Kako kopirati zasticen CD

poruka: 34
|
čitano: 37.112
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Kako kopirati zasticen CD

Onda nažalost nemaš sreće, disk je oštećen a ne zaštićen (zaštite od kopiranja tako ne rade); pusti neka iskopira što se može, a zatim u DVD Flicku konvertiraj u DVD-Video bar spašeni dio... Ako DVD Flick ne bude htio učitati djelomično ispravnu datoteku, skini VideoReDo trial i s njim izreži upotrebljivi dio.

 

Ako se video datoteka može reproducirati normalno unatoč greškama (a ne da se kopirati), probaj naći neki screen capture software (ne mogu se trenutno sjetiti naziva...)

 

Još nešto, ako imaš neku video capture karticu i DVD player koji može pročitati taj .mpg, onda ti je to najjednostavniji zaobilazni način. Malo se gubi nakvaliteti, ali ako ne ide drukčije, poslužit će.

KaeR
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.9.2011 15:19 (KaeR).
15 godina
offline
Re: Kako kopirati zasticen CD?
Mentalist kaže...

Dakle, radi se o CD-u koji sam dobio uz knjigu koju sam legalno kupio, uz koju je dosao legalni CD.

 

Zelio bih ga kopirati, ali profesor, koji nije bas mnogo upucen kaze da ce se disk "samounistiti" ili u najboljem slucaju necu moci umnoziti CD.

U ovo samounistavanje ne vjerujem, ali zelim da pitam, koji programom da premostim/zaobidjem tu zastitu?

 

Na slici je knjiga s kojom je dosao CD, ima li netko osobnog iskustva?

Znam da se vraćam na prvu temu, ali možda Mentalist-u (ako u međuvremenu nije riješio) ili nekome drugomo pomogne tko zapne na istom problemu.

 

Sa A-Ray Sanner-om možeš provjeriti koja zaštita je upotrijebljena, a onda kloniraš sa Alcohol 120% (postaviš vrstu zaštite koju ti je pokazao A-Ray Scanner)

ili CloneCD/CloneDVD/Any DVD ili DVDdecrypter i zapržiš kopiju/image.

 

Ili ovo što je već brane47 predložio: Any DVD skida zastitu ako je ima, i dok je pokrenut, zaprzis s CloneCD-om..Oba softwarea su od Slysoft-a

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
neaktivan
offline
Kako kopirati zasticen CD

Mozda netko zna kako kopirat Copyrighted Audio CD??

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Kako kopirati zasticen CD
dalmata40 kaže...

Mozda netko zna kako kopirat Copyrighted Audio CD??

Sve ovisi čija je zaštita.

 

Recimo za pojedine Sony zaštite postoji i Sonyjev software koji miče zaštitu.

 

Gdje je problem? Problem je taj što 99% tipova zaštite za Audio CD-e instalira

"trojane" u PC (tako ih ja zovem, a zapravo je to softwre od zaštite, koje korisnici ne žele instalirati),

koji mogu uzrokovati mnogo problema, što HW-skih što SW-skih.

 

Mogući problemi? BSoD, neispravni rad određenih programa, nemogućnost rada sa određenim programima,

umiranje DVD-ROM uređaja (i drugih optika) i još gomilu toga.

 

Poznata je Sonyjeva zaštita koja je omogućavala da kada se Audio CD ubaci u PC/MAC,

da se sa tog medija automatski može kopirati cijeli CD u MP3 formatu sa 128KB/s,

ali samo tri puta - i nakon toga CD u PC-u postaje NEUPOTREBLJIV!

 

Anyway, ako si kupio legalno CD, smiješ si i skinuti cijeli album sa pyratskih stranica bez da nanosiš štetu proizvođaču/izdavaču/naknadniku/izvođaču,

jer ti je taj download zapravo - backup.

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice