BSOD - što, zašto i kako izdvojena tema

poruka: 3.547
|
čitano: 1.196.415
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

Update sam win, update sam drivere, iskljucila sleep, browser mi je chrome. 
Ne razumijem ovo za stariji driver, tj. te postavke :D  

12 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
Soapy kaže...
nix2811 kaže...
nix2811 kaže...
u zadnjih par mjeseci stalno mi se restarta komp ... BSOD svaki put ... najcesce kad igram neku igru .... nezz do cega je

HELP 

Sorry što nisam ranije pogledo.

 

Koji antivirus imaš? Upateaj ga odmah i napravi scan. Ako ponovno dođe do BSOD-a, makni taj antivirus koji sad imaš i stavi Microsoft Security Essentials i pokreni scan. 

imo sam bitdefender game safe ... istekla mi licenca i izbriso sam trenutacno sam bez njega al sad cu skinut MSE 

13 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
Lemona kaže...

Update sam win, update sam drivere, iskljucila sleep, browser mi je chrome. 
Ne razumijem ovo za stariji driver, tj. te postavke :D  

Odi u C:\Windows\Minidump i zapakiraj sve što se nalazi nutra i uploadaj.

12 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
nix2811 kaže...
Soapy kaže...
nix2811 kaže...
nix2811 kaže...
u zadnjih par mjeseci stalno mi se restarta komp ... BSOD svaki put ... najcesce kad igram neku igru .... nezz do cega je

HELP 

Sorry što nisam ranije pogledo.

 

Koji antivirus imaš? Upateaj ga odmah i napravi scan. Ako ponovno dođe do BSOD-a, makni taj antivirus koji sad imaš i stavi Microsoft Security Essentials i pokreni scan. 

imo sam bitdefender game safe ... istekla mi licenca i izbriso sam trenutacno sam bez njega al sad cu skinut MSE 

Može biti i to bitdefender je bugovit po tom pitanju skoro ko Avast i mnogima je zadavao brige.Samo odinstaliraj ga s removal toolom u safe modu ne znam ima li novija verzija od ovog http://www.softpedia.com/get/Tweak/Uninstallers/Bitdefender-Uninstall-Tool.shtml.

Tako i meni jednom avast radio probleme odinstalirao brisao registry,što automatski što ručno ništa ne pomaže MSE na 100.000K usage sjetio se da probam uninstall toolom i upalilo.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2012 20:22 (Ikarus01).
15 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
Lemona kaže...

Update sam win, update sam drivere, iskljucila sleep, browser mi je chrome. 
Ne razumijem ovo za stariji driver, tj. te postavke :D  

-ubij hibernaciju (u CMDu, powercfg -h off) i podesi power opcije za računalo (isključi sve sleep-standby, za VGA, za HDD,..)

-stariji driver? -je stariji driver, ne znači da je novo uvjek bolje. Npr originalan koji se dobije na CDu s kupljenom VGA ili skinut s HPovog sitea.. Ponekad zbog novih VGA i novih funkcija zna biti problema sa starijim modelima uz uobičajeni support life time..

-pa i provjera temperature, neki utils koji ima logging (napamet, HWmonitorPRO i sl) tako da se može provjeriti temp u trenutku BSODa. HP s tom generacijom ATIjevki nije trajan, loš hladnjak (što je jača VGA više problema).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

Temperatura je uvijek OK, 34°-35°C. Ja ne mogu da otvorim ovaj dmp file, kako da ga uploadiram? :D

12 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
Lemona kaže...

Temperatura je uvijek OK, 34°-35°C. Ja ne mogu da otvorim ovaj dmp file, kako da ga uploadiram? :D

Niti ne možeš ga otvoriti ako nemaš debbuger,samo zipaj na 2shared.

Nadam se da se ne ljutiš što ti ja odgovaram ali ihush je offline.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2012 20:44 (Ikarus01).
13 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
Lemona kaže...

Temperatura je uvijek OK, 34°-35°C. Ja ne mogu da otvorim ovaj dmp file, kako da ga uploadiram? :D

Sve ih označiš, desni klik, Send To, Compressed (zipped) folder. Zatim odeš na http://www.speedyshare.com/ i odabereš taj folder i upload. Ovdje postaj link.

11 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

http://www.2shared.com/file/MJJk5u9n/101812-32541-01.html?

Je li uredu? @Ikarus01 - Svaka pomoc je dobrodosla :)  

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2012 20:51 (Lemona).
13 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
Lemona kaže...

http://www.2shared.com/file/MJJk5u9n/101812-32541-01.html?

Je li uredu? @Ikarus01 - Svaka pomoc je dobrodosla :)  

To je to, ali samo jedan. Pogledaj par postova iznad kako da ih uploadaš sve odjednom.

 

Taj koji si uploadala kaže da je krivac atikmpag.sys, odnosno da ima veze sa driverom od grafičke.

11 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

Uvijek je isti BSOD, stoga sam poslala samo zadnji dmp, sorry. Sad su svi :) - http://www.2shared.com/file/l_gBTDXA/Minidump.html?

15 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

-jednostavniji način, mali utils BSOD-View (umjesto debuggera koji je precizniji). Ali uzrok je već otkriven (ponavlja se). Osim fizičkog kvara (napajanje, MBO, VGA) ili lošeg kontakta, jedino soft problemi se mogu ovako pokušati riješiti.

 

Da se eliminira kompletno utjecaj softwarea, nabavi neki liveCD (ubuntu, suse, miniPE..) upali i vidi dali se problem pojavljuje, tad je kvar. Ako problema nema, tad je nešto od OSa-virusa-drivera-postavki... ali po dumpu nešto povezano s atijevkom.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

Mislim da nije kvar u pitanju, jer sam jedno vrijeme koristila ubuntu - i sve je bilo OK. 
Virus nije 100%. 
Mozemo zakljuciti da je najvjerovatnije je do postavki i drivera. Pitanje je - sta sad? :) Navela sam vec da sam ponovo instalirala drivere, upadateovala sve moguce, ... 

15 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
Lemona kaže...

Mislim da nije kvar u pitanju, jer sam jedno vrijeme koristila ubuntu - i sve je bilo OK. 
Virus nije 100%. 
Mozemo zakljuciti da je najvjerovatnije je do postavki i drivera. Pitanje je - sta sad? :) Navela sam vec da sam ponovo instalirala drivere, upadateovala sve moguce, ... 

 .. Yogurtasti OS? Pokušaj sa starijim driverom (ovisi koja VGA, koliko je star pc, recimo od prije godinu dana). Ili (možda bolji način) deinstlairaj sve od ati (amd) i instaliraj samo driver (bez dodataka) npr transkoder, pa i ccc s online chekom možda je uzrok... KISS pravilo kad već ponestaju ideje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

Laptop je star mjesec dana. Ne znam koja je VGA? :S Da deinstaliram sve od AMD, i instaliram samo onaj driver sa HP-ove stranice? CCC s online chekom?? :) Je li mozes da mi pojasnis malo, nazalost, ne razumijem se bas u ove stvari :) 

15 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

-bez ičeg, samo driver (CCC nije driver, nego utils)...

To je noviji model, vjerojatno je problem hybrid graphics ili transkoder. Deinstaliraj drier. Kod instalacije prvo instaliraj samo driver, zatim ako radi ok i ccc. Instaliraj i driver za intel VGA, to je switchable graphic.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

OK, evo radim to sad. Deinstalirala sam AMD, i sada ponovo intaliram samo ovaj driver (link), pa cu ostalo.

11 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

Instalirala sam sve kako si rekao :)

Prije mi je Chrome bio na High Performance-u, sad sam ga stavila na Power Saving. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2012 1:10 (Lemona).
15 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
Lemona kaže...

Instalirala sam sve kako si rekao :)

Prije mi je Chrome bio na High Performance-u, sad sam ga stavila na Power Saving. 

 -te dvije opcije određuju koja VGA se koristi.. uzrok može biti bilo što pa i browser ili neki addon, pokušaj koristiti ie i sl. (sve nove stvari u početku pate od takvih problema, vjerojatno će kroz aparmjeseci driveri i aplikacije biti posloženi..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

Nije mi se vise javljao BSOD, ako opet bude - javim se, da probamo nesto drugo :P :)) 

12 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Pozdrav,

u subotu navečer sam složio komp iz "Moj PC", instalirao windowse, neke drivere itd. Sve je normalno radilo do negdje nedjelje oko podne (jučer) kad sam upalio PC. Mislio sam da je to zbog drivera za grafičku karticu koje sam tada instalirao. Međutim, danas sam ustanovio da jedan od 2 plava Corsair rama stvaraju BSOD. Npr. kada imam kao sada samo 2x4 GB crnih rama bez plavih, sve je ok, ali kada stavim još 2 plava, počinje mi svjetlit MemOK na matičnoj i PC se restarta. Onda držim MemOK tipku dok ne pocne blinkat, tada se recimo 2-3 puta restarta PC i onda uspije bootati. Ali, onda se ili za 10 sekundi ili za 2 minute ovisi naglo ugasi i restarta, i kod boota pokaže BSOD i ne može se više bootati bez gasenja i ponovnog MemOK stiskanja.

Uglavnom, jedan od 2 plava rama su pokvareni, a sada sam konačno po 3. puta u 2 dana instalirao windowse ispocetka i sve radi pa mi se vise neda opet ponavljati. Zanima me što mogu učiniti? Izvaditi 2 crna i piknuti jedan po jedan plavi i ustanoviti koji radi probleme? Pritom je važno naglasiti da bih htio osigurati ovo trenutno stanje windowsa da ne moram poslije opet formatirati jer neće raditi više windows repair bez backupa ili system restore checkpointa. Da li je dovoljno da napravim backup ili samo system restore checkpoint prije promjene RAM modula?

Što da onda radim s jednim ramom kojeg otkrijem da je pokvaren? Rami su kupljeni u petak u ADM-u.

Hvala

EDIT: Problem riješen, jedan plavi ram je pokvaren!

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2012 21:11 (peterstern9).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Evo ovako,konfiguraciju imate pod "MOJ PC".

Javlja mi se BSOD kad god mu se "cefne".

Tacnije nakon restarta pise da je BSOD, ponekada i ne, samo se podigne sistem kao da nista nije bilo, ali mi uvek se na ekranu pojave razne vertikalne boje, uglavnom crno-sivo, zna biti u vise boja, ili crvena, kako kada. Zvuk se zablokira, cuje se samo poslednji ton nekoliko sekundi i onda moram da restartujem.

Cak mi se par puta desilo da kada se to desi, ne diram nista,i posle nekoliko sekundi izbaci u taskbaru "Display driver not responding" sa crvenim trouglom.

Evo par primera:

Dok udjem u FIFU 13,samo prvi put,nakon restarta radi.

Dok gledam filmove, random time, nekada nakon 30 sekundi filma, nekada nakon 20 minuta, uglavnom nemoguce je gledati, javlja se po 7-8 puta u toku filma [prosek], ali nekada se cak ne desi ni jednom.

Neki put odem u drugu sobu, svi programi su pogaseni, stojim na desktopu, vratim se iz sobe nakon nekog vremena, i vidim da je u medjuvremenu dok sam bio odsutan zablokirao.

I sto me najvise nervira, kada sam na netu, otvoren samo Firefox, neki put po nedelju dana radi bez ikakvih BSOD-ova, a poslednja 2-3 dana po 5-6 puta u roku od sat vremena. Naravno, ovo nije prvi put da se to desava, vec pola godine je ovako otprilike ,i nemoguce je istrpeti sve.

Fazon je sto se ne javlja u svim igrama,u LoL-u mi se ovo nikada do sada nije desilo dok sam u igri, ali kada izadjem, ponekad zna da se pojavi BSOD.

Ne razumem zbog cega se to desava tako neodredjeno, nekada mi je komp preopterecen, pokrenute 2-3 igre,Firefox,Skype,pa mu nista ne fali. A uglavnom mi je otvoren samo Firefox pa se to desi, nije samo sa Firefoxom, desava se i na Operi i na Chromeu.

Virus nije sigurno,skenirao sam ga bezbroj puta, ja iskreno mislim da je do RAM-a, ali mi nije jasno zasto kada se ne zamrzne skroz, izbaci u taskbaru "Display driver not responding".

 

Imam 4 minidump fileova, ali ne znam kako se upravlja njima, pa cu vam dati da vi to pogledate.

Evo minidump file, nisam znao gde da uploadujem, pa sam ovako.

 http://www.fileconvoy.com/dfl.php?id=ga42880b32a24809116126292903e8ddddc2dcb

LoL EU West - ScazzaHitmann
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

Minidump koji si postao ne daje odgovor. Naime vezan je uz sam dump proces. Problem ne mora biti do RAM-a. Vjerojatnije grafika.

 

Pokušaj prvo ovo. Makni drivere za grafiku, restartaj računalo, pusti windowsima da instaliraju defaultni driver za grafiku, pa preko windows update instaliraj driver za grafiku. Zatim vidi kako ti se računalo ponaša. Ne bi bilo prvi put da je problem u driverima. Ako to ne riješi stvar idemo dalje...

Ah, my nipples! They hurt! They hurt when I twist them!
13 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

Radio sam ovo sa drajverima vec, cak sam i brisao pa onda instalirao neke malo starije drajvere, i uvek se isto desava..

LoL EU West - ScazzaHitmann
14 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Jesi dirao mozda latencije memorija? Probaj spustiti u biosu latencije za 1 pa probaj i ako ide stavi Command Rate na 2T.

Se bum vas tužil
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
minkas kaže...

Jesi dirao mozda latencije memorija? Probaj spustiti u biosu latencije za 1 pa probaj i ako ide stavi Command Rate na 2T.

(dobro ali zbunjujuće)

- latencije se povećavaju = sporije. npr s 4-4-4-8/1T na 5-5-5-9/2T

Veći broj je veće kašnjenje. Latencija je kašnjenje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Znam, meni je to isto bilo tako kada sam imao podešeno 9-9-9-24/1T onda sam stavio na 8-8-8-24/2T i nije bilo problema. 

Se bum vas tužil
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
minkas kaže...

Jesi dirao mozda latencije memorija? Probaj spustiti u biosu latencije za 1 pa probaj i ako ide stavi Command Rate na 2T.

Izbacio si me iz takta sada, do sada sam koliko toliko znao o cemu se radi, a sada si me totalno pogubio, u biosu nisam nista dirao nikada, osim kada sam povezivao i drugi HDD koji imam, ali to nema nikakve veze, on je izvadjen i vraceno je na staro.

 

Edit: Evo opet se smrzao, ekran je skroz pobeleo, isao je samo zadnji ton ove pesme

, a ja sam bio na fejsu.

To je sa default driverima od graficke, kako mi je 0v3r10rd rekao.

 

Edit 2: Ponovo, 2 puta za 10-15 minuta. Sve je isto, nista nije promenjeno, sve se isto izdesavalo samo mi je izbacilo ovo:

 

Problem signature:
  Problem Event Name:    BlueScreen
  OS Version:    6.1.7601.2.1.0.256.1
  Locale ID:    1033

Additional information about the problem:
  BCCode:    124
  BCP1:    0000000000000000
  BCP2:    FFFFFA8004E498F8
  BCP3:    0000000000000000
  BCP4:    0000000000000000
  OS Version:    6_1_7601
  Service Pack:    1_0
  Product:    256_1

Files that help describe the problem:
  C:\Windows\Minidump\102412-17160-01.dmp
  C:\Windows\Temp\WER-29827-0.sysdata.xml

Read our privacy statement online:
 http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0409

If the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:
  C:\Windows\system32\en-US\erofflps.txt

 

Neki put zna da izbaci ovo, a neki put ne, uglavnom kada je vise restarta za redom, npr. ovako kao sada.

Evo i minidump fajla od malopre  http://www.fileconvoy.com/dfl.php?id=g5e0e9a51114d1bd716177378a53bc2e85a8330.

 

Edit 3: Stigao je i restart 3, sve isto kao ranije, samo ovoga puta bez izbacivanja ovog prozorcica, isti je kao i restart 1.

Za Edit 2 Za Edit 2
LoL EU West - ScazzaHitmann
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2012 19:54 (ScazzaHitmann666).
15 godina
odjavljen
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

Mislim da ti grafička odlazi na vječna lovišta. Ili se nešto pregrijava.

 

Provjeri tempereture procesora, grafičke i matične.

 

Uz to, škicni sa HDtuneom po disku da vidiš jel ima kakvih errora.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
13 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

Temperature su normalne,procesor ne prelazi 45, graficka ne prelazi 58,sve je normalno,uradio sam ovaj test sa HDtuneom.

Uostalom nije moguce da se ne pregreje dok igram neke igre,a da se pregrejava dok mi je samo Firefox otvoren.

Na onom error scan kada sam radio, pojavio mi se blue screen,radio nesto tamo i restartovao se,a drugi put kad sam radio,nije nasao nikakvu gresku,sve je bilo zeleno.

Evo screenshot od ovog prvog,posto ne razumem sta se tu gleda.

 

Edit:

Opet je pao BSOD, 2 puta, prvi put tako random, drugi put nakon minut-dva.

LoL EU West - ScazzaHitmann
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2012 22:06 (ScazzaHitmann666).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice