MIUI Croatia i prijevod MIUIa na hr

poruka: 83
|
čitano: 28.429
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
MIUI Croatia i prijevod MIUIa na hr

Da ne offtopičarimo Android borbeni komplet, otvaram tu temu koja će se baviti prijevodom MIUI Android ROM-a na hrvatski jezik i otvaranjem MIUI Croatia web stranice :)

 

Sadašnji dobrovoljci:

 

Svi koji se žele pridružiti ovoj "akciji" neka mi pošalju PP ili email na lzgr.me@gmail.com sa subjectom poruke "MIUI HR" (bez navodnih znakova) {#}

Nadam se suradnji,

lzgr

 

 

SITE JE GOTOV!

http://miuicroatia.tk/

 

INFORMACIJE

 

Prijevod je stao, prevedeno je malo više od pola, a kontakt sa ostalim članovima sam izgubio.

U zadnje vrijeme dobivam sve više mailova o prijevodu, pa bih se svima želio zahvaliti na podršci i volji za daljni nastavak prijevoda.

Možete se javiti osobama u prvoj poruci u ovoj temi, ako bi oni to htjeli nastaviti.

Također se njima obratite za do sad prevedene aplikacije.

Tu možete podijeliti svoje email adrese i međusobno se kontaktirati.

 

I još nešto, pošto je MIUI v4 vani, neznam koliko ima smisla prevoditi MIUI Gingerbread.

 

 

Long live Open Source and GNU/Linux!
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.4.2012 17:00 (F1-IVO).
 
13 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: MIUI Croatia i prijevod MIUIa na hr
Imam neki prijedlog kako bi mogla izgledati internetska stranica. Rekao san Izgr-u da mi se svidja raspored ove stranice: http://miuiandroid.com/ . No, to je moj prijedlog i naravno da cemo suradjivati. Onda, izgled stranice bi trebao privlaciti, da on sam privuce posjetitelja. To se moze postici atraktivnoscu stranice, dakle njezin izgled ili ono jos vaznije, sam sadrzaj. Vazno je da stranica bude pregledna, a ne prenatrpana. Recimo, slovenska stranica za MIUI mi se ne svidja jer ona bijela boja toliko kida oci. I da, mogli bi dnevno ubaciti neku aplikaciju dana, kao sto to je sada uveo Bug. Jos nesto-mozemo napraviti upute za rootanje jer ce posjetitelje zanimati kako se stavlja taj MIUI. To se ja mogu potruditi. Mozemo i staviti neki video o izgledu MIUI-a. I jos ima ideja,ali se ne mogu sjetitu. Uglavnom, to su samo neki prijedlozi. Sto vi kazete?
HTC Desire [MIUI-XJ]
13 godina
offline
MIUI Croatia i prijevod MIUIa na hr

Kada bi vec stavljali upute za root mogli biste staviti i video upute jer jedno je procitati a drugo je vidjeti kako netko to radi.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: MIUI Croatia i prijevod MIUIa na hr

Meni ludilo izgleda stranica MIUI Slovenije... izgled je jednostavan i lijep. Čak mi se i jednostavnije snać nego na MIUI stranici, i sad meni je ljepša ta bijela boja, ova crna me ubije tako da bi tu trebalo lijepo kao na Last.fm stavit i priliku za odabir ili napravit neki kompromis.

 

A onaj tko dolazi na tu stranicu trebao bi vec znat kako se roota uredaj, a onda bi i trebali korisnike drugih uređaja, jer se metoda razlikuje od uređaja do uređaja.

 

Za danas preveo MIUI Camera, MIUI Music, Notes i Monitor.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
neaktivan
offline
Re: MIUI Croatia i prijevod MIUIa na hr
Mitsuoka kaže...

Meni ludilo izgleda stranica MIUI Slovenije... izgled je jednostavan i lijep. Čak mi se i jednostavnije snać nego na MIUI stranici, i sad meni je ljepša ta bijela boja, ova crna me ubije tako da bi tu trebalo lijepo kao na Last.fm stavit i priliku za odabir ili napravit neki kompromis.

 

A onaj tko dolazi na tu stranicu trebao bi vec znat kako se roota uredaj, a onda bi i trebali korisnike drugih uređaja, jer se metoda razlikuje od uređaja do uređaja.

 

Za danas preveo MIUI Camera, MIUI Music, Notes i Monitor.

Odlično, ja prevodim Phone, Package Installer,Settings i LiveWallpapers picker :)

Long live Open Source and GNU/Linux!
15 godina
offline
MIUI Croatia i prijevod MIUIa na hr

Jel ima što da se počne prevodit??? I u čemu da to radim (tj. koji program za Ubuntu 11.10)?

 

Anyway upravo dorađujem Cro GinerSandwich v0.6 (moj custom rom za Optimus One, baziran je CM7.1, al mislim se prebacit na Oxygena)

http://midzan21.com ==> Visit my site and read jokes (or something about Web Design)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: MIUI Croatia i prijevod MIUIa na hr
midzan21 kaže...

Jel ima što da se počne prevodit??? I u čemu da to radim (tj. koji program za Ubuntu 11.10)?

 

Anyway upravo dorađujem Cro GinerSandwich v0.6 (moj custom rom za Optimus One, baziran je CM7.1, al mislim se prebacit na Oxygena)

Javi se na mail koji ću ti poslati u PP

 

Ja koristim Notepad++, mislim da je dostupan i u Linux verziji.

 

 

Preveo sam Package installer i Live Wallpapers Picker.

Sad mi još ostaje Settings i Phone, toga ima ko blata, neću do sutra završti :D 

 

Ispravak: Neću do preksutra, ima 1900 linija koda :D

Long live Open Source and GNU/Linux!
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2011 20:34 (lzgr).
14 godina
neaktivan
offline
Re: MIUI Croatia i prijevod MIUIa na hr
lzgr kaže...
midzan21 kaže...

Jel ima što da se počne prevodit??? I u čemu da to radim (tj. koji program za Ubuntu 11.10)?

 

Anyway upravo dorađujem Cro GinerSandwich v0.6 (moj custom rom za Optimus One, baziran je CM7.1, al mislim se prebacit na Oxygena)

Javi se na mail koji ću ti poslati u PP

 

Ja koristim Notepad++, mislim da je dostupan i u Linux verziji.

 

 

Preveo sam Package installer i Live Wallpapers Picker.

Sad mi još ostaje Settings i Phone, toga ima ko blata, neću do sutra završti :D 

 

Ispravak: Neću do preksutra, ima 1900 linija koda :D

ostavi meni Phone pa cu ga ja... onda smo 50:50

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
neaktivan
offline
Re: MIUI Croatia i prijevod MIUIa na hr
Mitsuoka kaže...
lzgr kaže...
midzan21 kaže...

Jel ima što da se počne prevodit??? I u čemu da to radim (tj. koji program za Ubuntu 11.10)?

 

Anyway upravo dorađujem Cro GinerSandwich v0.6 (moj custom rom za Optimus One, baziran je CM7.1, al mislim se prebacit na Oxygena)

Javi se na mail koji ću ti poslati u PP

 

Ja koristim Notepad++, mislim da je dostupan i u Linux verziji.

 

 

Preveo sam Package installer i Live Wallpapers Picker.

Sad mi još ostaje Settings i Phone, toga ima ko blata, neću do sutra završti :D 

 

Ispravak: Neću do preksutra, ima 1900 linija koda :D

ostavi meni Phone pa cu ga ja... onda smo 50:50

Moze :D

 

Ugl. već nas je 8, to će brzo ići sad :)

Moramo požuriti sa siteom :)

 

Mitsouka, oćemo Wordpress ili Joomla! ?

Ja glasam za ovu potonju, već imam s njom iskustva a i ima dosta skinova :)

Long live Open Source and GNU/Linux!
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2011 22:38 (lzgr).
15 godina
offline
Re: MIUI Croatia i prijevod MIUIa na hr
lzgr kaže...
Moze :D

 

Ugl. već nas je 8, to će brzo ići sad :)

Moramo požuriti sa siteom :)

 

Mitsouka, oćemo Wordpress ili Joomla! ?

Ja glasam za ovu potonju, već imam s njom iskustva a i ima dosta skinova :)

Glasam za WordPress :D Pa ipak WordPress izdrzljiviji i jednostavniji za rad nego Joomla (barem je tako bilo meni, neznam za druge)

http://midzan21.com ==> Visit my site and read jokes (or something about Web Design)
14 godina
neaktivan
offline
Re: MIUI Croatia i prijevod MIUIa na hr
lzgr kaže...

Moze :D

 

Ugl. već nas je 8, to će brzo ići sad :)

Moramo požuriti sa siteom :)

 

Mitsouka, oćemo Wordpress ili Joomla! ?

Ja glasam za ovu potonju, već imam s njom iskustva a i ima dosta skinova :)

Potpuno mi je svejedno, nije problem nista naucit... pogotovo sto web stranice nisam radio par godina, mislim od ljeta 2009.

 

Evo sam napola preveo phone... dosao sam do  ~350 linije :D

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
MIUI Croatia i prijevod MIUIa na hr

Ili ukrademo dizajn od Slovenaca {#}

KLIK
KLIK 

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: MIUI Croatia i prijevod MIUIa na hr
Napravit cemo nesto originalno hrvatski, no svaki prijedlog dobro dodje.
HTC Desire [MIUI-XJ]
14 godina
neaktivan
offline
Re: MIUI Croatia i prijevod MIUIa na hr
jurica_m kaže...
Napravit cemo nesto originalno hrvatski, no svaki prijedlog dobro dodje.

cim je wordpress tesko ce biti original.. 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Re: MIUI Croatia i prijevod MIUIa na hr
Mitsuoka kaže...
jurica_m kaže...
Napravit cemo nesto originalno hrvatski, no svaki prijedlog dobro dodje.

cim je wordpress tesko ce biti original.. 

Zašto? Wordpress je samo CMS, frontend je potpuno prilagodljiv (ako se zna).

 

BTW. dečki ako vam treba domena za sajt, pogledajte ovu temu :)

http://key-storm.com/ But, you won't find love in a, won't find love in a hole. It takes more than fucking someone to keep yourself warm.
14 godina
neaktivan
offline
Re: MIUI Croatia i prijevod MIUIa na hr

Uludo bacanje vremena, kad vec ima ok dizajna po internetu... 

 

Ima besplatno *.hr domena, gledao sam nekidan... Svaka fizicka osoba ima pravno na jednu besplatnu .hr domenu.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Re: MIUI Croatia i prijevod MIUIa na hr
Mitsuoka kaže...

Uludo bacanje vremena, kad vec ima ok dizajna po internetu... 

 

Ima besplatno *.hr domena, gledao sam nekidan... Svaka fizicka osoba ima pravno na jednu besplatnu .hr domenu.

Krivo si informiran :) Da bar je to istina {#} Domene koštaju oko 600 kuna.

http://key-storm.com/ But, you won't find love in a, won't find love in a hole. It takes more than fucking someone to keep yourself warm.
13 godina
offline
Re: MIUI Croatia i prijevod MIUIa na hr
.hr nemaš besplatno,ali .com imaš
Zaradite novce http://bux.ratovi.net/?r=robimarko
14 godina
neaktivan
offline
Re: MIUI Croatia i prijevod MIUIa na hr

ne... http://wmd.hr/besplatne-domene/

 

ali sam previdio ime + prezime naziv domene...

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2011 22:23 (Mitsuoka).
14 godina
neaktivan
offline
Re: MIUI Croatia i prijevod MIUIa na hr

 

Sve pravne osobe (trgovačka društva, poduzeća, tvrtke, obrtnike, tijela državne uprave, javne ustanove, udruge, stranke) imaju pravo na BESPLATNU registraciju .hr domene.

Maksimalno jedna domena po korisniku tipa firma.hr ili naziv.hr

Besplatno ćemo popuniti potrebnu dokumentaciju za Vas.

 

Svi građani Republike Hrvatske i stranci s odobrenim trajnim nastanjenjem u Republici Hrvatskoj imaju pravo na jednu besplatnu .hr domenu tipa:

obitelj-djivic.iz.hr, ilija-djivic.iz.hr ili obitelj-djivic.from.hr, ilija-djivic.iz.hr

 

 

Jedina je shema da za fizicke osobe kao sto vidis mora biti ime + prezime ili slicno... to sam previdio, ali eto imas pravo na besplatnu .hr domenu

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Re: MIUI Croatia i prijevod MIUIa na hr
Stvarno pa ovo je onda super za ovakve projekte
Zaradite novce http://bux.ratovi.net/?r=robimarko
12 godina
offline
Re: MIUI Croatia i prijevod MIUIa na hr

To je nešto sasvim drugo, sumnjam da ćeš si projekt nazvati obitelj-umetniprezime :) 

 

A i carnet je počeo zezati sa .hr domenama, nisam previše upučen, ali ljudi masovno prebacuju sa .hr na .com,net,org

http://key-storm.com/ But, you won't find love in a, won't find love in a hole. It takes more than fucking someone to keep yourself warm.
15 godina
neaktivan
offline
MIUI Croatia i prijevod MIUIa na hr

Ma dajte, jednostavno uzmemo kod apaz..ovaj originalexe-a domenu ili uzmemo besplatnu .tk domenu...

Long live Open Source and GNU/Linux!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: MIUI Croatia i prijevod MIUIa na hr

Zato sam i napisao da sam to previdio {#} to je ono kada ucis za kolokvij i hvatas zjake okolo {#}

 

Nisam to znao... jer se ne bavim time kao sto vidis. 

 

Onda bi mogli i nesto skombinirat, tj. ti i lzgr se dogovorite, jer sam ja tu rasplodna kobila za unos teksta, kad smo vec na wordpress-u, ako je dizajn gotov.

 

@lzgr kako ide s prijevodom? ja danas phone nisam stigao taknit, cijeli dan sam bia na faksu... 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
neaktivan
offline
Re: MIUI Croatia i prijevod MIUIa na hr
Mitsuoka kaže...

Zato sam i napisao da sam to previdio {#} to je ono kada ucis za kolokvij i hvatas zjake okolo {#}

 

Nisam to znao... jer se ne bavim time kao sto vidis. 

 

Onda bi mogli i nesto skombinirat, tj. ti i lzgr se dogovorite, jer sam ja tu rasplodna kobila za unos teksta, kad smo vec na wordpress-u, ako je dizajn gotov.

 

@lzgr kako ide s prijevodom? ja danas phone nisam stigao taknit, cijeli dan sam bia na faksu... 

Odlično, stavio sam u mail svojih 6 dosadašnjih prijevoda :)

 

Sad settings obaviti, toga ima hrpa. :/

Ja ću sad počet i oko weba radit tako da neću moć previše prevodit :-(

Ugl, pogledat ću okolo Wordpress teme, onda polako počet postavljati stranicu :)
APaz, imaš kakvih prijedloga za besplatni hosting? Ja imam najviše iskustva sa byethostom, čini mi se ok, ali ti si expert u tom polju čini mi se :) 

Long live Open Source and GNU/Linux!
12 godina
offline
Re: MIUI Croatia i prijevod MIUIa na hr
http://key-storm.com/ But, you won't find love in a, won't find love in a hole. It takes more than fucking someone to keep yourself warm.
12 godina
neaktivan
offline
Re: MIUI Croatia i prijevod MIUIa na hr
lzgr kaže...

Sad settings obaviti, toga ima hrpa. :/

Ja ću sad počet i oko weba radit tako da neću moć previše prevodit :-(

Ugl, pogledat ću okolo Wordpress teme, onda polako počet postavljati stranicu :)
APaz, imaš kakvih prijedloga za besplatni hosting? Ja imam najviše iskustva sa byethostom, čini mi se ok, ali ti si expert u tom polju čini mi se :) 

Pa ako radiš na webu mogu ja preuzeti settings ako ti je problem.

15 godina
neaktivan
offline
Re: MIUI Croatia i prijevod MIUIa na hr
TheRunner kaže...
lzgr kaže...

Sad settings obaviti, toga ima hrpa. :/

Ja ću sad počet i oko weba radit tako da neću moć previše prevodit :-(

Ugl, pogledat ću okolo Wordpress teme, onda polako počet postavljati stranicu :)
APaz, imaš kakvih prijedloga za besplatni hosting? Ja imam najviše iskustva sa byethostom, čini mi se ok, ali ti si expert u tom polju čini mi se :) 

Pa ako radiš na webu mogu ja preuzeti settings ako ti je problem.

Ako ti nije problem, može :)
Meni je zapravo glavni cilj i bio izrada weba, tako da mi je ovo zapravo samo usput bilo 

Long live Open Source and GNU/Linux!
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2011 22:48 (lzgr).
15 godina
neaktivan
offline
MIUI Croatia i prijevod MIUIa na hr

Uskoro smo gotovi sa  prijevodm

Ostaje još:

 

Gallery

GoogleServicesFramework

LatinIME

Launcher2

Mms

 

PicoTts

Settings

SettingsProvider

SuperMarket

Superuser

Long live Open Source and GNU/Linux!
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
MIUI Croatia i prijevod MIUIa na hr

Htio bi sudjelovat u izgradnji/održavanju stranice ako je ikako moguće, a svakako s prijevodom miui-a. Koristim ga već godinu dana na desireu i svakako želim pomoći oživit hr miui community :) Može neki link za prijevod, kako, gdje, koliko? kome da se javim? osim podacima iz prvog posta... Hvala ekipa :)

 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice