V. generacija računala

poruka: 8
|
čitano: 6.941
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
V. generacija računala

Tko god ima ideja o sljedećoj generaciji računala, molim vas da ostavite poruku. Radi se o V. generaciji računala, mi smo trenutno na IV. generaciji. Da li je i Windows 7 u V. ili IV. genraciji računala? Što nas čeka - koja se istraživanja provode - što god znate!

RW
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: V. generacija računala

Pa za v. generaciju se predviđaju racunala s umjetnom inteligencijom i prirodnim jezikom.

[url=http://img16.imageshack.us/i/sighx.gif/][img=http://img16.imageshack.us/img16/1065/sighx.th.gif][/url]
14 godina
neaktivan
offline
V. generacija računala

Da, za V. generacije se najavljuje umjetna intelignecija, ali i osjetljivost na dodir, prepoznavanje govora itd. Te mogućnosti ima i Windows 7. V. generacija je kao počela s istraživanjem već 1980. - ih godina, i to u Japanu. Ubrajaju se i ekspertni sustavi i virtualna stvarnost, koja je već i postojana. Što vi mislite o tome - što nas još očekuje - ako se najavljuje i VI. generacija računala?!

RW
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: V. generacija računala
Robert Whaterby kaže...

Da, za V. generacije se najavljuje umjetna intelignecija, ali i osjetljivost na dodir, prepoznavanje govora itd. Te mogućnosti ima i Windows 7. V. generacija je kao počela s istraživanjem već 1980. - ih godina, i to u Japanu. Ubrajaju se i ekspertni sustavi i virtualna stvarnost, koja je već i postojana. Što vi mislite o tome - što nas još očekuje - ako se najavljuje i VI. generacija računala?!

Mozda da komp ima osjecaje,salim se LOL pa to je tesko za predviđati. Ali moram priznati da vec dugo informatika ne napreduje nisu vec dugo nesto otkrili =(

[url=http://img16.imageshack.us/i/sighx.gif/][img=http://img16.imageshack.us/img16/1065/sighx.th.gif][/url]
16 godina
neaktivan
offline
V. generacija računala

Što se tiče osjećaja i umjetne inteligencije u računalima, to nikad nećemo dočekati, a ako i dočekamo onda to nije računalo, već život, samo baziran na drugim elementima i umjetno stvoren, tako da...

 

 

Zašto je umjetna inteligencija, po meni, suluda ideja?

Znanstvenici koji bi pisali algoritme za umjetnu inteligenciju imali bi jako velik zadatak. Posjesti računalo u školske klupe i da ono nakon slušanja sati npr. engleskog jezika zna koristiti taj jezik, koliko toliko shvaća njegovu gramatiku, poznaje riječi i stalno uči nove, to je jako težak zadatak. Kako isprogramirati osjećaje, koji algoritam omogućuje da računalo shvati pročitanu knjigu i iznese svoje vlastito mišljenje o njoj (na bilo kojem jeziku, koje je ono samo naučilo), kritizira je, ili da uopće napravi što god zato jer ono tako želi? Može li ta umjetna inteligencija napisati svoju vlastitu knjigu, snimiti film, nacrtati umjetničko djelo...?

 

Mislim da nema toga algoritma koji bi omogućio takvo nešto, a da ne govorim o energiji i procesorskoj snazi koja bi to sve trebala obraditi...

 

Ako bi se i postigla umjetna inteligencija, to zasigurno neće biti na ovoj našoj, binarnoj arhitekturi, gdje je sve 1 ili 0, istina ili laž. I kad bi se postigla, ponavljam, takvo "računalo" ne bi bilo računalo, već osoba.

Potpis ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
V. generacija računala

U v.generaciji postoje namjere da se uvede organski sustavi u kompjuterizaciju s time ako ima organski mozak moze imati i pamet s time i osjećaje.

Postavlja se pitanje dali uopće dopustiti proizvodnju računala koja mogu sama razmišljati ...sigurno smo se svi nagledali sci-fi filmova koji govore o robotima koji prestaju slušati

ljude i počnu ih ubijati...mislim ako dođe V.generacija da to više nije sci-fi već realnost.Ti "pametni kompjutori" će posmisliti zasto bi oni slusali ljude? ...kad zapravo mogu sami raditi sto hoce.

msn:marinparmac@hotmsil.com
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: V. generacija računala

Po meni bolje da onda ostanemo na IV. generaciji, još najbolje da me vlastiti komp otjera u pi*** materinu kad ga šutnem nogom.Smijeh

 

Trying is the first step towards failure.
14 godina
neaktivan
offline
RE: V. generacija računala
nontryer kaže...

Po meni bolje da onda ostanemo na IV. generaciji, još najbolje da me vlastiti komp otjera u pi*** materinu kad ga šutnem nogom.Smijeh

 

haha , dobra dobra , ja takoder smatram da trenutna racunala koja sve shvacaju pomocu ogromnih kombinacja nula i jedinica ne mogu finkcjonirati kao ljudi , tj bilo bi moguce ali nevjerojatno tesko za isprogramirat , i nakon bilo kakvog ogromnog truda opet bi bilo gresaka u programu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice