Kako namjestiti 4K rezoluciju na TV/PC preko HDMI

poruka: 18
|
čitano: 12.137
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Kako namjestiti 4K rezoluciju na TV/PC preko HDMI

Pozdrav svima,

 

Jučer sam kupio 4K TV Sony bravia kd-65xd7505 i kada sam ga spojio na PC putem HDMI,izbacuje mi samo 1920x1080p kako maksimalnu rezoluciju.

HDMI je koliko znam 1.4,ali i s njim bi trebao dobiti 4k@30hz zar ne?

Zna li netko kako da postavim rezoluciju na TV-u na 4K?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Kako namjestiti 4K rezoluciju na TV/PC preko HDMI

Možda nisu svi utori na tv-u spremni za 4k. Probaj i ručno smanjiti rezoluciju na 30hz pa vidi dal se šta promijeni. Ili jednostavno kupi 2.0 kabel...

Svi smo mi Mentalist.
 
1 1 hvala 1
11 godina
offline
Re: Kako namjestiti 4K rezoluciju na TV/PC preko H
Jakovp kaže...

Možda nisu svi utori na tv-u spremni za 4k. Probaj i ručno smanjiti rezoluciju na 30hz pa vidi dal se šta promijeni. Ili jednostavno kupi 2.0 kabel...

 Probao sam i u drugom HDMI utoru,ali ništa,a kada pokušam ručno smanjiti rezoluciju na 30hz izbacuje mi nešto kao error,priložio sam sliku,pa ako nije problem,baci pogled.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Kako namjestiti 4K rezoluciju na TV/PC preko H

Ovo ti govori da si vjerovatno probao smanjiti refresh rate na glavnom monitoru a to ti driver ne dozvoljava. Kolega se gore pogreso izrazio. Nije rezolucija vecrefresh rate.

Stavi na extended desktop pa na tvu smanji na 30 Hz...

11 godina
offline
Re: Kako namjestiti 4K rezoluciju na TV/PC preko H
Torent kaže...

Ovo ti govori da si vjerovatno probao smanjiti refresh rate na glavnom monitoru a to ti driver ne dozvoljava. Kolega se gore pogreso izrazio. Nije rezolucija vecrefresh rate.

Stavi na extended desktop pa na tvu smanji na 30 Hz...

 Stavio sam na extended desktop i radi...donekle.

 Kada sam mijenjao  main display onda sam uspio povećati na 4K,ali su mi ikone razbacane,odnosno pola ih nema na ekranu,kao ni na monitoru.

Kad stavim na  duplicate these displays onda radi,ali ne mogu namjestiti na 4K.

I da još napomenem kada sam uspio staviti na 4K odnosno extended desktop,onda mi se PC/TV ponaša kao da su spojeni,znači kada odem s lijeve strane ekrana prema desnoj,strelica od miša samo prođe na monitor koji je desno od TV-a.

Ako možda znaš u čemu bi moga biti problem,molim te javi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.12.2016 19:44 (Jurassic Park).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kako namjestiti 4K rezoluciju na TV/PC preko H

Pa radi kako treba. Exended znaci prosireno produzeno i ponasaju se kao jedan ekran.... ZAro ti strelica i ide na drugi ekran. Preporuka je koristi MPC HC i u podesavanjima mu stavi da je full screen na drugom displayu tj tvu i kad pokrenes film on ce ti atuomatski prebciti na tv u full screen modu...

12 godina
protjeran
offline
Kako namjestiti 4K rezoluciju na TV/PC preko HDMI

pa nemres na tv-u prek kompa imati 4k i u isto vrijeme na desktopu(monitoru) vrtiti 2k!

Jedino moguce rijesenje(koje mi pada na pamet) da odes u Control Panel i tamo pod VSR oznaci zadnji kvadratic 4x!(obavezno smoothnes na 0)

promjeni rezoluciju na desktopu na 4k pa vidi onda dali radi..(ps.slika na desktopu ce ti biti mutna i krljava, pogotovo ako imas 24")lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Kako namjestiti 4K rezoluciju na TV/PC preko H
Torent kaže...

Pa radi kako treba. Exended znaci prosireno produzeno i ponasaju se kao jedan ekran.... ZAro ti strelica i ide na drugi ekran. Preporuka je koristi MPC HC i u podesavanjima mu stavi da je full screen na drugom displayu tj tvu i kad pokrenes film on ce ti atuomatski prebciti na tv u full screen modu...

 Mislio sam da će biti kao na starom TV-u,jer kad sam tamo priključio PC samo se sve namjestilo,ovdje naravno neće jer je 4K.

Ovo sa MPC HC sam probao ali ne ide,odnosno nisam siguran da sam dobro uključio.

 

Mogu li nekako priključiti TV direktno na GPU i igrati igre kao na PC-ju samo umjesto monitora da bude TV s 4K umjesto 1080p?

To mi je glavna namjera vezano uz spajanje na PC zato i pitam.

 

 

Stjepanj kaže...

pa nemres na tv-u prek kompa imati 4k i u isto vrijeme na desktopu(monitoru) vrtiti 2k!

Jedino moguce rijesenje(koje mi pada na pamet) da odes u Control Panel i tamo pod VSR oznaci zadnji kvadratic 4x!(obavezno smoothnes na 0)

promjeni rezoluciju na desktopu na 4k pa vidi onda dali radi..(ps.slika na desktopu ce ti biti mutna i krljava, pogotovo ako imas 24")lp

 Evo da i tebi kažem,mogu li TV spojiti direktno na PC i igrati preko njega,kao preko PS4,i naravno da su ikone normalne,a ne da su i na monitoru i na TV-u?

Ovo što si napisao da odem na Control Panel i VSR sam probao naći ali da iskreno kažem ne znam što je VSR.

12 godina
protjeran
offline
Kako namjestiti 4K rezoluciju na TV/PC preko HDMI

sry DSR! control panel od graficke..

lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2016 0:12 (Stjepanj).
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Kako namjestiti 4K rezoluciju na TV/PC preko H
Stjepanj kaže...

sry DSR! control panel od graficke..

lp

 Hvala,probao sam,ali ništa.

Imaš možda još koju ideju?

Može li se PC spojiti direktno putem HDMI-ja na TV i da onda imam TV umjesto monitora,znači kao kad spojiš Playstation 3 ili 4 i onda igraš,samo je ovaj put umjesto full hd 4K?

PS

Ispričavam se što sam dosadan,ali nemam gdje pitati.

14 godina
odjavljen
offline
Kako namjestiti 4K rezoluciju na TV/PC preko HDMI

Pa naravno da može, ne znam zašto nisi odmah tako, monitor iskopčaj.

Svi smo mi Mentalist.
 
1 1 hvala 1
11 godina
offline
Re: Kako namjestiti 4K rezoluciju na TV/PC preko H
Jakovp kaže...

Pa naravno da može, ne znam zašto nisi odmah tako, monitor iskopčaj.

 Danas ujutro sam to napravio i radi,samo što se još ne vidi mali dijelić ekrana sa strane,ali mislim da je to do TV-a jer piše da je aspect širok,a ne 16:9.

Aspect mogu namjestiti na TV-u(HDMI 1)npr. na RTL-u,ali kada probam promjeniti na HDMI 2 (PC) piše da nije moguće na tom signalu.

Kako god,ja sam zadovoljan,iako bi bilo lijepo da se može srediti,jer kad gasim PC ne vidim ''Start'' gumb.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Kako namjestiti 4K rezoluciju na TV/PC preko H

Overscan (1, 2) jest ono što te zeza. Ako možeš, ugasi ga na televizoru jer tako zadržavaš najbolju kvalitetu prikaza. Ako iz nekog nepoznatog razloga ne možeš, kompenziraj ga s pomoću upravljačkih programa grafičke kartice. Ipak, onda gubiš nešto kvalitete prikaza. To vrijedi za prikaz slike s PC-ja na TV-u - za naše zemaljske programe ostavi ga uvijek uključenog jer ti je potreban, bar do masovnijeg prelaska na HD.

vocap, bičz?
14 godina
odjavljen
offline
Re: Kako namjestiti 4K rezoluciju na TV/PC preko H
Koja marka tva?
Svi smo mi Mentalist.
11 godina
offline
Re: Kako namjestiti 4K rezoluciju na TV/PC preko H
Arendelle kaže...

Overscan (1, 2) jest ono što te zeza. Ako možeš, ugasi ga na televizoru jer tako zadržavaš najbolju kvalitetu prikaza. Ako iz nekog nepoznatog razloga ne možeš, kompenziraj ga s pomoću upravljačkih programa grafičke kartice. Ipak, onda gubiš nešto kvalitete prikaza. To vrijedi za prikaz slike s PC-ja na TV-u - za naše zemaljske programe ostavi ga uvijek uključenog jer ti je potreban, bar do masovnijeg prelaska na HD.

 Bravo!

Proradilo je nakon nVidia Control Panel namještavanja,izgubio sam jako malo kvalitete,ali sam uspio namjestiti točnu sliku,baš kako si rekla.

EDIT:Jakovp marka je Sony.

Thanks

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2016 23:07 (Jurassic Park).
14 godina
odjavljen
offline
Kako namjestiti 4K rezoluciju na TV/PC preko HDMI

Slušaj sad, ovo što ti je arandelle napisao je ok kao vatrogasno rješenje, no pravo rješenje je namjestiti na televizoru da ne radi overscan.

 

Moraš namjestiti to ovako, dakle upali komp i vrati sve postavke u driverima na default, i onda odi u meni od televizora i u ove menije:

 

"Settings / Set-up / Screen settings / Display Area"

 

I stavi na opciju "Full pixel" 

 

Izvor:

 

https://bluxte.net/musings/2009/01/11/removing-hdmi-overscan-sony-hdtv/

 

Plus isprobao sam to upravo na sony tv-u i radi, samo moraš biti na hdmi inputu da bi ti se otvorila ta opcija, ako gledaš TV program biti će ti posivljena.

Svi smo mi Mentalist.
 
1 0 hvala 1
14 godina
online
Kako namjestiti 4K rezoluciju na TV/PC preko HDMI

ja sam namjestio na phillipsu kad je na hdmi da ide na computer mode i onda se poravna rezolucija na tvu,a morao i sam i kupiti noviji hdmi koji podržava 4k na 60hz.

Moj PC  
2 0 hvala 1
7 godina
offline
Kako namjestiti 4K rezoluciju na TV/PC preko HDMI

Kako smanjiti lag na tvu kada spojim na laptop preko hdmia i gledan utakmicu ono gubi na frameu

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice