Kako spojiti vistu i xp?

poruka: 5
|
čitano: 1.720
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kako spojiti vistu i xp?

Čito sam razne postove i nikako da nađem ono sto mi odgovara.

 

Imam komp s vistom spojen preko kasde na internet preko mreznog kabela i laptop XP koji nije na nis spojen. Želio bi spojiti laptop na komp preko drugog mreznog otvora na kompu preko crossover kabela da mi laptop ima pristup internetu i datotekama na kompu.

 

Mogu li dobiti jasan odgovor kako to napraviti da li je to moguće?

 

P.S. nisam bas na Ti s mrežama, vista ultimate sp1 i XP home sp3

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kako spojiti vistu i xp?
Dragon 26 kaže...

Čito sam razne postove i nikako da nađem ono sto mi odgovara.

 

Imam komp s vistom spojen preko kasde na internet preko mreznog kabela i laptop XP koji nije na nis spojen. Želio bi spojiti laptop na komp preko drugog mreznog otvora na kompu preko crossover kabela da mi laptop ima pristup internetu i datotekama na kompu.

 

Mogu li dobiti jasan odgovor kako to napraviti da li je to moguće?

 

P.S. nisam bas na Ti s mrežama, vista ultimate sp1 i XP home sp3

 

 

 Rađe koristi TeamViewer
Lakši je za koristit i možeš čak i upravljati drugim računalom
Samo je problem što oba računala moraju biti spojena na internet
Isto tako možeš napraviti i AdHoc mrežu spojiti oba računala na nju i slati datoteke pomoću Shared Documents
Jedini problem je u tome što mislim da preko Crossover kabla nemožeš slati pristup internetu odnosno dati mogućnost da drugo računalo ima internet
Jedino što možeš je ili kupiti WLAN Router ili spojiti preko mrežnog kabla i laptop  a datoteke slati pomoću TeamViewera

Po meni je ovo jasan odgovor neka kolege još pomognu ako zatreba
Benzin 20 Kn. Upaljač 7 Kn. Gledati kako škola gori, neprocijenivo ! Za sve ostalo tu je MasterCard.
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2009 13:14 (Mitch).
16 godina
offline
Kako spojiti vistu i xp?

Definitivno ti je najbolje kupiti novi ruter ili tražiti od t-coma zamjenu za ovu Kasdu. Na to imaš pravo. Čak i kupovina mrežnog rutera nije loše rješenje.

 

Ali, ako baš ne želiš, najjednostavnije ti je rješenje napraviti proxy server koristeći bilo koji proxy.

 

http://www.brothersoft.com/downloads/proxy.html

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako spojiti vistu i xp?

Trebaš omogućiti Internet Connection Sharing na računalu koje je direktno spojeno na internet.

Pogledaj ivdje:

Using ICS (Internet Connection Sharing) 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojiti vistu i xp?
klimama kaže...

Trebaš omogućiti Internet Connection Sharing na računalu koje je direktno spojeno na internet.

Pogledaj ivdje:

Using ICS (Internet Connection Sharing) 

 probo ali baca error imas li kakvu ideju u cemu je problem. Hvala na pokusaju

P.S. kompove sam spojio bez problema ali me vista nazivcirala s sigurnosnim postavkama
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice