Ekonomija - Poslovna informatika

poruka: 14
|
čitano: 32.746
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Ekonomija - Poslovna informatika

Bok svima,

 

trenutno sam student ne Ekonomskom fakultetu te završavam preddiplomski studij smjera Poslovne informatike. Planiram ići i na diplomski studij (ukoliko bude besplatan) također, smjer poslovne informatike pa me zanimaju neka iskustva onih koji su upravo to završili i trenutno su negdje zaposleni. Koliko teško je naći posao? Dali poslodavci uopće prepoznaju Poslovnu informatiku kao dio ekonomije? Gdje se može naći posao (pri tome mislim na kojem mjestu se može zaposliti u nekoj tvrtci?

 

Eto bilo mi mi izuzetno drago kada bi netko podjelio iskustva sa meni sličnima....

 

Hvala svima!

Mrav radi i tegli i od njega nije poastalo ništa a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovjek!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ekonomija - Poslovna informatika

Nazalost ja ti necu odgovorit na tvoje pitanje ali mene zanima jeli Poslovna informatika tezak faks...znam da se nakon 1 semestra opredjeljujes gdje ces ici ali me zanima tvoje iskustvo...jel moram biti informaticki jako obrazovan i prije nego li upisem taj faks..jezici??..sve sto mi mozes rec a da je korisno

 

hvala unaprijed..

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ekonomija - Poslovna informatika
dr.House2222 kaže...

Bok svima,

 

trenutno sam student ne Ekonomskom fakultetu te završavam preddiplomski studij smjera Poslovne informatike. Planiram ići i na diplomski studij (ukoliko bude besplatan) također, smjer poslovne informatike pa me zanimaju neka iskustva onih koji su upravo to završili i trenutno su negdje zaposleni. Koliko teško je naći posao? Dali poslodavci uopće prepoznaju Poslovnu informatiku kao dio ekonomije? Gdje se može naći posao (pri tome mislim na kojem mjestu se može zaposliti u nekoj tvrtci?

 

Eto bilo mi mi izuzetno drago kada bi netko podjelio iskustva sa meni sličnima....

 

Hvala svima!

Ja sam to završio i iskreno, 90% stvari koje sam tamo naučio, nije mi u poslu trebalo.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ekonomija - Poslovna informatika
mfrankovic kaže...

Ja sam to završio i iskreno, 90% stvari koje sam tamo naučio, nije mi u poslu trebalo.

  Ista stvar na bilo kojem faksu u HRV...

 

 

naši fakulteti kaskaju za realnosti, odnosno uče se praktično neprimjenjive teorije u današnjem poslovnom okružju i poslovanju...

 

I ONDA takvi dođu na vlast (a većinom na vlasti nisu previše bistri ljudi) i dobiješ đuđ-muđ od ovakve države...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ekonomija - Poslovna informatika

Znam, evo pošto je tema stara a ja sam ju pokrenuo, a sada sam četvrta godina (prvog diplomskog) i bio bih red da kažem svoje mišljenje. Smjer kao smjer i nije loš, ako te zanima ekonomija te uz nju i sveprisutna informatika onda je svakako ovaj smjer za takvu osobu. Ja sam iskreno jako zadovoljan jer kao što se da naslutiti obožavam i ekonomiju i informatiku. Ali treba razbiti jednu VELIKU iluziju, to kažem zato jer neki ljudi misle da se na tom smjeru uči harware, programiranje u C++ i mnogo drugih, e takvi ljudi se varaju. Na tome smjeru se baš uči Polovna informatika, pod tim pojmom je otprilike sljedeće: Baze podataka, poslovne simulacije, modeliranje i upravljanje podacima, prijenos i razmjena informacija, nešto malo programiranja (C#), nešto malo općenito o Cisco, Oracle, SAP, OLAP itd. E sad ako vam se ovo što sam naprojao sviđa i zanima onda svakako savjetujem ovaj smjer....Ako netko ima još kakvih pitanja, pitajte...

 

Pozz

Mrav radi i tegli i od njega nije poastalo ništa a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovjek!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ekonomija - Poslovna informatika
dr.House2222 kaže...

Na tome smjeru se baš uči Polovna informatika, pod tim pojmom je otprilike sljedeće: Baze podataka, poslovne simulacije, modeliranje i upravljanje podacima, prijenos i razmjena informacija, nešto malo programiranja (C#), nešto malo općenito o Cisco, Oracle, SAP, OLAP itd. E sad ako vam se ovo što sam naprojao sviđa i zanima onda svakako savjetujem ovaj smjer....Ako netko ima još kakvih pitanja, pitajte...

Znači nisu se daleko makli od prije 8 godina kada sam ja diplomirao na tom smjeru. ;)

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
14 godina
neaktivan
offline
Ekonomija - Poslovna informatika

E hvala puno za odgovor!

A znaci i da ima posla za taj smijer?

:D

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.12.2010 21:14 (DJecko23).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ekonomija - Poslovna informatika
ja se iskreno nadam da ima sanse za nas poslovne informaticare. mozda netko ima neka iskusta pa da podjeli sa nama te informacije??
Mrav radi i tegli i od njega nije poastalo ništa a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovjek!
15 godina
offline
Ekonomija - Poslovna informatika

Ima li neko ko je zaposlen baš u toj branši? Ja sam završio ekonomiju, ali se više bavim prodajnim aktivnostim nego financijskim, znanje informatike mi dosta pomaže, ali baš poslovna informatika hmmm. Ili završi ekonomiju ili informatiku, ti mixevi su mi nekako zbunjoza, možda se varam...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ekonomija - Poslovna informatika

Upravo na ovakav post sam apelirao da ga nitko ne napiše, ali.... Kao što sam već rekao u svom postu, poslovna informatika NIJE informatika niti ja očekujem da meni neki budući poslodavac kaže da sam ja završio informatiku, ja sam završio poslovnu informatiku. U prijevodu znači, sve ono što se događa sada na papirima u ekonomiji, barem 60% toga se može raditi na računalu i putem računala, odnosno WEB-a. E za te stvari postoji Poslovna informatika. Mislim, žalosno je kada čujem što rede moje kolege na smjeru Financijskom Menadžmenta, oni knjiže računovodstvene promjene na T-računima. Mislim, strašno! A profesor što je najbolja fora, im predaje predavanja putem grafoskopa na folijama. Pa mislim ljudi, živimo u 21.stolječu gdje je Informatika Alfa & Omega i ako se nešto može tvrditi na svijetu da je 100%, to je zasigurno eksplozija razvoja ICT-industrije. I btw. kada završim ovaj petogodišnji studij stječem zvanje mag.oec. u području ICT industrije. Mislim da je to zvanje budučnosti!

Mrav radi i tegli i od njega nije poastalo ništa a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovjek!
15 godina
offline
RE: Ekonomija - Poslovna informatika
dr.House2222 kaže...

Mislim, žalosno je kada čujem što rede moje kolege na smjeru Financijskom Menadžmenta, oni knjiže računovodstvene promjene na T-računima. Mislim, strašno! A profesor što je najbolja fora, im predaje predavanja putem grafoskopa na folijama. Pa mislim ljudi, živimo u 21.stolječu 

Kolega, uozbiljite se. :D 

 

Pa što očekuješ od ljudi koji svoj posao dobiju praktički kao Kinezi, doživotno?! Da ne spominjem količinu znanstvenih radova koju produciraju na godišnjoj razini. :)

 

Osobno sam završio fin. management i znam koja je nebuloza ovo što pričaš. Netko je spomenuo kako je 90% stečenog znanja na faksu neprimjenjivo u praksi... Riječ je zapravo o još višem postotku, kudikamo bližem okrugloj stotki.

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
12 godina
neaktivan
offline
Ekonomija - Poslovna informatika

a koji tocno posao mozes obavljat sa zavrsenim tim faksom?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ekonomija - Poslovna informatika

Iskreno kod mene u tvrtci bi to bilo traženo zanimanja pošto imamo cijeli odjel koji se bavi tzv. Business Intelligence-om koji uključuje reporting (izvlačenje podataka iz SAP-a, CRM-a i ostalih sustava) i praćenje razvoja konkurencije. U osnovi nije posao za čistokrvne informatičare jer se više manje radi o snalaženju u navednim programima i izvlačenje podataka na zahtjev drugih odjela...

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Ekonomija - Poslovna informatika

Drugi sam razred srednje škole i idem u ekonomsku, smjer upravni referent pa me zanima kakav je studij i jel ima posla s tim završenim studijem i što je potrebno za upis na njega.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice