HP 6555b problems s bootanjem

poruka: 19
|
čitano: 2.479
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
HP 6555b problems s bootanjem
Nedavno sam našao moj stari laptop hp 6555b. Problem je oko dizanja sustava, znači uspijem ga upaliti svako 50 puta i onda kad bih ga izgasio opet isto. Onda kada sam ga opet upalio našao sam da su sve postavke za tipke za paljenje i ostalo na sleep. I zaboravio sam napomeniti da baterija ne radi te sam radio "hard reset". Znači kada sam sve na normalno stavio laptop kada bi se izgasio i ne bi tada iskopčavao se iz struje a da je prethodno dobro upaljen mogao bi se upaliti uvijek al nemogu ga prenosit jer ako punjač iz laptopa ili punjač iz zida izvadin onda ista situacija. A inače kad se neuspješno pali caps i num lock blicaju 5 puta što znači da je problem s matičnom. Svaki put kad ga neuspješno palim čujem kod utora za cd nekakav zvuk 2 puta, zapišti malo, neznam kako bih opisa zvuk. A laptop ima 4 svjećice niže od tipkovnice, na rubu. Kada uspješno upalim laptop svjetle 3 od 4 a ta koja ne svjetli je oznaka sa cd-ima a kada ne upalim uspješno svjetle 3 od 4 ali ovaj put da je prikopčana na punjač. Dakle pitanje je je li itko imao sličan problem i kako ga je rješio. Hvala unaprijed
hh
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: HP 6555b problems s bootanjem
petarjukic kaže...
Nedavno sam našao moj stari laptop hp 6555b. Problem je oko dizanja sustava, znači uspijem ga upaliti svako 50 puta i onda kad bih ga izgasio opet isto. Onda kada sam ga opet upalio našao sam da su sve postavke za tipke za paljenje i ostalo na sleep. I zaboravio sam napomeniti da baterija ne radi te sam radio "hard reset". Znači kada sam sve na normalno stavio laptop kada bi se izgasio i ne bi tada iskopčavao se iz struje a da je prethodno dobro upaljen mogao bi se upaliti uvijek al nemogu ga prenosit jer ako punjač iz laptopa ili punjač iz zida izvadin onda ista situacija. A inače kad se neuspješno pali caps i num lock blicaju 5 puta što znači da je problem s matičnom. Svaki put kad ga neuspješno palim čujem kod utora za cd nekakav zvuk 2 puta, zapišti malo, neznam kako bih opisa zvuk. A laptop ima 4 svjećice niže od tipkovnice, na rubu. Kada uspješno upalim laptop svjetle 3 od 4 a ta koja ne svjetli je oznaka sa cd-ima a kada ne upalim uspješno svjetle 3 od 4 ali ovaj put da je prikopčana na punjač. Dakle pitanje je je li itko imao sličan problem i kako ga je rješio. Hvala unaprijed

Kad god sam imao slučaj da je Caps Lock 5 puta blicao, matična je bila problem i jedino je zamjena pomogla.

Možda tebi pomaže to što se nakon nekog vremena zagrije, pa uspije upaliti.

8 godina
offline
Re: HP 6555b problems s bootanjem
Ne isplati mi se onda trošiti novac na nešto nižerazredno :D a negdje na youtubeu sam našao video gdje je lik imao sličan laptop, skinio je tipkovnicu te stisnio nešto kod cpua i držao tipku za paljenje i upalilo mu... Samo ja ne vidim kako skiniti tipkovnicu kod sebe :D
hh
8 godina
offline
Re: HP 6555b problems s bootanjem
Ali me zanima dio oko cda :D je li oni imaju udjela u problemu? :D
hh
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: HP 6555b problems s bootanjem
petarjukic kaže...
Ali me zanima dio oko cda :D je li oni imaju udjela u problemu? :D

Probaj ga odspojit, pa bootat.

8 godina
offline
Re: HP 6555b problems s bootanjem

Micao sam sve šarafe al još neznam kako odspojit, vidit ću preko interneta pa ću probat a pokušat ću zagrijat laptop s fenom par minuta pa ćemo vidit šta će biti :D

14 godina
online
Re: HP 6555b problems s bootanjem
petarjukic kaže...

Micao sam sve šarafe al još neznam kako odspojit, vidit ću preko interneta pa ću probat a pokušat ću zagrijat laptop s fenom par minuta pa ćemo vidit šta će biti :D

Oprezno s tim. Radi na svoju odgovornost.

8 godina
offline
Re: HP 6555b problems s bootanjem

Hej, pišem s laptopa oko kojega je problem, uspio sam ga opet pokreniti, ali pogrješio sam, dok sam neuspješno palio ikonica sa cdima je bila naračasta a sada je plava, i bio sam proba stavit unutra cd i ispuštalo je neke zvukove koji nisu tipični kada je neki problem s djelovima nego da javlja grešku, šta ja znan :D uglavnom sada to treperi a prije je bilo narančasto kao i ikonica za punjenje. E sad bi ja proba nekako iznutra na windowsu isključiti za umetanje cda i ostaloga, pa kako ti ime kaže valjda bi trebao znati nešto slično :D a pratio sam temperaturu dok sam proba palit i bila je sve veća i veća a znala se i smanjit, osjetio sam jer ima ispuh baš ljevo od procesora :D pa ako ti nešto nađeš javi a ja ću isto nastaviti :D

14 godina
online
Re: HP 6555b problems s bootanjem
petarjukic kaže...

Hej, pišem s laptopa oko kojega je problem, uspio sam ga opet pokreniti, ali pogrješio sam, dok sam neuspješno palio ikonica sa cdima je bila naračasta a sada je plava, i bio sam proba stavit unutra cd i ispuštalo je neke zvukove koji nisu tipični kada je neki problem s djelovima nego da javlja grešku, šta ja znan :D uglavnom sada to treperi a prije je bilo narančasto kao i ikonica za punjenje. E sad bi ja proba nekako iznutra na windowsu isključiti za umetanje cda i ostaloga, pa kako ti ime kaže valjda bi trebao znati nešto slično :D a pratio sam temperaturu dok sam proba palit i bila je sve veća i veća a znala se i smanjit, osjetio sam jer ima ispuh baš ljevo od procesora :D pa ako ti nešto nađeš javi a ja ću isto nastaviti :D

Nije mi baš najjasnije što želiš. Isključiti CD/DVD drive?

8 godina
offline
Re: HP 6555b problems s bootanjem

Da, bio sam naša i isključio al mi nije djelovalo baš kao da je isključeno jer kad sam ponovno upalio radio je 

14 godina
online
Re: HP 6555b problems s bootanjem
petarjukic kaže...

Da, bio sam naša i isključio al mi nije djelovalo baš kao da je isključeno jer kad sam ponovno upalio radio je 

Jesi pokušao u registryju?

12 godina
offline
HP 6555b problems s bootanjem

Mislim da ti to nema veze s dvd driveom nego je baš matična na izdisaju. Buraz ima hp 625 i isto mu se laptop prije par dana poćeo sve teže paliti da bi jučer  jednostavno postalo nemoguće upaliti ga, isto je capslock blinkao pet puta.

Prvo sam probao sve odspojiti i ponovno spojiti ali kao što sam i mislio, nije pomoglo. I ništa, rastavio ga na sastavne djelove, povadio sve sa matične što sam mogao i ostavio fen da puše u matičnu 7-8 minuta, pustio da se ohladi, spojio ekran i tipku za paljenje i proradio je. Sklopio ga i eno za sada još uvijek radi, ali ono, tko zna koliko će izdržati. možda par dana, možda par mjeseci.

 

Uglavnom, moj savjet ti je da probaš ovako popraviti jer nemaš što izgubiti, svakako ti ne gine nabavka drugog laptopa u skoro vrijeme.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: HP 6555b problems s bootanjem
Ma imam ja šta mi treba nego šteta laptopa :D nego kako laptop kada se uspješno upali i stoji cjelo vrijeme u struji može se koristiti ali ako se iskopča opet se palit mora :D al eto sad je u struji, spojio sam stari ekran, tipkovnicu i miš i eto :D al prije kad sam koristio laptop dvd drive mi je radio a sad ne, ne prepoznaje dvd-ove ni ništa
hh
8 godina
offline
Re: HP 6555b problems s bootanjem
Bio sam vidio nešto al nije radilo, ali vidio san još par stvari pa ću probat
hh
12 godina
offline
Re: HP 6555b problems s bootanjem
petarjukic kaže...
Ma imam ja šta mi treba nego šteta laptopa :D nego kako laptop kada se uspješno upali i stoji cjelo vrijeme u struji može se koristiti ali ako se iskopča opet se palit mora :D al eto sad je u struji, spojio sam stari ekran, tipkovnicu i miš i eto :D al prije kad sam koristio laptop dvd drive mi je radio a sad ne, ne prepoznaje dvd-ove ni ništa

 ma jednostavno je laptop na izmaku snaga, zato se i ponaša tako čudno, ne bi bezveze blinkao za kvar na matičnoj.

za dvd drive ne znam, jel nisi ranije pisao da si ga probao isključiti? Možda ga treba samo očistiti.

Ali evo i na burazovom laptopu a i na starijem hp 6735s koji smo imali prije par godina je isto dvd drive zajebavao i jako teško učitavao cd-e i dvd-e, no kako smo jako rijetko ili nikako koristili cd/dvd nikad se nisam ni zamarao i pokušavao to popraviti.

10 godina
offline
Re: HP 6555b problems s bootanjem

....a provjeren je napon te stare cmos baterije i postavke bios-a  ?

8 godina
offline
Re: HP 6555b problems s bootanjem
Vidit ću još sve al prije nego se prije 2 godine pokvario koristila ga je rodica u mene i nakon što ga je izgasila ja ga poslje uzeo i nije se htio bootat a prije toga radio je i dvd player i baterija a sada ću ga ovako ostaviti, dokle god je u struji i ne iskopčava se iz zida ni iz laptopa valja
hh
8 godina
offline
Re: HP 6555b problems s bootanjem
Baterija je van sada a postavke biosa sam vratio na normalu kako bi trebalo bit
hh
8 godina
offline
Re: HP 6555b problems s bootanjem
A dvd drive blica a čas nije i tako, proba san rastavljat ja ali napravili su sve to da je nemoguće sve maknit, trebam tipkovnicu makniti al nemože se
hh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice