Trebam pomoć oko HDD

poruka: 35
|
čitano: 6.465
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Trebam pomoć oko HDD
pitanje

Imam Westerna caviar (WD2000JS) i do nedavno je radio sasvim pravilno bez ikakvih problema.

Sad sam si uzeo novi disk i na ovom sam obriso particije i tu su počeli problemi.

Komp prepoznaje hard ali ne mogu ga formatirat, particirat ni ništa...

Pokušao sam sa nekim programima (Acronis Disk Manager, Paragon Hard Disk Manager 8 Professional) ali i oni su mi kao i Win izbacivali erore.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.8.2008 20:36 (Shokree).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Trebam pomoć oko HDD

A si dobro namjestijo jumpere da je jedan master a drugi slave?

01101 01111 10010 00100 10011 01000 01001 00111 01001-LordShigi AMD Athlon 6000+ BOX, 4gb DDR 2 kingmax RAM, Sapphire Radeon HD4850,MB GB AM2 s940 GA-M56S-S3, 1tb disk, 550W napajanje
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Trebam pomoć oko HDD

Pa probaj obaviti ovaj proces na prvoj slici...

Try not to become a man of success but rather to become a man of value - Albert Einstein
15 godina
neaktivan
offline
Trebam pomoć oko HDD
autorov komentar

Hardovi su SATA tako da ne pomažu jumperi... a što se tiče toga ponuđenog, s tim mi ne uspjeva ništa... izbaci mi samo erorre...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Trebam pomoć oko HDD

pa fino jel ne možeš desni klik tamo na unalocated space i format?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Trebam pomoć oko HDD
autorov komentar

e bilo bi super da je tako jednostavno... nemogu nista s desnim klikom osim otic na properties...

jel neko može predložit neki program s koi bi mogo nešto probat napravit jer ja stvarno više neam ideja..

zanima me jel neko samo zna jel ga je moguce sredit (nadam se da se moze) il se mogu oprostit od diska...

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Trebam pomoć oko HDD

A dali si probao staviti instalacijski cd od windowsa,i dali ti onda prepoznaje tih 186 GB?

q6600@3Ghz,6GB DDR2,ati radeon 3870x2
16 godina
moderator
offline
RE: Trebam pomoć oko HDD
Shokree kaže...

e bilo bi super da je tako jednostavno... nemogu nista s desnim klikom osim otic na properties...

Sto ti sve nudi kad desnom tipkom misa kliknes na sam disk, dakle s lijeve strane, tamo gdje pise Disk 0? Ocito je da kod tebe disk uopce nije "inicijaliziran" (uoci da ti za drugi disk pise Online) - bez toga normalno da ne mozes nista raditi s njim. Mozda je neki problem s driverom ili tako nesto. Probaj ga prikljucit na neki drugi SATA port (nadam se da nemas samo dva) - mozda pomogne.
16 godina
neaktivan
offline
Trebam pomoć oko HDD

Skini s neta ultimate boot cd, sva sila programa za formatiranje i pokušaj popravaka HDD-a. Eventualno provjeri da li postoji neki alat za HDD-ove na WD stranici.

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Trebam pomoć oko HDD
autorov komentar
mbaksa kaže...
Shokree kaže...

e bilo bi super da je tako jednostavno... nemogu nista s desnim klikom osim otic na properties...

Sto ti sve nudi kad desnom tipkom misa kliknes na sam disk, dakle s lijeve strane, tamo gdje pise Disk 0? Ocito je da kod tebe disk uopce nije "inicijaliziran" (uoci da ti za drugi disk pise Online) - bez toga normalno da ne mozes nista raditi s njim. Mozda je neki problem s driverom ili tako nesto. Probaj ga prikljucit na neki drugi SATA port (nadam se da nemas samo dva) - mozda pomogne.
 To što nije inicializiran sam skužio ali ne znam kako da rješim... driveri mislim da nemaju problema jer i na drugim kompovima disk ne radi...
a ovo s portovima (imam 4) sam probo sa svima i nie mi uspjelo....

15 godina
neaktivan
offline
RE: Trebam pomoć oko HDD
autorov komentar
Paolo2612 kaže...

Skini s neta ultimate boot cd, sva sila programa za formatiranje i pokušaj popravaka HDD-a. Eventualno provjeri da li postoji neki alat za HDD-ove na WD stranici.

 

e morat ću to probat.... baš me zanima..

16 godina
offline
Trebam pomoć oko HDD

http://www.ultimatebootcd.com/ - ovdje skini ubcd... dobra je to stvar!!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Trebam pomoć oko HDD
autorov komentar

eo čisto da se javim da ništa nie uspjelo s diskom.. ni UBCD ni nikoi alat za pokušai spašavanja HDDa... al svejedno hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Trebam pomoć oko HDD

jesi li probao sa hdd regeneratorom, probaj skinuti hirens boot cd pa probaj sa njime testirati

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.9.2008 22:48 (Patrick_cro).
16 godina
neaktivan
offline
Trebam pomoć oko HDD

HDD inicijaliziraš tak da desni klik opališ na Disk 0 (na kućicu di ti piše Not Initialized) i onda ćeš moć radit s njime kaj ti volja. I sam sam se sa time susreo još na 2000-ci. Čisto sumnjam da bi ti se komp htio boot-at da su jumperi pogrešno postavljeni

 

EDIT: sori, tek sam sad skužil da si već dobil ovu uputu. WD ti nudi neke dijagnostičke alate, poput WD DataLifeGuard, imaš verziju i za Windoze. Probaj s tim programom zapisat 0 (nule) na čitav disk, pa ga onda u Disk Management-u upogonit. Iako, ako ti HDD ne šljaka i na drugim kompovima, lako moguće da mu je kontroler otišao Manituu

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.9.2008 8:09 (TripperNX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Trebam pomoć oko HDD

Kazes da ti na drugim sistemima uredno radi? A da ga pokusas tamo particionirati/formatirati pa ga onda na svoj komp zakaciti?

 

Sta se tice hardveraja u redu je cim ti je disk prepoznalo na tvom, a normalno radi na drugoma. Mozda su Win negdi zezli...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Trebam pomoć oko HDD

je li to neki dinamički disk?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Trebam pomoć oko HDD

Probaj formatirati sa PowerQuestovim Partition magicom, ito verzijom koja se nalazi na butabilnom CD-u, dosta je stabilni od onoga koji radi pod windowsima. Osobno ga koristim, najbolji program za tu namjenu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.9.2008 16:08 (Gh0sT).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Trebam pomoć oko HDD
autorov komentar

ma ne radi nigdje.... ovo što su svi već ponudili da zapišem sve 0 i da onda probam nie uspjelo... sa WD data life guardom sam pokušo i on kao nešto napravi i napiše da je particirano i formatirano al opet ništa ne radi... a svi ostali alati s koima sam probo krenu obavljat svoje posliće i onda stanu i izbace mi error...

16 godina
offline
Trebam pomoć oko HDD

Na drugom kompu jel radi=

 

Jesi pokusa prebacit na drugi sata kanal?

 

 

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Trebam pomoć oko HDD

Po meni "bye HDD bye" Plač

NamigivaNamigiva

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Trebam pomoć oko HDD

Sličan problem vidio nema dugo, a razlog je bio totalno banalan - konektor napajanja, tj. konektor koji je išao sa napajanja na HDD nije legao najbolje, pa je malo radio malo nije, tj. malo se jedan od kontakata s konektora izvukao, tak da je napona malo bilo, malo ne.

 

Probaj drugi konektor za napajanje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.9.2008 21:21 (mrgud).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Trebam pomoć oko HDD

Ma evo.Ima milijun tema na osnovu problema s westernom.Pa kupite brate Seagate.Ja ga imam već 6 godina pa ništa baš ništa.

Hakiranje je umjetnost a ne zločin.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Trebam pomoć oko HDD

Ni ja ih bas ne preferriram (westerne), takodjer imam seagate... Al ebga... vjerovatno vecina ljudi ima WD zbog toga statisticki mora bit vise kvarova i eto ti zasto se vecina ljudi zali na njih.  A kako sam cuo ove nove serije su ok... prijasnje... ufffff... uzas!

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Trebam pomoć oko HDD
tnakir kaže...

vjerovatno vecina ljudi ima WD

Opasna pretpostavka.

tnakir kaže...

zbog toga statisticki mora bit vise kvarova i eto ti zasto se vecina ljudi zali na njih.

I jos opasnija implikacija. Evo, na ovoj temi ljudi su se izjasnjavali koliko kakvih diskova imaju i koji su im se pokvarili pa se pokazalo da najvise ljudi s ovog foruma koji su se javili na temu ima Seagate, a potom WD; prema njihovim izjasnjavanjima WD se vise kvari.

tnakir kaže...

A kako sam cuo ove nove serije su ok... prijasnje... ufffff... uzas!

Hm, hm... Ne bih ulazio u te vode jer mi se cini da se za WD u zadnjih vise od desetak godina stalno tvrdi da su im "ove nove serije OK, a prijasnje uzas", a i dalje se najvise ljudi zali upravo na njih.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Trebam pomoć oko HDD
tnakir kaže...

Ni ja ih bas ne preferriram (westerne), takodjer imam seagate... Al ebga... vjerovatno vecina ljudi ima WD zbog toga statisticki mora bit vise kvarova i eto ti zasto se vecina ljudi zali na njih.  A kako sam cuo ove nove serije su ok... prijasnje... ufffff... uzas!

 Uuu zanimljivo razmišljanje. I malo brzopleto... Moguće je da ima dosta kvarova na WD diskovima jer su loši diskovi.(ne kažem da jesu već je ovo samo pretpostavka).

@Shokree
Nisi rekao koliko ti je star disk i dal si imao kakvih nezgoda s njim. Tipa ispadanje i lupanje.

Moja prognoza je da je disk gotov, pošto ni na jednom sistemu ne radi i ne možeš ništa s njim napraviti. No vjerojatno si to i sam zaključio.



Ajd sad da ne otvaram novu temu, zanima me mišljenje o ovom disku: http://vemil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=1080063
Mislio sam uzeti ovaj eksterni disk ali mi je odluka pala za 5% nakon čitanje ove teme.
There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Trebam pomoć oko HDD
Mislim da znam gdje je problem.Meni se slična stvar dogodila ali sam ga terminirao i sve je zatim išlo glatko.
16 godina
offline
RE: Trebam pomoć oko HDD
mbaksa kaže...
tnakir kaže...

vjerovatno vecina ljudi ima WD

Opasna pretpostavka.

tnakir kaže...

zbog toga statisticki mora bit vise kvarova i eto ti zasto se vecina ljudi zali na njih.

I jos opasnija implikacija. Evo, na ovoj temi ljudi su se izjasnjavali koliko kakvih diskova imaju i koji su im se pokvarili pa se pokazalo da najvise ljudi s ovog foruma koji su se javili na temu ima Seagate, a potom WD; prema njihovim izjasnjavanjima WD se vise kvari.

tnakir kaže...

A kako sam cuo ove nove serije su ok... prijasnje... ufffff... uzas!

Hm, hm... Ne bih ulazio u te vode jer mi se cini da se za WD u zadnjih vise od desetak godina stalno tvrdi da su im "ove nove serije OK, a prijasnje uzas", a i dalje se najvise ljudi zali upravo na njih.
Da... istina...

Al vidim da vecina ljudi ovdje preporucuje WD ili samsung (npr kompotko)... ja ga osobno nebih nikada preporucio. Ni jedan ni drugi. Ja sam nakon WD (staaaari disk 3,2 GB u  doba Penitum 200MMX) koji je crko, do IBM 30GB koji je takodjer crko presao na seagate... Imam doma dva komada, rade i sute. Takodjer kome god da sam slagao konfiguraciju stavljao sam seagate i sve sljaka, nikome jos nije crko...

Neznam sta da kazem al pri Seagateu ostajem!
I'm going woo woo
16 godina
moderator
offline
RE: Trebam pomoć oko HDD
tnakir kaže...
Al vidim da vecina ljudi ovdje preporucuje WD ili samsung (npr kompotko)...
Koja vecina? Nisam primijetio. Mislim da Seagate najbolje kotira kod forumasa.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Trebam pomoć oko HDD
tnakir kaže...
presao na seagate... Imam doma dva komada, rade i sute.
 Imao sam i ja seagate-a. Radio je, al da je šutio...to baš ne bih mogao reći. Bio je toliko glasan da bi mi ponekad stvarno znao ić na živce. Nevjerovatno koliko je runio... Mogao sam ga kod susjeda zaposliti da runi kukuruz. Katastrofa.
There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice