zadnji. Ako nisu, nadogradi ih.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2010 17:52 (deadman).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Smrzavanje firefox
seneka kaže...
Nello kaže...

Ok. Ccleaner je na hrvatski i idem sad očistit.Namigiva

 

EDIT: Očišćeno i kod registra bila hrpe nepostojeće i sve očišćeno. islim jel sve ok zasada? Nevinašce

Coola ti si pomeo i registar?
za to je bolji glary ,odnosno njegov integrirani ccleaner, ali nema veze,povremeno si napravi obično čišćenje,za to je prvenstveno namijenjen
ajd sad malo vidi šta će se dešavat

Budem vidio dali se događa, ali ako se bude i dalje smrzao javim se.

deadman kaže...

Ako ti u Firefoxovom Safe Modu ne zamrzava znači da je problem u njemu.

Na ovoj stranici provjeri da li su dodaci koje trenutno imaš zadnji. Ako nisu, nadogradi ih.

Svi dodaci su instalirani kompletni sa Firefoxom.

Nenad
14 godina
neaktivan
offline
RE: Smrzavanje firefox

Vidjet ču par dana ako se ne pojavi problem kod smrzavanja tad ču doči.Osmijeh

Nenad
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2010 18:56 (Nello).
14 godina
neaktivan
offline
Smrzavanje firefox

Baš maloprije se smrzao firefox ali ovaj put nisam zatvorio firefox pomoću Task managera, nego sam čekao da vidim šta se će dogoditi i nakon oko pola minute i odsmrznuo se i krenula dalje kao da nije dogodilo. Zanimljivo,Iznenađen baš sam danas listao časopis BUG i naišao o firefox kojom piše da ima neke bugove na firefox i razmišljao da ima veze s time. Dok sam surfao uz pomoću IE8 i Firefox 3.6.8 i razlika ima brzini očitavanje stranice dok je najbrže učitao firefox nego IE8. Nevinašce

Nenad
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Smrzavanje firefox

Iako i sama koristim Firefox (do sada nisam imala nikakvih problema), možda bi mogao isprobati neki drugi browser. Na forumu se dosta spominje Opera, ali i Google Chrome. Iskreno se nadam da će taj bug nestati s novom inačicom Firefoxa (koju usput možeš već isprobati u beta verziji).

15 godina
neaktivan
offline
RE: Smrzavanje firefox
Nello kaže...

Baš maloprije se smrzao firefox

imaš IE 8,pretpostavljam i wot na njemu,jesi surfao s njim i da li ti se ikad smrznuo?
ili neki drugi browser, ako koristiš?
čisto kao info,da li je do firefoxa ili nečeg drugogč..

14 godina
neaktivan
offline
RE: Smrzavanje firefox
seneka kaže...

imaš IE 8,pretpostavljam i wot na njemu,jesi surfao s njim i da li ti se ikad smrznuo?
ili neki drugi browser, ako koristiš?
čisto kao info,da li je do firefoxa ili nečeg drugogč..

Imam IE 8 i nije se smrznuo, izgleda da je nešto u pitanju sama Firefox. A u IE 8 nema WOTa samo na Firefoxu ga ima. Osmijeh

Nenad
15 godina
neaktivan
offline
RE: Smrzavanje firefox
Nello kaže...
Imam IE 8 i nije se smrznuo, izgleda da je nešto u pitanju sama Firefox. A u IE 8 nema WOTa samo na Firefoxu ga ima. Osmijeh

to s wot-om je najmanji problem,skineš ga i instaliraš, kompatibilan je s IE..
ili sa službene stranice ili odavde
i daj slijedeći put kad se smrzne digni task manager i vidi koliko ti vuče procesor,odnosno na  koliko posto je cpu usage?

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.8.2010 12:24 (seneka).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Smrzavanje firefox
seneka kaže...

to s wot-om je najmanji problem,skineš ga i instaliraš, kompatibilan je s IE..
ili sa službene stranice ili odavde
i daj slijedeći put kad se smrzne digni task manager i vidi koliko ti vuče procesor,odnosno na  koliko posto je cpu usage?

Ok, skinuo sam WOT za IE 8. Vidjet ču ako se dogodi i vidjet ču  koliki je CPU usage.

 

EDIT: U 14.09 se dogodio smrzavanje firefoxa, a CPU usage je na 2% i oko 15 sekundi se odmrznuo i krenula dalje. Čudno mi je. Negdje sam čitao na ovom forumu kako je moderator rekao da je problem u Javacriptu kod firefoxa.

Nenad
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.8.2010 14:13 (Nello).
14 godina
neaktivan
offline
Smrzavanje firefox

Meni se ffox smrzavao sa OnlineArmor firewall-om.

Samo napominjem ako slučajno imaš dotični

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.8.2010 14:28 (brixy).
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Smrzavanje firefox

Ajd pročitaj si malo ovdje možda nađeš neke korisne info.

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
RE: Smrzavanje firefox

S obzirom na to da ti se u Firefoxovom Safe Modu ne smrzava, problem je u jednoj od ovih stavki:

  • Dodatak
  • Ekstenzija
  • Postavke
  • Profil

Stavi Firefox u Compatibility Mode i javi da li i onda smrzava:

Desni klik na Firefox i Properties -> kartica Compatibility -> odaberi Windows 2000 i klikni na OK.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Smrzavanje firefox
Nello kaže...

 

EDIT: U 14.09 se dogodio smrzavanje firefoxa, a CPU usage je na 2% i oko 15 sekundi se odmrznuo i krenula dalje. Čudno mi je. Negdje sam čitao na ovom forumu kako je moderator rekao da je problem u Javacriptu kod firefoxa.

isključi  javu,pa probaj

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Smrzavanje firefox
deadman kaže...

S obzirom na to da ti se u Firefoxovom Safe Modu ne smrzava, problem je u jednoj od ovih stavki:

  • Dodatak
  • Ekstenzija
  • Postavke
  • Profil

Stavi Firefox u Compatibility Modei javi da li i onda smrzava:

Desni klik na Firefox i Properties -> kartica Compatibility -> odaberi Windows 2000 i klikni na OK.

Ove što sam odznačio to sam i napravio. Zasad ne smrzava. Sad ču napravit probni test da li se smrzava.

Nenad
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice