Cviljenje iz raznih napajanja i uredjaja

poruka: 21
|
čitano: 10.385
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Cviljenje iz raznih napajanja i uredjaja

 

Ne trazim savjet niti neko rjesenje, samo bih se htio osvrnuti na problem koji se, cini mi se, javlja sve cesce kod sve veceg broja uredjaja.

Radi se o cviljenju napajanja i raznih komponenti.

Od vlastitih iskustava navest cu:

 

- IBM G7 17'' CRT monitor - u stand by modu, "cvilio" bi u intervalima blinkanja ledice.

- Logitech MX510 mis - toliko je cvilio da sam ga bio rastavio i cijelu elektroniku zalio u silikon.

- JVC mini linija - ako je ukljucena u struju, a ne radi, cvili ko luda, kad se upali cvili na 20% inteziteta,

jace ako se slusa radio a slabije kad je nutra CD. Civli ili trafo ili neki element, najvjerojatnije kristal

I zadnji veseli cvilidreta, otkrio ga prije neki dan:

- Punjac od Sony Xperia S moba. Radim na kompu i nesto pisti li ga pisti. palim i gasim zvucnike, monitor, komp, padne mi na pamet da nije punjac,

pristekan cca 2m od mene i ono fakat je.

 

U svim slucajevima je cviljenje (iritantni) visokofrekventni zvuk na granici cujnosti, posebno izrazen kad je uho okrenuto tocno prema izvoru.

Kazu da sluh pocinje slabiti  nakon 20-e, no ja i u 40oj jos uvijek cujem i ove cvilidrete,

a ponekad i sismise ako se natjeravaju pokraj prozora. Doduse oni vise "cvrkucu" nego cvile.

 

Imate li slicnih iskustava?

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Cviljenje iz raznih napajanja i uredjaja

Gremlini?!

 

 

Šalim se! Provjeri napon i uzemljenje na električnoj mreži. Najbolje dovedi profesionalnog električara da ti to ispita, nemoj da te struja ubije!{#}

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Cviljenje iz raznih napajanja i uredjaja
Krx kaže...  

Imate li slicnih iskustava?

  Zbog cvilecih pojava sam iskesirao bogatstvo na ventove - 3x120mm Noctua za kuciste, Arcit Cooling za grafiku, Noctua 92 mm na CPU hladnjaku, Cooler Master GX 450 i sve to upakovano u kuciste Cooler Master Silencio 550

 

Inace sam imao iskustvo za tzv. High Pitch cvilenjem ili zavijanjem kada se skrola(!) na Intelovim stock hladnjacima, kod frenda sa napajanjem (random cvilenje), monitora...ma svasta. Desava se a i ja sam, kao ti, vrlo osetljiv na to.

Godine su u pitanju
Idi malo po tulumima sa 2 kW ozvucenjem pa kad dodes kuci sve ce biti tiho

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2013 22:40 (Lazarus Long).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Cviljenje iz raznih napajanja i uredjaja
Lazarus Long kaže...

 

Inace sam imao iskustvo za tzv. High Pitch cvilenjem ili zavijanjem kada se skrola(!)

 

Mislio sam da sam jedini živ s ovim problemom.

Na dva napajanja me prati (ako je do njih), stari LC Power GP V2 550W ili tako nešto te trenutno iz potpisa.

 

Iznimno je iritantno kad u 2 ujutrno skrolam i kako skrolam, proporcionalno se javlja cviljenje.

 

Uistinu tiho no svejedno, prisutno je.

 

Rekao sam, jedan dan cijeli komp uvaljujem u pleksi akvarij i ulje pa nek se hebe svaki zvuk osim grgljanja.

 

Something witty.
13 godina
neaktivan
offline
Cviljenje iz raznih napajanja i uredjaja

Meni procesor cvili u idleu, MX518 me jebe u mozak non stop, u autu mi pisti nesto kad su iskljucena svjetla(upaljena dnevna, pojacan intezitet osvjetljenja instrumenata, ali samo ako je boja plava(C4 Exclusive-razne boje instrumenata). Ima jos ali se ne kogu sjetiti.

Jos ja izrazito dobro cujem, valjda jer sam kratkovidan :).

Isto tako, zbog sluha me ubijaju losiji CRT TVi.

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Cviljenje iz raznih napajanja i uredjaja
chutac kaže...

Meni procesor cvili u idleu, MX518 me jebe u mozak non stop, u autu mi pisti nesto kad su iskljucena svjetla(upaljena dnevna, pojacan intezitet osvjetljenja instrumenata, ali samo ako je boja plava(C4 Exclusive-razne boje instrumenata). Ima jos ali se ne kogu sjetiti.

Jos ja izrazito dobro cujem, valjda jer sam kratkovidan :).

Isto tako, zbog sluha me ubijaju losiji CRT TVi.

http://en.wikipedia.org/wiki/Schizophrenia

14 godina
offline
Re: Cviljenje iz raznih napajanja i uredjaja

 http://en.wikipedia.org/wiki/Schizophrenia

{#} ostao sam zatecen.. nisam uspio ni citirat post iznad {#}

blenderasi vidimo se na http://blender.hr/
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2013 23:40 (dexman).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Cviljenje iz raznih napajanja i uredjaja
dexman kaže...

 http://en.wikipedia.org/wiki/Schizophrenia

{#} ostao sam zatecen.. nisam uspio ni citirat post iznad {#}

{#}

Što hladnije to bolje :)
11 godina
neaktivan
offline
Cviljenje iz raznih napajanja i uredjaja

na normalno je da elektronika "cvili" (ima svoju frekvenciju)    ..na kojem ste vi "tripu"? 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Cviljenje iz raznih napajanja i uredjaja
chutac kaže...

Meni procesor cvili u idleu, MX518 me jebe u mozak non stop, u autu mi pisti nesto kad su iskljucena svjetla(upaljena dnevna, pojacan intezitet osvjetljenja instrumenata, ali samo ako je boja plava(C4 Exclusive-razne boje instrumenata). Ima jos ali se ne kogu sjetiti.

Jos ja izrazito dobro cujem, valjda jer sam kratkovidan :).

Isto tako, zbog sluha me ubijaju losiji CRT TVi.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Anksioznost

13 godina
neaktivan
offline
Cviljenje iz raznih napajanja i uredjaja

Svasta od vas ljudi...

Ako ste vi nagluhi ili vam pak nista ne cvili ne znaci da sam ja poremecen.

Svasta

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Cviljenje iz raznih napajanja i uredjaja
chutac kaže...

Svasta od vas ljudi...

Ako ste vi nagluhi ili vam pak nista ne cvili ne znaci da sam ja poremecen.

Svasta

Malo te zezaju. Izgleda da si, kao i ja, osjetljiviji na vislje frekvencije. Po danu se pistanje utopi u uobicajenu buku,
no po noci, kad sve ostalo utihne, itekako se cuje.

Susjed, par haustora nize ima pak drugi problem - brujanje iz jedne lampe ulicne rasvjete.

Drugi cuje brujanje iz trafo-stanice.

Probaj ovo Googlati i vidjet ces da ima jos ohoho ljudi koji to cuje i kojima to isto smeta.

Glavni problem je sto se u cilju sto jeftinije proizvodnje traze i cim jeftinije komponente,

a kvaliteta kontrole proizvodnje skoro da i ne postoji.

Od X miseva, monitora ili svega ostalog sto ima elektroniku u sebi - desava se da jedan proizvod iz iste serije pisti,

a drugi ne pa se desava da se ljudi sa istim modelima iscudjavaju kako to da tebi pisti a njima ne.

 

Rjesenje?

Nama jedino preostaje da sve sto kupimo isprobamo na licu mjesta: Upali, nabij uho na uredjaj i ako cvili traziti drugi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.3.2013 9:51 (Krx).
16 godina
offline
Cviljenje iz raznih napajanja i uredjaja

Meni je cvililo zbog visljeg krvnog tlaka :) Inace, jedno napajanje je cvililo takodjer, dode Bahrija i otvori ga... imalo se kaj vidjeti - kondenzatori procvijetali prije proljeca, pauk vec dela sklekove, mreza spremna :D

Jos cujem nekad i punjac od moba, TV takodjer kad se nemre dogovoriti s resiverom za glasnocu (valjda), elektricni bojler cvili jer je grijac pri kraju (kamenac ga jede), u autu se na zvucnicima cuje kad se upali i daje gas (treba neki vrag sloziti, kaze autoelektricar) i tako... Svasta cvili u zivotu :)

Cure su lude kad se zaljubljuju u nas muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Cviljenje iz raznih napajanja i uredjaja

Inače cviljenje iz elektroničkih uređaja zna često biti povezano sa nabubrelim kondenzatorima, kaj nije tak ?{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Cviljenje iz raznih napajanja i uredjaja

Znam da je stara tema ali možda ju netko vidi. Živcira me cviljenje procesora dok nešto radi. Dobio sam na poklon dvije HP radne stanice. Pc sa 4gb ddr3 rama i i3 procesorom. Problem je taj što procesori cvile kad pomičem miša, ili kad nešto radim npr scrollam kroz fotke ili pokrenem neku igru npr microsfotov šah. Nije problem u winsima jer se isto događa i na linuxu, nije problem ni u harddisku jer sam iskopčao i probao live linuxe i ista stvar se događa. Na netu sam našao riješenje, a to je da ili isključim Idling procesora što znači da stalno radi na punoj snazi, što je ok ne grije se ali troši puno struje. Ili da mu smanjim snagu tj ograničim na nekih 70% onda prestane. Navodno je problem u nekim C stanjima u postavkama proca, ali stvar je kaj je ovo brendirano računalo i bios nema opcije za isključit određena c stanja. Tak da kao itko ima još koju ideju neka piše.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Cviljenje iz raznih napajanja i uredjaja

CPU nemože "cviliti" , jedino osim ventilatora što na MBO i elektronici se čuje su zavojnice i transformatori . Uz socket od CPU su 4-5 zavojnica , kraj RAM-a isto par kom.  U napajanjima transformator i zavojnice kao i na grafičkim karticama zavojnice.

Sve bi trebalo biti zaliveno u smolu ali nekada nekvalitetna smola uslijed temperatura zna popucati te se zvuk pojača.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Cviljenje iz raznih napajanja i uredjaja
Ne brini, vjerojatno nešto od tih uređaja i ostalima cvili, a nešto jednostavno samo ti čuješ. Ne zato jer si lud, nego zbog toga što si osjetljiv na visoke frekvencije. I ne brini se, ima nas još. Redom svi punjači mobitela, bez obzira na marku, svjetla na veš mašini kad završi i tišina je, lampica na monitoru, miš kada ga pomičem (hvala bogu samo kada je gluho doba noći, inače se utopi u ostalo) i još mali milion stvari... To mi je jedan od načina kako provjeravam je li mi mobitel pun 😂
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cviljenje iz raznih napajanja i uredjaja
Ne brini, vjerojatno nešto od tih uređaja i ostalima cvili, a nešto jednostavno samo ti čuješ. Ne zato jer si lud, nego zbog toga što si osjetljiv na visoke frekvencije. I ne brini se, ima nas još. Redom svi punjači mobitela, bez obzira na marku, svjetla na veš mašini kad završi i tišina je, lampica na monitoru, miš kada ga pomičem (hvala bogu samo kada je gluho doba noći, inače se utopi u ostalo) i još mali milion stvari... To mi je jedan od načina kako provjeravam je li mi mobitel pun 😂
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Cviljenje iz raznih napajanja i uredjaja

Meni cvile zvučnici creative inspire P5800... al baš primjetno. Imao ih spojene na TV i sad na kompu i cvile li ga cvile (solomonsko rješenje je da uključim slušalice u njih kad ne igram). Vjerujem da se to nekako može rješiti al se nisam dovoljno potrudio pronaći način... ima li tko kakvu ideju možda?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Cviljenje iz raznih napajanja i uredjaja

Audioizolacijski transformator ilitiga popularno ground loop isolator.

 

 

 

Kruha i igala...
7 godina
neaktivan
offline
Cviljenje iz raznih napajanja i uredjaja

Cvile ti zavojnice kroz koje prolazi struja. Što nekvalitetnija zavojnica i veča struja to više cvili. Standardna stvar kod buck konvertora.

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice