Kada upalim PC čujem konstante beepove sto je to?

poruka: 24
|
čitano: 3.757
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Kada upalim PC čujem konstante beepove sto je to?

Znači radim novi PC po prvi puta i imam "problem" .

Znaci spojio sam sve na maticnoj itd. i kada idem upaliti PC sve se upali unutar kućišta ,ali poslije 3-4 sekunde čujem beep-ove.

Znaci ne jedan pa tri brza već samo jedan koji se ponavlja.

Nema slike na monitoru.

Molim vas recite koji je problem u pitanju?

Unaprijed zahvaljujem.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 0:44 (Glitcher).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kada upalim PC čujem konstante beepove sto je

-alarm. RTFM, google, beepcode...

odspoji sve ili stani i ne diraj ako nisi siguran.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kada upalim PC čujem konstante beepove sto je

Ne piše mi u manualu,a kada googlam beepcode izbaci sve i svašta

 

11 godina
neaktivan
offline
Kada upalim PC čujem konstante beepove sto je to?

broji beepove - oni to govore što ne valja - vjerojatno memorija.

 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada upalim PC čujem konstante beepove sto je

Pošto nisi napisao koja MBO ili BIOS, ovako napamet, nešto nije dobro sjelo. Obično taj dugi beep znači da grafička nije pravilno u utoru ili neki drugi problem sa njom.

My name is Legion... For we are many!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kada upalim PC čujem konstante beepove sto je

MBO je Asrock 970 extreme3

Sada sam uključio samo procesor,24 pinski,grafičku,ram i power za čaše i upalio i čuo sam 5 beepova.

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kada upalim PC čujem konstante beepove sto je

Prema ASRockovom FAQ-u, problem je u grafičkoj kartici. Vjerojatno ju nisi dobro umetnuo u PCIE utor - to je jedna od najčešćih greški kod početnika u samogradnji računala. Potrebno je dosta sile da se kartica ispravno umetne, pa pripazi da su nosači ploče na pravilnim mjestima radi izbjegavanja savijanja ploče ako karticu ugrađuješ dok je ploča u kućištu.

Način pravilnog umetanja kartice - ravnomjeran pritisak na obje strane Način pravilnog umetanja kartice - ravnomjeran pritisak na obje strane
Nepravilno umetnuta kartica - pritisak nije bio ravnomjeran, pa je dio vodova izvan utora Nepravilno umetnuta kartica - pritisak nije bio ravnomjeran, pa je dio vodova izvan utora
It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 10:58 (hrx).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kada upalim PC čujem konstante beepove sto je
Sve sam prikljucio kako treba. Kliknula je graficka u PCI i pogledao sam i sve je uslo kako bi trebalo. Stvarno neznam...CPU je usao kako treba,RAM sam vadio i opet stavio. I dalje cujem beepove. Kada sam sve spojio i stavio u kuciste i upalio culi su se beepovi,ali ne pet beepova zaredom. Kada sam izvadio iz kucista i probao onako na MBO kutiji onda je bilo 5 beepova zaredom.
12 godina
offline
Kada upalim PC čujem konstante beepove sto je to?

jesi spojio napajanje grafičke ukoliko ga ima?

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kada upalim PC čujem konstante beepove sto je

Mislis PCI napajanje za GPU? Jesam dva 8 pin .

Evo ovako je HP Compaq Desktop: Computer Keeps Making 5 Beep S…:

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 11:13 (Glitcher).
15 godina
neaktivan
offline
Kada upalim PC čujem konstante beepove sto je to?

Pogledaj standardne AMI BIOS beep kodove na ovoj stranici - ne znam koliko su relevantni budući da ploča ima UEFI BIOS, a kodovi mogu varirati od proizvođača do proizvođača - primjerice, standardno je 5 beepova greška na procesoru, a ASRock njima specificira grešku grafičke kartice.

 

Preporučam da slijediš korake navedene u sekciji "Identify hardware errors with unknown beep tones" - možda ćeš tako otkriti u čemu je problem.

It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 11:14 (hrx).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kada upalim PC čujem konstante beepove sto je to?
Sada sam to napravio i pojavila se slika na monitoru tj BIOS screen i bez beepa. To bi trebalo biti ok?
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kada upalim PC čujem konstante beepove sto je

Vjerojatno - možda je neka komponenta bila loše umetnuta, a sada si ju dobro ugradio.

It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
11 godina
neaktivan
offline
Kada upalim PC čujem konstante beepove sto je to?

Nevjerojatno.

Vratim u case i opet čujem pet beepova.

Jeli možda nešto drugo u pitanju?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kada upalim PC čujem konstante beepove sto je to?

da nije kakav kratki spoj, možda si krivo stavio nosače matične????

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kada upalim PC čujem konstante beepove sto je to?
Sve sjedne dobro. Ta maticna ima 7 rupa i sve zašarafim. Ima li tko jos kakvu ideju sto bi moglo biti?
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Kada upalim PC čujem konstante beepove sto je
Glitcher kaže...
Sve sjedne dobro. Ta maticna ima 7 rupa i sve zašarafim. Ima li tko jos kakvu ideju sto bi moglo biti?

jesi provjerio da ti matična stoji iznad kučišta , možda je dno matične stisnuto uz podlogu kučišta i to izaziva kratki spoj {#}

 

probaj izvaditi matičnu i svih 7 vijaka pažljivo ponovo

zašarafi , matična ne smije dodirivati dno kučišta {#}

9 godina
offline
Kada upalim PC čujem konstante beepove sto je to?

Prijatelju mi je bila slicna stvar, jedan od utora za vide(šerafe), je dira dio maticne i stvara kratki spoj, probaj utore na kucistu zalipit izolir trakom, i onda zavidas priko trake

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 21:31 (Raoul).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kada upalim PC čujem konstante beepove sto je
Raoul kaže...

Prijatelju mi je bila slicna stvar, jedan od utora za vide(šerafe), je dira dio maticne i stvara kratki spoj, probaj utore na kucistu zalipit izolir trakom, i onda zavidas priko trake

Misliš na ona mala postolja za MBO?

Pokušam pa javim.

9 godina
neaktivan
offline
Kada upalim PC čujem konstante beepove sto je to?

Kada upalim racunalo,upale se ventilatori svi ledovi i a beep-ovi se neprestano ponavljaju,matica je asus motherboard a7n8x-x,a ne razumijem se dobro pa ako bi netko mogao pomoci?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kada upalim PC čujem konstante beepove sto je
linki kaže...

Kada upalim racunalo,upale se ventilatori svi ledovi i a beep-ovi se neprestano ponavljaju,matica je asus motherboard a7n8x-x,a ne razumijem se dobro pa ako bi netko mogao pomoci?

Previse informacija....

Navedi sve djelove racunala, jesi to novo slagao? Jesi stavio neki novi dio u pc?
Jeli se problem tek pojavio?? Jesi oveclockao nesto?...... puno pitanja malo informacija da bi netko dao odgovor, ovako moze biti bilo sta.

9 godina
neaktivan
offline
Kada upalim PC čujem konstante beepove sto je to?

mislim da sam ti dao sve odgovore na tvoja pitanja sa ovim da sam pocetnik al da ucim polako :D,racunalo je staro oko 5-6 godina,i to se dogodilo mom prijatelju prije 2 god i onda ga je mislio baciti al sam ga ja uzeo i sada sam uhvatio malo i vremena i pokusavam saznati sta je to,mogu ti procitati djelove i to,ako imas vemena :D

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kada upalim PC čujem konstante beepove sto je
linki kaže...

mislim da sam ti dao sve odgovore na tvoja pitanja sa ovim da sam pocetnik al da ucim polako :D,racunalo je staro oko 5-6 godina,i to se dogodilo mom prijatelju prije 2 god i onda ga je mislio baciti al sam ga ja uzeo i sada sam uhvatio malo i vremena i pokusavam saznati sta je to,mogu ti procitati djelove i to,ako imas vemena :D

Imam ja vremena... Ali imas li ti ? :P, Racunalo je sigurno puno prasine, ako imas neki kompresor otvoriti ga i ispuhati svu prasinu, sve djelove jedno po jedno izvaditi vratiti na mjesto, zamjeniti termalnu pastu dok budes vracao na djelove koji je trebaju, jer vjerojatno je dosad pretvorila se u kamen.

Racunalo daje zivot cim se beepovi cuju, maticna i napajanje su ispravni ono sto je ciniti je:

1.) Izvadi baterijicu iz maticne na 5-10 sec zatim je vratiti i probati opet upaliti racunalo.(ona se nalazi na samoj maticnoj, budi siguran da je racunalo istekano iz struje prvi ovome).
2.) Izvadi ram stickove ukoliko ih ima vise i ostavi samo jedan, i mijenjaj ih 1 po 1, tvoja maticna podrzava max 3 GB ddr1 memorije. (postupkom eliminacije). Ukoliko i dalje se cuju beepovi nije do rama i prelazis na korak 3.)
3.) Maticna ploca je jako stara i podrzava samo agp graficke, i lako moguce da je ona izvor problema te da je pregorila, tu ti nemogu pomoci, ali na njuskalu imas puno njih za 50 kn.

Zakljucak od moje strane: Racunalo je ionako prestaro za ista cca proizvodnja 2005 je maticna. Neocekuj nikakve igre na njemu niti youtube da ces pokrenuti HD video ako uopce upali. Takva racunala na servisu se doslovno bacaju u smece jer nevrijede nista. Moj jedini savjet bi bio da sve to lijepo bacis u kantu za smece je nevrijedi 150 Kn i da ga pokrenes. Ali opet ->
Ali ako si zaljubljenik u pc-eve kao mnogi ovdje na forumu, izbaci sve djelove iz njega i sacuvaj kuciste, lijepo ga ocisti ofarbaj sprejom, stavi novije djelove unutra. Ovakvi projekti su uvijek zanimljivi i dobri kao hobi :).

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2015 16:28 (Luka123).
12 godina
neaktivan
offline
Kada upalim PC čujem konstante beepove sto je to?

a koja je grafulja u pitanju? da grafulja ima pinove za dodatno napajanje a nisi uštek'o

M
Moj PC  
1 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice