USB prepoznaje kao hard disk

poruka: 9
|
čitano: 3.013
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
USB prepoznaje kao hard disk

Nedavno sam kupio novi 32GB USB stick od SanDiska Extreme 3.0, i kada ju stavim u računalo prikazuje mi se kao (fixed) hard disk, a želim da mi se prepoznaje kao removable device u windowsima 7. Nisam znao da je to tako teška stvar za promjeniti jer sam pretražio dosta internetskih foruma i nisam još našao riješenje pa ako ga netko ovdje zna bio bi mu zahvalan. Svi samo objašnjavaju kako treba pretvoriti USB u HDD ali ne i obrnuto.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
USB prepoznaje kao hard disk

Vidi na web stranici proizvođača da li postoji software za formatiranje, odnosno brisanje predinstaliranog software-a koji je "krivac" zbog čega se USB prikazuje kao HDD. Kao alternativa može poslužiti i formatiranje USB-a pod Linux-om.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
online
Re: USB prepoznaje kao hard disk
Maha kaže...

... Svi samo objašnjavaju kako treba pretvoriti USB u HDD ali ne i obrnuto.

- točno.. jer je to 'traženije' rješenje. (jer removable device ne dozvoljava korištenje više od jedne primarne particije ako je boot tad mora biti FAT uz ograničenje na 4GB..).

- pogledaj (ili postaj prnscr) diskmanagera. Ako imaš više particija obriši i kreiraj jednu. Ako je to pak njihov 'fičer' zbog nekog dodatnog soft (npr enkripcija isl) tad je vjerojatno onemogućena izmjena i ne vrijedi tražiti rješenje.

- isti alati kojima se normalan flashdisk pretvara u fixed možeš pretvoriti u removable (to je inače hack u reg. winsa). Može pomoći (vjerojatno) USBdwiev.

 

edit: suprotna tema pa link tko zatreba, ako se postaju kvalitetni howto odgovori.. fixed-removable.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.4.2014 16:29 (ihush).
16 godina
neaktivan
offline
USB prepoznaje kao hard disk

Pitao sam proizvođača SanDisk i kažu da su tako morali napraviti zbog windowsa 8.1 i nema načina da se usb prikaže kao removable tako da ne mogu ništa ipak. {#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: USB prepoznaje kao hard disk
Maha kaže...

Pitao sam proizvođača SanDisk i kažu da su tako morali napraviti zbog windowsa 8.1 i nema načina da se usb prikaže kao removable tako da ne mogu ništa ipak. {#}

- to znači da je certificiran za wintogo? Nepotrebno si platio dvostruku cijenu, ali bar bi morao imati približno deklariranim performansama. Ja nikad više neću SDov flash, jer su teh.podatci samo sitni font na deklaraciji (nema veze s istinom).

- ako želiš wintogo se može ručno napraviti na svakom disku (baš nevažno interni-externi-fixed..) razlika je sa bez MSovog Cert. ne radi njegov utils nego isključivo ručno. Brzina MORA biti narem 20MBs od 30-40 naviše je vrlo ugodno za rad. Ako install traje satima, tad ga ni ne pokušavaj koristiti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: USB prepoznaje kao hard disk
Maha kaže...

Pitao sam proizvođača SanDisk i kažu da su tako morali napraviti zbog windowsa 8.1 i nema načina da se usb prikaže kao removable tako da ne mogu ništa ipak. {#}

Pukni mu format pod Linux-om prvo u u EXT4 pa u FAT32! Ubuntu ima dobar Disk manager pa možeš dići Live (ne moraš instalirati). Čitav proces uzima 5 minuta vremena.

16 godina
neaktivan
offline
USB prepoznaje kao hard disk

Nisam niti tražio wintogo, izgleda da sam se malo zeznuo al jbg sta ces, uglavnom memorija je brza ali ju ne prepozanju svi uređaji, pogotovo LG tv koji kad ju ubacim često ne prepozna pola toga što sam na nju stavio kao npr. filmovi, serije itd. neznam zašto

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: USB prepoznaje kao hard disk

standardi (za sve). Stick nije samo stick, film (avi) nije samo... itd.

FileSistem, codec itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: USB prepoznaje kao hard disk
Da ali isti ti filmovi i serije se prikazuju normalno već duže vrijeme ako ih stavim na neku drugu usb memoriju i to u bilo kojem formatu
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice