pc se gasi

poruka: 12
|
čitano: 2.270
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
pc se gasi
pozz igram gta5 po pol sata(kadkad vise kadkad manje) i onda mi pc crasha iz cista mira. gpu i cpu su mi novi tako da nezz u cemu je problem. nezz sad neki kazu da je to zbog napajanja dok neki lik govori da se ram pregrije(wtf). Mozete li molim vas pomoc i je li imao netko slicni problem? i btw far cry4 novi AC rade bez problema. Hvala
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: pc se gasi
KikacMasni kaže...
pozz igram gta5 po pol sata(kadkad vise kadkad manje) i onda mi pc crasha iz cista mira. gpu i cpu su mi novi tako da nezz u cemu je problem. nezz sad neki kazu da je to zbog napajanja dok neki lik govori da se ram pregrije(wtf). Mozete li molim vas pomoc i je li imao netko slicni problem? i btw far cry4 novi AC rade bez problema. Hvala

 Komponente? Temperature prilikom igranja?

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
9 godina
neaktivan
offline
Re: pc se gasi

fx8300

r7 260x

gigabyte ga-78LMT-S2p

Napajanje 450W, CHIEFTEC iArena, GPA-450S8

 

i usput neki put mi gta5 crasha odmah nakon 2min a neki put igram 1-2 sata pa onda crasha nezz i ovo ne ovisi o ljetu ili zimi tako da ne vjerujem da se pregrijava :(

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.12.2015 21:28 (KikacMasni).
15 godina
neaktivan
offline
pc se gasi

Može biti svašta....Ako su hladnjaci čisti od prašine (cpu, gpu, psu) i komp se nije pregrijavao ranije zbog zaštopanosti prašinom, onda je sve pod upitnikom. Od op. sistema (softvera), do harvera. Meni se komp gasio kao lud i nisam imao pojma što je. To je trajalo 1-2 godine dok mi nije krepala grafička. Nakon što sam zamijenio grafičku više problema nije bilo. Znači grafička je bila kao "ispravna" a zapravo je bila uzrok problema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: pc se gasi

jbg to me i najvise muci. sve je cisto od prasine. msm nije mi problem reklamirat gpu ili kupit novu maticnu ili napajanje ali ne zelim bezveze bacat pare za nesto sto mi ne treba. ah ako netko ima neki savjet javite :(

13 godina
offline
Re: pc se gasi
KikacMasni kaže...

jbg to me i najvise muci. sve je cisto od prasine. msm nije mi problem reklamirat gpu ili kupit novu maticnu ili napajanje ali ne zelim bezveze bacat pare za nesto sto mi ne treba. ah ako netko ima neki savjet javite :(

Model kućišta koje imaš???

Stavi aftermarket hladnjak na taj procesor, imaš LC CC 95 za cca. 100 kn.

Taj procesor i ta ploča su loša kombinacija, ako imaš doma neki stariji AM3 procesor, probaj ga ugraditi pa isprobati.

Optereti računalo na par min. nekom igrom, paralelno prati temp. sa HW monitorom, stavi sliku na  forum.

Možeš negdje probati posuditi i drugo napajanje, testirati s njime.

Napravi dijagnostiku RAM memorije sa memtest86+, tutorijal imaš na internetu.

Stavi drugu verziju drivera za grafu, starije ili novije, ovisno koje imaš trenutno.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2015 6:48 (Valentin17).
15 godina
offline
pc se gasi

Jel procesor OC-an?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: pc se gasi

cpu ima na sebi katana iii hladnjak i nije oc-an. stavio sam nove drivere za grafu a probat cu jos ovo s opterecenjem 

*imao sam stariji proc athlon ii x3 450 na istoj maticnoj i sve je radilo ok

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2015 9:18 (KikacMasni).
13 godina
offline
Re: pc se gasi
KikacMasni kaže...

 *imao sam stariji proc athlon ii x3 450 na istoj maticnoj i sve je radilo ok

Probaj nadograditi BIOS na matičnoj ploči.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
15 godina
offline
Re: pc se gasi

Stavio si svježe winse kad si mijenjao CPU GPU?

 

Rekao si da ti se komp gasi, prije toga ti ne izbaci plavi ekran ili nešto? Probaj pokrenuti BSOD viewer pa vidi jel ima kakvih zapisa tamo.. Ja sam imao sličan problem, komp se ponekad znao ugasiti da bi mi jednom izbacio BSOD. U mom slučaju je bio problem OC-an procesor (PRIME 95 se vrtio ok), na kraju sam spustio množitelj procesora za jedan i sve bilo ok).


Bilo bi dobro ako imaš nekog u blizi da ti posudi svoje napajanje pa probat na taj način eliminirat komponente jednu po jednu dok ne dođeš do uzroka (ako je HW problem). 

8 godina
neaktivan
offline
Re: pc se gasi

Napajanje preslabo.

9 godina
neaktivan
offline
Re: pc se gasi

ah nista hvala svima na pomoci, ali ovo je bilo rjesenje: pobrisao sam drivere od grafe i instalirao nove i sada radi odlicno.

izgleda da je problem bio u amd driverima, ali eto vljda su to rijesili pa...

jos jednom hvala na pomoci! :D 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice