Novi komp radi , ali nema slike na monitoru

poruka: 64
|
čitano: 13.183
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Novi komp radi , ali nema slike na monitoru

Znaci

komp od frenda radi . cuje se zvuk i sve ... ali nema slike na monitoru. probali 3 monitora i nijedan ne prikaziva sliku .. o cemu je greska . komp nema garanciju ali su komponente kupovane svaka posebno .. 

monitori su spajani preko HDMI kabla , obicnog kabla D-sub (valjda se tako zove) probali smo preko integrirane i opet nista ... u cemu je problem ...

komponente su dosta stare ali je tek jucer spajo komp jer nije imo prostora za smjestaj ... komponente su bez garancije... 

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Novi komp radi , ali nema slike na monitoru
nix2811 kaže...

Znaci

komp od frenda radi . cuje se zvuk i sve ... ali nema slike na monitoru. probali 3 monitora i nijedan ne prikaziva sliku .. o cemu je greska . komp nema garanciju ali su komponente kupovane svaka posebno .. 

monitori su spajani preko HDMI kabla , obicnog kabla D-sub (valjda se tako zove) probali smo preko integrirane i opet nista ... u cemu je problem ...

komponente su dosta stare ali je tek jucer spajo komp jer nije imo prostora za smjestaj ... komponente su bez garancije... 

Po ovome što čujem,grafička možeš li možda posuditi koju drugu grafičku pa probati s njom.Samo navedi potpunu konfiguraciju računala pod moj pc za svaki slučaj.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.5.2012 14:54 (Ikarus01).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Novi komp radi , ali nema slike na monitoru

nije graficka ... jer smo probali preko one na maticnoj .... tako da ....

14 godina
offline
Novi komp radi , ali nema slike na monitoru

Maticna vjerovatno, probajte stavit u drugi komp grafu. 

Jer ako nema slike niti na integralki onda je maticna 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Novi komp radi , ali nema slike na monitoru
nix2811 kaže...

nije graficka ... jer smo probali preko one na maticnoj .... tako da ....

Onda je definitivno matična.Pogledaj jesu li iscurili koji kondenzatori.Ako ne čuješ beep matična je 100%.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.5.2012 14:56 (Ikarus01).
15 godina
neaktivan
offline
Novi komp radi , ali nema slike na monitoru

Skini grafičku i očisti kontakte, provjeri da je na grafičku spojeno dodatno napajanje (ako to zahtjeva grafička), da li se čuje beep zvuk prilikom posta?

World Championships: 7, GP started: 294, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,519
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Novi komp radi , ali nema slike na monitoru
nix2811 kaže...

Znaci

komp od frenda radi . cuje se zvuk i sve ... ali nema slike na monitoru. probali 3 monitora i nijedan ne prikaziva sliku .. o cemu je greska . komp nema garanciju ali su komponente kupovane svaka posebno .. 

monitori su spajani preko HDMI kabla , obicnog kabla D-sub (valjda se tako zove) probali smo preko integrirane i opet nista ... u cemu je problem ...

komponente su dosta stare ali je tek jucer spajo komp jer nije imo prostora za smjestaj ... komponente su bez garancije... 

jeste li uštekali dodatano napajanje u grafičku na MBO?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Novi komp radi , ali nema slike na monitoru

probat cemo .... javim za 10-ak minuta

11 godina
neaktivan
offline
Re: Novi komp radi , ali nema slike na monitoru

sve je dobro spojeno na graficku ... cuje se beep dok se komp upali ... svi kondezatori su ok ....

12 godina
neaktivan
offline
Re: Novi komp radi , ali nema slike na monitoru
nix2811 kaže...

sve je dobro spojeno na graficku ... cuje se beep dok se komp upali ... svi kondezatori su ok ....

Jedan beep ili više.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Novi komp radi , ali nema slike na monitoru

14 godina
offline
Re: Novi komp radi , ali nema slike na monitoru
nix2811 kaže...

jel mozes dati ime maticne ploce

12 godina
neaktivan
offline
Re: Novi komp radi , ali nema slike na monitoru
dreadmoore kaže...
nix2811 kaže...

jel mozes dati ime maticne ploce

Kaj misliš da je Bios.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
14 godina
offline
Re: Novi komp radi , ali nema slike na monitoru
Ikarus01 kaže...
dreadmoore kaže...
nix2811 kaže...

jel mozes dati ime maticne ploce

Kaj misliš da je Bios.

pa de ime ploce ako nije problem moze svasta biti

11 godina
neaktivan
offline
Re: Novi komp radi , ali nema slike na monitoru

hmm briem da je asus ... neznam koji model ... jer je panj od frenda zapalio te kutije .... Asus 90% ... 

14 godina
offline
Re: Novi komp radi , ali nema slike na monitoru
nix2811 kaže...

hmm briem da je asus ... neznam koji model ... jer je panj od frenda zapalio te kutije .... Asus 90% ... 

ma pise na njoj koja je oznaka

14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi komp radi , ali nema slike na monitoru
Jesi probo ovo ciscenje kontakata. Jedan beep na asusovim( ami) pločama je da je sve uredu?
486 PWNZU! http://www.speedtest.net/result/1456936834.png
11 godina
neaktivan
offline
Re: Novi komp radi , ali nema slike na monitoru
dreadmoore kaže...
nix2811 kaže...

hmm briem da je asus ... neznam koji model ... jer je panj od frenda zapalio te kutije .... Asus 90% ... 

ma pise na njoj koja je oznaka

lol sry asrock n68-s UCC ... 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi komp radi , ali nema slike na monitoru
Clear cmos ?
486 PWNZU! http://www.speedtest.net/result/1456936834.png
11 godina
neaktivan
offline
Re: Novi komp radi , ali nema slike na monitoru
bur3k kaže...
Clear cmos ?

kak se to radi ... sry nisam specijal u tome ... znam neke osnove ... al ovo neznam :D .. ako mozes objasnit 

15 godina
offline
Re: Novi komp radi , ali nema slike na monitoru

Provjeri memoriju, možda ne leži dobro u utoru.

nunaVk
14 godina
offline
Novi komp radi , ali nema slike na monitoru

Ako spajas monitor na integriranu grafu onda obavezno moras maknuti ovu drugu grafu,jer u protivnom ti nece raditi integrirana.Ako ti integrirana onda radi,znaci da je ova otisla.

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Novi komp radi , ali nema slike na monitoru
dualist kaže...

Ako spajas monitor na integriranu grafu onda obavezno moras maknuti ovu drugu grafu,jer u protivnom ti nece raditi integrirana.Ako ti integrirana onda radi,znaci da je ova otisla.

to sam napravio i ne nista nema slike 

14 godina
offline
Re: Novi komp radi , ali nema slike na monitoru
bur3k kaže...
Clear cmos ?

pa imas bateriju 3v nju izvadis na par minuta

11 godina
neaktivan
offline
Re: Novi komp radi , ali nema slike na monitoru

ok probat cemo ... hvala :D

 

14 godina
offline
Novi komp radi , ali nema slike na monitoru

E onda bi jedino maticna mogla biti.Sjecam se dok je mom frendu isto tako nesto slicno bilo s kompom.Dok ga je bio upalio,cuo se beep i  zvuk da radi,ali uopće nije bilo slike...na kraju dok ga je odnio u servis rekli su mu da je maticna otisla pa je morao sve mijenjati,posto je imao stari Intel P4.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Novi komp radi , ali nema slike na monitoru

zamjeni ram sa drugim pa onda vidi kao sto je ovaj gore rekao nekad ploca nece poslati vise beepova i ako ram neradi dobro pogtovo asusova jos ako je low profile

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Novi komp radi , ali nema slike na monitoru
Ikarus01 kaže...
nix2811 kaže...

nije graficka ... jer smo probali preko one na maticnoj .... tako da ....

Onda je definitivno matična.Pogledaj jesu li iscurili koji kondenzatori.Ako ne čuješ beep matična je 100%.

Ne budi tako siguran, imao sam isti problem sa svojom starom Gigayte GA-G31M-S2L rev 1.1, intergrirana nije radila, a ATI x1950 Pro je radila savrseno.....

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
12 godina
neaktivan
offline
Novi komp radi , ali nema slike na monitoru

Jel moguće da je kabel možeš li probati s drugim ili s vga.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Novi komp radi , ali nema slike na monitoru

problem je sto je to nova maticna ne koristena .. izvadena iz kutije nakon 1 god.(otp.) ... tako da ... garanciju nema tako da mora uzet novu . ja sam mu reko da je maticna . jer sam i ja imo slicnih problema .. samo sto sam ja kriv sto je meni otisla maticna .. preselio sam komp iz hladog u toplo i kondezatori su svoje rekli :) ... 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice