Problem nakon flasha BIOS-a

poruka: 34
|
čitano: 11.489
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Problem nakon flasha BIOS-a
Flashao sam bios jer mi je procesor radio na manjem taktu nego sto je trebao i flash je uspjesno zavrsio i procesor sada radi kako treba, ali sad je problem u tome sto mi temperature narastu i do 90 C sto se moze vidjeti iz LINKA...vidjet cete i da mi je jedno vrijeme proc radio na 7 ghz (pise pod frequency), ali sad mi je to iz neobjsnjivih razloga palo na 3 ghz (a trebao bi i raditi na toj frekvenciji)...radi se o procesoru Intel Dual Core E5700 3.0 ghz i maticnoj ploci AsRock mb 880PRO/ultra/VT8237S...
LINK: http://imageshack.us/photo/my-images/94/tempproca.png/
...I am just a child...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem nakon flasha BIOS-a

A da isprobaš neki drugi program još pa da vidiš što on pokazuje..

 

Ja već pomislio da ti u BIOS-u to prikazuje..

Glavno je ne lažite samog sebe. Onaj ko laže samog sebe i svoju laž sluša, dolazi dotle da već nikakvu istinu ni u sebi ni oko sebe ne primećuje, i prema tome, ne poštuje ni sebe ni druge.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem nakon flasha BIOS-a
...u svim programima pokazuje takve visoke temperature, a ovih 7 ghz iz linka mi je prikazivalo samo u core tempu, dok je u cpu-z prikazivalo 3 ghz...ali sad mi i u core tempu prikazuje 3 gzh i tako bi trebalo i biti, a i u bios-u pise 3 ghz...znaci da je to u redu...ali opet ostaje problem sa povisenim temperaturama...i ako ce kaj pomoci, u speed fanu pise da se pregrijava procesor (znaci core 0 i core 1) i temp 2...
...I am just a child...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem nakon flasha BIOS-a

Probaj clear CMOS napravit na matičnoj. Možda riješi problem.

Peace and prosperity for us all thru superior firepower
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem nakon flasha BIOS-a
...to mislis na restart bios-a?...tj. vađenje cmos baterije?
...I am just a child...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem nakon flasha BIOS-a
burner9 kaže...
...to mislis na restart bios-a?...tj. vađenje cmos baterije?

 imaš mali "jumper" na matičnoj pokraj kojeg piše clear CMOS ili clr CMOS. Tu su ti 3 pina metalna. Taj jumper je nataknut na 2 pina. Skineš ga i natakneš ponovo na srednji i onaj drugi pin koji je bio slobodan. Zatim ga odmah vratiš gdje je i bio i upališ računalo.

Peace and prosperity for us all thru superior firepower
13 godina
neaktivan
offline
Problem nakon flasha BIOS-a
...ako taj postupak napravi istu stvar kao i "load optimal defaults" u bios-u, onda nije stvar u tome jer sam to vec napravio...
...I am just a child...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Problem nakon flasha BIOS-a

Koja ploča?

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
13 godina
neaktivan
offline
Problem nakon flasha BIOS-a
...pise u prvom postu, ali cu napisati jos jedanput...AsRock MB 880PRO/ULTRA/VT8237S
...I am just a child...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem nakon flasha BIOS-a

Možda je struja prevelika, stavi na auto

Lt.Lowenbrau prozvan cheaterom preko 9000 puta
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem nakon flasha BIOS-a
...ako mislis na voltaze, one su ovakve: Vcore 1.258 V ili 1.274 V (izmjenjuju se)...+3.30 V je 3.354, +5.00 je 5.202 V, +12.00 je 12.129 V
...I am just a child...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem nakon flasha BIOS-a
burner9 kaže...
...pise u prvom postu, ali cu napisati jos jedanput...AsRock MB 880PRO/ULTRA/VT8237S

 

Samo im je chip sličan ali nije isti...

 - nema PRO/ULTRA, tj ako je tvoja MBO

 AsRock MB 880PRO nema podršku za taj CPU

- Northbridge: VIA® PT880 Pro
- Southbridge: VIA® 8237R

 

za razliku od

ASRock 4CoreDual-SATA2 koja podržava Wolfdale.

- Northbridge: VIA® PT880 Pro/PT880 Ultra
- Southbridge: VIA® VT8237S

 

- rizikuješ da MBO pregori (možda i nešto s njom..) bolje rješenje je kupiti neku MBO dok ih još ima po trgovinama.. ili ostavi, pa dok ide-ide.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.10.2011 18:06 (ihush).
16 godina
offline
Problem nakon flasha BIOS-a

A možda se procesor samo pregrijava? Kad aje čišćen hladnjak? Koliko je stara i koja je pasta?

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem nakon flasha BIOS-a
...gledajte...maticna ploca je AsRock MB 880PRO/ULTRA/VT8237S kao sto sam i napisao prije...procesor je Intel dual core E5700 3.0 ghz...dok je na maticnoj bio bios verzije P1.10, onda mi mbo nije podrzavala proc, sad sam ga flashao na P2.10 i sad ga podrzava al se pregrijava proc i temp 2...al mi se sve vise cini da je to sve bezveze jer igram i po 4-5 h dnevno na temperaturi proca od 90 C i jos mi se nije nista dogodilo...ali cemo vidjet jos...
...I am just a child...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem nakon flasha BIOS-a
burner9 kaže...
...gledajte...maticna ploca je AsRock MB 880PRO/ULTRA/VT8237S kao sto sam i napisao prije...procesor je Intel dual core E5700 3.0 ghz...dok je na maticnoj bio bios verzije P1.10, onda mi mbo nije podrzavala proc, sad sam ga flashao na P2.10 i sad ga podrzava al se pregrijava proc i temp 2...al mi se sve vise cini da je to sve bezveze jer igram i po 4-5 h dnevno na temperaturi proca od 90 C i jos mi se nije nista dogodilo...ali cemo vidjet jos...

 - ponovo, vidi gornji post i linkove.

Ploča PRO/ULTRA ne postoji. To se odnosi na chipset novije, dok prvi dio naziva govori da imaš stariju. 880...

P.1.10 je startni BIOS, posljednji za tvoju MBO je P.1.70, ti si flashnuo bios od 'nasljednika' te MBO.. razlika je upravo wolfdale jezgra tj C2D koju stara ne podržava, novija podržava.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Problem nakon flasha BIOS-a

Ocisti dobro hladnjak i zamjeni pastu na procu i mora se snizit temperatura....{#}

Softwer
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem nakon flasha BIOS-a
...ma proc je kupljen prije 2 mjeseca i nije u prasini i pasta je nova, tak da nije do toga...a kaj se tice mbo ja sam samo napisal kak pise na kutiji...znaci da je fakat problem sto mbo ne podrzava cpu?
...I am just a child...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Problem nakon flasha BIOS-a
burner9 kaže...
...ma proc je kupljen prije 2 mjeseca i nije u prasini i pasta je nova, tak da nije do toga...a kaj se tice mbo ja sam samo napisal kak pise na kutiji...znaci da je fakat problem sto mbo ne podrzava cpu?

Daj prvo provjeri koja je točno ploča. Iskoristi Speccy, CPU-Z, Aida64, ... ili jednostavno pročitaj na matičnoj.

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
13 godina
neaktivan
offline
Problem nakon flasha BIOS-a
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Problem nakon flasha BIOS-a

Pa onda flashaj najnoviji bios na nju (1.70) pa vidi hoće li problem ostati.

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
13 godina
neaktivan
offline
Problem nakon flasha BIOS-a
...mogu probat, ali onda mi procesor nece opet raditi kako treba...jer zahtijeva P2.10 ili noviji.... http://asrock.com/mb/cpu.asp?Model=4CoreDual-SATA2%20R2.0 ...pise ovdje...
...I am just a child...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Problem nakon flasha BIOS-a
burner9 kaže...
...mogu probat, ali onda mi procesor nece opet raditi kako treba...jer zahtijeva P2.10 ili noviji.... http://asrock.com/mb/cpu.asp?Model=4CoreDual-SATA2%20R2.0 ...pise ovdje...

Ček, pa sad gledaš bios za sasvim desetu ploču. Ne možeš bios flashati od neke druge ploče, moraš od one koju imaš.

Ako ti ploča ne podržava, ne podržava i to je to.

 

Edit:

775Dual-880Pro ne podržava taj procesor, čudo je što ti uopće i radi na njoj.

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.10.2011 23:32 (191x7).
13 godina
neaktivan
offline
Problem nakon flasha BIOS-a
...neeee....zanemari plocu iz linka...ja sam ti iz tog linka samo htio pokazat da za taj procesor moras imat P2.10 bios ili noviji....
...I am just a child...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Problem nakon flasha BIOS-a
burner9 kaže...
...neeee....zanemari plocu iz linka...ja sam ti iz tog linka samo htio pokazat da za taj procesor moras imat P2.10 bios ili noviji....

Ne nego si ti pobrkao lončiće. Za tu ploču što si dao u linku moraš imati bios P2.10 ili noviji kako bi ti taj procesor bio podržan.

Svaka ploča (model) ima svoj bios. Novije imaju taj procesor podržan i u verziji 1.00, neke u bubam 1.30 itd.

Ako imaš onu ploču što si prvo linkao, 775Dual-880Pro, onda ti procesor nije podržan ni u najnovijem biosu što za tu ploču postoji.

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
13 godina
neaktivan
offline
Problem nakon flasha BIOS-a
...ahaa...nisam bas dobro shvatio situaciju sa tim biosima, ja sam mislio da to ide drugacije...i sto mi sad na kraju uopce preostaje?...i jos jedna stvar, kad bi ja taj proc samo ostavio u racunalu i dalje nastavio igrat na temp od 90 C, za kolko bi otprilike mogao pregorijeti i kolika bi steta bila (da li bi jos sto pregorijelo)?
...I am just a child...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Problem nakon flasha BIOS-a
burner9 kaže...
...ahaa...nisam bas dobro shvatio situaciju sa tim biosima, ja sam mislio da to ide drugacije...i sto mi sad na kraju uopce preostaje?...i jos jedna stvar, kad bi ja taj proc samo ostavio u racunalu i dalje nastavio igrat na temp od 90 C, za kolko bi otprilike mogao pregorijeti i kolika bi steta bila (da li bi jos sto pregorijelo)?

Za početak, flashaj bios za ploču koju imaš. Ako si flashao bios od neke sasvim desete ploče to ti može uništit matičnu ili imati neke druge posljedice.

Moja preporuka ti je da staviš bios od ploče koja jest pa kako bude da bude.

 

Što se temperature tiče, to je vjerojatno krivo očitanje (jer procesor nije podržan).

Možeš nastaviti koristiti (uz rizik) ili uzeti neku polovnu noviju ploču s kojom bi sve radilo OK.

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
15 godina
offline
Re: Problem nakon flasha BIOS-a
burner9 kaže...
...ahaa...nisam bas dobro shvatio situaciju sa tim biosima, ja sam mislio da to ide drugacije...i sto mi sad na kraju uopce preostaje?...i jos jedna stvar, kad bi ja taj proc samo ostavio u racunalu i dalje nastavio igrat na temp od 90 C, za kolko bi otprilike mogao pregorijeti i kolika bi steta bila (da li bi jos sto pregorijelo)?

 -pročitaj postove... sve ti je već nekoliko puta odgovoreno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Problem nakon flasha BIOS-a

Jesil shvatio sad flashaj bios za ploču koju imaš stim da ti nitko nemoze od forumasa nista garantirat sve radis na svoj rizik,ako neznas sto radis i nerazumijes se u to onda je bolje da to računalo odneseš do najbližeg servisa te kod njih potrazi pomoc,ovako mozes samo jos gore nesto zafrknut,mislim to je moja preporuka a ti kako hoces tvoj komp tvoja stvar.....

Softwer
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem nakon flasha BIOS-a
...evo...probao sam flashat sa P1.70 i P1.60 biosom od moje maticne....na prvome mi je izbacilo neki error "icorect ID" a na drugom "bootblock error", pa sam ga za svaki slucaj opce flashao sa ovim P2.10...stvarno ne ratumijem zasto ga nisam mogao flashat sa P1.70 i P1.60...a sto se tice servisa, ne mogu ga odvesti na servis iz privatnih razloga....
...I am just a child...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem nakon flasha BIOS-a
burner9 kaže...
...evo...probao sam flashat sa P1.70 i P1.60 biosom od moje maticne....na prvome mi je izbacilo neki error "icorect ID" a na drugom "bootblock error", pa sam ga za svaki slucaj opce flashao sa ovim P2.10...stvarno ne ratumijem zasto ga nisam mogao flashat sa P1.70 i P1.60...a sto se tice servisa, ne mogu ga odvesti na servis iz privatnih razloga....

 -to se moralo desiti i kod prvog (pogrešnog) flashanja. Sad imaš situaciju kao da si u dizelaša nasipao benzin, dodatni problem da ne želi nazad na originalan-ispravan BIOS. Zato se takve stvari ne rade ako nemaš baš nikakvog iskustva, prvo se postavi pitanje i traže upute. (sad je kasno).

... ipak, potraži po uputama za flash dali ima neka naredba koja bi forsirala instalaciju originalnog BIOSa, možda moraš koristiti uniflash (opet bi trebao nešto znati).

-pošto si već koristio pogrešan BIOS, provjeri dali si skinuo sa stranice za 880Pro (DOS i Win, sigurnije je u DOSu...)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice