Konfiguracija korisničkog profila - pitanje

poruka: 13
|
čitano: 3.403
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija korisničkog profila - pitanje

Pozdrav kolege informatičari i svi oni koji se tako osjećaju.

 

Ovako, imam pitanje. Da li postoji program za vrlo detaljnu konfiguraciju i upravljanje korisničkim profilom. Treba mi nešto stvarno moćno a ne mogu ništa pronaći u bespućima interneta. Isprobao sam većinu toga što se nudi, Windows SteadyState, Deskman te neke programe koji nisu isključivo tome namijenjeni poput LANSchoola, Netsupporta i čak konfiguraciju preko group policy editora (gpedit.msc) ali ništa mi ne nudi dovoljno konkretne postavke i prava. Evo primjera, Steady state je dobar ali fali neke naprednije funkcije, deskman prerudimentalan, gpedit oduzima previše vremena itd. Nisam početnik, prof sam informatike u oš i treba mi za održavanje informatičke učionice. Evo recimo primjera, većina programa omogućava uklanjanje usb-a, meni treba recimo samo zapisivanje na usb, neki programi ne dopuštaju spremanje na radnu površinu, meni treba ne samo to nego i zabranu promjene wallpapera na desktopu, zabrana razmiještanja trake zadataka i sl. Uglavnom, da ne duljim, ima li program za potpunu kontrolu nad i najsitnijim pojedinostima korisničkog profila? Ako netko zna ili ima iskustva u radu s nečim takvim bio bih mu veoma zahvalan. Hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija korisničkog profila - pitanje

Nitko ništa?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Konfiguracija korisničkog profila - pitanje
dassa kaže...

Pozdrav kolege informatičari i svi oni koji se tako osjećaju.

 

Ovako, imam pitanje. Da li postoji program za vrlo detaljnu konfiguraciju i upravljanje korisničkim profilom. Treba mi nešto stvarno moćno a ne mogu ništa pronaći u bespućima interneta. Isprobao sam većinu toga što se nudi, Windows SteadyState, Deskman te neke programe koji nisu isključivo tome namijenjeni poput LANSchoola, Netsupporta i čak konfiguraciju preko group policy editora (gpedit.msc) ali ništa mi ne nudi dovoljno konkretne postavke i prava. Evo primjera, Steady state je dobar ali fali neke naprednije funkcije, deskman prerudimentalan, gpedit oduzima previše vremena itd. Nisam početnik, prof sam informatike u oš i treba mi za održavanje informatičke učionice. Evo recimo primjera, većina programa omogućava uklanjanje usb-a, meni treba recimo samo zapisivanje na usb, neki programi ne dopuštaju spremanje na radnu površinu, meni treba ne samo to nego i zabranu promjene wallpapera na desktopu, zabrana razmiještanja trake zadataka i sl. Uglavnom, da ne duljim, ima li program za potpunu kontrolu nad i najsitnijim pojedinostima korisničkog profila? Ako netko zna ili ima iskustva u radu s nečim takvim bio bih mu veoma zahvalan. Hvala unaprijed.

 Nije dosta samo zabraniti učenicima da mjenjaju te navedene postavke pod prijetnjom jedinice?

Evo recimo mi na satu informatike ne smijemo ić na Facebook pod prijetnjom jedinice... i još nisam vidio slučajeva da je netko stvarno otvorio Facebook stranicu...

{#}

 

Slobodno klikni HVALA! Besplatno je...
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.11.2010 10:38 (beno101).
14 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija korisničkog profila - pitanje

Moj je profesor uvijek imao dva glavna programa instalirana na svim računalima... NetSupport - kontrolila sva naša računala, kao i internet, dozvoljene aplikacije (radio sam i ja u njemu - malo zezao kolege)

 

i jedan čije sam ime zaboravio, ali ugl. taj drugi program nije dozvoljavao ništa. Odnosno mogli smo staviti svoje programe, mjenjati sve živo, ali nakon restarta računala sve bi se vratilo na staro (kao i podaci i sve ostalo)

tako da smo imali dvije particije. Jedna pod tom zaštitom, a druga za dokumente...

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Konfiguracija korisničkog profila - pitanje
xDinichx kaže...

Moj je profesor uvijek imao dva glavna programa instalirana na svim računalima... NetSupport - kontrolila sva naša računala, kao i internet, dozvoljene aplikacije (radio sam i ja u njemu - malo zezao kolege)

 

i jedan čije sam ime zaboravio, ali ugl. taj drugi program nije dozvoljavao ništa. Odnosno mogli smo staviti svoje programe, mjenjati sve živo, ali nakon restarta računala sve bi se vratilo na staro (kao i podaci i sve ostalo)

tako da smo imali dvije particije. Jedna pod tom zaštitom, a druga za dokumente...

 Deep Freeze?

Slobodno klikni HVALA! Besplatno je...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija korisničkog profila - pitanje
beno101 kaže...

  Deep Freeze?

  je :)

 

ali net support je fenomenalan program... od držanja predavanja da se video s glavnog računala stream-a na sve ostale, pa preko zaključavanja svih opcija, kopiranja fileove sa i na taj kompjuter, pa onda ima mogućnost aketiranja učenika :D svašta :D

14 godina
protjeran
offline
RE: Konfiguracija korisničkog profila - pitanje
xDinichx kaže...
beno101 kaže...

  Deep Freeze?

  je :)

 

ali net support je fenomenalan program... od držanja predavanja da se video s glavnog računala stream-a na sve ostale, pa preko zaključavanja svih opcija, kopiranja fileove sa i na taj kompjuter, pa onda ima mogućnost aketiranja učenika :D svašta :D

 Slažem se... bolji je od LanSchoola sigurno...

Ali kao što vidiš na prvom postu treba nešto moćnije...

A za ovo da se bana promjena wallpapera za radnu površinu.... Ni ne razumijem zašto je to bitno?

Slobodno klikni HVALA! Besplatno je...
14 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija korisničkog profila - pitanje

da, ali to se može sa deep freeze... odnosno kada netko promjeni wall nakon restarta se vrati na staro :)

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija korisničkog profila - pitanje

Evo, primjetih neke konstruktivne prijedloge, nažalost, isprobao sam i deep freeze ali ne želim da se sadržaji tj. projekti i vježbe koje djeca izvode na računalu obrišu svaki put kad se računalo ponovno pokrene. To možda jest najsigurnije rješenje ali meni ne odgovara. Zabrana promjene radne površine je itekako potrebna jer djeca su vrlo maštovita pa svašta stavljaju kao podlogu, svega sam se nagledao, recimo sadržaja koji nisu primjereni informatičkoj učionici pa eto. I inače, znam da se sve to može urediti npr. preko servera ali nemam financijsku podlogu za taj relativno zahtjevan projekt u školi pa sam od toga odustao. Eto, i dalje sam u potrazi pa ako se netko nečega sjeti svaki je prijedlog dobrodošao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija korisničkog profila - pitanje

Zato smo mi imali dvije particije... jednu za dokumente učenika i jednu sa deep freezom :)

 

ali se slažem s kolegom oko tih ocjena... mi u srednjoj ne smijemo mrdnuti na računalstvu... gleda nas preko net supporta i odmah čim netko igra karte dvije jedinice :D

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Konfiguracija korisničkog profila - pitanje

Znam da mi je profesor u srednjoj koristio netop teacher preko toga je mogao se spojiti i preuzeti kontrolu nad svakim računalom povezanim na mrežu. Za program koji bi napravio to sve u sitnicu neznam, ali jedinica onome tko je za računalom i ako je što premještano. Ovaj gore spomenuti program ima funkciju zamrzavanja računala tako da npr. Prezentirate nešto,a djeca ne obračaju pažnju lijepo im stavite zamrzavanje i oni nemogu onda ništa. Đ

Pozz nadam se da je pomoglo. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija korisničkog profila - pitanje
mac92 kaže...

Znam da mi je profesor u srednjoj koristio netop teacher preko toga je mogao se spojiti i preuzeti kontrolu nad svakim računalom povezanim na mrežu. Za program koji bi napravio to sve u sitnicu neznam, ali jedinica onome tko je za računalom i ako je što premještano. Ovaj gore spomenuti program ima funkciju zamrzavanja računala tako da npr. Prezentirate nešto,a djeca ne obračaju pažnju lijepo im stavite zamrzavanje i oni nemogu onda ništa. Đ

Pozz nadam se da je pomoglo. 

 

Tnx, evo nešto što nisam isprobao.

15 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija korisničkog profila - pitanje

Enhanced write filter, evo pronašao sam što mi je trebalo, jest da je komplicirano poprilično ali bit će dobro rješenje.

Moj PC  
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice