Problem sa brzinom preko žice

poruka: 10
|
čitano: 2.339
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Problem sa brzinom preko žice

Pozdrav svima. Eto danas digo brzinu na 120, promjenio switcher od 100 na 1gb, spojio sva 4 kompa. I eto problema. 2 su spojena direktno na switch i tu je brzina 116. 2 su spojena preko utičnica (žica u zidu). Na prvom isto 116, na drugom 92?! Sve utičnice su iste kao i sve žice u zidu, sam postavljao prije 3 godine. Testirao mjenjanjem svih utp kablova osim onih u zidu ofc, kao i laptopom. Što god napravim u 1. sobi je ok u drugoj nije. Druga soba je na 10ak metara ali to nebi trebalo utjecat. Molim ako netko zna što bi mogao biti uzrok. Hvala.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Problem sa brzinom preko žice
Puknuti kaže...

Pozdrav svima. Eto danas digo brzinu na 120, promjenio switcher od 100 na 1gb, spojio sva 4 kompa. I eto problema. 2 su spojena direktno na switch i tu je brzina 116. 2 su spojena preko utičnica (žica u zidu). Na prvom isto 116, na drugom 92?! Sve utičnice su iste kao i sve žice u zidu, sam postavljao prije 3 godine. Testirao mjenjanjem svih utp kablova osim onih u zidu ofc, kao i laptopom. Što god napravim u 1. sobi je ok u drugoj nije. Druga soba je na 10ak metara ali to nebi trebalo utjecat. Molim ako netko zna što bi mogao biti uzrok. Hvala.

 Jesi sigurno spojio po standardu?

16 godina
offline
Problem sa brzinom preko žice

Ne znam čime si testirao i na koji način, no osim sirove brzine kroz žicu na prijenos fajlova utječe i - brzina diskova sa kojih se čita i na koje se piše.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
2 0 hvala 1
9 godina
offline
Problem sa brzinom preko žice

Sve spojio kak spada više puta. Testirao speed testom, beskrajno puta. Promjenio 10ak kablova sa obje strane.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem sa brzinom preko žice

-gbe koristi sve žice (4 para/8).. udaljenost par desetaka metara ne bi trebalo biti uzork, prije kvaliteta spoja/utičnica/kabel ili el.smetnje..

+ za ostvarivanje max-teoretske brzine mora biti odgovarajuće računalo, cpu-ram-disk.. usko grlo može biti bilo što, pa i sam switch/promet ili port na switchu koji može imati dodatnu funkciju. Kad je sve ok ide do 135MBs.. kad postoji usko grlo, tad je manje .. pa do tog da ni sama mrežna kartica ne mora biti ista, postavke npr antivirusa ili pc tad još nešto radi, automatika, update.. itd itd.

 

jednostavan test, traženje uzroka.. spojiš pc na drugo mjesto, kabel po podu ili ga preneseš.. i tad znaš. Ako je isto, tad je problem u PCju, ako je bolje tad u liniji-žici ili switchu-portu..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.3.2018 13:27 (ihush).
9 godina
offline
Re: Problem sa brzinom preko žice

Kablovi i utičnice su shildani, 5e, ako se dobro sječam. Sve radilo na 70 jutros, nikad problama. Sad na 3 116 a na 4. 92. Spajao sve na kantu i na lap, rezultat isti. Ofc isprobao sve kombinacije na switchu. Ostaje samo spoj na utičnicu, al zar onda nebi imao stalni problem?

15 godina
offline
Re: Problem sa brzinom preko žice

smetnje nisu lienarne s brzinom, veće brzine su osjetljivije, time i gubitak paketa.. i rezultat mrežnog transfera. Toliko da u ekstremnim primjerima imaš veću brzinu na sporijoj-nižem standardu.. npr wifi..

po posljednjim infoima, nešto je s utičnicom.. ili el. instalacije-smetnje, shild je ok, ali ne pomaže za spoj-utičnicu ako nije 'savršeno'.. kao i to da ni kabel ne mora biti savršen, može imati greške.. i pošto si već mjenjao vanski kabel, tad je sumnjiv unutarnji-u zidu ili utičnica. Čista eliminacija.. ili-ili.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.3.2018 13:44 (ihush).
9 godina
offline
Re: Problem sa brzinom preko žice

Puno fala, nema druge nego micat namještaj i prekontrolirat utičnice. Update slijedi, sutra.

9 godina
offline
Problem sa brzinom preko žice

Da, na izlaznoj utičnici neka od žica gubi kontakt, ili više njih. Izvadio iz zida i kako pomičem lagano lijevo desno imam brzine od 0 - 117. Hvala svima na pomoći.

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Problem sa brzinom preko žice

Pogledaj priloženu sliku i pročitaj kaj ti tamo piše, kas stisneš na ovaj ethernet, onda će ti se otvorit novi prozor (ethernet status) di ti piše brzina kojom je trenutno spojen.

Ako piše 100Mbit/s to je uzrok.

 

 

Ili u cmd/powershell copy/paste: wmic NIC where NetEnabled=true get Name, Speed

Ako ima 9 nula onda je gigabit

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.3.2018 10:44 (filter160).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice