Preporuka MBO za Phenom II X2 550 BE

poruka: 23
|
čitano: 5.248
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka MBO za Phenom II X2 550 BE

Molio bi preporuku ploče za navedeni procesor oko 600 kn da bi mogao otključati druge jezgre ,znači treba vjerojatno imati ACC ,i da ima integriranu grafiku i DDR3 ,to su mi glavni uvjeti unaprijed hvala na savjetima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Preporuka MBO za Phenom II X2 550 BE

bolje si ti kupi neko bolje napajanje do 600 kn..i s ovom matincom možeš postic dobre rezultate!!

 

koji hladnjak imaš na raspolagasnju?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka MBO za Phenom II X2 550 BE
imbra kaže...

bolje si ti kupi neko bolje napajanje do 600 kn..i s ovom matincom možeš postic dobre rezultate!!

 

koji hladnjak imaš na raspolagasnju?

 BOX što je bio sa CPU u kutiji tu bi ploču stavio na drugi komp jer je tamo GA-M68SM-S2 a sebi uzeo novu zato pitam .

16 godina
offline
RE: Preporuka MBO za Phenom II X2 550 BE
55pero kaže...

Molio bi preporuku ploče za navedeni procesor oko 600 kn da bi mogao otključati druge jezgre ,znači treba vjerojatno imati ACC ,i da ima integriranu grafiku i DDR3 ,to su mi glavni uvjeti unaprijed hvala na savjetima.

 

Asrock M3A770DE.

Links

Trenutno nemaju ni u ADM ni u Protisu, dolazi možda idući možda drugi tjedan.

 

Asrock M3A785GXH/128M

ADM

Protis

U linksu preskupa (699 Kn)

 

Preporučam M3A770DE ukoliko ti nije potrebna integrirana grafa.

Ploča je predobra, imam njenu AM2+ DDR2 varijantu (A770DE+).

Bogat bios, otključava bez problema...

 

I da, kolega ti je dobro rekao za napajanje. Ja takav komp nebi držao na tako lošem (nepouzdanom i slabom) napajanju.

Preporučam što prije nabaviti novo napajanje (Barem Fortron 400W, Corsair CX 400W, Chieftec 400W, Seasonic 430W, ...).

Ivan Marijanović, univ.bacc.ing.comp.
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2009 22:50 (191x7).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka MBO za Phenom II X2 550 BE

Išao bi rađe sa integriranom grafikom jer mi netreba za igrice pa sam gledao ovu  ASROCK M3A785GMH/128M

16 godina
offline
RE: Preporuka MBO za Phenom II X2 550 BE
55pero kaže...

Išao bi rađe sa integriranom grafikom jer mi netreba za igrice pa sam gledao ovu  ASROCK M3A785GMH/128M

Dobra maticna da ima sve prikljucke cak i eSata a tu je i najaca integrirana grafika na maticnim plocama odlican izbor itekak za nekog ko ne igra igrice svakak!Cool

 

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=M3A785GMH/128M

16 godina
offline
RE: Preporuka MBO za Phenom II X2 550 BE
55pero kaže...

Išao bi rađe sa integriranom grafikom jer mi netreba za igrice pa sam gledao ovu  ASROCK M3A785GMH/128M

 

Ipak preporučam M3A785GXH/128M pošto je GMH u biti m-ATX (dakle mala, zbijena).

Ivan Marijanović, univ.bacc.ing.comp.
15 godina
offline
RE: Preporuka MBO za Phenom II X2 550 BE
55pero kaže...

Molio bi preporuku ploče za navedeni procesor oko 600 kn da bi mogao otključati druge jezgre ,znači treba vjerojatno imati ACC ,i da ima integriranu grafiku i DDR3 ,to su mi glavni uvjeti unaprijed hvala na savjetima.

A zašto si ti tako siguran da će ti otključat?

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka MBO za Phenom II X2 550 BE

Nisam ni ja siguran da će mi otključat ali nemam gdje probat pa će mi barem ostati novija ploča.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka MBO za Phenom II X2 550 BE

Dali je isplativije samo radi otključavanja jezgri uzimat  novu ploču sa DDR3 ili uzeti sa DDR2 pa iskoristiti postojeći RAM ??

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka MBO za Phenom II X2 550 BE
55pero kaže...

Dali je isplativije samo radi otključavanja jezgri uzimat  novu ploču sa DDR3 ili uzeti sa DDR2 pa iskoristiti postojeći RAM ??

 Pa ako ti je dvije jezgre premaolo onda je isplativije uzet novi RAM nego novi četverojezgrin PhenomII.

No moraš biti svijestan da je otključavanje dodatnih jezgri lutrija i da nemoraju nužno zaključane jezgre biti ispravne.

Ja da sam na tvome mijestu uzeo bi neki četverojezgrin PhenomII i upiknuo postoječi DDR2 i matičnu.I tako uklonio bilo kakav rizik od otključavanja.

Istina je oko nas,a laž još više.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka MBO za Phenom II X2 550 BE
microman kaže...
55pero kaže...

Dali je isplativije samo radi otključavanja jezgri uzimat  novu ploču sa DDR3 ili uzeti sa DDR2 pa iskoristiti postojeći RAM ??

 Pa ako ti je dvije jezgre premaolo onda je isplativije uzet novi RAM nego novi četverojezgrin PhenomII.

No moraš biti svijestan da je otključavanje dodatnih jezgri lutrija i da nemoraju nužno zaključane jezgre biti ispravne.

Ja da sam na tvome mijestu uzeo bi neki četverojezgrin PhenomII i upiknuo postoječi DDR2 i matičnu.I tako uklonio bilo kakav rizik od otključavanja.

Ja bi promjenio samo ploču pošto već imam Phenom II X2 550  BE pa gledam dugoročno šta mi je isplativije jer sa sadašnjom pločom nemogu isprobat dali su druge jezgre ispravne.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka MBO za Phenom II X2 550 BE
55pero kaže...
microman kaže...
55pero kaže...

Dali je isplativije samo radi otključavanja jezgri uzimat  novu ploču sa DDR3 ili uzeti sa DDR2 pa iskoristiti postojeći RAM ??

 Pa ako ti je dvije jezgre premaolo onda je isplativije uzet novi RAM nego novi četverojezgrin PhenomII.

No moraš biti svijestan da je otključavanje dodatnih jezgri lutrija i da nemoraju nužno zaključane jezgre biti ispravne.

Ja da sam na tvome mijestu uzeo bi neki četverojezgrin PhenomII i upiknuo postoječi DDR2 i matičnu.I tako uklonio bilo kakav rizik od otključavanja.

Ja bi promjenio samo ploču pošto već imam Phenom II X2 550  BE pa gledam dugoročno šta mi je isplativije jer sa sadašnjom pločom nemogu isprobat dali su druge jezgre ispravne.

 Pa ako su zaključane jezgre ispravne onda je dugoročno bolje sa otključanim jezgrama.Ipak su četri bolje od dvije.

A da bi provijerijo moraš imati odgovarajuču matičnu(po mogučnosti Gigabyte ili Asus).

Tak kad več imaš mogučnost otključavanja uzmi novu matičnu.

Istina je oko nas,a laž još više.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka MBO za Phenom II X2 550 BE
55pero kaže...

Ja bi promjenio samo ploču pošto već imam Phenom II X2 550  BE pa gledam dugoročno šta mi je isplativije jer sa sadašnjom pločom nemogu isprobat dali su druge jezgre ispravne.

Ja sam za isti proc naručio ovu:

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=6885

Ima ti nvidijin chipset gore, i na nekoliko foruma ekipa tvrdi da su uspjeli otključati ostale jezgre dosta lagano s njom. Nije gore baš ACC, nego NVCC koji je ista stvar praktički. Još mi nije stigla, pa ne mogu detaljnije o njoj, ali ćeš moći iskoristiti postojeću ddr2 memoriju... više:

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=228239

Ja sam malo odlučil našparat, pa sam išel na ovu kombinaciju... Nadam se da bude upalilo... i tebi... Sretno!

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2009 12:26 (markbodin).
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka MBO za Phenom II X2 550 BE

Najbitnije mi je da ima ACC i integriranu grafiku ali se dvoumim između DDR2 ili da idem na DDR3  jer sadašnja konfiguracija vidi pod moj PC

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Preporuka MBO za Phenom II X2 550 BE
55pero kaže...

Najbitnije mi je da ima ACC i integriranu grafiku ali se dvoumim između DDR2 ili da idem na DDR3  jer sadašnja konfiguracija vidi pod moj PC

 

Uzmi neku Asrockovu tipa A785GXH/128M.

Asrock ti sad izdaje novije biose s jednom zanimljivom opcijom - zaključanja jezgri po izboru.

Dakle, ukoliko otključaš procesor u četverojezgreni, a zbog npr treće jezgre ne bude radio stabilno, nju zaključaš i imaš trojezgreni (takav je kod mene slučaj).

 

Pošto već imaš DDR2 nikako ti se ne isplati prelazak na DDR3. Puno bi platio za par % performansi više.

Ivan Marijanović, univ.bacc.ing.comp.
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2009 17:53 (191x7).
15 godina
offline
RE: Preporuka MBO za Phenom II X2 550 BE
191x7 kaže...
55pero kaže...

Najbitnije mi je da ima ACC i integriranu grafiku ali se dvoumim između DDR2 ili da idem na DDR3  jer sadašnja konfiguracija vidi pod moj PC

 

Uzmi neku Asrockovu tipa A785GXH/128M.

Asrock ti sad izdaje novije biose s jednom zanimljivom opcijom - zaključanja jezgri po izboru.

Dakle, ukoliko otključaš procesor u četverojezgreni, a zbog npr treće jezgre ne bude radio stabilno, nju zaključaš i imaš trojezgreni (takav je kod mene slučaj).

 

Pošto već imaš DDR2 nikako ti se ne isplati prelazak na DDR3. Puno bi platio za par % performansi više.

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/cpu-active-core-control-asrock-only/41343.aspx

 

Smijeh

 


EDIT: da si uzeo tu 780G od ASRocka sada bi mogao otključat jezgre ili barem pokušat jer ASRock izdaje biose sa novom opcijom u biosu -> "AMD CORE Control" kao što sam naziv kaže, vjerovatno isto kao taj nvidiain vrag.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2009 18:04 (Hyperion).
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka MBO za Phenom II X2 550 BE

Sutra naiđem do linksa pa vjerojatno uzmem  A785GXH/128M pa javim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka MBO za Phenom II X2 550 BE
a Asus M4A785TD-V EVO?
Ima li je itko?
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka MBO za Phenom II X2 550 BE
pod009 kaže...
a Asus M4A785TD-V EVO?
Ima li je itko?

 

...............................

nema gaaa...
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2009 8:49 (Comfort).
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka MBO za Phenom II X2 550 BE

jel uspio neko ovaj proc drzat na 4.0+ da je stabilan

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka MBO za Phenom II X2 550 BE

 

Imam istu configuraciju kao i ti.

X2 550 BE, Asrock 770de+ , verzija biosa 1.40, flashan pod windowsima ali nisam mogao otključati jezgre.

Samo u jednom trenutku su mi se u biosu pojavile kombinacije jezgri 0,1,2  0,1,3 .

 

Zanima me postavke tvojeg biosa jer je moj bios u jednom trenutku prepoznao x4 b50 ali se sistem nakon toga srušio.

15 godina
offline
RE: Preporuka MBO za Phenom II X2 550 BE
Grga23 kaže...

 

Imam istu configuraciju kao i ti.

X2 550 BE, Asrock 770de+ , verzija biosa 1.40, flashan pod windowsima ali nisam mogao otključati jezgre.

Samo u jednom trenutku su mi se u biosu pojavile kombinacije jezgri 0,1,2  0,1,3 .

 

Zanima me postavke tvojeg biosa jer je moj bios u jednom trenutku prepoznao x4 b50 ali se sistem nakon toga srušio.

znaci da ti procesor nije stabilan sa 4 jezgre tj lako moguce da je samo jedna nestabilna

tako je isto i kod mene bilo ukljucim 4 jezgre, pokrenem stress test i odmah se rusio sistem,

i isao sam kombinirati i na kombinaciji 0,1,3 mi dan danas radi procesor

sto je dovelo do zakljucka da je 3. jezgra nestabilna i zato sam ju iskljucio

probaj isto, probaj moju kombinaciju ostavit upaljenu u biosu, skini prime95 i ostavi komp na sat i pol

i ako ti se nakon sat i pol ne srusi imas stabilnog trojezgrenog phenoma

a ak se srusi isprobaj kombinaciju 0,1,2 i ista prica i ako se i tada srusi

eh onda nemas srece i morat ces ga drzat na 2 jezgre... sretno... ako te kaj zanima slobodno pitaj

Everyone makes mistakes. The trick is to make them when nobody is looking.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice