CPU Active Core Control (ASRock only)

poruka: 45
|
čitano: 22.196
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
CPU Active Core Control

Link na pcplay-ev forum gdje je sve objašnjeno -> LINK

 


U čemu je stvar?

 

Valg sa PCeksperta tj. don kihot sa pcplay-a je rekao 191x7 (marijanoviću) čemu služi CACC i 191x7 i odmah se dosjetio briljantne ideje.

Da napomenem 191x7 ima phenoma II x2 550 black edition, može otključat ostale 2 jezgre no jedna od tih je nestabilna.

 

Siguran sam da svi znate šta radi ACC (advanced clock calibration), uveden je da poboljša overclockanje starih phenoma, no na phenomima II ta opcija je blago rečeno beskorisna dok neki kinez nije uspio otključati jezgru na phenomu II x3 720 postavljanjem ACC-a u biosu na auto pa je dobio u biti x4 925 sa otključanim množiteljom, a cpu-z ga je očitavao kao "phenom II x4 20 BE". Također znate da za to treba imati i matičnu sa sb710/750 i sreće.

 

Znači :


ACC -> otključava jezgre


CACC -> zaključava jezgre

 

On je otključao jezgre pa je dobio quada, nakon toga je opet ušao u bios i disable-ao jednu nestabilnu jezgru od te dvije otključane jezgre pomoću CACC-a i tako dobio ovo:

 

LINK

 

 

Šta uočavate? 3 jezgre, cpu-z ga očitava kao athlona x3 450, jezgra rana, ali pod specification piše "AMD Phenom II x4 50 BE" što opet odgovara otključanome x2 550 u x4.

 

Mislim da primjenu shvaćate, a mogao bih i ja probati lockat jednu jezgru pa da vidim koliko ide kada je dualac tek onoliko. Možda dođem i do 4GHz-a stabilnih (malo sutra)Smijeh

 

Naravno ovu funkciju su prve dobile legendarne ASRockice, nema im ravnih!

 

Zadnji biosi za ASRock matične -> http://www.asrock.com/support/download.asp?cat=BIOS

 

Ako vaša matična nepodržava taj feature vjerovatno će uskoro izaći novi bios sa tom funkcijom za nju, samo vam u biosu treba ovo pisati ->"Add Setup item "CPU Active Core Control", a sada vidim da ima i ovo -> "Add Setup item "AMD CORE Control" to nemam blage veze šta je to, možda nešto kao ACC,ali za matične koje nemaju SB710 ili SB750?Neodlučan

 

 

EDIT: par stvari ispravljeno

 

Gigabyte ima beta biose sa tom funkcijom no ASRock ima službene.

 

EDIT 2 : Zaboravio sam napisat da je primarna namijena ove funkcije kresanje potrošnje. Dugo downloadanje, a želite da vam HEP što manje naplati? Pogasite sve jezgre osim jedne i nju downclockajte pomoću amd overdrive-a na 1 do 2GHz i snizite napon, trošit će tek nešto više od atom-a, a bit će jači od njega.

 

Idealno za duga downloadanja, gledanje filmova (ako neradite ništa drugo), a za hd filmove uključite GPU akceleraciju, jest da će vista i sedmica se vrtit ko krepane no vrtit će se.

 


Trebao sam se više pripremit za pisanje ovog teksta. Moje iskrene isprike.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2009 20:28 (Hyperion).
Moj PC  
8 0 hvala 4
16 godina
offline
CPU Active Core Control (ASRock only)

Zanimljivo nema kaj uglavnom svasta se da iskombinirat pa na kraju kaj ispadne. Ja nemam ionak kaj otkljucavat jedino da uzmem pajser i kramp onda bi uspjel mozda nekaj no i s ovim procom sam zadovoljan itekak pa nema frke onda.Nevinašce

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: CPU Active Core Control (ASRock only)

@Hyperion: Nisi informiran.

 

Ideja je bila zajednička, moja i Valgova.

Vidio sam na Asrockovoj stranici da je izašao novi bios za moju ploču, no nisam mogao isprobati ga jer doma sam (gdje mi je komp) samo vikendom a bio je mislim četvrtak.

Pošto sam dobar s Donom Kihotom na PCPlay forumu i znam da on također voli AsRock te sve odmah isprobava, upitao sam ga što je točno ta opcija (sumnjao sam da se radi o nečemu s jezgrama, no nisam bio siguran jeli zaključavanje kao na nekim serverima ili nešto drugo tipa stanja za uštedu energije (c)).

 

Čovjek mi je objasnio što opcija radi (teoretski) te sam predložio da ju isprobam s svojim procesorom kojeg mogu otključati, koji s 4 jezgre nije stabilan, kako bi vidili radi li to i s "otključanim" procesorma. To sam i napravio za vikend, kad sam došao doma

 

Kihotov (Valgov) procesor je stabilan s sve 4 jezgre, a za njegovu ploču nije još službeno izašao bios s tom opcijom.

 

Dakle, ideja je zajednička, a Kihotu rade sve 4 jezgre. Smao ga jedna od otključlanih koći pri overclocku (neide preko 3,6 GHz).

 

ACC nije Advanced overclocking calibration već Advanced Clock Calibration.

 

Tekst ti je nejasan, npr neko bi zaključio da je Don Kihot zaključavao jezgru u onom tekstu, no on to nije.

S ponosom mogu reći da sam jedan od prvih u svijetu, kojima je pošlo za rukom otključavanje Phenoma II 550BE u trojezgreni procesor navedenom metodom.

Moj komp je imena KOMP, a link na validaciju je moj. Ja nisam Don Kihot.

 

I naravno, opcija nije "AsRock only". To je kriva informacija.

Ivan Marijanović, univ.bacc.ing.comp.
15 godina
offline
CPU Active Core Control

A tko osim asrocka ima to?

 

Ti si znači marijanović. Hvala na ispravku, svaka čast na dosjetci.

 

U biti ti si trebao otvoriti temu i pohvaliti se!!!Viče

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2009 19:39 (Hyperion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: CPU Active Core Control (ASRock only)
Hyperion kaže...

A tko osim asrocka ima to?

 

Ti si znači marijanović. Hvala na ispravku, svaka čast na dosjetci.

 

U biti ti si trebao otvoriti temu i pohvaliti se!!!Viče

Ima Gigabyte (barem u beta biosima, uskoro će i finalni kao već nisu). Očekuje se da če i drugi dodati.

 

Jest, ja sam taj, kriv sam...

Bilo bi onda OK da popraviš prvi post u temi, ispraviš netočne navode.

 

Što se tiće teme o otključavanju/zaključavanju, planira se već mjesecima, no nikako da smognemo vremena.

Pogađaš, napravili bi ju Don Kihot i ja zajedno, na PCPlay forumu naravno.

Ivan Marijanović, univ.bacc.ing.comp.
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2009 19:14 (191x7).
15 godina
offline
CPU Active Core Control

Molim nekoga od moderatora da pobriše iz naslova "(ASRock only)". Hvala

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2009 19:41 (Hyperion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: CPU Active Core Control
Hyperion kaže...

Molim nekoga od moderatora da pobriše iz naslova "(ASRock only)". Hvala

 

Promijeniti će netko kad tad.

 

BTW; proc je prepoznat kao Athlon II x3 430. 435 ne postoji.

Znam ja i kako iz procesora dobiti Engineering sample s otključanih jako puno množitelja i napona

 

A "prava" primjena CACC je u npr smanjenju potrošnje procesora.

Kad ne koristite više jezgri, jedan Phenom II x4 underclcokan na 2.4 GHz s smanjenim naponom (undervoltan)

i zaključan 3 jezgre jači je od nekog Celerona, Semprona ili jednojezgrenih Pentiuma/Athlona.

Također, i dvije jezgre su dost za gledanje filmova, net, slušanje glazbe itd... Kriza je, šparajte.

Ivan Marijanović, univ.bacc.ing.comp.
15 godina
offline
RE: CPU Active Core Control
191x7 kaže...

BTW; proc je prepoznat kao Athlon II x3 430. 435 ne postoji.

Opa evo lapsus napokon : LINK

 

435 postoji te je jedan od best buy procesora.

 

I tamo nepiše x3 430 nego x3 450, ja čim sam vidio "athlon II x3..." pomislio sam na x3 435 pa sam to i napisao...

 

 

 

Sumnjam da će si itko ostavit jednu jezgru, ja recimo sa AMD overdriveom downclockam na 1GHz i snizim napon na 1.05V i pošto nije opterećen troši oko 10-20W, još isključim monitor i nemam grafičke nego je integruša te maknem ventilator sa mugena jer ga tada može obuzdat pasivno na 35C. Ma mila majka.


Sada znam što najviše buči -> hard diskovi makar su oni isto jako tihi. Scythe slipstream do 600okr/min je nečujan. Corsair TX650 isto kao da je mrtav.

 

Eh da mi je SSD od 2 TB da mi zamijeni ove hardove nebi ništa čuo.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2009 20:20 (Hyperion).
16 godina
neaktivan
offline
CPU Active Core Control (ASRock only)

Zapravo su Asus ploče prve dobile Core Control u biosu prije više od 2 mjeseca, nedavno je Gigabyte uveo Core Control, MSI također i evo i Asrocka u tom društvu...

 

191x7, čestitao sam ti na uspješnom otključavanju X2 u X3 na XS ali daleko od toga da si među prvima u svijetu, na XS-u je to jako stara vijest...

AMD / ATI all the way
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2009 8:38 (Cele303).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
CPU Active Core Control (ASRock only)

Dobro, trebao sam ograničiti na područje Balkana ili čak Hrvatske umjesto svijeta te na AsRock matičnu ploču.

Samo mi nikak nije jasno kako su oni na xpertsystems otključavali u x3 prije nego što se jezgra mogla isključiti.

I tamo baš i nema puno Athlon II x3 450 da piše (već B50 s X3 što je upitno)...

Ivan Marijanović, univ.bacc.ing.comp.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
CPU Active Core Control (ASRock only)

Došao i za moju 790GX novi bios i baš sa tim CACC-om + par poboljšanja kao taj da mi sada radi Cool&Quiet i procesor se ne freeza kada sa defaultom uđe u winse.

 

Ovo mi je najbolji bios dosad.

 

 

Što se tiče CACC-a, stavim 2 cores (core 0 + 1) i bios mi pokazuje da su onda 2 jezgre, uđem u winse upali cpu-z i on pokazuje samo 1 jezgru, upali task manager a tamo sam 1 thread.

 

Pomislim možda sam isključio 2 jezgre, stavim na 1 core (core 0) i neće se bootat, moram clear cmos napravit, na reset nereagira.

 

Hmmm...

 

Cool&Quiet

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2009 1:13 (Hyperion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
CPU Active Core Control (ASRock only)

Molio bi za pomoć. Kad uključim ACC pokaže mi poruku od (ati-na slici dolje) kad se digne sistem ali i sve 4 jezgre  i pokrenem prime95 ali onda rade samo 3 ,zatim uključim CACC  (0,1,2 ili 0,1,3) onda mi testira samo 2 jezgre.Dali to znači da su mi druge 2 neispravne ili nešto nisam dobro postavio u biosu .Komponente vipi pod moj PC.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2009 19:03 (55pero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
CPU Active Core Control (ASRock only)

@ 55pero

 

Imamo isti procesor i MBO pa me zanima šta i kako si podesio u biosu da dobiješ opcije za isključivanje jezgri ono(0,1,2-0,1,3 i sl.) jer nemogu dobiti tu opciju imam samo da rade obe ili samo jedna ostale dvije nevidim te koji bios imaš???

Otključao sam sve jezgre u X4 ali bi htjeo probati jednu zaključati i da imam X3 da vidim kako radi i da li je stabilan sa tom opcijom.

 

Hvala

Phenom II X2 550BE itd... X4 moj pc...
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.1.2010 13:51 (Smille).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: CPU Active Core Control (ASRock only)

Bios  v.P1.20 ,Znači uđi u bios, M.I.T. -> Advanced Clock Calibration -> ACC iz Disabled u AUTO, EC Firmware iz Normal u Hybrid -> save and exit... Ako se bios normalno boota, jezgre nisu defektne, ako se windowsi normalno dižu jezgre nisu nestabilne, izvrti stres test sat vremena da budeš siguran i to je to... Ako je jedna od otključanih jezgri stabilna a druga nestabilna, tada pomoću Core Control biraš koje jezgre da ti budu aktivne a koje disablane...

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.1.2010 20:08 (55pero).
16 godina
neaktivan
offline
CPU Active Core Control (ASRock only)

Uspjeo sam svoj X2 550BE otklučati u X3 450 i 6MB cachaOsmijeh sa jezgrama (0,1,3) dok kombinacija(0,1,2) neradi odnosno winsi se nepodižu znači 3 jezgra je defektna.Sve radi OK, sad samo trebam istestirati na defaultu i

onda probati dokle ide sa tom kombinacijom.

Phenom II X2 550BE itd... X4 moj pc...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: CPU Active Core Control (ASRock only)

Eto super...

 

Baš me zanima koliko visoko ta jezgra stabilno ide.

 

Moja 3. i 4. jezgra najviše što stabilno idu je 3.6GHz, a držim ih na 3.5.

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
15 godina
offline
RE: CPU Active Core Control (ASRock only)
Smille kaže...

Uspjeo sam svoj X2 550BE otklučati u X3 450 i 6MB cachaOsmijeh sa jezgrama (0,1,3) dok kombinacija(0,1,2) neradi odnosno winsi se nepodižu znači 3 jezgra je defektna.Sve radi OK, sad samo trebam istestirati na defaultu i

onda probati dokle ide sa tom kombinacijom.

 cek cek uspio si otkljucat 4 jezgre i zakljucat jednu i sad imas 3 jezgre

ja sam isto svog 550 BE otkljuco na x4 ali je nestabilan... ap sad moram probat otkljucat na x3

jel mozes poslat ti ili preo mi psolat u inbox detaljno kaj ste sve radili da i ja to probam...

i koju verziju biosa imate??

imamo nas 3 iste procesore i maticnu

Everyone makes mistakes. The trick is to make them when nobody is looking.
16 godina
neaktivan
offline
RE: CPU Active Core Control (ASRock only)
55pero kaže...

Bios  v.P1.20 ,Znači uđi u bios, M.I.T. -> Advanced Clock Calibration -> ACC iz Disabled u AUTO, EC Firmware iz Normal u Hybrid -> save and exit... Ako se bios normalno boota, jezgre nisu defektne, ako se windowsi normalno dižu jezgre nisu nestabilne, izvrti stres test sat vremena da budeš siguran i to je to... Ako je jedna od otključanih jezgri stabilna a druga nestabilna, tada pomoću Core Control biraš koje jezgre da ti budu aktivne a koje disablane...

 

hehehe, da mi je znati otkuda si ovo copy paste-ao :D :D Mogao si barem svojim riječima isto napisat :) a i to je samo za Gigabyte ploče :)

 

 

AMD / ATI all the way
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2010 18:58 (Cele303).
16 godina
neaktivan
offline
CPU Active Core Control (ASRock only)

Da tako jeOsmijeh uspjeo sam otključati X2 u X3.Postupak sljedeći: znači namjestiš da se otključa sve 4 jezgre restart, pa pogledaš u CPU-z ako je prepoznao sve 4 jezgre OK, pa opet restart uđeš u bios namjestiš ACC na auto

i drugu opciju ispod "CACC"  kad označiš i potvrdiš vidiš navedene opcije i označiš koje jezgre da rade(0,1,2) pa isprobaš i vidiš da li je stabilno ako ne sve isto ponoviš i probaš(0,1,3) naravno malo povečaj napon na 1,4V.

ako sve radi u CPU-z će pisati Athlon II X3 450Osmijeh

 

@ cele303

 

Bilo mi je sumnjiv postupak koji je opisao jer nema neke opcije kod Asrock-a ono "hibryd nešto" ali dobro uspjeo sam sad jedino neznam točno koliko staviti napon NB voltage koliko bi bilo najoptimalnije ili opaliti 1.3V ili se treba

potrefiti pravu vrijednost.

Phenom II X2 550BE itd... X4 moj pc...
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2010 19:13 (Smille).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: CPU Active Core Control (ASRock only)
Smille kaže...

Da tako jeOsmijeh uspjeo sam otključati X2 u X3.Postupak sljedeći: znači namjestiš da se otključa sve 4 jezgre restart, pa pogledaš u CPU-z ako je prepoznao sve 4 jezgre OK, pa opet restart uđeš u bios namjestiš ACC na auto

i drugu opciju ispod "CACC"  kad označiš i potvrdiš vidiš navedene opcije i označiš koje jezgre da rade(0,1,2) pa isprobaš i vidiš da li je stabilno ako ne sve isto ponoviš i probaš(0,1,3) naravno malo povečaj napon na 1,4V.

ako sve radi u CPU-z će pisati Athlon II X3 450Osmijeh

 

da a koju verziju biosa imas... daj link tocno koji si skinuo i kako si ga instalirao??

Everyone makes mistakes. The trick is to make them when nobody is looking.
16 godina
neaktivan
offline
CPU Active Core Control (ASRock only)

Pa ošo sam na stranicu Asrock i našao svoju MBO i onda u lijevom gornjem kutu imaš opciju download i označiš za koji OS trebaš bios onda ti sve izlista i skineš si 1.70 i alat naziva "AFUWIN.exe" i s njime flešaš

i imaš lijepo objašnjeno kako u oznaci sa križićem klikneš na nju i vidiš kompletan postupak koji je gotov za 1-2min. poprilično jednostavnoOsmijeh

Phenom II X2 550BE itd... X4 moj pc...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
CPU Active Core Control (ASRock only)

Taj procesor Phenom II x2 550 BE otklučava u X4 i MB Biostar TA 790 GX 128 i to sa biosom starim godinu dana koji je na njoj i bio kad sam je kupio ( isprika neznam napamet koji je jer nisam doma), ali uz napomenu da noviji bios za tu matičnu nema opciju ACC. Sve što treba napraviti je da u biosu stavite ACC na auto i restartate comp. Za sad sve radi kako treba, Windovsi 7 i igre poput Call of duty MW2 na ful postavkama. Bios v 02.61 

 

Kendo
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2010 11:27 (Kendo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: CPU Active Core Control (ASRock only)
Smille kaže...

Pa ošo sam na stranicu Asrock i našao svoju MBO i onda u lijevom gornjem kutu imaš opciju download i označiš za koji OS trebaš bios onda ti sve izlista i skineš si 1.70 i alat naziva "AFUWIN.exe" i s njime flešaš

i imaš lijepo objašnjeno kako u oznaci sa križićem klikneš na nju i vidiš kompletan postupak koji je gotov za 1-2min. poprilično jednostavnoOsmijeh

da skinuo sam taj zadnji bios al di je taj alat o kojem govoris... nemrem ga nac

Everyone makes mistakes. The trick is to make them when nobody is looking.
16 godina
offline
RE: CPU Active Core Control (ASRock only)
Scrappy kaže...
Smille kaže...

Pa ošo sam na stranicu Asrock i našao svoju MBO i onda u lijevom gornjem kutu imaš opciju download i označiš za koji OS trebaš bios onda ti sve izlista i skineš si 1.70 i alat naziva "AFUWIN.exe" i s njime flešaš

i imaš lijepo objašnjeno kako u oznaci sa križićem klikneš na nju i vidiš kompletan postupak koji je gotov za 1-2min. poprilično jednostavnoOsmijeh

da skinuo sam taj zadnji bios al di je taj alat o kojem govoris... nemrem ga nac

 

AsRock najjednostavnije flashaš iz Windowsa. Skineš Bios za Windows i samo pokreneš.

Ivan Marijanović, univ. bacc. ing. comp.
16 godina
neaktivan
offline
RE: CPU Active Core Control (ASRock only)
Smille kaže...

 

@ cele303

 

Bilo mi je sumnjiv postupak koji je opisao jer nema neke opcije kod Asrock-a ono "hibryd nešto" ali dobro uspjeo sam sad jedino neznam točno koliko staviti napon NB voltage koliko bi bilo najoptimalnije ili opaliti 1.3V ili se treba

potrefiti pravu vrijednost.

 

1.30V - 1.35V nb voltage je potpuno sigurno za 24/7, nemaš brige, za neki veći overclock da ga potjeraš do kraja možeš ići do 1.50V ali moraš dobro ohladit northbridge i regulaciju na ploči nekom agresivnom 12icom ili hladnim ambijentom jer Asrockica zakuha cijela kad digneš cpu napon recimo 1.55V i nb napon 1.50V, s time gađaš cpu oko 4000-4200 i cpu-nb 2800-3000 samo za benchmarke... Finije podešavanje je potrebno ali ovo je informativno u grubo, za 24/7 ako možeš postići stabilno cpu 3800 sa nb 2600 a da ne prelaziš 1.45V za cpu i 1.30V za nb i da je otključan u X4 to znači da imaš pilu od kompa za male pare

AMD / ATI all the way
16 godina
neaktivan
offline
CPU Active Core Control (ASRock only)

Hvala na podrobnijm informacijama ma meni netreba nešto previše glede clocka sasvim mi je dovoljno 3,6GHz stabilno i neću ni tražiti više tj. krajnje mogučnosti istog.

 

Glede alata za flešanje potraži pod "amiflesh"Osmijeh u skinutom imaš datoteku amibios-afuwin-to ti je alat za flešanje iz windowsa.

Phenom II X2 550BE itd... X4 moj pc...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: CPU Active Core Control (ASRock only)
Smille kaže...

Hvala na podrobnijm informacijama ma meni netreba nešto previše glede clocka sasvim mi je dovoljno 3,6GHz stabilno i neću ni tražiti više tj. krajnje mogučnosti istog.

 

Glede alata za flešanje potraži pod "amiflesh"Osmijeh u skinutom imaš datoteku amibios-afuwin-to ti je alat za flešanje iz windowsa.

 

evo da se lijepo pohvalim da sam PONOSNI vlasnik phenoma x2 500 be itkljucanog na 3 STABILNE jezgre

kada sam otkljucao prvo sve 4 jezgre i upalio prime 95 odmah mi se rusio sistem

zatim sam upalio jezgre 0,1,2 i upalio sam prime95 i stress test se vrtio pol sata i onda se opet srusio

zatim sam upalio jezgre 0,1,3 i stress test sam vrtio sat i pol i nije se srusio sistem i sve savrseno radi

cpu voltaza je 1.4V... jos ga nisam clockao jer trebam stavit bolji hladnjak

smille jel mi mozes rec kakve su ti postavke za taj tvoj clock od 3.6GHz (mislim multiplier i ovo drugo a i voltaza cpu i NB-a)

i hvala decki na pomoci Osmijeh

 

 

 

AMD Phenom II X2 550 BE ---> AMD Athlon II X3 450 AMD Phenom II X2 550 BE ---> AMD Athlon II X3 450
Everyone makes mistakes. The trick is to make them when nobody is looking.
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2010 21:09 (Scrappy).
16 godina
neaktivan
offline
CPU Active Core Control (ASRock only)

Nisam još isprobao clockati na navedenu frekvenciju ali čim isprobam i ako bude sve uredu napisat ću postavke.Trenutno radi na defaultu 3.1GHz nisam imao vremena sve poštelovati ali sad koji dan ću se malo

pozabaviti da vidim šta i kako tj. koliko treba za navedenih 3.6GHz to mi je cilj.

Phenom II X2 550BE itd... X4 moj pc...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
CPU Active Core Control (ASRock only)

provjereno!!!radi na mojoj ga-m720-us3 ploci sa f7g biosom ima i acc to sam i prije imao i sada jos  core control.ova ploca  ima nvdia chipset tako da ono da samo radi na amd chipsetima mozemo smatrati netocnim

computering,a way of life!
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2010 18:53 (nazi commander).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: CPU Active Core Control (ASRock only)
nazi commander kaže...

provjereno!!!radi na mojoj ga-m720-us3 ploci sa f7g biosom ima i acc to sam i prije imao i sada jos  core control.ova ploca  ima nvdia chipset tako da ono da samo radi na amd chipsetima mozemo smatrati netocnim

To se već zna. nVidija to naziva "nVidia Clock Calibration"...

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice