Pomoć pri promjeni ISP-a

poruka: 9
|
čitano: 1.938
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri promjeni ISP-a

Sry ako sam postavio pitanje na krivi dio foruma.

 

Eh, ovako moj ISP je  Hrvatski telekom, te imam u paketu internet i telefon.

Telefon je manje-više sasvim ok, ali internet...

U njihovoj reklami za internet  pise : "do čak 20 mbit/sek... " moji su... hmmm ajmo reć nasjeli na tu riječ čak, misleći da je 20 mbit/sek velika brzina, no sto je najgore, nemamo ni tu brzinu, već 2.4 Mbit/sek.

Naravno ja bih taj ugovor raskinuo i prebacio se na neki drugi paket u drugog ISP-a (moze kakav prijedlog, do nekih 170-180kn), ali s obzirom da jos nisam punoljetan i ne kuzim se bas mnogo u te stvari, treba, vasu pomoc. Koliko traje proces raskidanja ugovora i koliko dugo traje sklapanje istog, te postavljanje rutera itd...

 

 

BTW kako vam se cini ova ponuda:  https://www.optima.hr/paketi/info/int-tel-trend

 

Hvala!

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri promjeni ISP-a

Na tu foru i hvataju ljude.

 

U ugovoru pise da se isporucuju minimalno 2 mbit-a. Ukoliko statistika pokazuje da je ta brzina prosjecna, tesko da ces moci napraviti nesto po pitanju toga.

 

Znam to jer sam radio kod njih kao agent tehnicke podrske. Ono sto ti preostaje je da im dosadjujes s prigovorima, bilo telefonski ili mailom. 

 

Meni na adresi stoji da mogu imati maksimalno 60 mbita, ali mogu imati najvise 10 mbita, zbog zastarjele instalacije koju ne zele promijeniti. Zalio sam se puno puta, ali bez uspjeha.

 

Tesko da ce ti drugi operater uspjeti pruziti vecu brzinu ako ti je situacija kao i kod mene

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri promjeni ISP-a

Ajde napravi speedtest pa okači rezultat tu. Ja mislim da ti brkaš megabit i megabajt.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.8.2017 20:16 (MacTheBig).
6 godina
offline
Re: Pomoć pri promjeni ISP-a
Ako mozes uzmi BNet. Za internet je bez konkurencije. Oni imaju svoju infrastrukturu. Na parici superkvalitetnoj blizu pretplatničkog stupnja možeš ići do 35Mbita/s u teoriji (tcom, optima I svi drugi sa adsl-om) Na BNetu ja imam 120Mbita/s. I toliko i imam ako sam spojen na sam router kablom. Preko wifi realno imam do 80Mbita/s al to nije do bneta...
 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri promjeni ISP-a

Može biti :D

 

 

9 godina
offline
Re: Pomoć pri promjeni ISP-a
Hoggy kaže...
Na parici superkvalitetnoj blizu pretplatničkog stupnja možeš ići do 35Mbita/s u teoriji (tcom, optima I svi drugi sa adsl-om)

 Na super uber duper kvalitetnoj parici na adslu nemozes to postic ni u snovima.

Na super uber duper kvalitetnoj parici na vdslu mozes i vise od 120mbpsa, samo nitko ne nudi toliko.

 

@op

Kad su potpisali ugovor? Ako nije proslo 14 dana samo ga raskini bez obrazlozenja.

Ako je stari ugovor, mozda vise ni nemas ugovornu obvezu? Nisi napisao ovaj detalj.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.8.2017 0:50 (sandokan111).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri promjeni ISP-a

Mislim da nema vise ugovorne obaveze,  nego koliko traje proces raskidanja, i sklapanja ugovora ?

 

11 godina
offline
Pomoć pri promjeni ISP-a

Pa nema nekakav određeni rok tog raskidanja. Nekome raskinu kroz tjedan dana, netko čeka preko mjesec dana, jer se natežu s njime. S tim da moraš ići u T-centar to raskinuti. A prije nego što se obvežeš na drugog operatora, neka ti detaljno pogledaju kakve tehničke mogućnosti imaš na samoj lokaciji, da ne bi opet bio neugodno iznenađen.

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Pomoć pri promjeni ISP-a
četvrtko kaže...

Mislim da nema vise ugovorne obaveze,  nego koliko traje proces raskidanja, i sklapanja ugovora ?

 

 Ako nema ugovorne obveze onda samo nadjes novog operatera i s njim potpises ugovor i to je to, on obavlja sve ostalo i ti cekas da ti jave kad ce te prebacit. Mislim da je sluzbeni rok 45 dana.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice