Sumnja na krađu wirelessa

poruka: 33
|
čitano: 13.906
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Sumnja na krađu wirelessa

pozdrav..ok vjerovatno je prožvakana tema ali lijepo sam prosurfao cijeli forum i ne nalazim moj problem. zadnje 2 mjeseca net mi stalno trza, spor je, običnu web stranicu mi zna ponekad učitatavat kao da radim na starom 56 modemu. pregledavam račun i od uobičajenih 10-15GB prometa imam 30-50GB...ruter mi je zaštičen 13kodnom šifrom, čak sam je i nekoliko puta mijenjao za svaki lučaj (T-comov thomsonov speedtouch ruter je u pitanju) na njegovim web stranicama...i opet mi nakon par dana uspori net itd...jel moguće da mi netko krade signal ikako je to moguče otkriti? nije mi bitno za promet več mi internet šteka za poludit. postoji li neka caka da vidim da li je još netko spojen na mene jer ovi u t-comovom helpdesku nemaju pojma. najuberfenomenalnoblijijantna dosjetka im je da promijenim šifru i to je to što su oni u mogučnosti...

help? :-(

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sumnja na krađu wirelessa

jel imas WPA2 enkripciju, ako imas nju - nema sanse da ti netko preko wirellesa krade promet

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Sumnja na krađu wirelessa

-u glavnom meniju (routera) imaš sva spajana računala, (ime ili MAC.. ) pa usporedi.

-Dali koristiš wireless? ako ne, zašto ti je aktivan, ako da, dali je i kako zaštićen?

-Ako je WPA... onda 'priljepak' nemože biti uzrok laga, u ostalim slučajevima, je tvoja odgovornost/krivica ali ipak možeš pokušati prebaciti na ISPa jer te (ni)je upozorio.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Sumnja na krađu wirelessa

Postoji li neki program kojim mogu vidjeti koliko računara mi je priključeno na router (LAN i WiFi)?

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sumnja na krađu wirelessa
kemal_r kaže...

Postoji li neki program kojim mogu vidjeti koliko računara mi je priključeno na router (LAN i WiFi)?

Koji router imaš?

Inače se to gleda na 192.168.1.1

PM radi.
15 godina
offline
Re: Sumnja na krađu wirelessa
kruskar kaže...
kemal_r kaže...

Postoji li neki program kojim mogu vidjeti koliko računara mi je priključeno na router (LAN i WiFi)?

Koji router imaš?

Inače se to gleda na 192.168.1.1

Billion - idem na 192.168.1.254 ali ne znam gdje vidjeti ko je sve prikopčan na router

13 godina
offline
Sumnja na krađu wirelessa

Prvo big necro a drugo google is ur friend i pročitaj jbt a uostlaom imaš i u svom routeru

imam muda
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sumnja na krađu wirelessa
kemal_r kaže...
kruskar kaže...
kemal_r kaže...

Postoji li neki program kojim mogu vidjeti koliko računara mi je priključeno na router (LAN i WiFi)?

Koji router imaš?

Inače se to gleda na 192.168.1.1

Billion - idem na 192.168.1.254 ali ne znam gdje vidjeti ko je sve prikopčan na router

System log?

tamo bi ti trebalo pisati ili nađi kao što je na mom local netvork pod status.

PM radi.
15 godina
offline
Re: Sumnja na krađu wirelessa
kruskar kaže...
kemal_r kaže...
kruskar kaže...
kemal_r kaže...

Postoji li neki program kojim mogu vidjeti koliko računara mi je priključeno na router (LAN i WiFi)?

Koji router imaš?

Inače se to gleda na 192.168.1.1

Billion - idem na 192.168.1.254 ali ne znam gdje vidjeti ko je sve prikopčan na router

System log?

tamo bi ti trebalo pisati ili nađi kao što je na mom local netvork pod status.

u System log piše sljedeće

 

1/3/2000 0:0:8> adjtime task pause 1 day
1/3/2000 0:45:16> SNMP TRAP 2: link down
1/3/2000 0:45:19> ppp_ready: ch:80558ca4, iface:804a13c0
1/3/2000 0:45:19> SNMP TRAP 3: link up
1/3/2000 0:45:19> Accept() fail
1/3/2000 0:45:19> Accept() fail

 

a nemam ja to što ti imaš

13 godina
offline
Sumnja na krađu wirelessa

Pa ljudi dajte odgovorite kakvu zaštitu imate? WEP ili WPA?!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sumnja na krađu wirelessa
David87 kaže...

Pa ljudi dajte odgovorite kakvu zaštitu imate? WEP ili WPA?!

O čemu ti pričaš?
Ako pričaš za autore postova pri samom vrhu onda si pukao kao kokica.

Čovjek je ljepo pitao gdje da vidi tko je spojen a ne za zaštitu,za zaštitu je autor koji je protjeran pitao.

PM radi.
13 godina
offline
Re: Sumnja na krađu wirelessa
kruskar kaže...
David87 kaže...

Pa ljudi dajte odgovorite kakvu zaštitu imate? WEP ili WPA?!

O čemu ti pričaš?
Ako pričaš za autore postova pri samom vrhu onda si pukao kao kokica.

Čovjek je ljepo pitao gdje da vidi tko je spojen a ne za zaštitu,za zaštitu je autor koji je protjeran pitao.

Da i?? Pitao sam lijepo kakvu zaštitu ima i ne vidim problem u mojem pitanju?! Ako ima WEP nek ju prebaci u WPA i stvar riješena, ako netko uopće i krade promet, a ako nije u tom problem, nek se obrati tehničkoj podršci {#}

To što je on protjeran, nisam niti primjetio, a uopće me i ne interesira, ja sam samo pročitao tekst i na takav odgovorio!

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.12.2011 18:50 (David87).
16 godina
neaktivan
offline
Sumnja na krađu wirelessa

Takodjer smatram da je pitanje tipa zastite legitimno, jer WEP prakticki nije zastita dok je s WPA2 siguran. Samim time se eliminira mogucnost da netko drugi krade promet.

 

Druga mogucnost je interni problem, odnosno maliciozni program na samom racunalu koji moze sam po sebi generirati promet, ili moze javljati napadacu dostupne lozinke (ukljucujuci i pohranjenu WPA2 lozinku)

 

Treca mogucnost je napad na vanjsku IP adresu modema, jer se u promet racuna i primljeni i poslani promet, bio on korisnicki zatrazen ili ne, a na koju ce modem/router odgovorit, pa makar negativno.

 

Rjesenje za prvi i treci problem je gasenje modema kad se ne koristi, a za drugi dobar internet security program (antivirus/antimalware/anti...)

 

Ako imas mogucnosti pracenja prometa preko sluzbenih stranica, pokusaj ugasit modem na dva dana u potpunosti i vidit da li se promet i dalje povecava... ukoliko je to istina, pisat pismeni prigovor provideru da istraze o cemu se radi...

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Sumnja na krađu wirelessa

WEP je banana i može se probiti u roku od 3-5 min

WPA je već teže ali isto ide

 

Najbolje bi ti bilo postaviti WPA+PSK i još MAC filter tako da samo računalo za koje si upisao MAC adresu može pristupiti WLAN-u

imam muda
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.12.2011 18:02 (Miki Liki).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sumnja na krađu wirelessa
Miki Liki kaže...

Najbolje bi ti bilo postaviti WPA+PSK i jošMAC filter tako da samo računalo za koje si upisao MAC adresu može pristupiti WLAN-u

mac filter je u tome potpuno beskorisna stvar s obzirom da je mac spoofing trivijalna stvar

15 godina
neaktivan
offline
Re: Sumnja na krađu wirelessa
Miki Liki kaže...

WEP je banana i može se probiti u roku od 3-5 min

WPA je već teže ali isto ide

 

Najbolje bi ti bilo postaviti WPA+PSK i još MAC filter tako da samo računalo za koje si upisao MAC adresu može pristupiti WLAN-u

Napokon netko ko ne uzdize WPA i ne govori da se WPA nemoze probiti

 

WEP - probijanje za 3-5 mi kako si napisao

WPA - probijanje za dulje vrijeme 15-30min zbog jake enkripcije

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb: "Hvala" ili "Thum Up" nego pisati post sadrzaja "Hvala", koji ujedno ne prati t
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.12.2011 18:12 (xZero).
13 godina
offline
Re: Sumnja na krađu wirelessa
wifi kaže...
Miki Liki kaže...

Najbolje bi ti bilo postaviti WPA+PSK i jošMAC filter tako da samo računalo za koje si upisao MAC adresu može pristupiti WLAN-u

mac filter je u tome potpuno beskorisna stvar s obzirom da je mac spoofing trivijalna stvar

Nisam rekao da je to fullproof sistem ali sigurno će odvratiti klince i njubare da zaobiđu tvoju mrežu

imam muda
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sumnja na krađu wirelessa
xZero kaže...

Napokon netko ko ne uzdize WPA i ne govori da se WPA nemoze probiti

 

WEP - probijanje za 3-5 mi kako si napisao

WPA - probijanje za dulje vrijeme 15-30min zbog jake enkripcije

WPA - AFAIK probijanje koristi dictionary attack sto bi znacilo i mogucnost da se lozinka i ne nadje... alternativa je brute force, a sad, koliko bi to trajalo, hmmmm, malo sam skeptican u vezi tih 15-30min, ali svakako, ako imas link stavi ga...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Sumnja na krađu wirelessa
Miki Liki kaže...

Nisam rekao da je to fullproof sistem ali sigurno će odvratiti klince i njubare da zaobiđu tvoju mrežu

njih bi odvratia i hidden ssid, wep ili bilo sto... uostalom, i malo napredniji korisnici ce radje zaobic cak i wep ako ima u blizini otvorenih mreza "zasticenih" mac filteringom ili hidden ssid-om... a otvorenih i dalje ima, sve manje, ali ih ima...

13 godina
offline
Sumnja na krađu wirelessa

http://www.hackforums.net/showthread.php?tid=713549&highlight=WPA+2+cracking

http://www.hackforums.net/showthread.php?tid=687543&highlight=WPA+2+cracking

http://www.hackforums.net/showthread.php?tid=945746&highlight=WPA+2+cracking

http://www.hackforums.net/showthread.php?tid=906110&highlight=WPA+2+cracking

 

Evo pa uživaj :D

 

Što se tiče uspjeha sve ovisi o wordlisti kojom raspolažeš,iskustvu,strpljenju,tvom hardwareu i slično ali gotovo da ne postoji wifi koji se nemože probiti

 

btw moraš se regat da bi vidio

 

PS: da bi uopće mogao nešto treba ti određeni WLAN adapter primarno Realtek s chipsetom RTL 8187

imam muda
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.12.2011 18:34 (Miki Liki).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sumnja na krađu wirelessa
Miki Liki kaže...


Što se tiče uspjeha sve ovisi o wordlisti kojom raspolažeš,iskustvu,strpljenju,tvom hardwareu i slično ali gotovo da ne postoji wifi koji se nemože probiti

 

btw moraš se regat da bi vidio

 

PS: da bi uopće mogao nešto treba ti određeni WLAN adapter primarno Realtek s chipsetom RTL 8187

Posto se triba registrirat, nije mi napeto samo da bi pogleda, ali po ovome sto si napisa (wordlist), radi se o dictionary attack-u gdje uspjesnost ovisi iskljucivo o tome da li se trazena lozinka nalazi u samom rijecniku. Ukoliko je nema (kao ni njenih alteracija) onda lozinka nece bit probijena. Uglavnom, ako stavis 40tak znakova tipa "6-hT3#&€{dgRcč?%......." nema sanse da lozinku probijes dictionary attackom, jedino bi brute force upalia, ali bi to trajalo preeeeedugo...

13 godina
offline
Sumnja na krađu wirelessa

To je samo jedna od metoda kao što si rekao može se brute force ili handshake ili korištenjem rainbow tablesa i gle sad korištenjem grafičke kartice za testiranje hanshake na prema wordlisti od oko 50 000 ključeva po sec ili korištenjem web servisa kao što je recimo http://www.recoverwpa.com/ ili amazon i još više načina ali da ih sve sad ne nabrajam

imam muda
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sumnja na krađu wirelessa
Miki Liki kaže...

To je samo jedna od metoda kao što si rekao može se brute force ili handshake ili korištenjem rainbow tablesa i gle sad korištenjem grafičke kartice za testiranje hanshake na prema wordlisti od oko 50 000 ključeva po sec ili korištenjem web servisa kao što je recimo http://www.recoverwpa.com/ ili amazon i još više načina ali da ih sve sad ne nabrajam

jedini je problem sto to bas i nebi trajalo 15-30min, a osim radi "vecih ciljeva" od same kradje neta, ne vidim razloga zasto bi se netko usputno odlucia na probijanje wpa, kad u okolici ima ili slobodnih ili wep mreza...mislim, to je ista logika kao i kod kradji auta, ako imas dva identicna auta, jedno bez i jedno sa zastitom, mislim da ce ipak odabrat ovog bez ikakve ili slabom zastitom... naravno, ako se bas na nesto namire, onda nema te zastite koja ce sprijecit lopova da ukrade...

12 godina
offline
Sumnja na krađu wirelessa

jesi provjerio da slucajno nemas neki virus ili adware koji pravi promet?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sumnja na krađu wirelessa

Ja nisam nikada tvrdio da je to izvedivo u 30 min ali ponekad i je ako imaš ludu sreću ja sam rekao da je teže ali da je moguće mislim da je trenutačni rekord oko 36 dana korištenjem bruteforcea i običnog računala naravno s servisima s weba je to puno kraće :D

 

Ali ono što želim da ljudi shvate je da je moguće i da nisu sigurni osim na žici iako i to je moguće ako si stan do ili ako ti susjedova parica ide preko tvog tavana {#}

imam muda
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sumnja na krađu wirelessa
Miki Liki kaže...

Ali ono što želim da ljudi shvate je da je moguće i da nisu sigurni osim na žici iako i to je moguće ako si stan do ili ako ti susjedova parica ide preko tvog tavana {#}

to svakako... ali za sada, wpa s dobrom lozinkom je prihvatljiva zastita, sto ce se povecanjem brzine racunala uskoro prominit... 

14 godina
offline
Re: Sumnja na krađu wirelessa

@kemal_r: Advanced IP scanner. Besplatan je.

 

Što se tiće OP-a znam da je stari thread ali postoji aplikacija za Android zvana Penetrate koja koristi propust u thomsonima

i daje key u roku od par sekundi bez obzira jel WEP ili WPA.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.12.2011 21:02 (Alkaline).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sumnja na krađu wirelessa
Alkaline kaže...

 

Što se tiće OP-a znam da je stari thread ali postoji aplikacija za Android zvana Penetrate koja koristi propust u thomsonima

i daje key u roku od par sekundi bez obzira jel WEP ili WPA.

propust je u nazivu ssid-a, iz kojega se generirala automatizirana wep i wpa lozinka... ukoliko je naziv ssid-a promijenjen, nije moguce koristiti taj program, pa ovo zapravo i nije propust thompsonovog routera vec propust u postavkama routera (automatskim)

p.s. postoji i niz web stranica koje primjenjuju isti algoritam kao taj program da bi dobili lozinku.

15 godina
neaktivan
offline
Sumnja na krađu wirelessa

Ja za WiFI WPA cracking koristim Linux. 
Skeptičan si u vezi tih 30min, da al to ovisi o "težini" lozinke, konfiguraciji računala pa i samom Access pointu. Naravno da za lozinku tipa: VfD0E7y~f@DiSsY}YSqD+O , nevaži tih 30min, nego punoo više, al ko da je teško ostavit računalo da radi i otić radit nešto drugo i vratiti se za nekih2-3h provjerit jel uspjelo. 

 

 

 

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb: "Hvala" ili "Thum Up" nego pisati post sadrzaja "Hvala", koji ujedno ne prati t
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sumnja na krađu wirelessa
wifi kaže...

jedini je problem sto to bas i nebi trajalo 15-30min, a osim radi "vecih ciljeva" od same kradje neta, ne vidim razloga zasto bi se netko usputno odlucia na probijanje wpa, kad u okolici ima ili slobodnih ili wep mreza...mislim, to je ista logika kao i kod kradji auta, ako imas dva identicna auta, jedno bez i jedno sa zastitom, mislim da ce ipak odabrat ovog bez ikakve ili slabom zastitom... naravno, ako se bas na nesto namire, onda nema te zastite koja ce sprijecit lopova da ukrade...

Pa poanta i lezi u 'visim ciljevima'. Zasto bi ne'ko isao probijati wep, kada okolo postoje 'pametnjakovici' koji misle da su 'neprobojni' sa wpa...

Meni su jos jaci oni koji sakriju ssid i misle da su nesto posebno postigli... Generalno, ako postoji cak i obicna wep zastita i nadje se 'pametnjakovic' tu moze ici kaznena prijava koja se moze pokrenuti (nije tesko pronaci onoga koji se ilegalno spaja), a onda mu je tako svejedno jer 'razbijao' wep ili wpa. Otvorene mreze su druga prica...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice