Kako i čime skinut staru termalnu pastu?

poruka: 17
|
čitano: 8.334
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kako i čime skinut staru termalnu pastu?

Čime skinut staru termalnu pastu s procesora-da li je siguran žilet ili nekakvo sredstvo.

hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako i čime skinut staru termalnu pastu?

Staviš kap dvije alkohola na proc i pobrišeš krpom.

Ako je baš tolko tvrda napravio si krivo.

Prvo opteretiš procesor nekim testom da se pasta omekša.

Onda ideš skidat hladnjak.

Ak baš neide možeš i uzet žilet.

Ali moralo bi ic sa alkoholom i krpom bez frke

Athlon X2 5000+@ 3200mhz,Gigabyte GA-MA770-DS3,Geil ultra 4x1gb, Gigabyte radeon HD 3870
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako i čime skinut staru termalnu pastu?

Jel novu treba stavljat i na hladnjak i na proc ii samo na jedno?

Vidim sad na chipsetu od matične da je i na čipsetu i na hladnjačiću

to je ok?

I u kojem sloju da je nanesem i s čim da ju "poravnam"?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako i čime skinut staru termalnu pastu?
Loz kaže...

Čime skinut staru termalnu pastu s procesora-da li je siguran žilet ili nekakvo sredstvo.

hvala

 
mislim da ima sredstvo za skidanje za kupiti, ali meni je dovoljno par puta dobro pobrisati sa salvetom ili krpicom. Žilet ne preporučujem jer bi mogao stvoriti ogrebotine, a s time i sitna udubljenja, a cilj onog pokrova procesora je da bude što glaći...
There are 10 kinds of people in the world: those who understand binary and those who don't.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako i čime skinut staru termalnu pastu?

Hvala a jel imaš iskustva s nanošnjem paste(2 posta gore)

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako i čime skinut staru termalnu pastu?
Loz kaže...

Jel novu treba stavljat i na hladnjak i na proc ii samo na jedno?

Vidim sad na chipsetu od matične da je i na čipsetu i na hladnjačiću

to je ok?

I u kojem sloju da je nanesem i s čim da ju "poravnam"?

Samo na procesor naneseš pastu.
Što tanji sloj.
Tak da vec lagano možeš vidjeti kroz nju.
niki kaže...
Loz kaže...

Čime skinut staru termalnu pastu s procesora-da li je siguran žilet ili nekakvo sredstvo.

hvala

 
mislim da ima sredstvo za skidanje za kupiti, ali meni je dovoljno par puta dobro pobrisati sa salvetom ili krpicom. Žilet ne preporučujem jer bi mogao stvoriti ogrebotine, a s time i sitna udubljenja, a cilj onog pokrova procesora je da bude što glaći...
Ima i sredstvo za kupit da al dobar je i alkohol.
Sa žiletom se treba pazit da.
Najbolje ga je uzet tak da pod oštrim kutom guraš staru pastu sa proca pa nema ogrebotima.
Uvijek tak radim i nikad frke.
Al ipak je najbolje i najsigurnije sa krpom.
Ak baš nije sami kamen od paste
Athlon X2 5000+@ 3200mhz,Gigabyte GA-MA770-DS3,Geil ultra 4x1gb, Gigabyte radeon HD 3870
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako i čime skinut staru termalnu pastu?

A nanesem ju onim štapičima za uši,ne?

jel trebam imat onaj anti-static belt ili kako već?

A nesmijem ga drat prstom(procesor)?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako i čime skinut staru termalnu pastu?
Loz kaže...

A nanesem ju onim štapičima za uši,ne?

jel trebam imat onaj anti-static belt ili kako već?

A nesmijem ga drat prstom(procesor)?

Samo ti ostavi one štapice za uši u kutiji ili ušima. :)
Ja to ovako radim:
Stavim jednu kap na procesor.
Uzmem neku karticu(kreditnu,zdravstvenu....) i s njom razmažem pastu.
Svaki cas obrišem karticu i opet razmažem dok sloj paste nije skroz tanak(da vec vidim kroz njega)
Onda montaža hladnjaka i gotovo.
Ti imaš amd procesor pa bolje pazi sa procom.
Znaš da ima one pinove sa doljnje strane.
Najbolje bi bilo da ga ostaviš montiranog u maticnoj i onda to radiš.
Ne da ti se omakne i sj**beš još koji pin.
Athlon X2 5000+@ 3200mhz,Gigabyte GA-MA770-DS3,Geil ultra 4x1gb, Gigabyte radeon HD 3870
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako i čime skinut staru termalnu pastu?

Ok,samo mi molim te još objasni kako skinit hladnjak s athlona(stavio sam slike-u ovom podforumu 5-6 tema,"kako skinit hladnjak s athlona9

 

16 godina
offline
Kako i čime skinut staru termalnu pastu?

Kada nanosiš termalnu pastu dovoljno ti je na prst kojime češ nanositi termalnu pastu staviti dio od plastične vrečice

AMD Athlon64 X2 6000+, oc 6400, Sapphire HD3870 512MB GDDR4, 4 x 2Gb Kingmax, 800Mhz, Asus M2R32-MVP, HDD Segate 250Gb, 16Mb, Chieftec power supply 650W Turbo Series
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kako i čime skinut staru termalnu pastu?
LUXX kaže...
Loz kaže...

A nanesem ju onim štapičima za uši,ne?

jel trebam imat onaj anti-static belt ili kako već?

A nesmijem ga drat prstom(procesor)?

Samo ti ostavi one štapice za uši u kutiji ili ušima. :)
Ja to ovako radim:
Stavim jednu kap na procesor.
Uzmem neku karticu(kreditnu,zdravstvenu....) i s njom razmažem pastu.
Svaki cas obrišem karticu i opet razmažem dok sloj paste nije skroz tanak(da vec vidim kroz njega)
Onda montaža hladnjaka i gotovo.
Ti imaš amd procesor pa bolje pazi sa procom.
Znaš da ima one pinove sa doljnje strane.
Najbolje bi bilo da ga ostaviš montiranog u maticnoj i onda to radiš.
Ne da ti se omakne i sj**beš još koji pin.

Ja sam u svojoj mladosti barem 10-ak puta stavljao procesor i uvijek razmazivao pastu prstom. Fino razmažeš na tanki sloj ( kao kad bolju polovicu mažeš nekom kremicom Namigiva ), a eventualni višak će se istisnuti kad staviš hladnjak ( uslijed pritiska ).


16 godina
neaktivan
offline
Kako i čime skinut staru termalnu pastu?

Jednom je u bug-u izasa i tutorial o tomu...

 

Najbitnije:

 

1. Kvalitetna(skupa) pasta

2. Da su obje povrsine(hladnjaka i procesora) bez masnoce ili bilo kojeg sranja(termo vodljivost je jako osjetljiva na to)

3. Da je procesor na prosjecnoj temperaturi("radnoj")

4. Nakon postavljanja paste(otprilike kao dvije male kapi vode) uz pomicanje livo-desno-gori-doli da ona malo "proviri" sa strane i dobijes feeling kao da se zaljepilo za procesor(vakum)

5. NE BITI GRUB pri postavljanju

 

 

sitni umovi pricaju o ljudima, srednji umovi pricaju o dogadjajima, veliki umovi pricaju o idejama.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako i čime skinut staru termalnu pastu?
tomi ku kaže...

Jednom je u bug-u izasa i tutorial o tomu...

 

Najbitnije:

 

1. Kvalitetna(skupa) pasta

2. Da su obje povrsine(hladnjaka i procesora) bez masnoce ili bilo kojeg sranja(termo vodljivost je jako osjetljiva na to)

3. Da je procesor na prosjecnoj temperaturi("radnoj")

4. Nakon postavljanja paste(otprilike kao dvije male kapi vode) uz pomicanje livo-desno-gori-doli da ona malo "proviri" sa strane i dobijes feeling kao da se zaljepilo za procesor(vakum)

5. NE BITI GRUB pri postavljanju

 

 

 To ne drzi vodu..kao prvo proc nemora biti na "radnoj temp" dok ga stavljas...sta je s onima koje izvadis i zutije(znaci prvi put)??!!o tome nisi mislio..drugo pasta nemora biti skupa da bi bila dobra...to su gluposti...pasta mora biti kvalitetna a sada ako je kvalitetna pasta skupa to je druga stvar...kaj ne?Cool
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako i čime skinut staru termalnu pastu?

Ma staviš novi sloj i deri, pogotovo ako za drugog sklapaš komp

Geekovih svih zemalja, ujedinite se!
16 godina
neaktivan
offline
Kako i čime skinut staru termalnu pastu?

Uglavnom pokriš procesor s malo paste kako god znaš i umiješ i metneš coller! Voila!

 

Nema tu puno filozofije...  Ali obožavam ljude koji od toga rade znanost veću od nuklearne fizike....

There are 10 kinds of people in the world: those who understand binary and those who don't.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Kako i čime skinut staru termalnu pastu?
Nije znanost ali je preporuka uzeti nesto tipa kreditnu karticu i rasprostrijeti sloj paste ravnomjerno po glavi procesora. Nakon toga se montira hladnjak, prikljuci ventilator u maticnu. Kompjuter se upali u Bios-u i ostavi nekid 10-ak minuta, gdje mozes ocitati radne templerature bez opterecenja te se eventualne greske odmah otkloniti. Nakon toga ugodno koristenje.
Zlo i Naopako
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako i čime skinut staru termalnu pastu?
Lion King kaže...
tomi ku kaže...

Jednom je u bug-u izasa i tutorial o tomu...

 

Najbitnije:

 

1. Kvalitetna(skupa) pasta

2. Da su obje povrsine(hladnjaka i procesora) bez masnoce ili bilo kojeg sranja(termo vodljivost je jako osjetljiva na to)

3. Da je procesor na prosjecnoj temperaturi("radnoj")

4. Nakon postavljanja paste(otprilike kao dvije male kapi vode) uz pomicanje livo-desno-gori-doli da ona malo "proviri" sa strane i dobijes feeling kao da se zaljepilo za procesor(vakum)

5. NE BITI GRUB pri postavljanju

 

 

 To ne drzi vodu..kao prvo proc nemora biti na "radnoj temp" dok ga stavljas...sta je s onima koje izvadis i zutije(znaci prvi put)??!!o tome nisi mislio..drugo pasta nemora biti skupa da bi bila dobra...to su gluposti...pasta mora biti kvalitetna a sada ako je kvalitetna pasta skupa to je druga stvar...kaj ne?Cool

Ok, ajd ovako: Nađi mi kvalitetnu pastu za malo love? - teško, opekao sam se sto puta...Nekada je bolje ne stavljati pastu nikako nego staviti sranje, vjeruj mi. Kada kupiš procesor napravi jedno malo mjerenje(pogotovo jeftinije serije amd-a) Nakon samo 1 godine ponovno izmejri njegove dimenzije...ooooo vidi čuda! Procesor kada je nov uz originalan ventilator u praksi legne super, vremenom se nosači i pogotovo plastike iskrive od temperature, i dobiju neželjena odstupanja. Većina materijala neće biti iste veličine hladna i ugrijana,što je normalno, upravo zato treba postavljati sve u uvjetima u kojima će ono najčešće biti. Lakše je razmazivati pastu na toploj površini koja ju otapa.
 
sitni umovi pricaju o ljudima, srednji umovi pricaju o dogadjajima, veliki umovi pricaju o idejama.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice