Usb hub trust problem oćitavanja

poruka: 5
|
čitano: 1.124
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Usb hub trust problem oćitavanja

imam usb hub 4 port 2.0 sve očitava osim što mi je prije par dana prestao čitati dva eksterna harda hitachi i verbatim....sve je bilo ok ali odjednom neznam što sam napravio da ih više ne očitava formatirao sam diskove ali i dalje ne čita kao da traći alo počne onda vrtjeti disk ali ništa ....ako tko znade u čemi bi bila kvaka..

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Usb hub trust problem oćitavanja

sve se kvari.. elektronika ne mora crknuti (radi/ne radi) dovoljno je lošiji kontakt, pad napona, zagrijavanje.. i tad najzahtijevniji potrošači (diskovi) prvi osjete problem. Probaj drugi port (na računalu) ili Y-kabel (ali nema za nove HDDove koji su USB3.0, samo stariji mini..). Problem ne mora biti u HUBu, može biti u samom portu/kontroleru računala (isti razlog, elektronika, napon..). npr možda radi kad je jedan disk spojen isprobaj, zato neki hubovi imaju dodatno napajanje..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.10.2014 17:11 (ihush).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Usb hub trust problem oćitavanja

niti jedan ne radi na tom hubu a do prije tri dana je sve uredno radilo sve ostalo radi usb koje imam uredno otvara...eto stavio sam i friške winse pa opet ništa kaj se je moglo desiti...da nekaj nije uredu sa portovima ne bi radilo niti drugo ali samo ova dva diska jednostavno neće i neće...a pašu mi jer mi je komp pod stolom pa mi nije baš za uštekavati lagano dolje...

ovaj moj hub ima isto dodatno napajanje i 4 ledice kada upiknem u koji port nešto upali se ledica no kod jednog diska se upali ali ništa ne prikazuje dok kod drugog diska niti se upali ledica niti ga prepoznaje...

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.10.2014 17:40 (regoć).
15 godina
offline
Re: Usb hub trust problem oćitavanja
regoć kaže...

...da nekaj nije uredu sa portovima ne bi radilo niti drugo ali samo ova dva diska..

-ne slušaš, druge stvari mogu raditi, diskovi traže najviše struje, zato se s njima i dešava taj problem. Sva elektronika stari, gubi efikasnost.. (snagu) par postotaka je dovoljno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: Usb hub trust problem oćitavanja

 

kompjuter je niti godinu dana star a hard diskovi oko godine a korišteni su samo za čuvanje podataka...

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.10.2014 19:42 (regoć).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice