IGPU ne daje sliku

poruka: 2
|
čitano: 943
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
online
IGPU ne daje sliku

Pozz

 

Konfa i3 6100

          MBO MSI H110M PRO-VD

          PSU Fortron Hyper 700 W

          HDD Toshiba 500 GB

          RAM Micron 4 GB 2133

          ostalo je nebitno

 

Jučer sam u ovu konfu stavio novi PSU Fortron Hyper 700 W, radi lakšeg micanja kablova od starog PSU sam izvadio grafu.

Grafa ima malo savijen lim na mjestu gdje se pričvršćuje vijkom za kućište - tako sam kupio nedavno komplet komp a da to nisam skužio.

Pri sklapanju kompa, nakon ugradnje Fortrona, nisam mogao učvrstiti grafu pa sam je izvadio (teško sam ju iščupao iz PCI utora).

Spojio sam komp na monitor preko iGPU kao i prethodnih dana i sve je radilo. VGA - VGA kablom...

Zatim sam mijenjao neke postavke u BIOSU, nešto EU2013 ili slično i još ponešto, kliknuo "Save and restart" i komp se ugasio. Više se nije htio upaliti. Preko noći sam vidio da svijetli lampica na MBO - ima lampice za CPU, DRAM i VGA...

Maloprije sam izvadio bateriju na MBO i spojio jumpere kapicom - komp se upalio ali monitor kaže "No signal". E da, odvojila se plastika u koju se umeće grafa, valjda je zato svijetlila lampica na MBO. Lampica nakon reseta BIOSa više ne svijetli.

Monitor je spojen VGA - VGA kablom (trenutno mogu samo tako).

 

Molio bih pomoć, savjet. Hvala.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
IGPU ne daje sliku

Evo ovdje rješenje... https://ccm.net/forum/affich-600772-computer-powers-on-but-no-signal-to-monitor

 

Dakle, iskopčati kabel od napajanja iz kompa i držati 1 minutu pritisnutu tipku za paljenje kompa. Meni je uspjelo a vidim na linkanom i drugima... 

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice