Memorija i "izgubljeni" dokumenti! pomoć?

poruka: 18
|
čitano: 10.709
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Memorija i "izgubljeni" dokumenti! pomoć?

Dobar dan! 

 

Trebala bi mi mala pomoć u vezi sa dokumentima koji su "nestali" iz memorije laptopa.  Ne znam stručne nazive ili izraze pa ću ja laički pokušati objasniti šta se dogodilo... I ako netko ima ideju šta i kako stvarno bi cijenila pomoć :)

 

Prije nekog vremena sam laptop stavila u stanje hiberniranja na jedno dva dana. I kad sam ga upalila otvorio mi se desktop koji nije "moj" ( jedini sam user laptopa ). Nije bilo ni jednom  mog foldera, ikonice, dokumenta na njemu. Ponuđen je bio jedino recycle bin i te neke stvari koje su općenite, ali ništa privatno. Onda sam otišla u local disk,  sve tamo pronašla i izvukla na desktop. Ali mi vrag nije dao mira i nakon toga sam još jednom laptop stavila na hiberniranje i ponovno upalila te se napokon pojavio "moj" desktop ali poslije toga ništa od tih svojih dokumenata nisam mogla pronaći nigdje u memoriji laptopa....  E sad, jel to obrisano ili je to sve samo izgubljeno negdje u memoriji ja zbilja ne znam jer se stvarno ne razumijem.  

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.8.2011 19:43 (K'oŠiba).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Memorija i "izgubljeni" dokumenti! pomoć?

Da ti se prvi put nije slucajno otvorio administratorov nalog, iako si jedini korisnik na racunaru postoji i adminov koji se ne vidi, upali racunar u safe mode izaberi admin acc i vidi da ti tamo nisu dokumenti.

 

Pitao bih te ja kako bi ti funkcionisala da te hiberniram na dva dana {#}

He who dares, wins
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Memorija i "izgubljeni" dokumenti! pomoć?

Hvala ti.. ali to sam već probala.. a ako sam dobro shvatila šta tamo piše, admin sam ja.. 

 

ps. ne znam kako bi funkcionirala ali ne bi se bunila kad bi me netko hibernirao i na duže od dva dana {#}

16 godina
offline
Re: Memorija i "izgubljeni" dokumenti! pomoć?
K'oŠiba kaže...

Hvala ti.. ali to sam već probala.. a ako sam dobro shvatila šta tamo piše, admin sam ja.. 

 

ps. ne znam kako bi funkcionirala ali ne bi se bunila kad bi me netko hibernirao i na duže od dva dana {#}

:)

nego, otvorio ti se privremeni account, jer se sustav nije iz nekog razloga mogao vratiti u tvoj account.

Pogledaj u Documents and settings (ili Users folder ako imaš Win 7) postoji li nekakav account koji bi mogao biti temp. Ako postoji, iz administratora fino iskopiraj dokumente nazad u svoj account. Ako ne postoji, izvuci dokumente iz backupa.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Memorija i "izgubljeni" dokumenti! pomoć?

Pogledala sam ali nisam vidjela ništa ponuđeno, osim svog accounta. A što se tiče backup-a, nijednom ga nisam napravila jer mi nije palo na pamet da bi se nešto moglo dogodit i da bi to sve moglo nestat/obrisat se...  

16 godina
offline
Re: Memorija i "izgubljeni" dokumenti! pomoć?
K'oŠiba kaže...

Pogledala sam ali nisam vidjela ništa ponuđeno, osim svog accounta. A što se tiče backup-a, nijednom ga nisam napravila jer mi nije palo na pamet da bi se nešto moglo dogodit i da bi to sve moglo nestat/obrisat se...  

Mislim da si shvatila... :)

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Memorija i "izgubljeni" dokumenti! pomoć?

Malo kasno ali jesam da :)

16 godina
offline
Re: Memorija i "izgubljeni" dokumenti! pomoć?
K'oŠiba kaže...

Malo kasno ali jesam da :)

Na greškama se uči... :)

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
14 godina
protjeran
offline
Memorija i "izgubljeni" dokumenti! pomoć?

Pa nemoguće da ti se nešto obrisalo ako si stavila u hibernaciju, meni stoji u hibernarciji po par dana pa ništa. Ako sama nisi obrisala, nemoguće da se samo obrislo.

ŠTO SE KRVLJU BRANI NE PUŠTA SE LAKO Ante Gotovina --- HEROJ
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Memorija i "izgubljeni" dokumenti! pomoć?

I ja sam uvjerena da nije obrisano, ali gdje se onda to sve skriva? {#}

16 godina
offline
Memorija i "izgubljeni" dokumenti! pomoć?

Kada otvoriš folder gdje se nalaze korisnički profili, koga sve imaš izlistano?

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Memorija i "izgubljeni" dokumenti! pomoć?

hm.. ako misliš na "users" imam jedino svoj profil i public. pregledala sam i jedan i drugi više puta. sve pootvarala i isklikala. 

16 godina
offline
Re: Memorija i "izgubljeni" dokumenti! pomoć?
K'oŠiba kaže...

hm.. ako misliš na "users" imam jedino svoj profil i public. pregledala sam i jedan i drugi više puta. sve pootvarala i isklikala. 

Hidden & system files uključeni?

Privremeni profil obično ostane na disku. A ti radiš kao administrator, što nije najpametnija odluka.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Memorija i "izgubljeni" dokumenti! pomoć?
Father_Dougal kaže...
A ti radiš kao administrator, što nije najpametnija odluka.

 

Nije pametno ni što  imam laptop kad se ne znam brinut o njemu. :) ali dobro šta je tu je :)

 

Sad sam uključila, ali gdje onda prikaže te dokumente?

16 godina
offline
Re: Memorija i "izgubljeni" dokumenti! pomoć?
K'oŠiba kaže...

Nije pametno ni što  imam laptop kad se ne znam brinut o njemu. :) ali dobro šta je tu je :)

Sad sam uključila, ali gdje onda prikaže te dokumente?

Ne dokumente, nego profile. Pogledaj ponovo u C:\Users, ima li kakav skriveni profil.

Zadnja nada je napraviti serch na cijelom C disku ako se sjećaš imena barem jednog dokumenta...

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
15 godina
neaktivan
offline
Memorija i "izgubljeni" dokumenti! pomoć?

Po mojem mišljenju, moguća su dva scenarija:

  1. Datoteke su zametnute negdje na disku.
  2. Datoteke su obrisane.

 

Pri rješavanju prvog scenarija može pomoći alat imena Everything (download) - otpakiraj ga i pokreni, te nakon što proskenira diskove i napravi bazu datoteka, u polje za pretragu upiši naziv dokumenta (ili dio naziva) koji se nalazio na desktopu.

 

Ukoliko Everything ne nađe ništa, vjerojatno je da su datoteke obrisane. Povrat izbrisanih datoteka je moguć ukoliko mjesto na disku na kojem su se nalazile nije prepisan novijim datotekama (tako da je uvijek poželjno ne raditi na računalu (odnosno disku na kojem su se datoteke nalazile) nakon neželjenog brisanja datoteka) - tu će ti pomoći Restoration (download). Otpakiraj arhivu (preporučljivo je koristiti drugu particiju / disk ili USB stick), pokreni Restoration, odaberi disk na kojem su se nalazile datoteke i klikni na Search deleted files. Ukoliko pronađeš ono što tražiš u listi, odaberi datoteke i klikni Restore by copying i u prozoru koji se otvori odaberi mjesto za spremanje datoteka (poželjno ne na istom disku na kojem su izbrisane datoteke).

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Memorija i "izgubljeni" dokumenti! pomoć?

Ovaj everything sam probala, ali nije bilo nikakvog rezultata. Sad sam skinula taj restoration ali nigdje ne vidim ponuđeno search deleted files.  A mislim i da nisam najbolje skontala gdje izaberem disk koji želim da mi pretraži..... {#}

15 godina
neaktivan
offline
Re: Memorija i "izgubljeni" dokumenti! pomoć?

Vidi sliku ispod - oznake:

  • plavo - odabir diska na kojem se obavlja pretraga (tj. diska s izbrisanim podacima)
  • crveno - početak pretrage, rezultati se prikazuju u glavnom dijelu prozora
  • zeleno - nakon odabira datoteka za povrat, u glavnom dijelu prozora, ovaj botun pokreće povrat datoteka kopiranjem na novu lokaciju
The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice