Laptop ne pokrece windows sa SSD-a

poruka: 10
|
čitano: 1.077
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Laptop ne pokrece windows sa SSD-a

Pozz,

 

imam jedan stariji laptop, tocnije "Emachines e725 (Intel Pentium T4300, 4GB)" i planirao sam staviti SSD u njega. Uzeo sam iz drugog laptopa SSD na kojem je vec instaliran windows i stavio u taj stari cisto da vidim kako radi prije nego kupim novi, no kada sam stavio poceo je pistati (beep sounds/codes), tocnije "long beep", i kada sam probao uci u bios ispisao je jedno 10 puta "no bootable device" (i nije usao u bios). Na internetu sam vidio da se prebaci s AHCI na IDE pa sam vratio stari hard disk da bi usao u bios i prebacio i vratio nazad SSD. Ovaj puta je usao u bios i na prvom mjestu za boot je bio taj SSD i kada sam izasao nije pistao, ali je opet ispisao no bootable device.

 

Sto se tice pistanja gledao sam na internetu koje je znacenje long beepa i doslovno svi mijenjaju tipkovnicu (neovisno koja je marka laptopa, iako sam ja mislio da svaki beep ima drugacije znacenje ovisno o laptopu tj. maticnoj) koja kod mene sasvim normalno radi.

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Laptop ne pokrece windows sa SSD-a

Ocito je taj ssd GPT particioniran pa stariji laptop bez UEFI-a ne moze bootat s njega... 

Moj PC  
3 0 hvala 1
8 godina
offline
Laptop ne pokrece windows sa SSD-a

Moj emachines e725,savršeno radi sa SSD diskom i 4 gb rama ...

 

Tako da može se unutra staviti SSD,samo kaj treba frišku instalaciju napraviti ...

 

OT : vrtim sedmicu na njemu,desetka mi još nije legla ... :-)

Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
online
Re: Laptop ne pokrece windows sa SSD-a

-disk da bi bio bootabilan mora biti odgovarajuće podešen, inicijaliziran, prva razlika legacy-uefi bios tj MBT ili GPT zatim IDE ili AHCI mod.. + sam win-zaštita (koja to ne dozvoljava.. jer tad bi mogao kopirati ..).

-brisanje diska (diskpart /clean) ili novi (tvornički je obrisan-čist, nije inicijaliziran u nekom modu..) i install će sve ostalo napraviti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Re: Laptop ne pokrece windows sa SSD-a
nbdy32 kaže...

Moj emachines e725,savršeno radi sa SSD diskom i 4 gb rama ...

 

Tako da može se unutra staviti SSD,samo kaj treba frišku instalaciju napraviti ...

 

OT : vrtim sedmicu na njemu,desetka mi još nije legla ... :-)

 OT:

 

Pređi na desetku, vrijeme je. A koristi Classic Shell program, da ti malo doda funkcionalnosti i izgleda sedmice. Brzo se navikneš.

Live long and prosper.
12 godina
neaktivan
offline
Laptop ne pokrece windows sa SSD-a

Nemogu naci temu pa bih pitao ovdje, imam problem s ssd-ima, naime kupio sam 2nova ssd-a i windovs ih nevidi, u biosu ih pokazuje i vidi ih. Sto napravit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Laptop ne pokrece windows sa SSD-a
Majestic Ik kaže...

Nemogu naci temu pa bih pitao ovdje, imam problem s ssd-ima, naime kupio sam 2nova ssd-a i windovs ih nevidi, u biosu ih pokazuje i vidi ih. Sto napravit.

 Probaj u Windowsima otvorit Computer Management, pa tu nađi disk management, pa vidi je li disk inicijaliziran. Formatiraj i aktiviraj ako nije.

Live long and prosper.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop ne pokrece windows sa SSD-a

Probao sam tamo ih takoder nepokazuje, vidi stari ssd, m2ssd, i hdd ali ova 2 nova ne. Probao sam mjenjati i mjesta  na ploci sata kablovi redom ih spojit, bezuspjesno. Radi se o teamgroup delta, i delta max ssd-ima

5 godina
offline
Re: Laptop ne pokrece windows sa SSD-a
Majestic Ik kaže...

Probao sam tamo ih takoder nepokazuje, vidi stari ssd, m2ssd, i hdd ali ova 2 nova ne. Probao sam mjenjati i mjesta  na ploci sata kablovi redom ih spojit, bezuspjesno. Radi se o teamgroup delta, i delta max ssd-ima

 A probaj njih 2 spojit na neki drugi komp, možda nekim čudom oba ne rade.

Live long and prosper.
15 godina
online
Re: Laptop ne pokrece windows sa SSD-a
Majestic Ik kaže...

Nemogu naci temu pa bih pitao ovdje, imam problem s ssd-ima, naime kupio sam 2nova ssd-a i windovs ih nevidi, u biosu ih pokazuje i vidi ih. Sto napravit.

 -ili nisi odgovarajuće podesio, bios-postavke + mod rada, gpt-mbr/uefi-legacy i sve povezano s tim, pa do enkripcije .. (nije isto nabaviti neke već korištene diskove ili baš novo.. tvornički bi trebali biti prazni-neinicijalizirani..) tj moguće je i kavar kao sa svime.

-ako bios vidi disk tad mora i os-win, ali mora biti odgovarajući-kompatibilan mod i npr enkripcija (koja služi u npr slučaju krađe upravo tako da ne možeš do podataka). Ili zbrljavljene particije ili samo nesnalaženje u diskmanageru.. (iz cmd-a diskpart-clean ali i rizik da obrišeš pogrešan disk, to nije za one koji nisu 100% sigurni što rade..) .. ili skini neki free soft kao easeus (svaki disk-part manager radi isto, sporedno je koj os, može win-lin-mac npr linux ubuntu live sa stikića i sve obaviš gpartedom.. sve je to kompatibilna platforma x86 ali postoje različite mogućnosti npr opcije-želje i zaštite..

-ili ti je samo zbrljavljen win.. možda neka postavka, npr ne koristiti fastboot jer tad nema detekcije izmjene hw-a.. i zato se isključuje dok se mijenja hardware..

 

-ugl pravilo sve mora biti ispravno 100%, svaki kabel svaka opcija, sve u lancu mora biti ispravno/sukladno da bi radilo, što god izmjeniš imaš problem, npr kabel, antivirus-malware, postavke ili kvar..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice