PHP - Koji framework? Zend, Cake, Prado, Symfony?

poruka: 3
|
čitano: 4.824
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
PHP - Koji framework? Zend, Cake, Prado, Symfony?
pitanje

PHP - Koji framework? Zend, Cake, Prado, Symfony?

 

Uskoro krećem s jednim PHP projektom za verziju 5.2+. Ne zanima me nikakva kompatibilnost s PHP-om 4, trebam framework koji je maksimalno jednostavan i ima dobru dokumentaciju.

Najvažnije mi je da ima dobru funkcionalnost po pitanju servisa (WSDL), da ima dobar OR/M (ili da mu je pluggabilan).

Pokušao sam pronaći odgovore online, ali toliko je različitih i oprečnih komentara da sam poludio nakon pola sata.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.4.2009 9:45 (naxeem).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: PHP - Koji framework? Zend, Cake, Prado, Symfo

Kako ne volim Zend pogledaj Prado ili Symfony.

 

Cake trenutno podržava PHP 5.3 ali i PHP 4 (uz opasku da je u izradi Cake 2.0 koji je PHP 5.0 only i Cake3 koji će biti PHP 5.3 only uz mogučnost korištenja Zend komponenti).

 

Symfony i Zend su najbolji glede korištenja komponenti (u Symfony-ju možeš birati između više ORM modula).

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
16 godina
neaktivan
offline
RE: PHP - Koji framework? Zend, Cake, Prado, Symfo
Lion King kaže...

Kako ne volim Zend pogledaj Prado ili Symfony.

 

Cake trenutno podržava PHP 5.3 ali i PHP 4 (uz opasku da je u izradi Cake 2.0 koji je PHP 5.0 only i Cake3 koji će biti PHP 5.3 only uz mogučnost korištenja Zend komponenti).

 

Symfony i Zend su najbolji glede korištenja komponenti (u Symfony-ju možeš birati između više ORM modula).

Zanimljivo kako ova tema nije zaživila.. hmm..

 

 

To što ti ne voliš Zend framework, ne znači da on nije dobar framework. Zend je sveobuhvatan i pored njega ti skoro pa ništa drugo ne treba. Svaku komponentu je Vrlo lako nadograditi i sve su praktički tako formirane da ne ovise o nekoj drugoj komponenti iz frameworka.

Znači, odaberi ono što ti terba, a ostalo zanemari (obriši iz library baze).

 

 

dr. Mito Korupcija, doktor političkih znanosti.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice