Zaglavljeni pixel

poruka: 17
|
čitano: 12.985
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Zaglavljeni pixel

Pozdrav ekipa!

Uglavnom imam dva problemčića pa me zanima dali je moguće da ih rješim što je jeftinije moguće. Idemo redom:

1. Imam monitor 22" inch LCD LG Flatron W2242T koji je još pod garancijom. Pojavio se jedan zeleni tkz."zaglavljeni" pixel na njemu i već par mjeseci sam isprobao sve softverske i "ručne" tehnike da ga maknem no jednostavno neide.

Zanima me dali je moguće da mi, pošto se radi o zaglavljenom pixelu u tvrtki u kojoj sam kupio taj monitor - isti pixel "odglave" za određenu svotu? Dali to rade u servisima? Dali da se možda obratim nekom dediciranom servisu a ne u samoj tvrtki? Koji je vaš prijedlog u tom slučaju? Taj pixel me smeta kad igram npr. igre koje prikazuju crnu pozadinu itd.


2. Imam konzolu Game Boy Advance SP - isti problem - pojavio se zeleni pixel. Zanima me, dali je moguće bez da se konzola otvara - da odnesem istu na neki servis da mi pokušaju "odglaviti" taj pixel tako da mogu normalno igrati bez da on strši?


Stvar je u tome što nemam iskustva sa time pa bi me zanimalo što mi je najbolje u tom slučaju činiti jer me stvarno ti pixeli smetaju a volio bi da to netko stručno obavi odnosno da obavi pa da bude sređeno jer mi je glupo izdvajati novac opet kad su stvari relativno nove.

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Zaglavljeni pixel

Ne virujen da u servisu znaju neku tehniku koju ti več nisi isprobao.

Kako vidiš jel se ugasi svitlo u živideru ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Zaglavljeni pixel

Čuj stari i ja imam jedan pixel na monitoru i niko mi nije kriv sto nisam gledo kad sam kupovo jel mi nije bilo ni na kraj pameti sad se moram hebat snjim sa 3  ili 5 ak se nevaram prznaju garanciju tak da nist,cekaj da crkne jos koji pa im nosi na reklamaciju,nevjerujem da ti se radi o zaglavljenom pixelu,mrtvi pixel ti je sigurno,bilo bi pozeljno da bacis koji SS.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zaglavljeni pixel
razer1911 kaže...

Čuj stari i ja imam jedan pixel na monitoru i niko mi nije kriv sto nisam gledo kad sam kupovo jel mi nije bilo ni na kraj pameti sad se moram hebat snjim sa 3  ili 5 ak se nevaram prznaju garanciju tak da nist,cekaj da crkne jos koji pa im nosi na reklamaciju,nevjerujem da ti se radi o zaglavljenom pixelu,mrtvi pixel ti je sigurno,bilo bi pozeljno da bacis koji SS.

 

Sorry no ti se ne razumiješ baš o tome -

 

1. Zeleni pixel = zaglavljeni pixel, mrtvi nebi bio u boji. Ovako je zaglavio u jednoj R/G/B boja. Radi se o zaglavljenom pixelu.

 

2. Screenshot je nemoguće uzeti da to vidiš, neznam odkud ti to pošto se radi o defektu koji je nastao na monitoru - a kad uzimaš screenshot uzimaš signal koji prenosi grafička kartica a ona nema veze s time i ona šalje ispravnu sliku, ergo - nebi se niti vidio mrtvi ili zaglavljeni pixel.

16 godina
offline
Zaglavljeni pixel

Baš se i meni desila slična stvar na mom Lenovo 220x monitoru, samo nije jedan piksel nego tri crte. I isto su u boji, neki čak titraju / mijenjaju boju.

 

Ako si u međuvremenu popravio stvar da li mi možeš objasniti kako?

 

Monitor mi je još u garanciji ali je kupljen u Ve-milu za kojeg ne znam da li još radi (danas sam zvao par njihovih telefona i svi mrtvi).

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Zaglavljeni pixel
jastreb kaže...

Baš se i meni desila slična stvar na mom Lenovo 220x monitoru, samo nije jedan piksel nego tri crte. I isto su u boji, neki čak titraju / mijenjaju boju.

 

Ako si u međuvremenu popravio stvar da li mi možeš objasniti kako?

 

Monitor mi je još u garanciji ali je kupljen u Ve-milu za kojeg ne znam da li još radi (danas sam zvao par njihovih telefona i svi mrtvi).

hmm mislim da je negdje nešto preživjelo, pogledaj tko im je serviser heh i nadaj se da su i oni živi.

www.gricni.com
16 godina
offline
Zaglavljeni pixel

Na njihovim stranicama je naveden servis i zvao sam ih ali i njima je telefon mrtav, odmah me isključi, niti ne zvoni. Ali u međuvreenu sam našao neke softverske metode oživljavanja zaglavljenih pixela pa ću i njih pokušati dok tražim servisera.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Zaglavljeni pixel

Najbolje nositi na servis. Iako neki proizvodjaci monitora do npr 4 mrtva piksela ne priznaju kao kvar (imas u jamstvenom listu). Doduse mislim da je sada tolerancija 0 (bar je na LG-ovim monitorima) al svejedno procitaj. Spasavanje dead/stuck pixela rijeko kad uspije.

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Zaglavljeni pixel

ma najednostavnije ga je izbjegavati pogledom i problem riješen...Šutim

 

lol sad se sjetih i ja imam LG iz vemila, sve je ok i još sam u garantnom roku...ali nikad se nezna

 

hmm... sad je pitanje dali ti garancije vrijedi ako je firma propala koja ga ti je prodala, a po svoj logici bi trebala pa nisu ga oni proizveli, to kao da zubak propadne a ti imaš golfa lol samo odeš kod drugog ovlaštenog servisera.

 

sad je pitanje kako sa monitorom, možda bi ti bilo najbolje kontaktirati generalnog zastupnika za lenovo u HR i vidjti kako dalje, tko odgovara za robu ako dućan gdje si kupio propadne...pokušaj nemaš što izgubiti (heh nadam se da vemil nije bio gen. zastupnik lol)

www.gricni.com
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.7.2010 16:47 (sokre).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Zaglavljeni pixel

Evo u međuvremenu sam dobio servis Ve-mila i on kaže da bi na poleđini garancijskog lista trebali pisati ovlašteni serviseri, i čovjek je u pravu. Sad imam drugi problem - ne mogu naći račun, ono šta sam ja mislio da je račun je u stvari neka izjava o sukladnosti.

 

Me ni ne bi smetalo da je samo jedan piksel, ali ih je više i tvore tri crte koje se protežu 3/4 širine ekrana. Softverski nisam napravio ništa a ne da mi se čačkati po ekranu kao što neki preporučuju.

 

Na kraju ću morat platiti popravak ili kupiti novi monitor Viče

 

Hvala svima koji su mi odgovorili.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2010 10:24 (jastreb).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Zaglavljeni pixel
jastreb kaže...

Evo u međuvremenu sam dobio servis Ve-mila i on kaže da bi na poleđini garancijskog lista trebali pisati ovlašteni serviseri, i čovjek je u pravu. Sad imam drugi problem - ne mogu naći račun, ono šta sam ja mislio da je račun je u stvari neka izjava o sukladnosti.

 

Me ni ne bi smetalo da je samo jedan piksel, ali ih je više i tvore tri crte koje se protežu 3/4 širine ekrana. Softverski nisam napravio ništa a ne da mi se čačkati po ekranu kao što neki preporučuju.

 

Na kraju ću morat platiti popravak ili kupiti novi monitor Viče

 

Hvala svima koji su mi odgovorili.

Zamoli ove iz vemila ako ti mogu poslat racun ponovno. Imas na to pravo

I'm going woo woo
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zaglavljeni pixel
razer1911 kaže...

...bilo bi pozeljno da bacis koji SS.

Hehhehe

mrtvi pikseli na ss ;)

:)
15 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zaglavljeni pixel

Jesili pokusao masirati piksel?

 

To mozes samo uraditi ukoliko pixeli nisu zasticeni staklom nego plastikom.

samo pritisnes ih lagano i mrdas prsto oko njih.

http://www.omgpop.com/?r=dqxd
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zaglavljeni pixel

Probao sam malo i sa masažom ali bez uspjeha, ionako ima previše zaglavljenih pixela da bih ih sve izmasirao, prije bih uništio monitor.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Zaglavljeni pixel

Ispričavam se što oživljavam staru temu, ali je bezveze da otvaram novu. Imam na starom laptopu jedan zaglavljeni pixel. Probao sam ga otkloniti trljanjem,ali bez uspjeha. Što da slijedeće pokušam? 

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Zaglavljeni pixel

Pogledajte u jamstvenom listu, ako imate vise dead/stuck pixela od navedenog imate pravo na reklamaciju, ali ako je broj ispod, jamstvo/garancija vam nije od koristi i prodavac ce vas ignorisati. Tad vam jedino preostaje alternativno ozivljavanje; masiranje i razne druge tehnike. Na googleu cete naci raznih trikova, nista vas ne kosta da pokusate.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.12.2010 11:15 (the. Shelby).
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice