[Procjena] Procjena 775 quad core PC-a zaključana tema

poruka: 18
|
čitano: 3.855
|
moderatori: pirat, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
[Procjena] Procjena 775 quad core PC-a

Kao sto tema kaze...
Volio bih jednu cijenjenu bug procjenu od strucnjaka sa ovog foruma, cisto da vidim na cemu sam:

NAPAJANJE: CX 600

 

CPU: Q9550 @3529 MHz

FAN: HyperT4

MBO: ASUS MAXIMUS II FORMULA

RAM:2x2GB Transced 800 Mhz

1x2GB Buffalo,Melco 800 Mhz

HD: 1TB WD Blue

GPU: ASUS GTX 560 DIRECT (Overclocked).

hard disk ima garanciju i Hyper t4 ima garanciju. Ostalo nista, komponente sve ispravne. Prime95 vrtio dosta par sati, nema errora nikakvih, furmark vrtio temp max oko 75 bila inace u igrama oko 60 dosegne, tako da mogu ja i clock spustiti voltazu nisam dirao.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2015 22:54 (Luka123).
12 godina
offline
[Procjena] Procjena 775 quad core PC-a

CX 600 - 300 KN
HYPER T4 - 180 KN
q9550 - 500 KN
6 g RAM - 300 KN
Maximus 2 formula - 500 KN (ovo je overclockerska maticna iz ROG serije, inace bi stavio 250-300, ja sam je 600 platio polovnu)
1TB WD BLUE - 380
GTX 560 - 400-450 KN
Kuciste + DVD RW = 200 KN


Jeli ok procjena??

12 godina
protjeran
offline
Re: [Procjena] Procjena 775 quad core PC-a
Trazis za tu starudiju od cpu-a i maticne 1000kn?!lol
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
12 godina
offline
Re: [Procjena] Procjena 775 quad core PC-a
Stjepanj kaže...
Trazis za tu starudiju od cpu-a i maticne 1000kn?!lol

 Napisao sam jeli ok, ako imas svoje misljenje napisi koliko vrijedi? Radi se o overclokerskoj ploci ROG serija uz nju ide i zvucna kartica koja je u kompletu maticne, i processoru koji se na njuski prodaje i za 800 kn tako da mislio sam da je fer cijena... ako imas drugu cijenu napisi.
PC bi negdje u 5 mjesecu isao na prodaju, ovisno o parama koje cu dobit mozda cijeli novi pc uzmem, zato sam stavio procjenu da znam na koliko mogu racunati.


Poruka je uređivana zadnji put uto 24.3.2015 13:17 (Luka123).
12 godina
protjeran
offline
Re: [Procjena] Procjena 775 quad core PC-a
Ajde covjece u tjedan dana si otvorio 20 nepotrebnih tema o tom starom quadu sad jos i procjenu trazis! Ko ziv ko mrtav do 5mj! Moja procjena daj to prvom siromahu do tebe!;)
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
15 godina
neaktivan
offline
[Procjena] Procjena 775 quad core PC-a

Pokloni to dok se jos moze! Prodavati PC star 2 je već problematično a gdje bi tek prodato pc star 6-7 godina.

12 godina
offline
Re: [Procjena] Procjena 775 quad core PC-a
zeroname kaže...

Pokloni to dok se jos moze! Prodavati PC star 2 je već problematično a gdje bi tek prodato pc star 6-7 godina.

 Mogu isto reci i za tvoj, pod moj pc ;)... ako mislis da je tvoja konfiguracija imalo priblizna mojoj....

Sto se tice stjepanja. Otvorio sam temu jer trazim procjenu, ako nemas jednu nemoj ni pisati ovdje, jer samo trazis izliku za svađu i pišeš glupe komentare tipa: "Da ga dam nekom siromahu" Ja sam siromah, ako nisi znao... nezaposlen trenutno i zivim od toga sto radim glazbu i statementa koji mi stizu svakih 6 mjeseci.

Sto se tice maticne zaboravio sam navesti da uz nju ide i zvucna kartica koja je u kompletu sa njom. Ako neces pomoci pri procjeni, nemoj ni pomagat i pisati glupe komentare, uopce mi se neda svađati sa tobom o "temama", jer si ti skoro u svakoj i visis na forumu 24/7.

15 godina
neaktivan
offline
Re: [Procjena] Procjena 775 quad core PC-a
Luka123 kaže...
zeroname kaže...

Pokloni to dok se jos moze! Prodavati PC star 2 je već problematično a gdje bi tek prodato pc star 6-7 godina.

 Mogu isto reci i za tvoj, pod moj pc ;)... ako mislis da je tvoja konfiguracija imalo priblizna mojoj....

Sto se tice stjepanja. Otvorio sam temu jer trazim procjenu, ako nemas jednu nemoj ni pisati ovdje, jer samo trazis izliku za svađu i pišeš glupe komentare tipa: "Da ga dam nekom siromahu" Ja sam siromah, ako nisi znao... nezaposlen trenutno i zivim od toga sto radim glazbu i statementa koji mi stizu svakih 6 mjeseci.

Sto se tice maticne zaboravio sam navesti da uz nju ide i zvucna kartica koja je u kompletu sa njom. Ako neces pomoci pri procjeni, nemoj ni pomagat i pisati glupe komentare, uopce mi se neda svađati sa tobom o "temama", jer si ti skoro u svakoj i visis na forumu 24/7.

 Ja ti mogu odmah reci da kad mi trenutni pc vise ne bude trebao ja cu ga pokloniti kao sto sam poklonio i onaj prije tog. Prodavanje toliko staroga pc u današnje vrijeme je problematično. Bolje da ga pokloniš nego da ga prodaš za užasno male pare.  Prije su se polovni pc dijelovi i mogli prodavati a u današnje vrijeme iskeširaš 7000k kuna na karticu i ona za godinu dana vrijedi 1000 kn jer je vec izasla nova serija.

12 godina
offline
Re: [Procjena] Procjena 775 quad core PC-a
Odi na njuskalo i stavi 2.5k kuna iako je cijena i vise nego napeta zbog starosti.
15 godina
protjeran
offline
Re: [Procjena] Procjena 775 quad core PC-a
Luka123 kaže...
Stjepanj kaže...
Trazis za tu starudiju od cpu-a i maticne 1000kn?!lol

 Napisao sam jeli ok, ako imas svoje misljenje napisi koliko vrijedi? Radi se o overclokerskoj ploci ROG serija uz nju ide i zvucna kartica koja je u kompletu maticne, i processoru koji se na njuski prodaje i za 800 kn tako da mislio sam da je fer cijena... ako imas drugu cijenu napisi.
PC bi negdje u 5 mjesecu isao na prodaju, ovisno o parama koje cu dobit mozda cijeli novi pc uzmem, zato sam stavio procjenu da znam na koliko mogu racunati.


 

Njuskalo ti je referenca?! Pa tam se prodaju neispravne ploce p35 chipset za 300kn. Naravno nigdje ne pise dda je neispravna to trebas sam otkriti. Ili nekakve 1950pro kartice sto su za reciklazu vec 3-4g isto za 250kn. Ako ti je njuskalo referenca onda stavi svoje cjene i cekaj. Netko im valjda i naleti pogotovo ako imas ispravan cijeli komp.

Realno ploca ne vrijedi 500kn ni da si je prodavao prije dvije i pol dok od Haswella nije bilo ni H. No ne znaci da ti netko nece dat toliko. Za takve stvare stari ne postoje realne procjene jer koliko je to staro 6g? Da si trazio realnu procjenu prije 3g jos nekako. Stavi koliko ti drago kao i ostala ekipa s njuskala.

 

 

Luka123 kaže...
zeroname kaže...

Pokloni to dok se jos moze! Prodavati PC star 2 je već problematično a gdje bi tek prodato pc star 6-7 godina.

 Mogu isto reci i za tvoj, pod moj pc ;)... ako mislis da je tvoja konfiguracija imalo priblizna mojoj....

Sto se tice stjepanja. Otvorio sam temu jer trazim procjenu, ako nemas jednu nemoj ni pisati ovdje, jer samo trazis izliku za svađu i pišeš glupe komentare tipa: "Da ga dam nekom siromahu" Ja sam siromah, ako nisi znao... nezaposlen trenutno i zivim od toga sto radim glazbu i statementa koji mi stizu svakih 6 mjeseci.

Sto se tice maticne zaboravio sam navesti da uz nju ide i zvucna kartica koja je u kompletu sa njom. Ako neces pomoci pri procjeni, nemoj ni pomagat i pisati glupe komentare, uopce mi se neda svađati sa tobom o "temama", jer si ti skoro u svakoj i visis na forumu 24/7.

 

Majstore tu grijesis. Jako. Taj phenom 955be posteno klokan na 3.5-4ghz je zvijer, pa cak i po potrosnji, spram q9550. Jednostavno se jos uvijek da dobro igrati uz adekvatnu graficku. Sto kod starih c2d proceva odavno nije slucaj. Dobro gtx275 mu je valjda tamo jer ne mijenja sig ili se uopce ne igra. No onda bi trebao zamijeniti katicu za neku sto ne trosi 150W u leru

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2015 0:49 (gljinoliga).
10 godina
offline
[Procjena] Procjena 775 quad core PC-a

Phenom 955be  naklokan na 3.5 da je zvjer prema q9550 ?!!? Zaboravljas da se i q9550 vise nego odlicno kloka i nema Phenoma koji mu moze prismrdit.

 

Na njusci ce za q9550 dobit 500kn bez problema (ja sam jednog utopio prije dva tri miseca isto za 500 i planuo je u dva dana)

Za ploču može slobodno tražit 400-450kn.

A jel to vridi toliko uopce nije bitno jer trziste diktira cijene a cinjenica je da na njusci ti djelovi idu po tim cijenama.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2015 11:46 (nicky.sl).
12 godina
offline
Re: [Procjena] Procjena 775 quad core PC-a
nicky.sl kaže...

Phenom 955be  naklokan na 3.5 da je zvjer prema q9550 ?!!? Zaboravljas da se i q9550 vise nego odlicno kloka i nema Phenoma koji mu moze prismrdit.

 

Na njusci ce za q9550 dobit 500kn bez problema (ja sam jednog utopio prije dva tri miseca isto za 500 i planuo je u dva dana)

Za ploču može slobodno tražit 400-450kn.

A jel to vridi toliko uopce nije bitno jer trziste diktira cijene a cinjenica je da na njusci ti djelovi idu po tim cijenama.

 Upravo tako hvala nicky.sl, mislim da sam stavio "realne" cijene za njusku, a ovo za uspoređivanje phenoma sa intelom necu ni komentirat . Ako ti kazes da je planuo u 2 dana, mogu ja to slobodno na 3k zaokruzit hh, vidjet cemo sto ce biti krajem travnja stize statement od labela, ako bude para dovoljno ide novi pc i ovaj na prodaju, ako ne samo graficku cu neku bolju stavit :P, jos nisam odlucio.

12 godina
offline
Re: [Procjena] Procjena 775 quad core PC-a
Luka123 kaže...
nicky.sl kaže...

Phenom 955be  naklokan na 3.5 da je zvjer prema q9550 ?!!? Zaboravljas da se i q9550 vise nego odlicno kloka i nema Phenoma koji mu moze prismrdit.

 

Na njusci ce za q9550 dobit 500kn bez problema (ja sam jednog utopio prije dva tri miseca isto za 500 i planuo je u dva dana)

Za ploču može slobodno tražit 400-450kn.

A jel to vridi toliko uopce nije bitno jer trziste diktira cijene a cinjenica je da na njusci ti djelovi idu po tim cijenama.

 Upravo tako hvala nicky.sl, mislim da sam stavio "realne" cijene za njusku, a ovo za uspoređivanje phenoma sa intelom necu ni komentirat . Ako ti kazes da je planuo u 2 dana, mogu ja to slobodno na 3k zaokruzit hh, vidjet cemo sto ce biti krajem travnja stize statement od labela, ako bude para dovoljno ide novi pc i ovaj na prodaju, ako ne samo graficku cu neku bolju stavit :P, jos nisam odlucio.

 

Ok, svakako nam javi!

15 godina
protjeran
offline
Re: [Procjena] Procjena 775 quad core PC-a
nicky.sl kaže...

Phenom 955be  naklokan na 3.5 da je zvjer prema q9550 ?!!? Zaboravljas da se i q9550 vise nego odlicno kloka i nema Phenoma koji mu moze prismrdit.

 

Na njusci ce za q9550 dobit 500kn bez problema (ja sam jednog utopio prije dva tri miseca isto za 500 i planuo je u dva dana)

Za ploču može slobodno tražit 400-450kn.

A jel to vridi toliko uopce nije bitno jer trziste diktira cijene a cinjenica je da na njusci ti djelovi idu po tim cijenama.

 

Zaboravljas da i prastari ultrasporit Athlon64™ imaju integrirani memorijski kontroler nesto sto svim Pentium4™, Core™ i Core2™ procevima fali. Pa ako ponovno procitas moj post vidjet ces da su i jedan i drugi za smece no na Phenom™ se jos uvijek da dobro zaigrati upravo zbog vesele memorije. Core2™Duo je jos necemu no Quad je zivi ocaj i duplo veci cache nego kod Phenom™ mu tu previse nije od pomoci.

 

Opet njuska. Sto mislis da ljudi koji kupuju smece tamo stvarno danas jos uvijek pushe fore da sedam godina stari proc je bolji od jeftinjobix Pentium Dualca baziranog na dvogodisnjem Haswellu. Ti Core2 su jos donekle usporedivi s prvim Nehalemima no danas prvi core i5 i core i7 quadovi su sporiji od i3 Haswella. A Nekakva prastari Core2™Quad je po performasnsama jos nekih 30% losiji jdino sto je hladniji i dugotrjnije ploce ima nego truli s1156 i zedne i5/i7-ce iz tog razdoblja

10 godina
offline
Re: [Procjena] Procjena 775 quad core PC-a
gljinoliga kaže...
nicky.sl kaže...

Phenom 955be  naklokan na 3.5 da je zvjer prema q9550 ?!!? Zaboravljas da se i q9550 vise nego odlicno kloka i nema Phenoma koji mu moze prismrdit.

 

Na njusci ce za q9550 dobit 500kn bez problema (ja sam jednog utopio prije dva tri miseca isto za 500 i planuo je u dva dana)

Za ploču može slobodno tražit 400-450kn.

A jel to vridi toliko uopce nije bitno jer trziste diktira cijene a cinjenica je da na njusci ti djelovi idu po tim cijenama.

 

Zaboravljas da i prastari ultrasporit Athlon64™ imaju integrirani memorijski kontroler nesto sto svim Pentium4™, Core™ i Core2™ procevima fali. Pa ako ponovno procitas moj post vidjet ces da su i jedan i drugi za smece no na Phenom™ se jos uvijek da dobro zaigrati upravo zbog vesele memorije. Core2™Duo je jos necemu no Quad je zivi ocaj i duplo veci cache nego kod Phenom™ mu tu previse nije od pomoci.

 

Opet njuska. Sto mislis da ljudi koji kupuju smece tamo stvarno danas jos uvijek pushe fore da sedam godina stari proc je bolji od jeftinjobix Pentium Dualca baziranog na dvogodisnjem Haswellu. Ti Core2 su jos donekle usporedivi s prvim Nehalemima no danas prvi core i5 i core i7 quadovi su sporiji od i3 Haswella. A Nekakva prastari Core2™Quad je po performasnsama jos nekih 30% losiji jdino sto je hladniji i dugotrjnije ploce ima nego truli s1156 i zedne i5/i7-ce iz tog razdoblja

  omašio ceo fudbal

Sami sebi smo najveci neprijatelji
10 godina
offline
[Procjena] Procjena 775 quad core PC-a

Q9550 o kojem je ovdje rijec dere debelo bilo kojeg x4 Phenoma Athlona u bilo cemu pa i igrama (sasvim slucajno sam imao doticni cpu kao i gomilu Phenoma).

Ovdje nismo pričali o i3, i5 a bogme ni o i7 nijedne generacije nego o prastarom q9550 i Phenomoma i neznam zasto spominjes Haswella i kakve on veze ima s cilom pricom

Sami sebi smo najveci neprijatelji
12 godina
protjeran
offline
Re: [Procjena] Procjena 775 quad core PC-a
nicky.sl kaže...

Q9550 o kojem je ovdje rijec dere debelo bilo kojeg x4 Phenoma Athlona u bilo cemu pa i igrama (sasvim slucajno sam imao doticni cpu kao i gomilu Phenoma).

Ovdje nismo pričali o i3, i5 a bogme ni o i7 nijedne generacije nego o prastarom q9550 i Phenomoma i neznam zasto spominjes Haswella i kakve on veze ima s cilom pricom

 a misli valjda na novog dualca koji podere doticnog u gamingu u poprilicnom broju scenarija...jbga isti ima duplo jace jezgre!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
12 godina
offline
[Procjena] Procjena 775 quad core PC-a

Alo decki, sa teme ste otisli nemilo... molim admina lock ako cita.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice