Moze li mi secure w2 ograniciti propusnost?

poruka: 20
|
čitano: 2.468
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Moze li mi secure w2 ograniciti propusnost?

Imam win8 na kompu i na njemu instaliran secure w2 koji mi je potreban za internet na faxu i tamo radi maksimalno koliko moze povuci, ali kada
laptop donesem kuci i spojim se na kucnu mrezu, propusnost, mjerena speedtestom je u rasponu od 0,8mbps do 1,2 :/ A, svi drugi uredjaji normalno imaju propusnost onoliko koliko placam...

Rjesenje? Hvala...  

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Moze li mi secure w2 ograniciti propusnost?

ne bi trebao ograničiti propusnost niti mu je to namjena. btw koji faks?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Moze li mi secure w2 ograniciti propusnost?

Ma prijatelj  mi kreirao vezu za svoj fax preko securea,  a ja sam ekonomija te se u mreze ne razumijem pa me nervira sto mi je net ovako spor, a svugdje drugo bude OK... 

12 godina
offline
Moze li mi secure w2 ograniciti propusnost?

ja sam se isto spajao na net od veleučilišta preko secure w2 i nikad mi nije smanjio brzinu. doma imam 10 mbit tj onoliko koliko plaćam, u školi 100/100 preko lana itd. nikad mi nije secure w2 limitirao brzinu. više se ne mogu spajat na veleučilište jer taj student više ne studira pa je i account nevažeći. sa svojim carnetom ne uspijevam se spojit jer sam još uvijek srednja škola :/

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Moze li mi secure w2 ograniciti propusnost?

Pa meni na faxu radi normalno, ali doma nece... A, ne znam onda sto da cackam pa da popravim... xD 

 

Veza izmedju laptopa i routera je 72mbps, tako da na toj relaciji nema problema, ali ovo sto internet dobijam je ponizavajucih 0,8 mbps :S :D

14 godina
offline
Re: Moze li mi secure w2 ograniciti propusnost?
bojanoo7 kaže...

Pa meni na faxu radi normalno, ali doma nece... A, ne znam onda sto da cackam pa da popravim... xD 

 

Veza izmedju laptopa i routera je 72mbps, tako da na toj relaciji nema problema, ali ovo sto internet dobijam je ponizavajucih 0,8 mbps :S :D

I meni je veza izmedju laptopa i routera 100mbps pa nemam ni desetinu toga u brzini neta. Zasto, pitam se(!)..

12 godina
offline
Moze li mi secure w2 ograniciti propusnost?

u školi je stvarno brzina neta 100 mbps. bluray film od 40 giga se skine za 2-3 sata. blažena optika

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Moze li mi secure w2 ograniciti propusnost?

Ljudino moja nisam ni rekao da mi je to brzina interneta... imam 4mbps od mreze na svim drugim uredjajima osim na jednom laptopu -.- PROCITAJ PRIJE!

14 godina
offline
Re: Moze li mi secure w2 ograniciti propusnost?
peace_of_cake kaže...

u školi je stvarno brzina neta 100 mbps. bluray film od 40 giga se skine za 2-3 sata. blažena optika

Samo sam zelio rec da brzina izmedju routera i laptopa nema veze sa brzinom neta. Dobro ako bas imas 100mbps i laptop-router i router-internet...

12 godina
offline
Moze li mi secure w2 ograniciti propusnost?

ako sumnjaš u secure w2 updetaj ga. poslijednja dostupna je 1.1.4. i kako imaš baš 72 mbps? imaš n router ili što

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Moze li mi secure w2 ograniciti propusnost?
passat kaže...
peace_of_cake kaže...

u školi je stvarno brzina neta 100 mbps. bluray film od 40 giga se skine za 2-3 sata. blažena optika

Samo sam zelio rec da brzina izmedju routera i laptopa nema veze sa brzinom neta. Dobro ako bas imas 100mbps i laptop-router i router-internet...

Nitko uopce nije rekao da to ima veze... Samo sam rekao da je veza izmedju routera i laptopa OK! 

A, ovo je problem... http://www.speedtest.net/result/2520453922.png ( izmjereno na laptopu) i eto dole slika gdje je brzina mjerena na tabletu u razmaku 2min 

12 godina
offline
Moze li mi secure w2 ograniciti propusnost?

da li je secure w2 podržan u windowsu 8? možda je to problem. probaj stavit nove drivere. koja ti je wlan kartica?

sad vidim da je podržan win8 http://cip.foi.hr/index.php/uputstva/bezicna-mreza-foi1

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.2.2013 23:44 (peace_of_cake).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Moze li mi secure w2 ograniciti propusnost?

Evo i kod prijatelja sam vidio na njegovom wirelessu ista stvar... Pokusat cu maknuti securew2 pa da vidim hocel ici ... 

12 godina
offline
Re: Moze li mi secure w2 ograniciti propusnost?
peace_of_cake kaže...

da li je secure w2 podržan u windowsu 8? možda je to problem. probaj stavit nove drivere. koja ti je wlan kartica?

sad vidim da je podržan win8 http://cip.foi.hr/index.php/uputstva/bezicna-mreza-foi1

http://www.speedtest.net/result/2520509287.png

Nista ista stvar... Driver kartice je najnoviji, secure maknut i dalje ista stvar 

12 godina
offline
Moze li mi secure w2 ograniciti propusnost?

da li je driver skinut sa stranice proizvođača laptopa npr hp ili sa stranice proizvođača wlan kartice npr intel, broadcom,..? ako je ovo prvo sigurno nije poslijednja verzija drivera. koji je laptop i koja je mrežna u njemu pa ću ti potražit drivere.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2013 0:11 (peace_of_cake).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Moze li mi secure w2 ograniciti propusnost?

Eto to... Samo mi nije jasno kako mi na faxu skida 14-15mbps, a sada kad dodjem doma nece vise od 1 mbps... xD

 

Toshiba Satellite l670-1EE 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2013 0:23 (bojanoo7).
12 godina
offline
Moze li mi secure w2 ograniciti propusnost?

treba mi ven_xxxx i dev_xxxx -> desni klik na wifi karticu ->properties->details->hardware ids

edit: ipak ne treba jer sam po laptopu našao da imaš BCM94313

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2013 2:44 (peace_of_cake).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Moze li mi secure w2 ograniciti propusnost?
peace_of_cake kaže...

treba mi ven_xxxx i dev_xxxx -> desni klik na wifi karticu ->properties->details->hardware ids

ne treba jer sam po laptopu našao da imaš BCM94313

Ma bit ce njemu formatiranje, pa valjda ce onda raditi... Ionako mi win 8 pravi problema sa svim i svacim... 

12 godina
offline
Moze li mi secure w2 ograniciti propusnost?

win 7 je ionako way to go jer na njemu sve radi. tražio sam ja drivere ali ima samo za lan, nema za wlan (vjerojatno jer su oem). napiši mail broadcomu i traži da  ti pošalju drivere za win 8 probaj ove driver1 driver2driver3  možda ti se posreći. samo ih raspakiraš, u device manageru odabereš da želiš nadograditi driver, odaberi browse my computer i isprobavaš jedan po jedan. nadam se da sam pomogao barem malo

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2013 2:32 (peace_of_cake).
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Moze li mi secure w2 ograniciti propusnost?

Uglavnom... Našao sam rješenje pa da ga napišem u slučaju ako netko naiđe na isti problem... 

 

Upalio sam Avast da mi skenira računalo prilikom pokretanja i on je pronašao virus win32:dropper-gen i onda sam ja to lagano maknuo i sad sve radi normalno... 

(čudno mi je bilo kako sam ga dobio s obzirom da sam skeniram komp jako često, ali nisam radio ovo s pokretanjem od početka...) 

 

Hvala svima! ;)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice