D-Link wireless stick

poruka: 21
|
čitano: 14.703
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
D-Link wireless stick
pitanje

Stick je DWL-G132 i sve radi super dok se ne stavi skidanje torrenta.Kad malo jače povuče download komp se freez-a.Potražila sam na netu i navodno taj stick ima problema sa driverima.Zamijenila drivere,probala razne kombinacije sa servisima(ANIWZCSd Service on/off;Wireless Zero Configuration on/off) ali i dalje zeza.Nije problem u napajanju,usb controleru.Ako netko zna rješenje bila bih vrlo zahvalna.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: D-Link wireless stick

rješenje ti je ovo...kupi  http://www.microline.hr/StartEU.ashx?_command=showItem&item=edi-ew-7318usg%20%20%20%20&location=SKL&session=fNj7R0wLFb3ALNYlDWd1 i riješit ćeš sve svoje probleme...imam doma i taj DWL-G132(uzeo u T-com-u) i ovaj sa linka...da oprostiš, ali ovaj DWL-G132 je smeće i s njim sam imal stalno problema,čak su mi ga dvaput mijenjali (riknuo u garantnom roku), ali nikak ne radi i stalno problemi s njim...ovaj edimax-ov radi ko vurica...moje iskustvo Cool

16 godina
protjeran
offline
D-Link wireless stick
Drago mi je susresti ženu koja se razumije u računala! Pitanje je s kojim programom skidaš Torrente? Ali koji god da upotrijebiš Wireles, obavezno smanji upload i tako ćeš smanjiti protok pod. a za taj Wireles nađi drugi driver!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
D-Link wireless stick

Baš si namjeravam kupiti nekakav Wi-Fi stick da se riješim kabela na laptopu i baš sam mislio kupti D-Linkov kad li ono vidim ovu temu.

 

Pa koji mi Wi-Fi adapter možete preproučiti.

Da li su možda bolje PCMCIA kartice?

 

Ima li tko problema sa nekim od ovih Wi-Fi stickova:

D-LINK DWL-G122

http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=3808&catid=204

CANYON CN-WF518

http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=741&catid=203

 

NETGEAR Wireless 802.11g USB 2.0 Adapter 54Mbps /WG111IS

 

Men se sve te čine iste, samo se cijene razlikuju. Vridi li i ode koliko para toliko muzike?

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.3.2008 11:55 (dgigibao).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
D-Link wireless stick
autorov komentar

Driver je najnoviji.Inače D-Link više ne pruža podršku za DWL-G132,već su izdali novi stick.Inače se svi žale na podršku D-Link-a korisnicima,driveri su im koma.Uzela sam ovaj stick jer ima aetheros čipset i stvarno dok ne smrzne komp radi super,puno bolje hvata signal od mog prijašnjeg CANYON CN-WF518(ralink čipset,radi dobro kad mu je signal dobar,ali čim malo oslabi signal onda veza puca-ali za te novce se itekako isplati).

 

D-Link DWL-G122 je,kako kažu,totalno smeće(ralink čipset)

 

Netgear WG111T i WG111U su ti stickovi sa atheros čipsetom.

 

Ovaj Edimax EW 7318 je takodjer sa ralink chipsetom.

 

Inače svi stickovi sa atheros čipsetom su čak i duplo skuplji od ostalih( oko 300-400 kn).

 

Ovoga ću izgleda umiroviti i uzeti neki Trednet,Netgear ili Linksys.

 

Torrente skidam sa µTorrent-om,prije sa Azureus-om, i download mi je na nekih 80% veze a upload na nekih 10-12 kb(imam 2 mbit vezu)

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.3.2008 21:26 (sus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
D-Link wireless stick

neznam ništa o tim čipovima al sam se zbog tebe odlučija za ovo:

 

NETGEAR Wireless 802.11g USB 2.0 Adapter 108Mbps /WG111TIS

 

piše na Netgearovom siteu da ima 4x bolji signal od WG111IS

http://www.netgear.com/Products/Adapters/SuperGWirelessAdapters/WG111T.aspx


https://www.youtube.com/watch?v=upzKj-1HaKw
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: D-Link wireless stick
autorov komentar

Netgear WG111T ima atheros chipset.

 

Atheros chipset ima vrlo dobru osjetljivost,veću brzinu od ralinka,stabilne drivere za linux.

 

Ralink chipset (velika većina kartica kod nas) je znatno jeftiniji,u uvjetima dobrog signala radi vrlo stabilno.Ako želiš jeftino,a imaš dobar signal onda je i on dobar.

 

Koji ćeš karticu uzeti ovisi o lovi i koliko si udaljen od AP.

16 godina
neaktivan
offline
RE: D-Link wireless stick

a treba mi signal proći kroz dva zida, bez vrata tj iz drugog stana

 


https://www.youtube.com/watch?v=upzKj-1HaKw
16 godina
neaktivan
offline
RE: D-Link wireless stick
autorov komentar

Ako su stanovi blizu najbolje bi bilo razvući kabel.Ako mora wireless onda probaj testirati,posudi laptop pa vidi.

 

Dobro bi bilo uzeti usb produžni kabel,jedno 5m tako da nemoraš micati laptop neko samo stick i kad uhvatiš signal,zalijepiš ga na zidSmijeh.

15 godina
neaktivan
offline
D-Link wireless stick

Imam NETGEAR 108 Mbps Wirles USB 2.0 Adapter WG111T i imam problema odspaja me s spojenih mreza(vjerojatno kad puvice vise kbps) ...neznam u cemu je problem a skinio sam najnovije deivere koji bi "trebali" raditi za vistu. (Imam vistu ultimate sp 1) A sto je najbolje prijatelj ju je testirao na XP i savrseno radi bez ikakih problema. Ako ima ko kaku ideju volio bi da mi pomogne...

Joz@
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
D-Link wireless stick
autorov komentar

Odi na-  http://www.atheros.cz

 

skini driver za vistu: Atheros AR5005UG

 

Instaliraj,pa vidi.Meni je pomoglo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
D-Link wireless stick

Pozdrav,

 

kupio sam Wireless Lan Card za Laptop, 802.11g i to 108mbps. Nisam neki stručnjak pa Vas molim za pomoć, zašto mi na ikoni kada sam spojen piše 54 mbps, a ne 108 mbps, ako netko može pomoći budući se ne kužim.

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
D-Link wireless stick

Obavezno kupi NETGEAR!

Ovaj D-Link je smeće potpuno!

npr. piše da je vista ready na kutiji, ali na webu NEMA podrške za Vistu!

OK, nije to najveći problem... Najgore je to što je signal koma, puca veza i sl.

ALI, Netgear je suprotnost... ukopčaš, odmah krene instalacija drivera (XP, Vista,...) i signal je ludilo i uvijek radi - neovisno o zidovima!

npr. friend ima netgear ruter na 2. katu kuće i uredno se iz prizemlja spaja na wireless (kroz 2 ploce)

D-Link treba svakako izbjegavati u bilo kojem obliku! Čak i ruteri koji se dobiju za xDSL nisu najzgodnije rješenje... Doduše, nešto su bolji od onih Zyxel i Kazaa ali opet...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: D-Link wireless stick

ne možeš se spojiti na 108Mbps jer je 802.11g standard 54Mbps.

Ti na ruteru imaš 2 antene (pretpostavljam) pa oni to jednostavno uzmu 54×2=108Mbps.

http://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11

http://hr.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11

16 godina
neaktivan
offline
D-Link wireless stick

DWL-G132 --  imam ih 4 kuči :) .. 2 od T-coma a 2 kupljena prije 2-3 godine...

 

2 su na Visti, 2 su na Xp....

 

ja nemam niti sam ikad imao ikakvih problema...

www.istratourism.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: D-Link wireless stick
dgigibao kaže...  Ima li tko problema sa nekim od ovih Wi-Fi stickova:

D-LINK DWL-G122

 

 Ja kažem: Ima!!!!!

Imam taj DWL-G122 već 2 godine i zbilja mi se zna dogodit često
(pogotovo kad skidam torrente) da puca veza s routerom.
Doduše,ponešto je stabilniji otkako sam naišao na "novije" drivere
za njega,no svjedno zna "riknut" u nezgodno vrijeme.
No,moram bit iskren i reći da mi se to uglavnom događa
na Vista Ultimate OS-u,na Xp Pro baš nikad.

15 godina
neaktivan
offline
RE: D-Link wireless stick
fromcelltohell kaže...
dgigibao kaže...  Ima li tko problema sa nekim od ovih Wi-Fi stickova:

D-LINK DWL-G122

 

 Ja kažem: Ima!!!!!

Imam taj DWL-G122 već 2 godine i zbilja mi se zna dogodit često
(pogotovo kad skidam torrente) da puca veza s routerom.
Doduše,ponešto je stabilniji otkako sam naišao na "novije" drivere
za njega,no svjedno zna "riknut" u nezgodno vrijeme.
No,moram bit iskren i reći da mi se to uglavnom događa
na Vista Ultimate OS-u,na Xp Pro baš nikad.

 

Koristim osto d-link več godinu dana,  imao sam problema sa no conectivity jedno vrijeme i na XPu i na Visti, ali update drivera i firemwarea na ruteru i sve funkcionira super... zadnjih 6 mjeseci se ne sječam da mi je pukla veza ili išta drugo, signal uvjek odličan, ruter u prizemlju, PC na katu. A hvata i neciju mrezu u susjedstvu, a to mora biti barem 30m udaljenosti i par zidova...
Matična ploča 26 °C (79 °F) CPU 41 °C (106 °F) 1. CPU / 1. jezgra 37 °C (99 °F) 1. CPU / 2. jezgra 37 °C (99 °F) GPU dioda 43 °C (109 °F) ExcelStor Technology J360 29 °C (84 °F) WDC WD1600AAJS-00B4A0 23 °C (73 °F)
15 godina
offline
D-Link wireless stick

Ma,lovi i moj bežične mreže u susjedstvu,i uglavnom je stabilan,no dogodi se da mi pukne connection i to na torrentima,kako sam rekao.

CPU: C2D E 4300 OC@2700 Mhz, GPU: Gigabyte Radeon HD 4850 512 Mb, MBO: Gigabyte GA-P35-DS3L rev 2.0, HDD: Seagate 320&500 Gb, MEM: Kingmax PC 6400 3 Gb DDR2 800 Mhz DC,OC@900 Mhz, PWR: Fortron Blue Storm II 500 W, LCD: LG L194WT
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: D-Link wireless stick

Koji ruter imaš?

Matična ploča 26 °C (79 °F) CPU 41 °C (106 °F) 1. CPU / 1. jezgra 37 °C (99 °F) 1. CPU / 2. jezgra 37 °C (99 °F) GPU dioda 43 °C (109 °F) ExcelStor Technology J360 29 °C (84 °F) WDC WD1600AAJS-00B4A0 23 °C (73 °F)
15 godina
offline
D-Link wireless stick

Tompson Speed Touch 780 Wl i,no isto se događalo i s Zyxel-om prije

 

a wireless stick je d-link dwl-g122  C1 firmware 3.0

 

CPU: C2D E 4300 OC@2700 Mhz, GPU: Gigabyte Radeon HD 4850 512 Mb, MBO: Gigabyte GA-P35-DS3L rev 2.0, HDD: Seagate 320&500 Gb, MEM: Kingmax PC 6400 3 Gb DDR2 800 Mhz DC,OC@900 Mhz, PWR: Fortron Blue Storm II 500 W, LCD: LG L194WT
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
D-Link wireless stick

g122 je najbolji 

I7 965 @5.1 , ASUS RAMPAGE II EXTREME , Dominator 12 gb DDR3 1600mhz , EVGA GTX295 & ASUS GTX 295 , HX1000W , WD1000BE X2 ,Coolermaster 932 HAF + monitor u boji .
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice