Battle 4 Life zaključana tema

poruka: 58
|
čitano: 26.594
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: Batlle 4 Life
Weky kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

OK, ajmo ozbiljno.

 

Koji engine namjeravaš koristiti? Vlastiti ili tuđi? Ako vlastiti, oće biti pisan od nule i u kojem jeziku? Oćeš raditi novi engine ili ćeš se poslužiti nekim koji je open source kao osnovu za svoj? Ako koristiš tuđi, koji ćeš koristiti? 3D modeli, animacije? Svoje ili tuđe? Koliko novca imaš na raspolaganju, koliko ljudi radi na igri? Jel imaš scenarij, priču? Zvukovi u igri? 2D art? Mape? Hoće biti samo MP ili će imati i botove? Ako da, kako ćeš sredit njihov AI? Pošto je MP, hoćeš pisat svoj server/netcode ili ćeš uzet gotov? Client-server ili P2P? Hoće igra biti open source? Modovi za igru?

 

A ovo nije niti 5% onog što te čeka...

  Nemoj ga plašit. Izrada igre je daleko jednostavnija.

 

Uzmeš Notepad, otvoriš, napišeš šta te volja u engleskom jeziku (on je najbolji jer je objektno orijentiran, više naginje zivucim objektima), i spremis i pokrenis i uzivas u igri. To je to.

 

Kakav Bllizard, Crytek, J. Carmack, Valve, kad imamo notepad.

...

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.8.2010 14:17 (TopForumaš).
13 godina
neaktivan
offline
Batlle 4 Life
legendo da sam šef Infinity Ward-a odmah bi te zaposlio!!!
Error
 
49 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Batlle 4 Life
Sum_of_all_fears kaže...

OK, ajmo ozbiljno.

 

Koji engine namjeravaš koristiti? Vlastiti ili tuđi? Ako vlastiti, oće biti pisan od nule i u kojem jeziku? Oćeš raditi novi engine ili ćeš se poslužiti nekim koji je open source kao osnovu za svoj? Ako koristiš tuđi, koji ćeš koristiti? 3D modeli, animacije? Svoje ili tuđe? Koliko novca imaš na raspolaganju, koliko ljudi radi na igri? Jel imaš scenarij, priču? Zvukovi u igri? 2D art? Mape? Hoće biti samo MP ili će imati i botove? Ako da, kako ćeš sredit njihov AI? Pošto je MP, hoćeš pisat svoj server/netcode ili ćeš uzet gotov? Client-server ili P2P? Hoće igra biti open source? Modovi za igru?

 

A ovo nije niti 5% onog što te čeka...

Ajde kaj cekas ..

znatizeljni smo ..

:DD

** ¤ ** STATUS VEZE : Još Ulažem u MOTOR .. :P ♥ ** ¤ **
14 godina
neaktivan
offline
RE: Batlle 4 Life
error989 kaže...
legendo da sam šef Infinity Ward-a odmah bi te zaposlio!!!

infinity ward nepostoji vise

no who fucking cares

nastavimo...

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.8.2010 14:16 (TopForumaš).
13 godina
neaktivan
offline
Batlle 4 Life

ej nije to neka velika mp igra ja samo radim imam program s kojim napravim mapu i ostalo kada sve zavrsim sejvam igru mozda je ntavim na instalaciju mozda ne stavit cu na mediafire i tu cu staviti

Moj PC  
2 26 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Batlle 4 Life
I didn't know that
valjda ošli jer su zapošljavali takve kakav je on...
Error
14 godina
odjavljen
offline
RE: Batlle 4 Life
TopForumaš kaže...
error989 kaže...
legendo da sam šef Infinity Ward-a odmah bi te zaposlio!!!

infinity ward nepostoji vise

 

Ja bi podava svima otkaz u Cryteku i zaposlio ovog lika, mislim da ima talenta više od njih. O iskustvu da negovorimo. Čovjek je napisao bar 30 stranica u notepadu. Daleko više nego crytek.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians - By James Gastovski ]
14 godina
neaktivan
offline
Batlle 4 Life

@topforumaš

 

uzmi si python on ti je prilično jednostavan naravno ako hoćeš radit i možeš vrlo brzo doći do rezultata

 

@ostali

a šta ga sad ispitivate koje će engine koristiti, kako će sredit pojedine stvari daj mu najprije objasnite što je programski jezik, što je ai, što je engine... na svakom čošku ima takvih koji bi napravili igru u dva klika, umjestu da googlaju spamaju po forumima bez stvarne želje da nešto nauče (da to se zove spamanje)

 

mr. croatian ili što si već uzmi si 3d game maker i dok napraviš igru veseli se al netrebaš nam pokazivat tu jer svako može onda "napravit" "svoju" igru

 
20 0 hvala 3
13 godina
neaktivan
offline
Batlle 4 Life

ako ste toliko znatizeljni je 3d mapa grafika pa nije neko cudo, vjerovatno ce biti timova nekoliko oruzja sta vas jos zanima?

Moj PC  
0 8 hvala 0
15 godina
offline
RE: Batlle 4 Life
Weky kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

OK, ajmo ozbiljno.

 

Koji engine namjeravaš koristiti? Vlastiti ili tuđi? Ako vlastiti, oće biti pisan od nule i u kojem jeziku? Oćeš raditi novi engine ili ćeš se poslužiti nekim koji je open source kao osnovu za svoj? Ako koristiš tuđi, koji ćeš koristiti? 3D modeli, animacije? Svoje ili tuđe? Koliko novca imaš na raspolaganju, koliko ljudi radi na igri? Jel imaš scenarij, priču? Zvukovi u igri? 2D art? Mape? Hoće biti samo MP ili će imati i botove? Ako da, kako ćeš sredit njihov AI? Pošto je MP, hoćeš pisat svoj server/netcode ili ćeš uzet gotov? Client-server ili P2P? Hoće igra biti open source? Modovi za igru?

 

A ovo nije niti 5% onog što te čeka...

  Nemoj ga plašit. Izrada igre je daleko jednostavnija.

 

Uzmeš Notepad, otvoriš, napišeš šta te volja u engleskom jeziku (on je najbolji jer je objektno orijentiran, više naginje zivucim objektima), i spremis i pokrenis i uzivas u igri. To je to.

 

Kakav Bllizard, Crytek, J. Carmack, Valve, kad imamo notepad.

tako je... evo ti mali primjer koda kako to ide:

 

//komentar: upravljanje likom

if you push W: character runs straight

if you push A: character runs left

...

if you push SPACE: character jumps

...

I'm going woo woo
14 godina
odjavljen
offline
RE: Batlle 4 Life
Dangerous Code Games kaže...

@topforumaš

 

uzmi si python on ti je prilično jednostavan naravno ako hoćeš radit i možeš vrlo brzo doći do rezultata

 

@ostali

a šta ga sad ispitivate koje će engine koristiti, kako će sredit pojedine stvari daj mu najprije objasnite što je programski jezik, što je ai, što je engine... na svakom čošku ima takvih koji bi napravili igru u dva klika, umjestu da googlaju spamaju po forumima bez stvarne želje da nešto nauče (da to se zove spamanje)

 

mr. croatian ili što si već uzmi si 3d game maker i dok napraviš igru veseli se al netrebaš nam pokazivat tu jer svako može onda "napravit" "svoju" igru

  Izrada igre, kao i programiranje opcenito se nemoze nikada nauciti na nekom tamo forumu. Za takve stvar moras biti rodeni talent (takav je samo jedan - carmack), ili ti negine nekoliko godina skolovanja u standfordu gdje su predavanja daleko najbolja i najopširnija.

 

I dalje govorim što se čovjeku lakše čini i sto mu odgovara potrebama nek krene na taj jezik. Ako barata C-om nek programira u C-u.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians - By James Gastovski ]
14 godina
neaktivan
offline
Batlle 4 Life

Znam nisam rekao da je programiranje lagano, štoviše, pošto se on još nije odlučio za jezik aj sam mu preporučio python on nek programira u ćemu hoće

 

ma znam da se nemože naučit preko foruma al da lik hoće učit već bi se sam orijenitaro ili bi barem pitao kako početi a on još ni nezna u ćemu radi a već radi multiplayer naslov...

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.8.2010 14:25 (Dangerous Code Games).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Batlle 4 Life
Mr.Croatian100 kaže...

ej nije to neka velika mp igra ja samo radim imam program s kojim napravim mapu i ostalo kada sve zavrsim sejvam igru mozda je ntavim na instalaciju mozda ne stavit cu na mediafire i tu cu staviti

 mene osobno zanima jel ti znaš kakve gluposti pišeš

Error
15 godina
protjeran
offline
Batlle 4 Life

eh sad sam se sjetio frenda koji nije znao napravit tablicu u wordu pa ju je nacrtao u paintu 

mislim da ce ovaj isto tak mape radit Belji se

ありがとうございます /// http://asukaanime.weebly.com/uploads/4/1/1/8/4118513/downloads.txt
Moj PC  
47 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
RE: Batlle 4 Life

Igre se rade u C/C++.

 

Ovi prokleti "game makeri" uvjere svakog klinca da može biti novi Carmack. Ili barem Romero Smijeh

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
odjavljen
offline
RE: Batlle 4 Life
tnakir kaže...

//komentar: upravljanje likom

if you push W: character runs straight

if you push A: character runs left

...

if you push SPACE: character jumps

...

else

Console.Write (Nesto je shebano, lupni glavom od tipkovnicu)

End If

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians - By James Gastovski ]
14 godina
neaktivan
offline
Batlle 4 Life

ma nemislim ja programirat

ne privlaci me to

samo sam evo pitao toliko da znam informativno

moje jedino iskustvno s programskim jezikom je ta kornjaca u Logo-u

i to je bilo davno jos u osnovnoj skoli

(ako pricate o meni par onih postova)

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.8.2010 14:27 (TopForumaš).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Batlle 4 Life

Ja preporučam Unity! :)

Programer i 3D artist
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Batlle 4 Life

Nema boljeg nego kad počneš igru raditi od covera, onda znaš na čemu si. lol

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.8.2010 14:28 (Jack Sparrow).
Moj PC  
72 0 hvala 2
15 godina
offline
RE: Batlle 4 Life
Weky kaže...
tnakir kaže...

//komentar: upravljanje likom

if you push W: character runs straight

if you push A: character runs left

...

if you push SPACE: character jumps

...

else

Console.Write (Nesto je shebano, lupni glavom od tipkovnicu)

End If

falio si programski jezik. On pise u engleskom.

I'm going woo woo
13 godina
neaktivan
offline
RE: Batlle 4 Life
Sum_of_all_fears kaže...

Igre se rade u C/C++.

 

Ovi prokleti "game makeri" uvjere svakog klinca da može biti novi Carmack. Ili barem Romero Smijeh

 al opet... world of goo je savršen primjer mozganja i marljivosti hh
dvoje ljudova Smijeh napravilo hebeni game

Error
15 godina
offline
RE: Batlle 4 Life
Sum_of_all_fears kaže...

Igre se rade u C/C++.

 

Ovi prokleti "game makeri" uvjere svakog klinca da može biti novi Carmack. Ili barem Romero Smijeh

Moze i XNA (c#)

 

Let the flames begin! :p

15 godina
neaktivan
offline
RE: Batlle 4 Life
error989 kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Igre se rade u C/C++.

 

Ovi prokleti "game makeri" uvjere svakog klinca da može biti novi Carmack. Ili barem Romero Smijeh

 al opet... world of goo je savršen primjer mozganja i marljivosti hh
dvoje ljudova Smijeh napravilo hebeni game

Baš kao i Braid, jedan smišljao a drugi izrađivao, i ispalo remek-djelo.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.8.2010 15:18 (thuglife).
14 godina
neaktivan
offline
Batlle 4 Life
e ovako dobro se nisam dugo nasmijao
ali ja ću ti pomoći mister croatian, engleski učim od prvog razreda
Moj PC  
32 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Batlle 4 Life

Ova tema je.... je... stvarno, pitam se da li da se plačem ili smijem (ne samo zbog Mr. Croatiana).

 

http://mkm.doublebuffer.org
 
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Battle 4 Life

Ova je definitivno naj-epic tema od početka postojanja ovog foruma...

http://www.youtube.com/user/sfdebris --- recenzije Star Trek epizoda
Moj PC  
45 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Battle 4 Life

zamisli stavi na mediafire ono neki file 4kb probaš ga pokrenit izbaci milion i šesto errora

BWHAHAHA

al najžešće mi je ovo made in croatia.. kao da je chips ili flips a ne igra..

If you hurry up, you might get your arm back!/// 'cause 50 cent isn't enough for this game///http://cod4ever.freeforums.org/index.php//Pokvario se Thump Up, umjesto njega klikni Hvala :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.8.2010 21:28 (I Am Alive).
 
3 25 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Battle 4 Life

LOCK

 

(valjda je jasno zašto)

...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice