Ne prepoznaje HDD nakon ciscenja

poruka: 15
|
čitano: 2.671
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Ne

Pozdrav!

 

Dakle imao sam generalno ciscenje od prasine etc i odpojio sve da se malo i kontakti prociste. Dodao sam jos jedan SSD (samsungov). Imao sam 3 diska ,OCZ SSD (win) ,seagate 1Tb i "TB disk. Dakle 3 i sada ovaj novi SSD.

Problem je taj kaj mi sada prepoznaje samo OCZ i ovaj od tere,ova 2 ne. Ajde jos za ssd nije formatiran al ovaj drugi,od 2TB,tu mi backup.

 

Ne prikazuje u my computeru. Ni na kad idem my computer->manage...nema oba,samo taj ocz i od 1TB

 

Molim vas za pomoc! 

 

Provjerio sam sve je spojeno. Bas sam mislio win mijenjat al moram jos neke podatke na backupov disk prebacit,koji se ne vidi.

 

Unaprijed hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ne prepoznaje HDD nakon ciscenja

Propuši kablove(utikače) i utičnice.

 

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ne
Pocisti kontakte na konektorima podatkovnih kabela kako je kolega gore rekao ili pokusaj novim kabelima... ukljucii diskove kako su ranije bili spojeni (bez novog SSD-a) i vidi hoce sve uredno raditi...
Ako sve ispravno radi tek tad dodaj novi SSD i vidi prepoznaje li ga BIOS? Nije svejedno u koje konektore ukljucujes koji disk (konzultiraj upute ploce)... napisi koja je MB, model novog SSD-a, imas li najnoviji BIOS...
14 godina
offline
Ne prepoznaje HDD nakon ciscenja

Izgleda da sam nasao kvar. Bio je problem u napajanju,riknula je cijela grana sa priključcima za napajanje hdda pošto su 2 spojena na jednu granu bili a ostala na drugu,i nije radilo,sada sam nekak "zbrikal" svi su spojeni na jednu i sada prepoznaje. Jedino ne prepoznaje u manageru ovaj novi ssd tj da al pise da je unlocated. Kako da mu dodjelim slovo? Ili cu to moc promjenom windowsa,posto ih mislim mjenjat veceras il sutra...

 

MB ti je bila u moj pc. Bios nisam htio updateat jer ljudi vele da ako sve radi dobro nemoj updateat jer se moze zeznut. Tako sam updateao usb 3.0 drivere i sada ne rade.

 

A jos sam radio ovo ako ce ko imat isti problem pa da pokusa to : promjenio kablove i utore u koje su spojeni,resetirao bios (ja sam softverski al mozete i tako da izvadite baterijicu sa maticne van na 5 min.),iskopcao novi ssd i na kraju promjenio prikljucke od napajanja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ne prepoznaje HDD nakon ciscenja
izvone kaže...
Jedino ne prepoznaje u manageru ovaj novi ssd tj da al pise da je unlocated. Kako da mu dodjelim slovo? Ili cu to moc promjenom windowsa,posto ih mislim mjenjat veceras il sutra...

Ne možeš dodati slovo, a da ne formatiraš disk.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ne prepoznaje HDD nakon ciscenja
izvone kaže...

..

 

MB ti je bila u moj pc. Bios nisam htio updateat jer ljudi vele da ako sve radi dobro nemoj updateat jer se moze zeznut. Tako sam updateao usb 3.0 drivere i sada ne rade.

Da otisao ti je jedan naponski"rail", istina dok nesto radi ne diraj no izlaskom novih revizija BIOS-a proizvodjaci ispravljaju uocene greske, implementiraju podrsku za novi hardware (npr. CPU...) tako da svakako preporucujem nadogradnju na najnoviju verziju (izbjegavati Beta verzije) posebno prije nadogradnje racunala nekim od novog hardwarea koji nove revizije  BIOS-a podrzavaju (npr. nadogradnja novijim CPU-om).

Uistinu rijetko hardver "stane" nakon nadogradnje drivera ALi moguce je, reinstaliraj drivere i USB ce raditi.

9 godina
neaktivan
offline
Ne prepoznaje HDD nakon ciscenja

znam da nije isto, ali imam problem sa hardom u vezi ostecenih blokova..pogledajte sliku i recite je li rješivo to?
radi se o laptopu, 2 godine star i u zadnje vrijeme mi je poceo blokirati prilikom gotovo svih radnji, stane na par sekundi pa se nastavi sve normalno 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Ne prepoznaje HDD nakon ciscenja

Taj HDD ti je gotov, ako ti još traje jamstvo od laptopa odnesi ga na servis, a ako je jamstvo isteklo kupi novi HDD i sam ga promjeni, a ovaj trenutni HDD može u smeće.

Stop reklamerima! http://www.pohrani.com/f/1I/hO/1a3dgIsH/capture.png
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.8.2014 18:59 (bill_jobs).
 
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ne prepoznaje HDD nakon ciscenja

može preporuka, ne treba biti veći od 320 ili 500 gb

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ne prepoznaje HDD nakon ciscenja
filipsohn kaže...

znam da nije isto, ali imam problem sa hardom u vezi ostecenih blokova..pogledajte sliku i recite je li rješivo to?
radi se o laptopu, 2 godine star i u zadnje vrijeme mi je poceo blokirati prilikom gotovo svih radnji, stane na par sekundi pa se nastavi sve normalno 

Prema slici, nabavi disk a ove što imaš ako imaš neke važne slike npr foto, muzike, igre dokumnte prebaci na usb memory stick. Dok kupiš nove hdd stavi winse i sa usb staviš natrag i rješen problem. Bad sectori (crvena kocka) on uzrokuje sporost, smrzavanje i pregrijava disk. 

 

Nenad
15 godina
offline
Re: Ne prepoznaje HDD nakon ciscenja
filipsohn kaže...

može preporuka, ne treba biti veći od 320 ili 500 gb

-često je manji disk skuplji ili je razlika u cijeni zanemariva. Vidi što se nudi u trgovinama i kupi, nabava24 ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
protjeran
offline
Re: Ne prepoznaje HDD nakon ciscenja
filipsohn kaže...

može preporuka, ne treba biti veći od 320 ili 500 gb

Provjereno dobar ti je WD Blue: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=WD5000LPVX

 

Ali nećeš fulat ni s nekim drugim, sve je to manje više isto, a ne bi bilo loše ni da ubaciš SSD ako ne trebaš puno prostora.

Stop reklamerima! http://www.pohrani.com/f/1I/hO/1a3dgIsH/capture.png
9 godina
neaktivan
offline
Ne prepoznaje HDD nakon ciscenja

može li svaki ssd u laptop ici ili mora biti nesto specijalno kao za hdd

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Ne prepoznaje HDD nakon ciscenja

Može svaki samo su gotovo svi SSD-ovi debljine 7 mm dok je taj tvoj HDD najvjerovatnije 9.5 mm, ali to se riješi sa plastičnim adapterom od 2.5 mm koji ionako često dođe s SSD-om u pakiranju.

Ali to još sve provjeri u trgovini prije kupnje.

Stop reklamerima! http://www.pohrani.com/f/1I/hO/1a3dgIsH/capture.png
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.8.2014 19:26 (bill_jobs).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Ne prepoznaje HDD nakon ciscenja

ovisno o debljini tj 7-9mm za disk (mjesto u notebooku), pošto je prije bio (stariji) hdd to sigurno nije problem.. disk je disk, spojiš-radi, jedino je cijena-kapacitet ssda razlog za klasičan hdd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice