PROBLEM - Umrezavanje wlan laptopa na lan desktop

poruka: 6
|
čitano: 6.025
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Umrezavanje WLAN laptopa na LAN desktop
pitanje

Dakle,

 

imam dva racunala, jedan laptop i jedan desktop. laptop se na internet spaja preko wlan-a na bezicni router a desktop preko lan-a na spomenuti router. oba sistema su win xp pro i cisto sumnjam da je ovaj problem vezan uz sam router.

 

-oba sistema su u istom WORKGROUP-u

-na oba sistema u "network connections" vidim oba racunala (mrbig i mrlittle)

-na oba sistema sam jedini korisnik s administratorskim accountom bez passworda

-ni jedan sistem nema predefiniranu ip adresu vec router odabire adresu (barem koliko ja znam)

 

problem nastaje kada pokusam s bilo kojeg racunala pristupiti na drugo racunalo pri cemu mi se javlja poruka:

 

"//mrbig (ili, dakle, mrlittle) is not accessible. You might not have permissions to use this network resource. Contact the administrator of this server to find out if you have acces permissions. The network path was not found."

 

kopao sam po drugim forumima i nisam nasao nista konkretno kao rjesenje ovog problema. bilo je rijeci o "group policies", "sharing permissions" itd., sto sam sve isprobao ali bez ikakvih rezultata.

 

molim pomoc

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
PROBLEM - Umrezavanje wlan laptopa na lan desktop

Unesi proizvoljne IP adrese računala, postavi da ti je default gateway IP routera i za DNS server postavi IP adrese DNS servera kojeg god već providera...

Samo provjeri firewall nakon toga i to ti mora raditi.

 

Znači, IP adrese računala:

192.168.1.20

192.168.1.25

 

i ostalo kako sam ti već napisao..

 

...code your life...
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.4.2008 3:57 (coder_).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Umrezavanje WLAN laptopa na LAN desktop

Imas li instaliran Firewall (win ili neki drugi), ako da moras osposobiti drugi comp na firewallu da ti se omoguci pristup fileovima na drugoj masini, naravno ukoliko imas nesto Shared na tom stroju, inace nemas cemu pristupiti.

Probaj ping-at (Start>Run>Cmd>Ping (ime kompjutera ili IP)), mozes saznat IP(Start>Run>Cmd>ipconfig /all), ili probaj s (Start>Run>Cmd>tracert (ime kompjutera)).

 


Zlo i Naopako
16 godina
neaktivan
offline
RE: Umrezavanje WLAN laptopa na LAN desktop

Pretpostavljam da ti File & Printer Sharing nije ukljucen. Kreiraj novi Network connection, i dopusti F&PS, pa javi rezultate...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Umrezavanje WLAN laptopa na LAN desktop
wifi kaže...

Pretpostavljam da ti File & Printer Sharing nije ukljucen. Kreiraj novi Network connection, i dopusti F&PS, pa javi rezultate...

 Najjednostavnije ti je da na oba računala nađeš direktorije koje želiš shareati desni klik => properties => kartica Sharing => kvačica na share this folder on network => Upiši ime share-a i stavi kvačicu ako želiš moći zapisivati sa drugog računala. Ako pita use advanced file sharing ili simple file sharing obavezno odaberi simple. => Apply i 99% da će raditi...
javi nam rezultate :)

--
Ne ulazi u raspravu sa budalama - prvo će te spustiti na svoj nivo, a onda te dotući iskustvom...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Umrezavanje WLAN laptopa na LAN desktop
autorov komentar

samo da javim da sam uspio rijesiti problem. nije bila rijec ni o firewallu ni o ip adresama. postavio sam passworde na oba racunala i u "control panel>administrative tools>local security policies>user rights assignment" podesio pristupe na stringu "acces this computer from the network" tako da sam upisao racunala za koja zelim da pristupaju mom racunalu... takoder sam pokrenuo naredbu "control userpassords2" i podesio da me automatski logira na oba racunala. sve radi kako spada sad.

 

prvo sam u local security policies pokusao potraziti string "allow blank passwords" ali ga na desktopu nisam nasao (?!), pa sam nakon toga odlucio zadati password.

 

ako fiksiram ip adrese onda mi router ima problema pa to nisam htio raditi a file i printer sharing mi je uvijek postavljen jer to provjeravam svaki put.

 

navodno da ovaj problem nema veze s postavkama network connectiona vec da se registry nekako zbuni nakon nekog vremena koristenja na podrucju korisnickih dopustenja pa to treba resetirati u administrative toolsima kako je gore navedeno

 

svejedno hvala svima!

pozdrav

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice