Stuttering u igrama bez v synca

poruka: 17
|
čitano: 1.072
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 mjeseca

Pozdrav ekipa! Imam jedan problem u igrama, nisam siguran jel hardverske ili softverske naravi.

Dakle u svakoj igri mi stuttera osim kad uključim v sync, tada ide glatko ali ako fps padne za 1 odma se osjeti jak stutter, čak i u tom slučaju kad je upaljen v sync. U igrama u kojima ne pada je ok, inače koristim monitor od 60hz overclockan na 75hz, grafa je gtx 1070 gainward phoenix. Također u svakoj igri imam takozvane jagged edges bez obzira na postavke anti aliasing (ultra). Pošto se kompetitivne igre (pubg, csgo i sl.) ne mogu baš igrati sa v syncom postoji li kakvo rješenje za ovaj problem? Uz to valja napomenuti da mi u svakoj igri skoro 1%low fps i 0.1% low fps padaju na 0. Unaprijed se zahvaljujem 😊

edgetm
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
Re: Stuttering u igrama bez v synca
edgetm kaže...

Pozdrav ekipa! Imam jedan problem u igrama, nisam siguran jel hardverske ili softverske naravi.

Dakle u svakoj igri mi stuttera osim kad uključim v sync, tada ide glatko ali ako fps padne za 1 odma se osjeti jak stutter, čak i u tom slučaju kad je upaljen v sync. U igrama u kojima ne pada je ok, inače koristim monitor od 60hz overclockan na 75hz, grafa je gtx 1070 gainward phoenix. Također u svakoj igri imam takozvane jagged edges bez obzira na postavke anti aliasing (ultra). Pošto se kompetitivne igre (pubg, csgo i sl.) ne mogu baš igrati sa v syncom postoji li kakvo rješenje za ovaj problem? Uz to valja napomenuti da mi u svakoj igri skoro 1%low fps i 0.1% low fps padaju na 0. Unaprijed se zahvaljujem 😊

Za poocetak vrati RR monitora na stock pa vidi kako to utjece na problem...

4 mjeseca

Ista je stvar, dugo sam bio na 60hz tek nedavno sam prešao na 75 dakle nema promjene, probao sam spojit i na 144hz Al ista stvar dok framerate nije capan osjeti se stutter i na 144hz, možda griješim Al nije stvar monitora jer sam na prijašnjem pcu imao 60hz monitor i nisam imao ovakvih problema

edgetm
4 mjeseca

Zna netko nešto o ovome?? Igranje mi je stvarno gadno dok se ovo događa.. 

edgetm
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 tjedna
edgetm kaže...

Zna netko nešto o ovome?? Igranje mi je stvarno gadno dok se ovo događa.. 

Msi afterburner, pogledaj zauzece cpu-a, gpua, temperature, koliki ti je uopce fps u igrama? Probaj takoder  LatencyMon, vidi u njemu dali ti neki od programa zdere previse resursa!

Koje su ti postavke u nvidia control panelu za tripple bufffering, vertical sync?

4 mjeseca

Stalno je afterburner upaljen, cpu temp su ok, gpu temp je odlična, ne prelazi 63, triple buffering i vsync su off. Fps je poprilično velik npr. U pubgu oko 120-130 fpsa Al osjećaj kao da je 40.. Forza horizon 4 na ultra ide oko 90 i isti je osjećaj dok je otključano fps, Al kad v sync upalim imam 75 fps i dosta je glatko mada nekad padne 1 - 2  fpsa ispod toga i osjećaj je kao da imam manje od 30.. 

edgetm
2 godine
edgetm kaže...

Stalno je afterburner upaljen, cpu temp su ok, gpu temp je odlična, ne prelazi 63, triple buffering i vsync su off. Fps je poprilično velik npr. U pubgu oko 120-130 fpsa Al osjećaj kao da je 40.. Forza horizon 4 na ultra ide oko 90 i isti je osjećaj dok je otključano fps, Al kad v sync upalim imam 75 fps i dosta je glatko mada nekad padne 1 - 2  fpsa ispod toga i osjećaj je kao da imam manje od 30.. 

Imaš orginal Win10 ?

4 mjeseca

Imam 😊

edgetm
2 godine

Imao sam sličan problem na sinovom kompu.... clean instal win10 je jedina stvar koja je pomogla.

10 godina

jel ukljucis fast sync u nvidia control panel?

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 mjeseca

Već sam pokušao sa clean install windowsa i nije ništa baš pomoglo, fast sync mi nije uključen u nvidia controls panel, ovo mi se događa sa 2 različite grafičke kartice u novom pcu

edgetm
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 mjeseca

Već sam pokušao sa clean install windowsa i nije ništa baš pomoglo, fast sync mi nije uključen u nvidia controls panel, ovo mi se događa sa 2 različite grafičke kartice u novom pcu

edgetm
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 mjeseca

evo rezultata latencymona, zna li netko sta je konkretno problem u ovom slucaju?

edgetm
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina

...

-možda riješi problem stutteringa al igra će i dalje ostati gadna 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.5.2020 14:01 (ZGamer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 mjeseca

Hvala na pomoći ali nije se baš ništa promijenilo pratec ove upute

edgetm
10 godina

Imao sam isti problem. Iskljuci game mode u windowsima.

Start --- game mode settings --- game mode slider na off.

mihi
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.5.2020 3:50 (mihi999).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 mjeseca

vec pokusao, ne ide nazalost

edgetm
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice