"Dobaciti" internet 50ak metara

poruka: 5
|
čitano: 1.658
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
"Dobaciti" internet 50ak metara

Pozdrav!

 

Najprije se ispricavam ako tema vec postoji međutim uopce neznam sta da trazim jer se ne razumijem u mrezu bas.

Znaci situacija je sljedeca:

 

Da li postoji neka WLAN antena, AP ruter ili slicno da mi "dobaci" net 50ak metara.

 

U jednoj kuci imam 20 Mbit/s net, htio bi taj net imati i dvije kuce dalje.

 

Dakle jedna kuca di je net, druga gdje su susjedi i treca di sam ja (bez neta).

 

Htio bi to povezati WLANom. Recimo da su kuce bas u liniji, tako da bi tesko mogao dobiti zracnu liniju. (a i bilo bi mi komplicirano, serafiti antene na grede, busiti prozore i slicno)

Da li postoji neki uredaj koji bi mi mogao hvatati taj WLAN iz prve kuce, da prima taj net i baca po kuci isto putem  WLANA.

tako da mogu i sa mobitelima biti spojen.

 

Naravno da sam bio "pametan" i kupio antenu na njuskalu koja ne radi, tj radi ali isto kao i mobitel.

(kada ispruzim ruku kroz prozor, hvata mi 1Mbit/s od onih 20 Mbit/s)

 

Komentare kako sam pametan, znam i sam (200kn sam si platil skolu)

 

Sada sam odvojio vremena i ljubazno molim vase vrijeme da me netko uputi.

 

Ako je moguce, sa imenom (ili dapace linkom). Budzet mi je do 300kn. Preferirao bi ducan, jer tako mogu (nadam se) eliminirati kineske kopije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
"Dobaciti" internet 50ak metara

Neznam bas,ja se mucio s slicnim samo u zgradi. Jedino da kupis 2 dobra wifi extendera (repeater) i stavis u obje kuce jedan i nadas se da ce hvatat. Mozda ti netko nesto bolje predlozi. To je iz mog iskustva :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Dobaciti" internet 50ak metara

može se pokušati sa reflektorom , dakle postavi se metalna ploča minimum 50x50cm ( što veće to bolje) tako da je vide obadva rutera ( onaj iz prve kuće i tvoj u trećoj)

Princip je jednostavan...radi kao ogledalo :) ..najbolje noću podesiti...bateriju sa svog prozora usmjeriš na neko ogledalo vanka i usmjeriš da reflektira na prozor te kuće gdje je ruter ...

 

ps: takvih podesivih reflektorskih ploča cca  5x6m ste mogli primjetiti po brdima iznad naselja da bi povezali HP  . Za link su često koristili taj sistem.

      (Nemoj da te ulove da skidaš negdje prometni znak)

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 12:25 (AF139).
13 godina
neaktivan
offline
"Dobaciti" internet 50ak metara

Samo da javim.

 

Razne antene nisu pomogle bas.

Na kraju sam povukao 50m utp kabela I imam potpuno istu brzinu kao I u prvoj kuci.

 

Kod te odluke mi je jako pomogao frend koji je netom kupio skare s kojima spaja jack.

 

Eto tolko od mene. Ako imate izbor, rade kabel (ma sta god neki pisali o dropu brzine na toj udaljenosti).

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Dobaciti" internet 50ak metara
Krispin kaže...

..

Eto tolko od mene. Ako imate izbor, rade kabel (ma sta god neki pisali o dropu brzine na toj udaljenosti).

 

 

  -nema nikakvih problema do 100+ m. Provjereno radi i 300m bez problema ali se po standardu na svakih 100 (110 kao granica) postavlja stabilizator/switch... naravno kabel mora biti ispravan, ako postoji dodatni razlog i odgovarajuće izoliran.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice