Python

poruka: 37
|
čitano: 14.357
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Python

nije mi jasno ako je tako dobar zašto ga se tako malo koristi? možda vani ne toliko..ali recimo kod nas nisam nikad čuo da netko traži python programera..zašto je to tako?

kakvu budućnost predviđate ovom jeziku?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Python
Merlo kaže...

nije mi jasno ako je tako dobar zašto ga se tako malo koristi? možda vani ne toliko..ali recimo kod nas nisam nikad čuo da netko traži python programera..zašto je to tako?

kakvu budućnost predviđate ovom jeziku?

  Naletio sam na nekoliko oglasa gdje su naveli da je znanje pythona prednost, znači traži se no ipak dosta rijetko (naspram Jave, C++-a, itd...). Python ima budućnost, dovoljno ti govori to da će postati (odnosno već je) dio .NET obitelji, aka IronPython.
Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Python
Merlo kaže...

nije mi jasno ako je tako dobar zašto ga se tako malo koristi? možda vani ne toliko..ali recimo kod nas nisam nikad čuo da netko traži python programera..zašto je to tako?

kakvu budućnost predviđate ovom jeziku?

 Python ti se stalno koristi na Linux sustavima. Preko gtk+, qt4(najvise plasmoida), screenlet-a, Gentoo-ovog portagea. Ima toga jako puno.
Gentoo user. :')
16 godina
neaktivan
offline
Python

python se koristi za sve.

ima dobar framework za izradu Gui-a

www.wxpython.org

 

ja koristim eclipse, za njega postoji pydev koji radi solidno.

za visual studio također postoji.

 

treba skinuti visual studio isolated i python za .net.

 

ima brdo knjiga.

jednostavan, brži u odnosu na .net i javu.

nekoliko tisuća dodatnih modula.

 

lako se može spajati na baze itd..

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.11.2008 11:08 (MarkoCro).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Python

Da i lakše ga je naučiti za one koji su navikli na C/C++ jer je sintaksa jako slična.

AMD Phenom 9500, GA 790x DS4, RAM : 4 GB , ATI RADEON 4850, 750GB DISK SPACE, LOGITECH x540
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Python
Merlo kaže...

nije mi jasno ako je tako dobar zašto ga se tako malo koristi? možda vani ne toliko..ali recimo kod nas nisam nikad čuo da netko traži python programera..zašto je to tako?

kakvu budućnost predviđate ovom jeziku?

 pogledaj na www.tiobe.com, koliko se koristi.


16 godina
neaktivan
offline
RE: Python
MarkoCro kaže...
Merlo kaže...

nije mi jasno ako je tako dobar zašto ga se tako malo koristi? možda vani ne toliko..ali recimo kod nas nisam nikad čuo da netko traži python programera..zašto je to tako?

kakvu budućnost predviđate ovom jeziku?

 pogledaj na www.tiobe.com, koliko se koristi.


 ma vidio sam to, ali kod nas di god se okrenem traži se java programer a nigdje ne python
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice