Neželjena resetiranja

poruka: 23
|
čitano: 4.028
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Neželjena resetiranja
Dakle ovako:
Pred godinu i pol sam kupio komp i od samog početka mi je imao naviku iz čistog mira restartati bez nekog pravila. Ponekad bi radio sat vermena, ponekad dva i onda odjednom počeo štrajkati. Nakon nekog vremena uspio sam skužiti da je to zbog pregrijavanja procesora (čudno jer navodno Core2 ne treba neko specijalno hlađenje) te sam to riješio tako da sam promijenio pastu za hlađenje i cijelo vrijeme ostavljao bočnu stranicu kučišta otvorenu. Sve je bilo u redu i ptičice su pjevale sve do prije mjesec dana.
Počele su se javljati neke anomalije tipa: ja ga uključim, zašume hard, optički pogoni i kuleri, a monitor ostane mrtav hladan na standby-u. Neće se upaliti sve dok ga par puta ne resetiram ili, u krajnjim slučajevima, isključim pomoću sklopke i ponovo uključim. Čak i nakon toga mi često zna nakon Intelovog splash screena, a prije odabira OS-a samostalno resetirati ili se smrznuti.
Do jučer sam mogao nekako ući u XP i raditi, ali danas mi je potpuno otkazao poslušnost i nakon jedno 10 neželjenih resetiranja (usred učitavanja XP-a ili odmah nakon ulaska) sam se morao pomiriti sa činjenicom da danas nema ni rada ni igre.
Čudnovato je jedino to što sam slučajno skužio da mi Vistu učitava i vrti normalno.

Je li možda stvar u napajanju?

Konfiguracija je :
Intel Core2 E6400
2 GB rama, Kingmax
Seagate Barracuda 200GB
Leadtek Geforce 7600GT
Creative Audigy 2
Jeftinjača od napajanja koje je došlo sa kučištem.

Zahvaljujem

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Neželjena resetiranja

Logično, napajanje...

 

Kupi drugo, ovo baci u oganj.


► Intel Core 2 Duo E6750 (L719A782) || abit iX38 QuadGT || 2x1GB Crucial Ballistix PC5300 || XFX GF8800GT 512MB DDR3 || Western Digital Caviar 320GB AAKS || LG GSA-H66N || Corsair VX450W || Antec SLK3000B-EU ||
16 godina
neaktivan
offline
Neželjena resetiranja

Slažem se sa razerom mada mi daje na razmišljanje zašto vista radi a XP neće.

Malo čudan simptom.


C2D@3360mhz,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Neželjena resetiranja

imao sam sličan problem,sa starim kompom....bilo je krivo napajenje,a uz to mi je i skurilo matičnu ploču,tak da sam imao 1000 kn štete,al sad radi dobro

promjeni napajanje,dok još nemaš veću štetu

 

Oko za oko, četkica za zube.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.2.2008 15:29 (mali.ivica87).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Neželjena resetiranja

Napajanje, promijeni ga što prije.

A baš me zanima zašto Vista radi a XP ne?

Zanimljivo


potpisujem se
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Neželjena resetiranja

Neka proba clear cmos, možda je prćka po biosu, a ako ne onda novo napajanje. Iako možda i nije do napajanja jer mu vista radi

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Neželjena resetiranja

Ako ti se to događalo od početka, zašto ga odmah nisi reklamirao?

 

No, dobro.. Ako imaš i XP i Vistu instaliranu - jesu na istom disku / različitim particijama ili na dva različita diska?

 

Moguće je, da su uslijed tih resetiranja Win Xp dobili po tamburi - probaj ih reinstalirati...

Isto tako je moguće da je i HDD dobio po tamburi - testiraj...

 

Jer ako se jedan OS podiže bez problema, a drugi šteka - to je ili instalacija ili HDD.. To je moje servisersko iskustvo..

Naravno, to ne mora biti tvoj slučaj...


Never interrupt your enemy when he is making a mistake.
Napoleon Bonparte
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Neželjena resetiranja
SZKlemen kaže...

Ako ti se to događalo od početka, zašto ga odmah nisi reklamirao?

 


 Jer mi se prčkalo po novom kompu i jer me ponio egoizam.
Nabavio sam novo napajanje i problem se još uvijek drži.  Možete mi preporučiti neki program za testiranje diska osim standardnog Scandiska (kaže da je sve u redu i da nema bad sectora)?
Disk je samo jedan podijeljen na tri particije - XP, Vista i igre/muzika/filmovi.
Ovaj vikend ću, dok napokon uhvatim malo vremena, reinstalirati XP. Ako ni to ne pomogne bojim se za svoju matičnu.
Ako ništa drugo barem se napokon malo upoznajem sa Vistom.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2008 12:23 (Zabushant).
16 godina
neaktivan
offline
Neželjena resetiranja

Ako je Scandisk tako rekao, to je OK.

 

Dakle, slijedeći korak - reinstalirati windowse XP;

 

Ako ti se da - umjesto toga napravi reparaciju, traje jednako vremenski, ali će ti sav softver koji imaš instaliran i dalje raditi;

 

Reparacija se radi na način da, započneš kao frišku instalaciju;

ima dva načina reparacije

- ručni - preko konzole, to te instalacija prvo pita - ali ne to; sad dolazimo do:

- automatski - umjesto nove instalacije odabereš reparaciju;

* postoji mogućnost da ti reparacija ne prođe, zaglavi na 18. min ili 34. min..

ako je tako, restartaj (na gumb) i kreni s friškom instalacijom; NI U LUDILU NEMOJ RADITI DELETE PARTITION jer ti onda ni vista neće više raditi!

 

PRIJE SVEGA, ako imaš štogod važnog na particiji gdje je xp, napravi backup i onda po opisanom postupku...

 


Never interrupt your enemy when he is making a mistake.
Napoleon Bonparte
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Neželjena resetiranja

velika ti je mogucnost ako nakon instalacije novih windowsa isti problem bude, da ti je problem u maticnoj, probaj napravit mem test, imas program za skinut na netu pa probaj istestirat malo

16 godina
neaktivan
offline
Neželjena resetiranja

Neznam dali je kolega riješio problem, ali da napomenem da sam imao isti takav problem, s time da se nakon reseta pc-a i ponovnog dizanja na monitoru javljala poruka "no analog signal" i da ne duljim problem je bio u grafičkoj kartici koju sam zamjenio i sada je sve ok !!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Neželjena resetiranja

Meni to sve nekako vuce na problem sa memorijom. U nekoliko slucajeva sam imao slicne simptome i memorija je bila u pitanju ili memorijski utor. Par puta su u pitanju bili kontakti na memoriji. Probaj uzeti gumicu za olovku vulgaris, prebrisi kontakte na memoriji i probaj.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Neželjena resetiranja
Prcko kaže...

Meni to sve nekako vuce na problem sa memorijom. U nekoliko slucajeva sam imao slicne simptome i memorija je bila u pitanju ili memorijski utor. Par puta su u pitanju bili kontakti na memoriji. Probaj uzeti gumicu za olovku vulgaris, prebrisi kontakte na memoriji i probaj.

 I meni smrdi na problem s memorijom (jer sam imao sličnih prblema baš radi memorije). Ali opet nemogu se ničega konkretnoga sjetiti. možda je čak i matična u pitanju.

CORE 2 DUO E4300 @ 1.8GHZ
2 GB RAM 667MHZ
ASUS 7300 GT @ 475/920
16 godina
neaktivan
offline
RE: Neželjena resetiranja
Prcko kaže...

Meni to sve nekako vuce na problem sa memorijom. U nekoliko slucajeva sam imao slicne simptome i memorija je bila u pitanju ili memorijski utor. Par puta su u pitanju bili kontakti na memoriji. Probaj uzeti gumicu za olovku vulgaris, prebrisi kontakte na memoriji i probaj.

 Ti ozbiljno misliš da bi Xp mogao imati hardverski problem kod bootanja zbog memorije,
a Vista, koja, hardverski, koristi istu memoriju, 'samo' u još većem opsegu, na istoj konfiguraciji - ne?
¦-]

Never interrupt your enemy when he is making a mistake.
Napoleon Bonparte
16 godina
neaktivan
offline
RE: Neželjena resetiranja

Da, zasto ne? Itekako je moguce.

Isto kao sto je moguce da zbog neispravnog procesora, Linux normalno instaliras, a windoze niti pod tockom razno. Nakon par sati muke, i namjernog odbijanja do pokusam procesor promijeniti, jer to "ne moze biti", zamjenis procesor sa istim modelom i sve radi super. Doduse to je bio jedinstveni slucaj koji sam dozivio, ali mislim da je dobar primjer kako kod kompjutera nista ne treba sa 100% sigurnoscu odbacivati, pogotovo pri ovakvim dijagnozama na daljinu.

 

P.S. Procesor iz primjera sam jos nekoliko puta probao staviti u razne konfiguracije i uvijek se desavala indenticna greska. Dugo je stajao kao ukras na zidu u servisu kao procesor koji "mrzi windoswe" Osmijeh

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2008 9:54 (Prcko).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Neželjena resetiranja
Prcko kaže...

Da, zasto ne? Itekako je moguce.

Isto kao sto je moguce da zbog neispravnog procesora, Linux normalno instaliras, a windoze niti pod tockom razno. Nakon par sati muke, i namjernog odbijanja do pokusam procesor promijeniti, jer to "ne moze biti", zamjenis procesor sa istim modelom i sve radi super. Doduse to je bio jedinstveni slucaj koji sam dozivio, ali mislim da je dobar primjer kako kod kompjutera nista ne treba sa 100% sigurnoscu odbacivati, pogotovo pri ovakvim dijagnozama na daljinu.

 

P.S. Procesor iz primjera sam jos nekoliko puta probao staviti u razne konfiguracije i uvijek se desavala indenticna greska. Dugo je stajao kao ukras na zidu u servisu kao procesor koji "mrzi windoswe" Osmijeh

 Mmmm..da..
Imao sam i ja svakakvih slučajeva i sa Intelovim i AMDovim procesorima..
..ali.. famozni - ALI..
..u 99% slučajeva, kao što je ovaj opisani, problem je softverske naravi..
Baš me zanima što će na kraju ispasti..

Never interrupt your enemy when he is making a mistake.
Napoleon Bonparte
16 godina
neaktivan
offline
RE: Neželjena resetiranja
Zabushant kaže...

Počele su se javljati neke anomalije tipa: ja ga uključim, zašume hard, optički pogoni i kuleri, a monitor ostane mrtav hladan na standby-u. Neće se upaliti sve dok ga par puta ne resetiram ili, u krajnjim slučajevima, isključim pomoću sklopke i ponovo uključim.

 
Mislim da ovaj dio opisa kvara iskljucuje softver kao gresku

btw, zabushant, da li se biper oglasi bilo kakvim signalom?
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2008 16:50 (Prcko).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Neželjena resetiranja
Zabushant kaže...
 
Nabavio sam novo napajanje i problem se još uvijek drži. 
 U kojem smislu se drži?

Never interrupt your enemy when he is making a mistake.
Napoleon Bonparte
16 godina
neaktivan
offline
RE: Neželjena resetiranja

ne bih ja baš tako odmah prihvatio tezu o napajanju.

 

ako je struja u pitanju... ajmo reći da je... onda treba vidjeti kakve su instalacije u kući... koliko je uređaja pripojeno

na jedan osigurač i likoku amperažu osigurač ima....

 

problem s napajanjem obično uočiš već pri paljenju računala.... čim ga pališ odmah neće raditi.

jer matična ploča sama osigurava od oslilacija u naponu struje.

 

kao što vidim lupio si za napajanje zbog mudrijaša koji blebeću gluposti ovdje.

 

dakle... treba detaljno provjeriti bios... ja mislim da ej to bit problema.

 

ako si postavljao opciju kao: loading optimized defaults onda je sigurno stvar biosa.

moguće da je problem kod ide konfiguracije (dakle riječ je o bootanju)

 

kako to udesiti... teško je ovako preko foruma jer svaki bios ima svoju priču....

 

vjerojatno ti od samog početka bios nije bio usklađen jer naši vrli prodavači računala samo

utaknu komponentu a opcije po biosu ostanu na auto... tako konfigurirati zna i moja baba.

 

vrati fino napajanje... ako imaš napajanje oko 400 vati to ti je dosta... osim ako nisi bolesnik koji

ima upaljeno računalo 22 sata dnevno.

odi u neki servis kompova i daj da ti pogledaju bios... dat ćeš oko 100 kn ali pronađu kakav kvar

no svakako im reci da ti podese sve latencie, frekvencije i slično... a ne samo da naprave osnovno

sve na auto....

 

što se tiče memorije... ona ili radi ili ne radi... nikada se ne događa da malo radi ili da radi samo na

određenim osovima.

 

možeš napraviti reinstal windowsa i linuxa još 100 puta ali problem će uvijek ostati jer ti nije u biosu

sve podešeno kako treba... a bios je zapravo veza koja spaja hardware i software.. kako ga namjestiš

u biosu tako će windows čitati...

 

svakako preporuka naći nekog dobrog sistemca koji će to riješiti u pravilu za 10-ak minuta.
ja sam isto muku mučio s jednim računalom i svašta sam izmišljao dok mi lega nije ušao u bios i

uhvatio se za glavu... najgore opcije u biosu su auto

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2008 18:25 (hondo).
16 godina
offline
RE: Neželjena resetiranja

Bit će ipak da je stvar u matičnoj ploči (si flash-ao BIOS ikada?) ili memoriji. Možda ti se jednostavno matična 'kolje' s RAM modulima ili nekom drugom  komponentom - događa se to...

 

Postavke u BIOSu obavezno moraš pregledati, da nije stvar u krivim postavkama za tvoj hardver.

 

Intel Core2 Duo E8400, 4GB OCZ 800, GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2008 19:31 (Dado_ZG78).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Neželjena resetiranja
Dado_ZG78 kaže...

Bit će ipak da je stvar u matičnoj ploči (si flash-ao BIOS ikada?) ili memoriji. Možda ti se jednostavno matična 'kolje' s RAM modulima ili nekom drugom  komponentom - događa se to...

 

Postavke u BIOSu obavezno moraš pregledati, da nije stvar u krivim postavkama za tvoj hardver.

 

 Ne želim napadati ili uvrijediti ikoga, ali ne mogu ne prokomentirati postove koji su do sad napisani..

1. Prva četiri posta - zamijeni napajanje!
- napajanje zamjenjeno, nema poboljšanja;

2. Da nije do RAM-a?
- malo smo 'prodiskutirali' o tome, ali nema vajde;

3. Da nije BIOS... O'š flashat MBO?
- to cool stvar za napraviti, pogotovo ako ne znaš što i kako jer ćeš, najvjerojatnije, morati i novu matičnu kupiti; (osim već spomenutog napajanja)

Jel se vi to ovim prijedlozima učite na primjeru pa k'o ćorava kokoš nabadate ili mu stvarno želite pomoći?

--------------------
Da zaokružim:
(ili skratim)

- kad bi bila hardverska greška (HDD, RAM, MBO ili nešto četvrto) niti VISTA koju ima instaliranu na istom HDD-u, koja uzima 70% više memorije od Xp-a, ne bi se pokrenula;

- nije rijetkost da se uslijed nestanka struje, dok se nešto sistemsko zapisuje - ne zapiše do kraja; tako dobiješ kupusaru koju se ne može pročitati i onda sistem restarta pri je 'Welcome' screen-a. I tako sve dok se ne popravi instalacija Windowsa - izvedivo na načine na koje sam opisao u prethodnom postu.

* ostavljam nekoliko postotaka vjerojatnosti hardverskim problemima - koji su doveli do stanja u kojem je Xp sada..
Zanimljivo... Visti nije ništa..

Pozdrav!


Never interrupt your enemy when he is making a mistake.
Napoleon Bonparte
16 godina
neaktivan
offline
Neželjena resetiranja

Na forumu riješit problem je isto kao naći iglu u plastu sjena ,glupo mi je pisati svoje mišljenje kad vidim koliko oprečnih analiza ima do sad ali da probaš ovo ako ti se problem događa od početka znači od kupnje računala možda su biseri koji su sklapali konfiguraciju a znamo ko danas radi u servisima računala (studenti koji se uče na vašim računalima) jednostavno napravili banalnu pogrešku stavili dvije memorije različitog proizvođaća. ovaj propust može dovesti do ovakvih problema.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Neželjena resetiranja

MBO je rekla svoje, zamjeni ploču


t.r.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice