Crn ekran,nema bip-a,PC.

poruka: 4
|
čitano: 1.290
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Crn ekran,nema bip-a,PC.
Pozdrav,
Evo već par sati pokušavam upaliti PC ali bezuspješno.Ekran je uključen ali je crn,karakterističnog biiip na matičnoj ploči nema,probao sam vaditi bateriju,sve komponente(osim procesora)ali MB ne daje nikakve zvukove upozorenja.Ovo mi se događa od kada je gospoda iz HEP-a nenajavljeno ugasila struju za cijelu ulicu.Još nisam probao soluciju sa Jumperom ali čisto sumnjam da bi napravilo ikakvu razliku.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Crn ekran,nema bip-a,PC.
MrkyBoy kaže...
Pozdrav,
Evo već par sati pokušavam upaliti PC ali bezuspješno.Ekran je uključen ali je crn,karakterističnog biiip na matičnoj ploči nema,probao sam vaditi bateriju,sve komponente(osim procesora)ali MB ne daje nikakve zvukove upozorenja.Ovo mi se događa od kada je gospoda iz HEP-a nenajavljeno ugasila struju za cijelu ulicu.Još nisam probao soluciju sa Jumperom ali čisto sumnjam da bi napravilo ikakvu razliku.

 Imaš li drugi GPU da probaš? Vrte li se svi ventovi kako se spada?

13 godina
neaktivan
offline
Crn ekran,nema bip-a,PC.

Pokušaj i sa drugim napajanjem ako je kvalitetnije često se pokvri napajanje, ako je neko lošije napajanje tada ode još poneka komponenta sve radi nestanka struje ili nestabilnog napona, također provjeri bios, ako ti je mbo dual bios prebaci na bacup da vidiš da li će raditi

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Crn ekran,nema bip-a,PC.

Uspio sam riješiti problem na čudan način.Naime,nakon pisanja bratić mi je predložio da probam sve komponente izvaditi,pa potom i bateriju i onda sve ponovno vratiti istim redom kako je i vađeno.Opet,grafička nije htjela prikazati išta pa smo probali sa integriranom grafičkom.Integrirana grafička je dala znakove života pa smo se ja i bratić odlučili da odemo kod njega i da moju grafičku stavimo u njegov PC.Iz prve se grafička i monitor pale pa onda ja uzimam njegovu grafičku i odem kući,uštekam i voila,sve radi.I tako ja razmišljam naglas i sve živo ispsujem,i Gigabyte i Intel i AMD i sve živo :P

 

Na kraju sam svoju grafu uštekao i samo resetirao komp.Sve radi.

 

P.S. Mislim da imam i problema sa uzemljenjem kuće.Bratić danas kada je pokušavao okrenuti kućište da izvadi grafičku,kompjuter se upalio bez da je dirao tipku za paljenje.Moguće da su kablovi od uzemljenja izgorili zbog groma koji je udario u antenu za internet koja se nalazi na vrhu mjesnog doma koji je od moje kuće doslovno pet metara.BTW tkada se to desilo prošle godine,izgorio mi je stari kompjuter.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.9.2016 19:24 (MrkyBoy).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice