C i C++ knjige

poruka: 36
|
čitano: 24.319
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
C i C++ knjige

Zna li iko za neke knjige o C i C++... Ako neko imay preporuku za ASP.NET CSS HTML JAVA FLASH i bilo koji drugi programski jezik ;)

if u want to stay alive... just stay
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
C i C++ knjige

dali je ovo prvi put da se upoznaješ sa programskim jezicima ili ne, jer ti nebi baš preporučio da ideš odma na C++ rađe najprije pascal ili qbasic...

C'est la vie / http://www.youtube.com/watch?v=S1ZZreXEqSY
 
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: C i C++ knjige

Da idi prvo 2 godine na pascal, onda godinu na qbasic, onda izađi iz kamenog doba ravno na .NET jezike i konačko uspij nešto i napraviti što će nečemu služiti, jer iz spemenutih dva možeš si samo "rit obrisati".

 

Evo ti par korisnih linkova, prosurfaj malo tim stranicama, skini Visual Basic Express 2008 ili Visual C# Express 2008, Ili Visual Web Developer Express 2008.

Programi su besplatni.

Kod svih ovih imaš sve u video formatu, gledaš i učiš :P

 

Počni ovdje: (ili windows track ili web track)

http://msdn.microsoft.com/en-us/beginner/default.aspx

 

 

VB.NET

http://msdn.microsoft.com/en-us/vbasic/ms789086.aspx

 

C#

http://msdn.microsoft.com/en-us/vcsharp/aa336766.aspx

 

Windows client (samo za windows forms i wpf)

http://windowsclient.net/learn/

 

ASP.NET

http://www.asp.net/learn/

 

Samo mala napomena, da bi uspio u bilo čemu u programiranju, mislim da ti jako važno da znaš engleski, jer ako neznaš jako teško ćeš doći do resursa potrebnih za učenje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.7.2009 8:16 (Seeker).
15 godina
neaktivan
offline
RE: C i C++ knjige

engleski mi nije problem a qbasic je tako glup i neiskoristiv tako da ne znam što bi ga trebao učiti... osim toga učio sam ga ima iha ho seeker tnx...

if u want to stay alive... just stay
15 godina
offline
C i C++ knjige

Koja je najbolja knjiga o C-u i C++ za prave početnike i za ljude koji nikada nisu učili nikakvo programiranje (u školi sam učio qbasic al to je jako davno bilo i ne sjećam se gotovo ničega tako da to ne ubrajam), mnogi preporučuju da počnem s C  i kada to savladam da pređem na C++, ali koje knjige da kupim i gdje kupiti?

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: C i C++ knjige
fiif kaže...

Zna li iko za neke knjige o C i C++... Ako neko imay preporuku za ASP.NET CSS HTML JAVA FLASH i bilo koji drugi programski jezik ;)

Ako ćeš po tom principu uzmi C++ Analizu i primjenu. Unutra ima dosta stvari vezanih i za C i C++, hrpe primjera, a na kraju knjige i 90ak rješenih zadataka. A poslije toga kad budeš htio detaljnije učiti klase onda Demistificirani C++.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.8.2010 23:40 (Tracer).
15 godina
offline
C i C++ knjige

@Tracer

 

Gledao sam i ostale teme gdje si se ti javljao i ako sam dobro shvatio knjigu pod imenom C++ Analiza i Primjena si ti pisao?

 

Svi mi govore da prvo počnem učiti C pa tek onda C++, a ova tvoja knjiga je samo za C++ ili je za oboje (C i C++)?

 

Samo napominjem da sam u ovome TOTALNI početnik i da nemam nikakvog iskustva s programiranjem (ne računam qbasic koji sam ionako skroz zaboravio Izlanuo se)

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: C i C++ knjige

Slobodno počni sa tom knjigom jer je u biti 99% o C++-u.A nadam se da će nova knjiga izaći ako već nije ,nisam pratio razvoj događaja u zadnje vrijeme oko izdavanja(Tracer?).

Ne moraš ići na C ako možeš i imaš želju početi sa C++-om ,a ta knjiga je za početnike dobra.Poslije nje možeš vidjeti gdje si i što ćeš dalje.

 

Private
15 godina
protjeran
offline
C i C++ knjige

Da. Nekako logički bi bilo prvo upoznati se s proceduralnim programiranjem (C) pa onda tek prijeći na objektno (C++). C++ Analiza i primjena na taj način je i pisana.

 

Što se tiče druge knjige (izdanja) ono je spremno no malo ću pričekati s izdavanjem pošto sada izlazi novi C++ Builder XE pa da pokušam maksimalno prilagoditi sadržaj najnovijoj verziji. Ionako par mjeseci tu i tamo ništa ne znači.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2010 0:27 (Tracer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: C i C++ knjige

zdravo treba mi pomoć u vezi programa,,,, ako netko zna da mi da barem upute ,,,,, Unaprijed zahvalan!!!

Napraviti program kojii zracunava rjesenja jednadzbi

a11x1 + a12x2 =b1

a21x1 + a22x2 =b2 nepoznate su x1 i x2 koeficijenti a11,a12,b1,b2,a21,a22 se unose sa tastature, ako sistem jednadzbi nema rjesenjeprogram ispisuje poruku rjesenje ne postoji

 Takoder treba ispisati odgovarajucu poruku ako sistem ima beskonacno mnogo rjesenja

bole
14 godina
neaktivan
offline
RE: C i C++ knjige
koja je razlika (u kodu) između C i C++
I)0/\/7 I_3412/\/ 70 I-I4(I(, I-I4(I( 70 I_3412/\/
13 godina
neaktivan
offline
RE: C i C++ knjige
1337Code_breaker kaže...
koja je razlika (u kodu) između C i C++

 

Velika. Ogromna.

 

Iako, C++ sa može koristiti kao C, to jest u C++ je uglavnom moguće pisati C kod, pa onda takvi C++ programi izgledaju isto kao i C programi. Ali, takva praksa je upitne korisnosti. Svejedno, ljudi koji tako pišu progrme kažu da "programiraju u C++-u", iako ja stvarno ne znam koji bi bio dobar naziv za tako nešto, ali to sigurno nije programiranje u C++-u.

 

P.S. No, da odgovorim na pitanje: C++ sadržava većinu C-a. Ali, ako bi za mjeru uzeli samo brojnost sintaktičkih elemenata, što je sasvim dobro za usporedbu, C je otprilike 5 puta manji jezik od C++-a. C++ kod uopće i nimalo ne sliči na C kod.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.12.2010 7:33 (kresoc).
13 godina
neaktivan
offline
RE: C i C++ knjige
lovac82 kaže...

Koja je najbolja knjiga o C-u i C++ za prave početnike i za ljude koji nikada nisu učili nikakvo programiranje (u školi sam učio qbasic al to je jako davno bilo i ne sjećam se gotovo ničega tako da to ne ubrajam), mnogi preporučuju da počnem s C  i kada to savladam da pređem na C++, ali koje knjige da kupim i gdje kupiti?

 

Za prave početnike je, po mom mišljenju, uvjerljivo najbolja knjiga "Naučite programirati uz C++", koje sam ja koautor. Ili, da to drugačije kažem, pisana je baš s tom namjerom: za početnike, dakle nije preteška, a nije ni prelagana u smislu da se do kraja knjige obradi i naprednije programiranje. Knjiga je predviđena za dosta širok raspon uzrasta, prilagođena je za čitatelje od 8. razreda osnovne škole, pa sve do onih koji studiraju na prve dvije godine fakulteta.

 

> počnem s C  i kada to savladam da pređem na C++

 

Ne slušaj te. Glupost. Možda zato što su oni, prije 15 godina, to učili tim redom. C je arhaični jezik koji danas uglavnom služi za sistemsko programiranje. Nema nikakvog smisla mučiti se s njim.

 

Iako, ta se rečenica može protumačiti u smislu da treba najprije naučiti proceduralno, pa tek onda objektno orjentirano programiranje. To je dvojbeno mišljenje (u smislu da ima i mnogo ljudi koji ne misle tako), ali u mojoj knjizi se ide upravo tim redom, dakle prije ide proceduralno i funkcijsko programiranje, a nakon toga programiranje temeljeno na objektima.

13 godina
neaktivan
offline
C i C++ knjige

 

...Ma zapravo, neda mi se uopće flejmati. Recimo samo da se ne slažem s nekim stavovima koje ste napisali, ali ne bi škodilo da ste malo širokogrudniji u razmišljanju i idejama.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.12.2010 13:13 (Don Salvatore).
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: C i C++ knjige

Uh, s obzirom na ovoliku količinu kritike, mislim da ipak moram odgovoriti:

 

> Vaša izjava je netočna jer C++ je samo nadogradnja C-a koji osim proceduralnog pristupa nudi i objektni pristup. I to je glavna razlika između ta dva jezika: pristup, a ne toliko sam kod.

 

Točno je da je C++ "samo" nadogradnja C-a.

A, eto, C++ još "samo", osim proceduralnog, nudi i sintaktičku podršku za objektno-orijentirani pristup. I za generički pristup. Tu očito nastaje velika razlika između naših stajališta: ja mislim da su ovo ogromne razlike, dok vi mislite da su male. Sada, je li to razlika u pristupu ili kodu, i što se tu hoće reći, tko bi to znao...

 

> Za jednog autora barem Vas krasi skromnost kao vrlina :)

 

Pa, ne znam što bih trebao reći, ja sam napisao knjigu baš za početnike, slične njoj nema, pa ne mislim valjda da je taj cijeli trud za baciti. Ja sam jasno istakao da sam autor knjige, da svi to mogu uzeti u obzir kada ocjenjuju mišljenja koja napišem.

 

> A i argumentacija. Jasno, Vi ste iznijeli svoje vlastito mišljenje i na njega imate pravo, no vrijeme i čitatelji će tek pokazati koliko je knjiga kvalitetna ili ne.

 

Tu se slažem.

 

> Vaš treći preuranjen zaključak...

 

Ostatak teksta je prilično oštar, a nisam siguran isplati li se komentirati svaki detalj.

 

Kako C++ sadržava gotovo cijeli C, to sve što se radi u C-u može se i u C++u . Jedini je problem što C čitatelja zamara brojnim nebitnim detaljima niske razine odmah na početku: pokazivači, alokacija memorije, bitovi i bajtovi, polja se prenose po referenci, formatiranje ulaza sa printf itd. Moje je mišljenje da ovome svemu nikako nije mjesto u uvodnom tečaju programiranja, koje se, umjesto da se troši vrijeme na te detalje, može pozabaviti pametnijim stvarima poput osnovnih algoritama i funkcijske dekompozicije programa. Ono što zamjeram uvodnim kolegijima na hrvatskim fakultetima je što potroše cijelu uvodni kolegij na printf, malloc i pokazivače, a studenti jedva da nauče kako ispravno rastaviti program na funkcije.

 

Ja sam također te stvari naučio tim redom, dakle C pa C++, malloc i pointeri, to je počelo 1994, a i dan danas se moj posao uglavnom svodi na programiranje niske razine jer sam upao u takvu branšu. To navodim da ne bi izgledalo da ne znam kako se tim pristupom tumači. Ali, mislim da to nije dobar pristup, mislim da je to zastarjeli ostatak prošlosti iz vremena inžinjera elektrotehnike. S modernim jezicima mogući su daleko bolji, moderni pristupi tumačenju programiranja.

13 godina
neaktivan
offline
RE: C i C++ knjige

Ljudi ovako...Mi se u skoli ucimo(srednjoj) raditi u C++ - u...

Ja sam odlucio se vratiti i uciti sve izpocetka u qbasicu...E sad kad napisem naredbu:

 

}

PRINT "nekakav tekst"

 

E sad kad stisnem F5 da pokrenem...Ispise mi umjesto "nekakav tekst" ispise mi  0 (nule)...

Molim pomoc !

14 godina
neaktivan
offline
RE: C i C++ knjige
cropro 1980 kaže...

Ljudi ovako...Mi se u skoli ucimo(srednjoj) raditi u C++ - u...

Ja sam odlucio se vratiti i uciti sve izpocetka u qbasicu...E sad kad napisem naredbu:

 

}

PRINT "nekakav tekst"

 

E sad kad stisnem F5 da pokrenem...Ispise mi umjesto "nekakav tekst" ispise mi  0 (nule)...

Molim pomoc !

To ti se dogada zato sto nisi stavio navodnike, tekst mora ici pod navodnike! Iako si ih ovdje u primjeru stavio, cini mi se da ti u programu fale navodnici. Upravo sam pokrenuo ovaj tvoj primjer i dobio sam ispisano "nekakav tekst", a kad sam uklonio navodnike dobio sam dvije nule.

 

I drugo, promasio si temu.

Tema: C i C++ knjige.

How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.12.2010 14:43 (rustweaver).
14 godina
neaktivan
offline
C i C++ knjige

Nema smisla otvarati novu temu, pa da se tu nadovežem.

 

Upravo radim po K&R. Ukratko, oduševljen sam i načinom pisanja i primjerima. Precizno, jezgrovito, praktično i pisano sa nekim umjerenim i jasnim stilom. Planirao sam proći ovu knjigu pa preći na Thinking in Java od gospodina Eckela koju imam doma, međutim, kako ulazim dublje u K&R, to mi se više sviđa stil pisanja i volio bih proći još koju knjigu od tih autora (u biti od gospodina Kernighana koji je aktivniji na tom polju od gospodina Ritchieja). 

 

Našao sam jednu koja se zove "The Unix Programming Environment", na koju, vele, se dobro nadovezuje "Advanced Programming in the Unix Environment" (Stevenson), koja je ipak novijeg datuma.

 

1. Zanima me što se kasnije može sve sa takvim znanjem, da li je korisno u današnjem dobu? Koliko su te knjige aktualne, da li je tehnologija odmakla predaleko od doba knjige "The Unix Programming Environment"? 

 

2. Spominje se "sistemsko programiranje". Što to točno znači, da li se kod nas netko s time bavi?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: C i C++ knjige
uran101 kaže...
1. Zanima me što se kasnije može sve sa takvim znanjem, da li je korisno u današnjem dobu? Koliko su te knjige aktualne, da li je tehnologija odmakla predaleko od doba knjige "The Unix Programming Environment"? 

 

2. Spominje se "sistemsko programiranje". Što to točno znači, da li se kod nas netko s time bavi?

1. Na linux i unix platformama C je jos uvijek aktualan jezik, ali nekako sumnjam da ces se negdje u HR moci zaposliti striktno kao C programer.

 

2. Sistemsko programiranje je bas ono sto ti naziv govori: programiranje djelova operativnih sustava (low level stvari - driveri i slicno)

How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?
13 godina
neaktivan
offline
C i C++ knjige

postoje li kakve knjige za C#(hash {#})  po mogućnosti na domaćim jezicima??

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: C i C++ knjige
rustweaver kaže...

 

2. Sistemsko programiranje je bas ono sto ti naziv govori: programiranje djelova operativnih sustava (low level stvari - driveri i slicno)

 

Može neki konkretan primjer, molim te?

14 godina
neaktivan
offline
RE: C i C++ knjige
buggie kaže...

postoje li kakve knjige za C#(hash {#})  po mogućnosti na domaćim jezicima??

 

http://www.knjizara.hr/detalji_proizvoda.12ab909568174dc68a69efb7aecc424d.programiranje_c.aspx

http://mis.hr/webkosarica/index.php?p=product&id=6686&parent=0

 

Ja ti preporučam prvu.

14 godina
neaktivan
offline
RE: C i C++ knjige
uran101 kaže...

Može neki konkretan primjer, molim te?

Pa koliko konkretniji zelis? {#}

 

Evo, ne moze konkretnije od ovoga ili ovoga ili pak ovoga

 

take your pick :P

How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?
13 godina
neaktivan
offline
C i C++ knjige

Neznam zašto ljudi seru po toj knjizi ali ja sam kao potpuni početnik naučio sve iz Demistificirani C++ 1. izdanje. Nakon toga po Strostupovim knjigama i znaš sve.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
C i C++ knjige

Zašto ne početi sa c#? ima jako puno materijala za početnike

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
C i C++ knjige

Mislim da C# nije za pocetnike.

C# je OO, a mislim da bi pocetnici trebali prvo svladati proceduralno programiranje.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: C i C++ knjige
Budimir kaže...

Mislim da C# nije za pocetnike.

C# je OO, a mislim da bi pocetnici trebali prvo svladati proceduralno programiranje.

Zašto to misliš, c# je moderan i jezik lagan za naučit.

Glavni problem je u tome što većina početnika u C#-u odmah počme koristiti WinForms i Wpf i svi bi željeli raditi novi Photoshop...

E to nije dobro, i stoga bi se prilikom učenja C#- trebalo okanit WinForms-a i kodirati samo u konzoli dok se ne shvate osnovni pojmovi, onda kada dođe red na delegate i evente prebaciti se na GUI.

 

I sam sam počeo sa OOP(VB.Net) te prešao na c# nakon par tjedana.

15 godina
neaktivan
offline
RE: C i C++ knjige
Budimir kaže...

Mislim da C# nije za pocetnike.

C# je OO, a mislim da bi pocetnici trebali prvo svladati proceduralno programiranje.

 .....hmhmhmhm....jest OOP C# ali "proceduralno " razmišljanje se može naučiti i kroz konzolno programiranje u C#-u.
Stoga smatram ako netko hoće kao početnik ići odmah na C# neka ide i ne osvrće se ! Da je C# postojao kad sam ja krenuo odmah bi počeo sa njime {#}.
Svi proceduralni zadaci a čak i s pokazivačima kao "unsafe" dio u C#-u se mogu rješavati .Stoga nema greške ako počme sa C# ,čak dapače,preporuka!

Private
16 godina
offline
C i C++ knjige

www.pdfchm.net

www.ebookshare.net

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.1.2011 14:53 (funat).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
C i C++ knjige

Što mislite o ovoj knjigi http://www.skolskaknjiga.hr/hrv/page.asp?item=020999&act=more ja sam poceo neki dan.ja mislim da se cijela knjiga bazira na matematicke zadatke.zanima me dal cu iz ove knjige uspjet nauciti nesto korisno na prelazak na c# ili c++.Ova se knjiga je bazirana na program Borlan 4.5.Sto vi mislite dal se isplati ucit iz ove knjige ili kupit neku novu=prjedlog. Hvala {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice