USB formatiranje

poruka: 8
|
čitano: 10.439
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
USB formatiranje

Imam kingston USB od 128 gb ( znam :D) , i nije opće formatiran , kada to želim napraviti onda mi ponudi exFAT i NTFS . Što da izaberem? ŽElim gore stavljati fajle veće od 4gb-a . Još mi ponudi nekakav allocation unit size . Pomoć!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: USB formatiranje
REX500 kaže...

Imam kingston USB od 128 gb ( znam :D) , i nije opće formatiran , kada to želim napraviti onda mi ponudi exFAT i NTFS . Što da izaberem? ŽElim gore stavljati fajle veće od 4gb-a . Još mi ponudi nekakav allocation unit size . Pomoć!

 Pa stavi u NTFS.

Poželjno je stisnuti HVALA
13 godina
neaktivan
offline
USB formatiranje

Pri završetku programiranja mi baca error , enable to bla bla bla .....a kada stavim u ovaj drugi onda ne radi . Kada uđem u USB ponovno moram formatirati

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
USB formatiranje

Skini onda neki program,pa probaj s njim.Nešto te registry zeza.

Npr: hp usb dsf

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: USB formatiranje
REX500 kaže...

Imam kingston USB od 128 gb ( znam :D) , i nije opće formatiran , kada to želim napraviti onda mi ponudi exFAT i NTFS . Što da izaberem? ŽElim gore stavljati fajle veće od 4gb-a . Još mi ponudi nekakav allocation unit size . Pomoć!

Naravno ,NTFS. Unit size je 4096.

REX500 kaže...

Pri završetku programiranja mi baca error , enable to bla bla bla .....a kada stavim u ovaj drugi onda ne radi . Kada uđem u USB ponovno moram formatirati

Ako nikako drugačije ,otvori Command Prompt (desni klik - Run as Administrator) ,ukucaj diskpart i klik na Enter. (Enter nakon svake komande)

 

Onda ukucaj list disk i kad izlista ,pronađi usb po veličini.

 

Sljedeće je select disk X (X za broj diksa - usb-a).

 

Ukucaj clean.

 

Sada ide format X: /fs:NTFS (X je ovdje slovo koje ćeš dodjeliti).

 

Sad je gotovo - ukucaj exit i zatvori Command Prompt.

 

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2013 18:01 (kizo2703).
11 godina
offline
USB formatiranje

Imam lagani problem, kupio sam stick od 32gb neki MX-CX! Stick je živa smečarija!!!! Ovaj koji imam je drugi po redu koji je crko i neznam šta uopče raditi sa njim osim da ga vratim....

U CMDu uopče mi neda da napravim list disk, zašto nemam pojma! Pokrečem kao admin. ali niš od toga!

Disk mi prepozna disk menađment ali kao da nema uopče prostora... tj. idem proprietis a size je 0!?!?

Any idea?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
USB formatiranje

oke nisam znao di da ovo stavim :D ali pitat cu tu :D 

 moj stick od 16GB je bio u Fat32 (4096 bajtova) - i nisam mogao prebacivat s kompa na disk vec fajove od 4.5Gb , e sad sam ga prebacio na NTFS (8192 bajtova ) .. jesam li tako rijesio problem ? trenutno nemam ni jedan tako veliki fajl da testiram :D 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: USB formatiranje
Dotri kaže...

oke nisam znao di da ovo stavim :D ali pitat cu tu :D 

 moj stick od 16GB je bio u Fat32 (4096 bajtova) - i nisam mogao prebacivat s kompa na disk vec fajove od 4.5Gb , e sad sam ga prebacio na NTFS (8192 bajtova ) .. jesam li tako rijesio problem ? trenutno nemam ni jedan tako veliki fajl da testiram :D 

Jesi!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice