PC nece upaliti

poruka: 15
|
čitano: 3.416
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
PC nece upaliti iz prva 2 pokusaja

Malo sam trazio,ali nisam nasao slican slucaj pa evo da postavim pitanje..

U zadnjih par tjedana poceo sam imati cudan problem sa racunalom,a taj je da nece se upaliti ni bootati iz prva 2 pokusaja..

Kada ga upalim prvi puta,samo je crni ekran te moram ugasiti racunalo te upaliti ponovo..

Drugi puta biosi javljaju error te me vodi u biose gdje je sve na default settingsima iako custom settingsi uredno pisu da su postavljeni(oc,memorija,boot priority),kada izadem van opet nema boota te samo stoji crni ekran..

Kada treci put palim opet se javlja error te ulazi u biose,ali sada su postavke na postavljenima,te bez problema nakon izlaska iz biosa pc se boota te nema dalje problema.

Isto imao sam problema da maticna nece prepoznati hard diskove,te sam morao prebacivati na druge sata ulaze hard diskove.

Prvo sam mislio da je do overclocka medutim i sa default settingsima se iste stvari desavaju,pa mi je sada sumnja na maticnoj ili napajanju..

 

PC je:fx 8300

     Asrock 990fx Killer

     8 gb ram 1886

     FSP Raider 550w

     Sapphire rx 470 4gb

 

Hvala na pomoci

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
PC nece upaliti

Probaj promjeniti bateriju na matičnoj ploči.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PC nece upaliti iz prva 2 pokusaja
tikataka kaže...

Malo sam trazio,ali nisam nasao slican slucaj pa evo da postavim pitanje..

U zadnjih par tjedana poceo sam imati cudan problem sa racunalom,a taj je da nece se upaliti ni bootati iz prva 2 pokusaja..

Kada ga upalim prvi puta,samo je crni ekran te moram ugasiti racunalo te upaliti ponovo..

Drugi puta biosi javljaju error te me vodi u biose gdje je sve na default settingsima iako custom settingsi uredno pisu da su postavljeni(oc,memorija,boot priority),kada izadem van opet nema boota te samo stoji crni ekran..

Kada treci put palim opet se javlja error te ulazi u biose,ali sada su postavke na postavljenima,te bez problema nakon izlaska iz biosa pc se boota te nema dalje problema.

Isto imao sam problema da maticna nece prepoznati hard diskove,te sam morao prebacivati na druge sata ulaze hard diskove.

Prvo sam mislio da je do overclocka medutim i sa default settingsima se iste stvari desavaju,pa mi je sada sumnja na maticnoj ili napajanju..

 

PC je:fx 8300

     Asrock 990fx Killer

     8 gb ram 1886

     FSP Raider 550w

     Sapphire rx 470 4gb

 

Hvala na pomoci

Koje napajanje imaš? Probaj neko drugo/bolje.

8 godina
neaktivan
offline
PC nece upaliti

Izmjenio bateriju,ali opet isti problem..

Napajanje sam naveo,raider 550w 80+,ali probat cu sa drugim samo dok dodem do drugog napajanja pred kraj tjedna jel trenutno nemam niti jedno da isprobam

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: PC nece upaliti iz prva 2 pokusaja
tikataka kaže...

Prvo sam mislio da je do overclocka medutim i sa default settingsima se iste stvari desavaju,pa mi je sada sumnja na maticnoj ili napajanju..

 

PC je:fx 8300

     Asrock 990fx Killer

     8 gb ram 1886

     FSP Raider 550w

     Sapphire rx 470 4gb

 

Hvala na pomoci

 Ako je OC spalio neku komponentu onda ti sad ne pomaže ni defaultno stanje. Što si sve OC-ao? RAM, CPU? Za koliko si dizao voltažu? Jesi onda odradio testove da vidiš kako se CPU ponaša ili je radilo i nastavio si koristiti?

7 godina
neaktivan
offline
PC nece upaliti

Da se nadovezem na ovu temu, necu da otvaram novu kao ostali seljaci.

 

Znaci ovako. Kad pokrenem komp ne pojavljuje se slika. Onog beep zvuka biosa nema, ventilator napajanja vrti.

Monitor ispravan povezivao sam ga na laptop.

Vadio sam onu bios bateriju i nista, vadio sam ram isto nista. Kablove sam sve porvjerio se je u redu.

 

Sta vi mislite sta je u pitanju? Meni nekako najvise smrdi na maticnu plocu ili cak napajanje 

 

I da zaboravio sam reci koristim integrisanu graficku.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PC nece upaliti
zvjerkoo kaže...

Da se nadovezem na ovu temu, necu da otvaram novu kao ostali seljaci.

 

Znaci ovako. Kad pokrenem komp ne pojavljuje se slika. Onog beep zvuka biosa nema, ventilator napajanja vrti.

Monitor ispravan povezivao sam ga na laptop.

Vadio sam onu bios bateriju i nista, vadio sam ram isto nista. Kablove sam sve porvjerio se je u redu.

 

Sta vi mislite sta je u pitanju? Meni nekako najvise smrdi na maticnu plocu ili cak napajanje 

 

I da zaboravio sam reci koristim integrisanu graficku.

 
Koja konfa?/Komponente? da li se ostali ventovi vrte? ili samo od napajanja?

7 godina
neaktivan
offline
PC nece upaliti

MBOhttp://www.ebay.com/itm/Dell-Optiplex-755-Desktop-Motherboard-LGA775-DR845-WX729-/140616373052

CPU: Intel Core 2 Duo 3.0GHz

RAM: 4GB, DDR2 

HDD: 160 GB, Sata

VGA: Intel hd graphics 3000

PSUhttp://www.ebay.com/itm/Dell-OptiPlex-755-DCSM-305W-Power-Supply-F305E-00-XK376-/271815725820

 

Nema sta vise da se vrti,  procesor i graficka imaju pasivno hladjenje.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PC nece upaliti

Napajanje pod hitno promijeniti! Preoprucam neku graficku da kupis. Konfiguracija jest slaba, ali nije tolko koliko mislis.

7 godina
neaktivan
offline
PC nece upaliti

Ma ja bih samo da otklonim kvar, ne bih vise nista ulagao jer ga i ne koristim.  Znaci ti sumnjas na napajanje ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PC nece upaliti

Pozdrav

 

Pc mi se nezeli uopce upalit kao da ne dobija struju,svi simptomi su mi se cinili kao da je rijec o napajanju..promjenio sam napajanje,ista stvar.Stisnem power i nista,bateriju sam izvadio pa vratio i jedino sto radi je ona lampica na maticnoj i neznam sta dalje...pomagajte,saljem slike ili sta god 😁 hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: PC nece upaliti

Možda ti je prekidač za uključivanje otišao? Probaj odšekati kablić (prije toga si poslikaj ili štoveć, da ga ponovno znaš vratiti) od kućišta, tj. barem onaj za uključivanje (power) pa ta dva pina sam kratkospoji šarafcigerom (znači, oba pina istovremeno dotakni šarafcigerom ili nečim metalnim).

 

Ako ne radi, znači da nije gumb u pitanju. A što ti dalje preostaje? Ha ništa, prvo odštekaj sve suvišne komponente, ako ni dalje ne radi - mijenjaj komponentu po komponentu, počevši od matične ploče pa vidi pali li onda.

12 godina
neaktivan
offline
Re: PC nece upaliti

Probao sam i izgleda da gumb nije pa sam jednu po jednu komponentu vadio i opet nista.Probao sam ostavit samo hdd i maticna i na njemu proc naravno i par puta je samo power button zasvjetlio na sekundu i to je to,jel moguće da je matična ili čak procesor? Kazem ove ostale sam i pojedinacno vadio pa palio..

10 godina
offline
Re: PC nece upaliti

Prije ce bit matična

MISCREATED
13 godina
offline
Re: PC nece upaliti
Choky95 kaže...

Izvadi RAM i vrati natrag pa probaj, ako imaš više modula, probaj jedan po jedan.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice