Problem sa boot-anjem

poruka: 13
|
čitano: 3.647
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa boot-anjem

E ovako...imam problem s jednim komp-om.(nije moj).tak da me nemojte pitat koja je konfiguracija jer nis ne znam a vlasnik kompa jos manje.

Uglavnom problem je kod boot-anja windowsa.mislim da je nesto krepalo al ne znam tocno kaj.

kad upalim komp nekad pocne boot-at i stane na onoj PCI listi,a kad ga ponovno restartam nece ni do tu doc,nego sam ostane crni ekran.probao sam do safe moda ili bios-a al nece.mislio sam da je monitor krepo al mislim da nije posto ipak nesto prikaze jel tak?dal je mozda problem sa ram-om ili s cim?

fakat ne znam pa ak se neko sreo sa slicnim problemom nek napise.

kaj bi moglo bit?u cem je problem?

 

Isprika ako je tema postavljena na krivom mjestu.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Problem sa boot-anjem

Dijagnostika kod kompa se svodi na metodu pokušaja i pogreške. Najvjerojatnije je RAM. Utikaš RAM u drugi komp i vidiš da li radi. Ako nije RAM može biti grafika. Izvadiš grafiku i utikaš je u drugi komp pa vidiš da li radi itd. Ako nemaš drugi komp za eksperimentiranje - nosi ga na servis. Tome i služe.


Kad vidiš nekoga da se odmara, pomozi mu!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa boot-anjem
Neverminder kaže...

Dijagnostika kod kompa se svodi na metodu pokušaja i pogreške. Najvjerojatnije je RAM. Utikaš RAM u drugi komp i vidiš da li radi. Ako nije RAM može biti grafika. Izvadiš grafiku i utikaš je u drugi komp pa vidiš da li radi itd. Ako nemaš drugi komp za eksperimentiranje - nosi ga na servis. Tome i služe.


  Osmijehnaravno slazem se ides sistemom eliminacije  al  prvo  probaj  reset  bios... 
 
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa boot-anjem

a znam da moram experimentirat sad jer ne znam ovak nis napamet al reko da mi date neke ideje kaj bi se moglo bit.znaci da probam ram i graficku iscupat,probat kod sebe pa vidjet kaj je.....?ok bum probo sutra pa javim kak je proslo.ak se netko sjeti jos kakvog prijedloga sam nek napise dobro dodje.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa boot-anjem
Sivi kaže...
Neverminder kaže...

Dijagnostika kod kompa se svodi na metodu pokušaja i pogreške. Najvjerojatnije je RAM. Utikaš RAM u drugi komp i vidiš da li radi. Ako nije RAM može biti grafika. Izvadiš grafiku i utikaš je u drugi komp pa vidiš da li radi itd. Ako nemaš drugi komp za eksperimentiranje - nosi ga na servis. Tome i služe.


  Osmijehnaravno slazem se ides sistemom eliminacije  al  prvo  probaj  reset  bios... 
 
 Točno tako, prije bilo čega učini Clear CMOS !

AMD Athlon64 X2 4000+, Gigabyte GA-M56S-S3, 2x1GB DDR2 Kingmax 800 Mhz, ATI Radeon HD2600XT, Hitachi 250 GB SATA II, Maxtor 250 GB SATA II, Samsung DVD-RW, Logitech Wireless Keyboard & Mouse, Philips 190CW Widescreen 1440 X 900 !
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa boot-anjem

ok jel mi netko moze objasnit malo bolje sta tocno trebam napravit.kak taj reset biosa ide.kaj taj reset biosa nije da sam izcupas bateriju onu, malo pricekas i vrijednosti se vrate na default.?i sta nije kad to napravim samo promjenim vrijednosti sata tj.samo njega resetiram ili?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa boot-anjem

iskljucis komp i njegovo napajanje te pomocu jumpera za cmos koji premjestis iz pozicije 1,2 na poziciju 2,3 na

nekoliko  sekundi  te  ga  vratis  nazad  na  poziciju  1,2  i  vratit  ce  ti  bios  na  default.

ako  nemas  jumper  na  mbo  za  cmos  onda  jednostavno  izvadi  bateriju  na  nekoliko  sekundi.

ako  ti  se  prikazu  biosi  onda  ih  namjesti,al najbolje je load optimized defaults.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Problem sa boot-anjem

Reset BIOSa bi trebao pomoći, osim ako je baš otišla ploča ful ili se radi o RAMu.

 


Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa boot-anjem

ili sve to navedeno ili imas bad sector na disku i tu stane pri pokušaju boot-a, pokušaj reinstal windoza.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa boot-anjem
dirtyjack kaže...

E ovako...imam problem s jednim komp-om.(nije moj).tak da me nemojte pitat koja je konfiguracija jer nis ne znam a vlasnik kompa jos manje.

Uglavnom problem je kod boot-anja windowsa.mislim da je nesto krepalo al ne znam tocno kaj.

kad upalim komp nekad pocne boot-at i stane na onoj PCI listi,a kad ga ponovno restartam nece ni do tu doc,nego sam ostane crni ekran.probao sam do safe moda ili bios-a al nece.mislio sam da je monitor krepo al mislim da nije posto ipak nesto prikaze jel tak?dal je mozda problem sa ram-om ili s cim?

fakat ne znam pa ak se neko sreo sa slicnim problemom nek napise.

kaj bi moglo bit?u cem je problem?

 

Isprika ako je tema postavljena na krivom mjestu.

 

 Koji je komp ako znaš?
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa boot-anjem

E ovako.uspio sam dokucit o cem se radi.provjerio sam graficku, rame,napajanje,al nis ne radi i dalje tak da je maticna otisla .

e sad taj komp je jako star nekih 5 ili 6 godina.konfiguracija je:QDI P4I865 PE Novo,ima 80 GB ATA 133,napajanje je 400W Codegen,DDR400 (256MB)

CD-ROM i floopy.

 

jel mi moze netko pomoc i rec koja bi mogla bit zamjenska maticna za to?

kolko bi kostala?

i gdje bi se mogla nabavit kupit ak ima negdje

 

HVALA!!!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa boot-anjem

meni su tako rekli u servisu da je hard disk,greska u elektronici pa sam dao prijatelju kod koga i danas dan radi????


Adis Vezir
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa boot-anjem

sve rijeseno maticna je bila vrisnula kupio novu maticnu i sad sve stima ugl.

thx svima.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice